TV kanali za doplačilo

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
poiuztrewq

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 7. Maj 2008 ob 23:01

Mogoče je pretežko sprogramirati linearno (sorazmerno) obračunavanje glede na spremembe paketov, če je sprememba več kot 1 mesečno... :roll:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a andrejs » 8. Maj 2008 ob 09:13

Cobane napisal/-a:Še najbolj pošteno bi bilo, če bi uvedli ceno za vsak program: 12€ / 150 programov = 8 centov...
Potem si pa naj vsak izbira, kaj bo gledal.... ne pa neki kur*evi paketi, kjer se vse ponavlja in plačuješ dvojno!
Žal kaj takega sigurno ne boš dočakal, razen če ti vse powerpoint in ostale programe katere nihšče ne gleda dodajo kot obvezne ostalim pa ceno dvignejo na recimo 50cento na program. Ker drugače bo vsak plačeval za tistih 20 programov katere dejansko gleda kar pa bi v bistvu pomenilo TV za 2€ na mesec in ne 12€ koliko se je plačevalo do sedaj.
Slika

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 8. Maj 2008 ob 09:25

dpavli napisal/-a:Mogoče je pretežko sprogramirati linearno (sorazmerno) obračunavanje glede na spremembe paketov, če je sprememba več kot 1 mesečno... :roll:
Obračunska enota na računih je 1 dan, tako da bi bilo verjetno enostavno uvesti sistem, v katerem bi se prijava/odjava dogajala ob polnoči (npr: če se prijavim danes in odjavim jutri, bom imel paket odklenjen jutri vseh 24 ur in tudi zaračunano 1/30 oz. 1/31 naročnine). Sistem sigurno omogoča tudi bolj natančno obračunavanje, ampak to res ni v interesu T2, ker bi sicer vsi vse odjavili, ko ne bi gledali TV (kar je večina časa), potem pa bi prijavili le paket, ki jih zanima... in ga potem spet odjavili, ko nehajo gledati.

Tudi meni se zdi, da je eno spreminjanje na mesec precej zoprna omejitev. Najkrajša smiselna je verjetno 1 dan, ker potem ne bi bilo veliko takih, ki bi bili pripravljeni osnovno shemo sproti odjavljati (razen mogoče za kakšne dopuste), pač pa bi bil predvsem dodatni prihodek od priložnostnih prijav ostalih paketov.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Maj 2008 ob 09:38

Ja in kako bi potem plačeval 4 EUR je za polni mesec 31 dni, kar bi pomenilo, da če bi najel za en dan paket bi se obračunal po formuli 4 EUR deljeno s 31dni, kar znese celih 12 centov :D Pa jaz res fantje ne vem a vi res nič ven ne hodite na kak pir pa primerjajte ceno enega pirčka z mesečno naročnino paketa pa boste videl, da zadeva sploh ni draga. V glanem to je že skor tako kot bi jaz šel na pir in bi plačeval pivo po požirkih, ker bi bilo to zame ceneje, ker vedno ne spijem piva do konca. Ne vem no nisem nek bogataš sam 4 EUR dati za nekaj, kar sem si želel pa res ni drago. Če mi bo pa predrago bom pa naslednji mesec odjavil in zopet gledal šport po vodniku, ki ga je pisal Simi v rubriki Šport na TV .
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Cobane » 8. Maj 2008 ob 09:48

CallMeAl napisal/-a:
dpavli napisal/-a:Mogoče je pretežko sprogramirati linearno (sorazmerno) obračunavanje glede na spremembe paketov, če je sprememba več kot 1 mesečno... :roll:
Obračunska enota na računih je 1 dan, tako da bi bilo verjetno enostavno uvesti sistem, v katerem bi se prijava/odjava dogajala ob polnoči (npr: če se prijavim danes in odjavim jutri, bom imel paket odklenjen jutri vseh 24 ur in tudi zaračunano 1/30 oz. 1/31 naročnine). Sistem sigurno omogoča tudi bolj natančno obračunavanje, ampak to res ni v interesu T2, ker bi sicer vsi vse odjavili, ko ne bi gledali TV (kar je večina časa), potem pa bi prijavili le paket, ki jih zanima... in ga potem spet odjavili, ko nehajo gledati.

Tudi meni se zdi, da je eno spreminjanje na mesec precej zoprna omejitev. Najkrajša smiselna je verjetno 1 dan, ker potem ne bi bilo veliko takih, ki bi bili pripravljeni osnovno shemo sproti odjavljati (razen mogoče za kakšne dopuste), pač pa bi bil predvsem dodatni prihodek od priložnostnih prijav ostalih paketov.
Tega ne boš dočakal, ker T-2 nima stroškov zaradi posredovanja signala do uporabnikov, ampak ima stroške zaradi pravic in hardverije.

Drugače je pri PVR, ker uporabnik s količino snemanja zaseda diskovni prostor... in prej ko zadevo pogleda ter sprosti prostor, prej ga sprosti za nekoga drugega. S tem T-2 precej prišpara na diskovnih prostorih, ker ljudje dnevno naročijo le toliko prostora, kot ga potrebujejo in ga odjavijo takoj, ko ga ne potrebujejo več... v nasprotnem primeru bi morali imeti za vsakega PVR naročnika rezervirano toliko prostora, kot je naročil paket... sedaj pa nekdo snema danes, jutri pa ne bo, drugi pa danes ne bo, bo pa jutri in zaradi tega imajo lahko pol manj diskov.
Zadnjič spremenil Cobane, dne 8. Maj 2008 ob 09:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

trik
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 11. Jan 2008 ob 21:51
T-2: Že imam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a trik » 8. Maj 2008 ob 09:48

4 evre za Š1 in tv 1000 je predrago!!! Jaz povsem razumem cene za HBO in D HD, ne pa tega.. ampak, saj bo drugače in ceneje-kot je napisal že NN.
lp

Uporabniški avatar
markoggg
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 21. Jan 2007 ob 22:12
T-2: Že imam
Paket: 1/1, 1-IPtv, 1-telefon
Kraj: Ljubljana-Dravlje

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a markoggg » 8. Maj 2008 ob 10:04

Men so te paketki čisto super :mrgreen: Trenutno sem odjavil osnovni paket in prijavil mini paket! julija in avgusta bom pa še tega odjavil, ker takrat redko kdo gleda tv! Upam, da bo na položnici kaj manj €€€€ :beri: Čez zimo pa spet prijavim kakšen paket :owned: :owned:
BRAVO T2!!! super zadeva po dolgem času!!!
Slika

Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a VonArx » 9. Maj 2008 ob 13:08

Samo kvaliteta slike na Š1 je zelo piškava pri meni na plazmi je povsem negledljiva, pri sosedu ki ima kabl in enako plazmo razlika kot "dan in noč", če moramo že pljuniti "jurja" za ta dva kanala bi prosil, da se vsaj slika poštima!
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Maj 2008 ob 13:12

Zdaj vsaj vidiš kako šele trpijo oči na Siol TV :lol: Res se bi lahko kvaliteta slike izboljšala.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Škarpena
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 2. Apr 2008 ob 17:56
T-2: Že imam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Škarpena » 9. Maj 2008 ob 14:02

Rad bi naročil novi paket. Kje najdem PIN ? :rtfm:
Živele ribe!

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Jaka » 9. Maj 2008 ob 14:08

Na servisni strani in na pogodbi.

Uporabniški avatar
Škarpena
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 2. Apr 2008 ob 17:56
T-2: Že imam

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a Škarpena » 9. Maj 2008 ob 14:25

Hvala.
Ravnokar sem to storil. Vseeno :pivo: thx
Živele ribe!

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a celloak » 9. Maj 2008 ob 14:36

Heh, še en zadovoljen naročnik več ;-)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
mlevaz
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 28. Okt 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: T-4 Optika
Kraj: Koper

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a mlevaz » 9. Maj 2008 ob 14:51

Pa še en več!
To sem sicer že včeraj zrihtal, sem pa šele danes bolje pogledal in ugotovil, da slika na Š1 res ni perfektna..
Ampak OK.. spet ni tako u k..
:plosk: :plosk: :plosk:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: TV kanali za doplačilo

Odgovor Napisal/-a tonimona » 9. Maj 2008 ob 15:12

Se še spomnimo črno bele tehnike in sneženja na zaslonih. :mrgreen:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Zaklenjeno