IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 21. Jun 2011 ob 15:32

kje pa mu jo vpišem, glede na to, da je TCP IP vse na "Automatically get IP" .. al neki takega :)

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gr » 21. Jun 2011 ob 17:00

Maska 255.255.0.0 na zunanjem IP-ju je OK, nič ti je ni treba spreminjati.

bking
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 24. Nov 2010 ob 13:32
T-2: Že imam
Paket: Pitaj boga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bking » 26. Jun 2011 ob 21:05

Pozdravljeni!

Naprošam vas za pomoč!
Ker si izdelujem playlisto za VLC, vas naprošam če mi lahko kdo od tukaj prisotnih pove, na katerih portih poteka promet za IPTV. Vem da je promet na porti 5000 in na portu 1234...
A mogoče kdo pozna se katerega?

Hvala

bking
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 24. Nov 2010 ob 13:32
T-2: Že imam
Paket: Pitaj boga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bking » 26. Jun 2011 ob 21:08

Zanima me, če mi zna kdo povedat, na kakšen način bi npr. dobil ip nekega določenega TV programa, preko TV-ja oziroma samega računalnika. Na siolu je to izvedljivo, da preklopiš NA PC in gledaš na katerih portih poteka promet, ali je to izvedljivo tudi tukaj..

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a KoMar » 26. Jun 2011 ob 21:10

Jasno.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nik2 » 29. Jun 2011 ob 10:22

V temi nedelovanje določenega programa
Je nemo napisal » 28. jun 2011 ob 20:19 "V shemi se je pojavil nov program TV SG, ki pa ne dela, ampak se samo krogec vrti." Ali mogoče kdo ve za ip od tega programa ?

bking
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 24. Nov 2010 ob 13:32
T-2: Že imam
Paket: Pitaj boga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bking » 29. Jun 2011 ob 10:35

KoMar napisal/-a:Jasno.

Pozdravljen!

A mi lahko opišeš postopek, kako dobim IP naslov od Motorole, oziroma kako lahko na T-2 sledim prometu.
Na Siol-u u gre tako, da imaš 2 mrežni kartici, preko 1 pride signal iz modema v računalnik, preko druge gre signal v komunikator (med njima je torej PC). Na PCju narediš oziroma nastaviš na kartici IP naslov komunikatorja (Kako ga dobiš Pri Motoroli t-2). Nakar spremljaš potre preko katerih poteka promet.
IP naslovov ni tak problem najti, bolj je problem z portih preko katerih poteka sam promet.

Hvala vsem ki bi mi pomagali, da lahko osvezimo to našo playlisto.

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 29. Jun 2011 ob 11:12

bking napisal/-a:Pozdravljeni!

Naprošam vas za pomoč!
Ker si izdelujem playlisto za VLC, vas naprošam če mi lahko kdo od tukaj prisotnih pove, na katerih portih poteka promet za IPTV. Vem da je promet na porti 5000 in na portu 1234...
A mogoče kdo pozna se katerega?

Hvala
5500
Slika

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 29. Jun 2011 ob 11:18

nik2 napisal/-a:V temi nedelovanje določenega programa
Je nemo napisal » 28. jun 2011 ob 20:19 "V shemi se je pojavil nov program TV SG, ki pa ne dela, ampak se samo krogec vrti." Ali mogoče kdo ve za ip od tega programa ?
239.1.1.2:5000
Slika

gurenc
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Jun 2011 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gurenc » 29. Jun 2011 ob 21:20

Bile so neke ideje, da bi kdo dal novo VLC listo. Danes sem prvi dan poskusil VLC in mi zelo nagaja, neprestano zmrzuje, meče ven, ... skratka po pričakovanjih, ko gre vedno kaj narobe, če gre le lahko. Pa vendarle, eno od prejšnjih list sem odprl z beležnico in dobil tisto, kar je verjetno skrito v VLC shemi. Potem sem to malce prestavljal po excelu in primerjal po kanalih.

V excelovi datoteki je torej vse tisto, kar mi je uspelo narediti. V stolpcu A je zaporedje kanalov. V B stolpcu je naziv. V C stolpcu je kanal po IP številki, torej tisto za "239.1.1." in pred ":5000". Zaenkrat je prikazano tako, da gre po vrsti od 1 dalje.

Sedaj si lahko vsak sam postavlja, popravlja in se igra kolikor hoče, če ima le malce znanja o excelu.

Najprej odprete VLC s priloženo m3u datoteko, ker gre po vrsti, od ena dalje, in pač pregledujete ter popravljate excelovo datoteko.

Preverite nazive (le preklikaš po programih), saj meni HD sploh ni odpiralo, pa tudi en kup drugih mi nikakor ni odprlo (in kot rečeno imam še vedno en kup težav). Aja .. lahko bi prepisal po TV. A sem zaradi pomanjkanja prostora TV že ukinil (naivno sem pričakoval, da bo VLC brez problema deloval) in poskušam gledati le na računalniku, pa se mi ga ne da še enkrat vleči ven (zaenkrat).

Da se vrnem k datoteki - preglejte kanale in popravite nazive, si jih prilagodite, ... V stolpcu A si ustvarite zaporedje, kot ga želite (najlažje tako, da izbrišete vsa polja v A stolpcu, potem pa greste po vrsti, kakor vam pač ustreza; kot sem gledal, lahko tudi kakšna vmes manjka, torej da pustite prostor še za kakšno vmes). Pri tem pazite le, da se ista številka ne ponovi. Kar ne želite, pustite prazno ali izbrišite (vse tri celotne vrstice, drugače ne bo delovalo, ker se bodo zmedle formule). Nato označite polja od A3 do C... (zadnje polje, ki vas še zanima - torej zadnji spodaj desno). Pozor - le te celice v A, B in C, brez D in predvsem brez E in brez glave ali spodnjih celic. Celice v A, B in C so združene po 3 skupaj, saj gre tako lažje. V E pa jih mora biti več, ker je takšna struktura m3u datoteke (očitno, nisem programer).

Spreminjajte le v zelenih poljih A in B. Rumena in bela, torej C in E, pustite pri miru.

Ko imate izbrana polja, izberite "Podatki" in "Razvrsti", razvrsti glede na "stolpec A" - "naraščajoče", "nima orodne vrstice". Nato morda dobite opozorilo pri razvrščanju, kjer vas sprašuje, ali želite vse, kar je videti kot številka, razvrstiti kot številko. Izberete da, torej "Vse, kar je videti kot številka,razvrstiti kot številke".
Občasno je imel še ideje, da bi razširil seznam. No, če bi ga slučajno to zanimalo, je odgovor ne, torej delate le z izbranimi celicami.

Pod vašim seznamom, torej kar ne potrebujete, izbrišite vse vrstice (ni nujno). Ne prestavljajte samih celic, ker so na celice vezane formule in če jo prestavite, potem eno prepišete, drugo prestavite, skratka nič več ne bo delovalo.

Če bo T-2 še naprej dodeljeval kanale po vrstnem redu, potem se tudi spodaj le kopira vrstice naprej. To je verjetno jasno vsem.

V stolpcu E se sproti preračunavajo kode. Ko boste končali samo ta stolpec (E) potem označite in ga "kopirajte" (ali le izberete tiste celice, ki vas zanimajo - pri tem da morate izbrati tudi prvo celico).

Odprete beležnico, "prilepite" podatke in shranite s končnico ".m3u". Nato to zaženite in zadeva bi morala delovati, ne glede na to, kje je shranjena (če imate seveda že naložen VLC).

Prva zadeva je excelova datoteka, druga pa torej m3u datoteka, skopirana iz E stolpca. Morda je kaj odvisno malce tudi od verzije excela (imam Office 2003). Če torej ne bo delovalo, ne zamerite preveč. Virusov v datoteki naj ne bi bilo, a na slepo ne zaupajte. Če niste prepričani v svoj antivirus, raje počakajte, da kdo to odpre, ki svojemu zaupa. Pri teh računalnkih nikoli ne veš.

Zadeva mi deluje, toda to, kar mi meče ven, sem skoraj prepričan, da ni povezano s to datoteko. Za vsak slučaj pa staro še ne izbrišite prekmalu.

Mejte se


Aja, še to. Že pred časom je nekdo spraševal, da nikakor ne najde polja, kjer označi "Force IPv4". Tudi meni to ni bilo jasno, dokler nisem videl, da obstajata dva prikaza - enostaven in zahtevnejši. Nove verzije imajo očitno to prilagojeno. Polje z vsemi možnostmi, ki ga je potrebno izbrati, je vsaj pri moji verziji spodaj levo (poleg označenega polja z "enostavno").
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]

T-2,VLC lista.xls
(113 KiB) Prenešeno 7084 krat
Zadnjič spremenil gurenc, dne 30. Jun 2011 ob 07:50, skupaj popravljeno 3 krat.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nik2 » 29. Jun 2011 ob 22:32

Ali so cctv 4 ( kitajski 239.1.1.168 ) ulitisima ( španski program 239.1.1.117) nova v shemi ?

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RobertM » 29. Jun 2011 ob 23:03

gurenc napisal/-a: V excelovi datoteki je torej vse tisto, kar mi je uspelo narediti. V stolpcu A je zaporedje kanalov. V B stolpcu je naziv. V C stolpcu je kanal po IP številki, torej tisto za "239.1.1." in pred ":5000". Zaenkrat je prikazano tako, da gre po vrsti od 1 dalje.

Pohvalno :car:

Samo manjše opozorilo - nekateri kanali so na portih 1234,....
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 29. Jun 2011 ob 23:38

Glede portov se da tudi to porihtati. Si dodaš naprimer v stolpec F številko porta, v stolpcu E pa popraviš, da namesto dopiše :5000, ti bere iz stolpca F.
Slika

gurenc
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Jun 2011 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gurenc » 30. Jun 2011 ob 07:03

1234? hvala.
saj res, nekje je pisalo, da je tudi 5500. no, v tej datoteki je še polje za port. a v tisti, iz katere sem črpal podatke in je bila pred časom dana gor, je imela le port 5000. ali moraš za 1234 potem spreminjati nastavitve vlc? ker kot razumem zadeve določimo port 5000.

v to datoteko vsak lahko popravi še port. seveda tudi vse ostalo, saj je sistem enostaven in dejansko lahko vsak sam kreira programsko kodo za m3u.

vse ostaja enako, le da je sedaj seveda potrebno ob razvrščanju izbrati od A3 do D.... in da se sedaj kopira F.

pa še nekaj - kot rečeno je še vedno kar nekaj napak v nazivih, saj mi še vedno dela daleč od pričakovanega ... :jao:
Priponke
T-2,VLC lista.xls
(118.5 KiB) Prenešeno 3647 krat

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 30. Jun 2011 ob 10:35

ProgDVB :D
Heca ni več !

Zaklenjeno