T2 in EURO2008?

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jun 2008 ob 13:24

Zanimivo je to, da je Slovenija EDINA DRŽAVA, ki ima (zaradi T-2, op.p.) vse tehnične možnosti za spremljanje HD televizije, nima pa nobenega ponudnika vsebin, ki bi to znal, zmogel ali hotel prikazati. Prehitevajo nas Hrvatje, Albanci, Gruzijci in verjetno uno ljudožersko pleme, ki so ga oni dan odkrili globoko v Amazonskem pragozdu. Mau sem besen. :mad: :evil:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a BOBI » 6. Jun 2008 ob 13:30

Dobra poteza HRT-a, vendar ko bereš odgovore ljudi, vidiš da jih zelo ,malo ima mpeg4 dekoderje!
Nekaj podobnega bi bilo tudi pri nas, če bi RTV naredil enako!

Uporabniški avatar
mlevaz
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 28. Okt 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: T-4 Optika
Kraj: Koper

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a mlevaz » 6. Jun 2008 ob 13:45

Ok..
Bo pa TV3 pel.
Samo upam, ampak res močno upam, da so pripravljeni na tak dogodek.
Upam da so dobro trenirali komentiranje. In upam tudi, da poznajo vse igralce(ne da bi jim bilo treba na hrbtu prebrat).
ha,ha.. Ker če bom moral spet nekega "Žogo brcno" poslušat, jim bom j.... hh.. sorry, ušlo mi je.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jun 2008 ob 13:54

TV3 so bili že lani grdo (po mojem nekorektno) kritizirani s strani nekaterih fenov (fen = una naprava za lase sušit, ker stalno neki piha :roll:). Lahko smo prepričani, da so se letos še dodatno pripravili, tako da marsikomu ne bo žal. Edini problem je, da Slovenija nima možnosti gledanja tega prvenstva v HD.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
mlevaz
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 28. Okt 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: T-4 Optika
Kraj: Koper

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a mlevaz » 6. Jun 2008 ob 14:10

Te strinjam.
Ne.. me strinjam,ha,ha.. :pivo:

Upam-prepričan pa nisem!
Ko se bojo izkazali, bom požrl vse izrečeno. Takrat bom šele prepričan.
Do takrat le upam. :D

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a tonimona » 6. Jun 2008 ob 14:51

Navadni Nimda napisal/-a:....... Edini problem je, da Slovenija nima možnosti gledanja tega prvenstva v HD.
Se bomo pa lahko sproščali od Melodyzen HD. :hudicek:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

poiuztrewq

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 6. Jun 2008 ob 14:57

Še dobro da je vsaj to HD... dvomim da bo navadni (SD) melodyzen koga dovolj skalmiru. :D

Uporabniški avatar
Admiral
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 all inclusive
Kraj: Koper

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a Admiral » 6. Jun 2008 ob 15:03

tonimona napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:....... Edini problem je, da Slovenija nima možnosti gledanja tega prvenstva v HD.
Se bomo pa lahko sproščali od Melodyzen HD. :hudicek:
S čim boš pa gledal ? Nisi tudi ti daungrejdau na 1510 ? :mrgreen:

Ma jaka fora s tem mpeg-4. Moj TV (in ogromno vaših) ima vgrajen sprejemnik mpeg-2.
Naj bom navdušen, ker bom lahko spremljal čist zvok TV3 komentatorja, slike pa ne? :grr:

Sicer v Kopru lovimo Hrvaški digitalni signal.. a kdo ve, če je to preko reškega oddajnika ?
Ker tale HD fuzbal z njihovim komentarjem je precej mamljiv..
Slika

Uporabniški avatar
mlevaz
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 28. Okt 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: T-4 Optika
Kraj: Koper

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a mlevaz » 6. Jun 2008 ob 15:15

če se ne motim, oddajajo z Učke.
Feltna od bicikla in to.. ha,ha
Neverjetno! Kaj bi vse človek naredil, da mu le nebi bilo treba poslušati Slo špikerjev, muua,ha,ha,haaa :hudicek:

flypubec
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 18. Jan 2007 ob 09:48
T-2: Že imam
Paket: 1/1 + tv
Kraj: Limbuš

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a flypubec » 6. Jun 2008 ob 16:50

Ni mi jasno kam je šel ves ta entuzijazem okrog HD fuzbala, s cimer se je T-2 [edit: se opravicujem, tole je bil Siol] na veliko hvalil med SP 2006, ko naj bi ravno T-2 [edit:ups, spet Siol] tole (sicer testno) spacal kot prvi in edini v Sloveniji.
Sedaj je od tega ze 2 leti in kljub velikemu stevilu HD ropotulj v nasih domovih smo ocitno naredili celo korak nazaj.
Tokrat zadeve ne bo niti testno.

Odgovornim na T2 ocitno ni jasno, da ljudstvo stremi k napredku in da je pripravljeno vcasih poseci tudi globoko v zep samo zato, da je v tem napredku pred sosedom.
Verjamem, da bi se vecina danasnjih lastnikov HD Motorol (tocno taki modeli, ki jih navaja prejsnji stavek) odlocila za HD fuzbal, tudi ce bi bila cena recimo 20 EUR za celotno prvenstvo, kar bi verjetno pokrilo dobersen del tehnicnih stroskov(govorim o distribuciji od TV3 do T2 in o potrebni podpori).
Sploh si ne morem predtsvljati kakšen marketinški doprinos bi naredili s tako potezo. Vsekakor bi tako Siol dokončno postal drugorazredni ponudnik.

Ce obstaja tehnicni problem distribucije do TV3 (predvidevam da HD pravice tukaj ne bi smele biti problem), potem je očitno da je inteligencni kvocient odgovornih na TV3 še daleč pod nivojem onega tipa "žogo brcno...spet brcno žogo, eh..kaj zaj...leti leti po igrišču"
A tudi V tem primeru bi T2 lahko malce pogledal v zakonodajo in ugotovil, da bi lahko zadevo prenasal recimo z vklopom ORF HD, Eurosport HD, ... , saj mu noben SAZAS ne more prepreciti vsebine, ki mu je lastnik pravic za EURO na področju Slovenije (torej TV3 viasat) ne more zagotoviti zaradi svojih tehnicnih pomanjkljivosti.
Eurosport bi verjetno celo omogocil slovensko komentiranje (kot poljakom), za honorar ki bi pritegnil kaksnega Vedlina ali pa Berganta. Za studijsko dogajanje bi pa pac preklopili na TV3, da bi se se bolj zavedli kaksnih muk smo bili odreseni in to samo mi, ki smo se odlocili za T-2. Ostali trpini, zavedeni od raznih kablasev in siolov pa naj kar :jao: in potem :nevem: , mi pa jim :blbl: in :namrec: ter :beri:. Zato se oni :hmm: in ko se jim :idea: hitro preklopijo na T2 in se nam :car: , mi pa jim :plosk: in gremo skupaj na :pivo:

Btw..na tak nacin bodo recimo poljaki gledali Eurosport HD, pa se kdo bi se verjetno nasel.
Pravzaprav sem malce gledal naokoli in mislim, da smo v evropi od vseh drzav z delujočim HD edini brez moznosti HD EURA 2008.
Če kdo najde še kaksno, mi naj prosim javi.

T-2 Bravo, spet ste zamudili veliko priloznost !
Zadnjič spremenil flypubec, dne 6. Jun 2008 ob 16:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a Tedy » 6. Jun 2008 ob 16:57

folk pa na veliko kupuje FULL HD TVje za koga že :hmm:
Slika

flypubec
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 18. Jan 2007 ob 09:48
T-2: Že imam
Paket: 1/1 + tv
Kraj: Limbuš

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a flypubec » 6. Jun 2008 ob 17:05

@NN na tisto kar si napisal in potem takoj zbrisal:

Govoris o ponudniku vsebin (ednina) ?
Mislim, da je ponudnikov HD fuzbala vec (npr. nasteti zgoraj)
Res je, da ima viasat eksluzivo za Slovenijo, a to ne drzi tudi za HD vsebine.

btw...mogoce pa je se cas,
prva tekma je sele jutri :)
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jun 2008 ob 17:13

HD fuzbala na T-2 ne bo letos. Morebiti olimpijada na RTV SLO HD.

ORF HD ne moremo dobiti. :namrec:
Optika 100/10

adria356
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 29. Apr 2008 ob 10:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + IPTV + telefon

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a adria356 » 6. Jun 2008 ob 17:26

Mene zanima ali bo možno HRT 2 na SD gledati prek VLC.
Slika

*** I Want To Believe ***

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: T2 in EURO2008?

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 6. Jun 2008 ob 18:39

Uf, spet bo faušija. Tokrat za spremembo bomo Slovenceljni fauš Hrvatom, ki bodo gledali nogomet v HD.

Glede zatemnitev pa nimajo prav tisti, ki trdijo, da lahko TV3 zahteva od kabelskih (in IPTV) operaterjev, da sami od sebe izklopijo konkurenčni program. Teoretično bi si lahko na ta način celo nakopali tožbo s strani programa, ki je bil izklopljen.

Zatemnitev se lahko zahteva samo in izključno za lasten program in ne za konkurenčen program. Ravno zato je TV3 v zadnjih tednih vložil veliko napora v to, da so iz vseh njim konkurenčnih programov v Slovenijo prišle zahteve po zatemnitveh. Ja, zdaj je jasno, da je tudi HTV to uradno zahtval. Kar je z njihovega vidika prav, ker imajo pravice za predvajanje samo na področju Hrvaške.

Zaklenjeno