IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Andy25
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 10. Okt 2011 ob 20:19
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Andy25 » 10. Okt 2011 ob 20:35

Ali kdo pozna težavo, ki jo imam pri MulticastTV?
Na nastavitvah za snemanje imam nastavljeno na PS in tudi snema mi potem ta format ko snemam direktno, ko pa nastavim timer pa snema RAW.
RAW bi pa potem moral konvertirati, ker mi predvajalnik tega formata ne predvaja. Ali je še kje kakšna nastavitev, ali mi ni pomoči?

zlatkot
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 17. Jan 2011 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: T3-VDSL2-10/1-1 x hdtv-1x sdtv
Kraj: Spodnji Duplek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a zlatkot » 10. Okt 2011 ob 23:10

Posodobljena playlista ob pomoči kolega fiston-a, dodani: KTV kohavision, Tring max, tring shqip, tring tring, vizion plus, ... ; vglavnem vsi iz fiston-ovega spiska, LP.
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]


fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 10. Okt 2011 ob 23:51

Grujo napisal/-a:tudi sam nisem expert :) Hvala za pomoč. gledal sem vendar nisem našel nič pametnega na zadnjih 10-ih straneh. Vglavnem moja druga mrežna ima drug IP kot prva (internet), najprej sem probal tako, pa še vedno ne dela internet ko je kabel v drugo mrežno (TV) vkloplen.

Potem sem probal dati na obe mrežni isti IP, pa spet neki ni blo v redu.

Morda kdo ve na kdo na kakšen IP moram drugo mrežno nastaviti?
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t ... 80#p167445

Probaj tukaj prebrat, pa malo naprej, drugače pa išči bolj na začetku forumu, ker prej je bilo več teh problemov. Jaz ti ne morem povedat, ker imam VDSL-2, pa meni dela tudi z eno kartico, imam sicer dve, ampak mi dela enako, kot če bi imel eno, ni bilo treba nič IP-ja spreminjat.

Jaz kar se spomnim, da sem prebral. Če si prestavil kabel na drugo mrežno, prvo mrežno pa pustil pri miru, in ti je prej internet delal, potem je možno, da nimaš vse lane enake. Ker nekaj sem bral, samo nisem siguren, ali je to zaradi vdsl-1, ali je odvisno od modema, da je televizija na lanu 4 in če si recimo prvo mrežno priklopil na lan 4 in drugo mrežno na lan 3, potem ti ni delal ne internet in ne televizija.

Najprej priklopi lan 3 na prvo mrežno kartico, in daj nazaj tako da ti bo delal internet. Mislim, da na prvi samo prestaviš na ono avtomatski IP ali kaj je in potem oni nastavljeni izgine. Potem poveži lan 4 z drugo mrežno kartico, spremeni nastavitve tako kot so tam na oni sliki, za katero sem dal link. Potem pa moraš še v playerju, programu s katerim boš gledal nastavit na kateri mrežni kartici je televizija (vpisati isti naslov kot ga ima druga mrežna kartica), potem pa naj bi stvar delala.

Sabur
Znanec
Prispevkov: 96
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 11:40
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Sabur » 11. Okt 2011 ob 08:23

E da bi danes "proradio" BHT1, ker je tekma. :)

Cristiano Ronaldo
Faca
Prispevkov: 169
Pridružen: 24. Nov 2008 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cristiano Ronaldo » 11. Okt 2011 ob 12:09

heheh Subar jst tud upam da bo začeu delat.... :D A kdo ve kdaj bo začeu dela BHT 1 ?

Grujo
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 12. Okt 2008 ob 13:01
T-2: Že imam
Paket: VDSL//Internet 10/2MB;TV;TEL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Grujo » 11. Okt 2011 ob 16:41

fiston napisal/-a:Jaz kar se spomnim, da sem prebral. Če si prestavil kabel na drugo mrežno, prvo mrežno pa pustil pri miru, in ti je prej internet delal, potem je možno, da nimaš vse lane enake. Ker nekaj sem bral, samo nisem siguren, ali je to zaradi vdsl-1, ali je odvisno od modema, da je televizija na lanu 4 in če si recimo prvo mrežno priklopil na lan 4 in drugo mrežno na lan 3, potem ti ni delal ne internet in ne televizija.

Najprej priklopi lan 3 na prvo mrežno kartico, in daj nazaj tako da ti bo delal internet. Mislim, da na prvi samo prestaviš na ono avtomatski IP ali kaj je in potem oni nastavljeni izgine. Potem poveži lan 4 z drugo mrežno kartico, spremeni nastavitve tako kot so tam na oni sliki, za katero sem dal link. Potem pa moraš še v playerju, programu s katerim boš gledal nastavit na kateri mrežni kartici je televizija (vpisati isti naslov kot ga ima druga mrežna kartica), potem pa naj bi stvar delala.
Hvala! Sem probal kot je na sliki vendar ne deluje. Bom kar še enkrat opisal kaj sem naredil, morda boš ti ali pa kdo drug bolje vedel v čem je problem.

Imam VDSL1 z 2 televizijama. Torej ima moj modem 4 "luknce". LAN1 gre za telefon, LAN2 je za Internet, LAN 3 in 4 pa sta televiziji.

Kabel za internet gre direkt iz glavnega modema v Router in iz routerja v mrežno št.1 na računalniku. Internet mi tako deluje brez problema.

Sedaj sem vgradil še mrežno št.2, ter kabel iz LAN 4 potegnil v SWITCH, iz switcha pa do televizije in mrežne št.1.

Prižgem VLC (sem mu dovolil dostop in naštimal UDP na 5000 itd itd.), vendar slike NI.

Slika

Tukaj je slika iz nadzorne plošče. Prvo mrežno mi da pod domače omrežje, drugo pod javno. Je morda v tem problem? Bolj me moti da pri drugem omrežju ni Internetne povezave, vendar to je verjetno zato, ker iz LAN 4 lahko dobim lahko samo signal za TV in ne za Internet.

Potem sem šel v nastavitve. Prvo mrežno sem pustil tako kot je.

Šel sem pod nastavitve druge mrežne, prepisal IP i masko, ki sem ju dobil pod podrobnostmi
Slika


in šel pod lastnosti, potem sem dvakrat kliknil na internet protocol version 4(TCP/IPv4), in namesto da sem pustil kljukico na "Pridobi samodejno", sem označil uporabi ta IP naslov in vpisal not IP ter masko, ki sem si ju prej zapisal.
Slika


Okno sem zaprl, šel v VLC in tudi tam zapisal IP do druge mrežne :
Slika


Vendar stvar še vedno ne dela. hvala vsem za pomoč

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Okt 2011 ob 16:52

tam ko imas vpisan IP od mrezne v VLCju ima 2x za vpisat IP ---> ip vpisi tudi pod: "Vmesnik skupinjskega pošiljanja odvoda...."

Grujo
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 12. Okt 2008 ob 13:01
T-2: Že imam
Paket: VDSL//Internet 10/2MB;TV;TEL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Grujo » 11. Okt 2011 ob 16:58

dela!! sem se tok raspisal, na koncu pa je takšna malenkost bila problem :D Hvala res še enkrat vsem ki ste pomagali! Zaenkrat dela super.

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 11. Okt 2011 ob 23:14

.242:5000 Studio 12
Slika

Schrauff
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 11. Okt 2011 ob 18:57
T-2: Že imam
Paket: T3 optika 100/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Schrauff » 12. Okt 2011 ob 19:00

Zdravo T2 forumaši, že kar nekaj časa imam problem z delovanjem IPTV-ja na PC-ju. Imam optično stikalo level one, povezano na linksys E2000 router in na PC. Če sem z mašino direktno priklopljen na optično stikalo, mi TV dela, preko routerja pa noče. Omrežje imam DHCP, brez kakršnih koli static routov, DMZ, IPSEC, nič kar bi omejevalo promet. Edine nastavitve v tem routerju za multicast je filter protocols in na tega se navezuje filter anycast. Če obkljukam kljukco ali jo izključim mi v nobenem primeru noče zalaufat. Ima kdo kako idejo kaj bi še lahko probu? Router mislim obdržat v vsakem primeru, 2 mrežni pa tudi ne prideta v poštev, ker ne morem še enga kabla po cevi napeljat do sobe. Hvala za predloge in ideje!

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Okt 2011 ob 19:03


Schrauff
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 11. Okt 2011 ob 18:57
T-2: Že imam
Paket: T3 optika 100/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Schrauff » 12. Okt 2011 ob 22:08

Hvala, sem pregledal temo in bom probal zamenjat firmware.

EDIT: TV spet dela! DD-WRT je naredil trik. Hvala za pomoč!
Zadnjič spremenil Schrauff, dne 13. Okt 2011 ob 13:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
lejko
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 12. Okt 2008 ob 08:58
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 xTV
Kraj: Grosuplje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a lejko » 12. Okt 2011 ob 22:40

zlatkot napisal/-a:Posodobljena playlista ob pomoči kolega fiston-a, dodani: KTV kohavision, Tring max, tring shqip, tring tring, vizion plus, ... ; vglavnem vsi iz fiston-ovega spiska, LP.
Hvala za listo
Slika

Pridi mi pomagat za Slovenjo http://www.erepublik.com/en/referrer/lejkos

Uporabniški avatar
lanmi
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 1. Okt 2011 ob 22:41
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: KOPER

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a lanmi » 13. Okt 2011 ob 13:32

Pozdrav iz Obale kdaj bojo ostali yu programi ukluceni a ima kdo kake informacije iz t2 hvala za odgovor v naprej in pozdrav vsem forumašom!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 13. Okt 2011 ob 13:34

Ko bodo tehnične težave odpravljene.

Zaklenjeno