IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
black187
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 08:38
T-2: Še nimam
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a black187 » 23. Jul 2007 ob 17:21

Je komu uspelo to narediti na VDSL 2 (Vood z 8 porti), ter z Wireless routerjem? Sem probal priklopiti TV na router, pa potem ne dela več, kje delam narobe?

Edit: imam samo 1 amino.
Slika<-- Čakal 1 uro :)

paradoxy88
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Jun 2007 ob 14:48
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 1 IPTV
Kraj: Log

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a paradoxy88 » 23. Jul 2007 ob 23:11

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=27173

Tukaj je link. Če sem kršil kakšno prepoved, naj moderatorji zbrišejo.
Slika

Uporabniški avatar
bigk
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 23. Jul 2007 ob 18:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bigk » 24. Jul 2007 ob 08:50

Evo, moj prvi post. Včeraj so mi priklopili T-2 (net, tel in tv) in sem takoj želel preveriti delovanje tv na računalniku. V 2 urah sem prebral vse možne teme na tem forumu in tudi na drugih in ugotovil, da mora biti vsa zadeva komplicirana. Namreč želel sem zadevo predvajati na prenosnem računalniku, ki v internet dostopa preko wireless. Vsa navodila so bila pa pisana za primere, ko do računalnika pride samo en kabel po katerem gre internet in signal za tv (sem prav razumel?).

Kljub vsemu sem se odločil, da nekaj preizkusim. Tako sem enostavno kabel, ki gre iz modema v aminota preklopil v switch, drugi kabel sem priklopil iz switcha na aminota in tretjega iz switcha na prenosnika. IP na prenosniku sem nastavil na 192.168.1.22/255.255.255.0 in isti IP vpisal v VLC - zadeva dela ...
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 24. Jul 2007 ob 12:09

Na optiki FTTH preverjeno dela samo preko kabla. Torej tisti kabel, ki gre v komp za internet, potem pa samo vklopiš VLC in naloadaš T-2 listo programov in zadeva fukcionira BP. ;-)
Slika
Slika - FTTH optika

Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 25. Jul 2007 ob 15:36

Hej. A je kakšna možnost povezave, ki ne zajema routerja, ampak le Vood, modem in 2 mrežni kartici?
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoName » 25. Jul 2007 ob 19:34

dejansko lahko, ampak mors modem oz. vood pred tem prepricat, da ti tv oddaja tud na drugem portu, poleg tistega, kjer ti zdaj domuje amino (kar ti ne bo uspelo, ce ne ves admin gesla zanj :twisted: oz. delas pri t-2).
drgac je se ena lepa alternativa temu switch, ki ga vezes na tisti port, kjer mas zdaj aminota. switch te pride ene 15€ (glede na ceneje.si se da dobit 8 portni 100mbitni switch za samo 13,76€). ce ti vezava ni jasna ti lahko skiciram na hitrco.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
bigk
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 23. Jul 2007 ob 18:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bigk » 25. Jul 2007 ob 20:09

Naročen imam en tv priključek, pstn vmesnik in internet 10/2. Na kolikih računalnikih (poleg osnovnega na tv) bi lahko spremljal tv signal (vsaj po teoriji)? Sedaj sem poskusil prklopiti samo eno mašino, pa je vmes blokiralo.
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoName » 25. Jul 2007 ob 22:57

uradno na nic... odvisno od tvoje sinhronizacije modema. v praksi naj bi blo nekako takole: sinhronizacija (download) mora biti visja ali pa vsaj enaka kot narocen paket + 7mbitov na tv kanal oz 2x tolk za kake hd kanale. torej ce mas 10/2+tv+telefon mora biti tvoja sinhronizacija vsaj 17/2. priporoceno je pa met par mbitov 'rezerve'. sam ce mas prevec rezerve pa si prevec oddaljen od centrale ti zna modem dol padati. poklici na helpdesk pa vprasaj kolk je sinhroniziran. oz.. ce ves ip tvojga modema pa geslo lahk to tud sam preveris :twisted:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
bigk
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 23. Jul 2007 ob 18:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bigk » 27. Jul 2007 ob 15:42

Včeraj sem prvič na polno download-al in ugotovil, da je prekinjalo TV oz. je bil max download manj kot polovico, kot bi moral biti. Danes sem klical na tehnično pomoč, kjer so ugotovili, da se je modem sinhroniziral s premajhno hitrostjo. Sedaj je vse vredu.
Slika

M3m3nt0
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Jul 2007 ob 01:22
T-2: Že imam
Paket: 4/512

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a M3m3nt0 » 28. Jul 2007 ob 01:44

Pozdravljeni,

moj prvi post in že nalagam probleme.
Prvo moram pohvalit forum ..res en kup koristnih informacij se da tukaj nabrat ( če damo nadležne sarkastične vsevede na stran( tudi ti morajo bit ) je odličen forum ).
Moj problem pa tukaj nastane in je dokaj nadležen!
Prvič probavam prek VLC-ja tv programe predvajat.
Kar se tega tiče ni problema ( nasveti, konfiguracije omenjene na forumu ..bla bla ..vse jasno )
Ampak po nekaj min. predvajanja ( istočasno predvajam stvar na navadnem TV-ju ) mi na tv-ju javi fetch data error ( ali nekaj podobnega ) se pravi TV zgubi povezavo..program nadaljuje normalno..lahko se premika gor in dol po programih je vse OK. Isto velja na PC-ju ..vse dela.
Ampak!...
ko Amino ugasnem prek dalinca se povezava ne postavi nazaj.. DATA FETCH ERROR...
TV krepa...prek VLC-ja pa lahko normalno pregledujem programe.

imam linijo : 4/512, 1x TV ( najbrz bo kle padlo največ komentarjev ..sam osebno mislim, da se zadevo da istočasno predvajat na VLC + TV..vsaj dokler se Amino ne ugasne)
Povezava je postavljena takole :
SMARTCOM 104 ( L1 - net, L4 TV) iz L1 se poveže na rutr (trendnet ) na WAN, L4 na rutr L1
--->L2 (rutr) v Amino, L3 ( rutr ) v mrezo 1., L4 (rutr) v mrezo 2.
DHCP izkloplen..nevem kaj naj še napišem..to bi bilo vse.


Bi bil hvaležen kake koristne informacije.

Hvala v naprej.
M.

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Steni » 28. Jul 2007 ob 09:26

Mislim, da je tvoj problem povezan s sinhronizacijo modema. Za nemoteno gledanje dveh TV potrebuješ cca 15 Mb/s sinhronizacije. Če se tvoj modem ne sinhronizira toliko, glede na paket 4/512 + 1xTV je verjetno ,da se ne, potem ne moreš hkrati gledati dveh TV. Preveri sinhronizacijo modema.
Slika
Slika FTTH

M3m3nt0
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Jul 2007 ob 01:22
T-2: Že imam
Paket: 4/512

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a M3m3nt0 » 28. Jul 2007 ob 10:45

aha..to pa še neznam prevert :)
sem dokaj nov T2 uporabnik ( za tiste ki se radi spotikate je beseda N00b bol uporabna ).
Bi lahko kdo razložu kako se to preveri ?

Hvala.

M.

Uporabniški avatar
total
Model
Prispevkov: 201
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:44
T-2: Že imam
Paket: 20/4 VDSL + 2 telefona + IPTV
Kraj: Škofja Loka

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a total » 28. Jul 2007 ob 11:30

Pokličeš na HelpDesk (059000000).
Slika
Čakal 33 dni.

M3m3nt0
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Jul 2007 ob 01:22
T-2: Že imam
Paket: 4/512

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a M3m3nt0 » 28. Jul 2007 ob 11:42

poklical helpdesk.
pravijo da imam normalno sinhronizacijo za 1 TV priključek.
tam okoli 8 mega ..
za net celo nekaj vec kot narocen paket 4/512

mislim pa da sem odpravil moj problem pri ponovni postavitvi Amina prek rutrja.
Povezavo sem imel kakor je na prvih straneh prikazana in mi ni delovalo...po data fetch erorju se amino ni vec postavil pa ce se na glavo postavis...
za ponovno postavitev le tega sem moral kabel nazaj na smartcom-a pripopat in dvakrat zamenjat religijo da se je stvar vzgala.

Ta problem odpravljen!
Prejsne nastavitve so bile take da je vse slo v ruter ( net + TV ) in iz njega ven.
sedanja povezava je taka : net prek smartcom-a, TV prek rutrja..iz L4 ( smartcom ) v L4 rutr ( ne v WAN ), L1 pc iptv,L2 Amino

Za enkrat mi tako deluje ok.
V primeru, da se zadeva sesuje mi ni potrebno menjavat kablovja vse povprek...samo amino off in se 1x on.

Upam, da bo komu pomagala ta informacija ( v primeru podobnih tezav ).

Lep pozdrav,

M.

paradoxy88
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 6. Jun 2007 ob 14:48
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 1 IPTV
Kraj: Log

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a paradoxy88 » 29. Jul 2007 ob 12:50

Pozdrav!

Zanima me kako se lahko konfigurura vhod na modemu SV2M104 da bi spremljal lahko IPTV še na računalniku. LAN 4 sicer deluje odlično, vendar je rezerviran za aminota. Če ga izklopim in vanj priklopim računalnik, TV na računalniku prav tako dela normalno. Na LAN 3 in LAN 2 nedeluje. Je nujno potreben switch tako da obe "televiziji" priklopim skupaj na LAN 4?
Slika

Zaklenjeno