Telekom optična iluzija

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vinko
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2007 ob 15:23
T-2: Že imam
Paket: T2 mobilni internet, neomejeno
Kraj: Ljubljana

Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a vinko » 3. Dec 2008 ob 13:02

Na hitro bom opisal, kako izgleda pri telekomu priklop na optiko (haha, kao, se pravi, kako ne izgleda). :jao:

Letos, 12.5.2008 so nam v pod cesto položeno kabelsko kanalizacijo položili optične kable (govorim zdaj samo o telekomu). Baje naj bi bil priklop možen do srede junija, torej v roku 1 meseca. Beri dalje.
Zaradi familijarnih zadev sem podpisal pogodbo za priključitev 3.9.2008 na trojčka na optiki (pač, bila je akcija, laptop, zastonj naročnina, taka jajca ).
Danes, 3.12.2008, mineva točno 3 mesece, kar sem podpisal pogodbo za priklop. Kolikokrat sem medtem klical na njihove 080cifre, pa osebno hodil tja, imel mail korespondenco (reply, reply, reply,...) od 20.10.2008, ki se še ni končala, o tem zdajle prosim ne bi, da ne bom postal slabe volje :aa: V glavnem, nikjer nič ne vejo, nihče ni odgovoren, vsi samo obljubljajo.
Sicer verjetno ni omembe vredno, da so obljubili priklop do sredina septembra 2008, ker ne gre za prenos številke, ampak za novo številko.
Zanimivo je tudi to, da je na njihovem pagu pod poglavjem dostopnost optičnega omrežja napisan moj naslov. Kar ni čudno, glede na to, da imam že od poletja optični kabel v omarici na fasadi !
En podoben post, kot je tale (OK, bolj oster ton je bil), sem tudi že napisal na njihovem siol forumu, ampak so mi, ha kdo bi si mislil, post takoj zbrisali. :blbl:

Ok, in kaj je zdaj dobra stran vsega tega nategovanja ? :?:

Od prijateljice sem zvedel, kako izgleda "montaža" kablov po stanovanju - na koncu je morala najeti zidarj, da je popravil tiste štemanje.
Laptop ? Holy crap, baje da je res narejen za srednje vzhodni trg, no kakšen let bo že vzdržal.
In cena ? 30 € za paket, v katerem so le najosnovnejši programi na TV, baš ni ravno poceni, s tem da postaneš njihov hlapec za 2 leti.

Medtem ni ostalo drugega, kot da sem vzel SIM kartico od T2, za prenos podatkov, je še najceneje.

Suma sumarum, na koncu sem še vesel, da se je tako izteklo, če se slučajno nariše pred vrati kakšen njihov monter, mu samo :aa: pokažem. :grr:

Aja, sicer pa čakam na T2 optiko, do pomladi naj bi bila na našem koncu, a ne AC/DC ?
Slika

Heks
Uporabnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 28. Jul 2006 ob 08:25
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a Heks » 11. Dec 2008 ob 00:25

Napisi raje, "kako je izgledal moj priklop", pa se "haha, kao" in 23 smeskotov ne pozabit. :mrgreen:

Moja izkusnja je cisto nasprotje tvoji: narocil; v 9-tih dneh so me priklopli; s tehniki sem se dogovoril, po kateri poti bodo speljali kable. Delo so opravli odlicno. Brezplacno so priklopli TV, racunalnik in telefon. 16-ti dan sem dobil laptop in je za 1 eur super. Do zdaj sem na tehnicno pomoc klical samo enkrat, glede neke tezave s TV. That's it.

Imel sem pa zelo slabe izkusnje s T-2, tko da je vedno od posameznika in lokacije odvisno.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a madpanter » 11. Dec 2008 ob 08:03

Vse je čisto odvisno na kake montere naletiš. Če naletiš na ene ki se jim jebe pol boš dubu drek. Če pa dobiš dobre je pa vrei narejeno. No sam nimam nič proti gratelovim monterjem so naredili kvalitetno ampak tui nasvinjali lepo, ker niso imeli sesalca, sam pustmo to važen da sem se takrat losal bakra. Zadnjic so prisli od telekoma za optiko in so lepo povrtali kar je za povrtat, človek mel svoj stol, se sezul preden je stopil not v stanovanje in kolega skoz z sesalcem zraven tiščal in rezultat samo ena luknjica in nic prahu nic svinjaka. Skratka na nivoju narejeno tako da pohvale tem monterjem :namrec: in kakor pravim vse je čist odvisno ali naletiš na pedantneža, ki svoje delo naredi kvalitetno ali na drekača, ki sam da spaca neki in se spoka naprej.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
vinko
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2007 ob 15:23
T-2: Že imam
Paket: T2 mobilni internet, neomejeno
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a vinko » 11. Dec 2008 ob 12:15

Ta teden so me celo klicali gospodje iz telekoma. Da bi prišli oni zdaj po dobrih 3 mesecih od podpisa pogodbe izvesti priklop.
Možakarju sem povedal, da sem se jih naveličal čakat in da se lahko poberejo. Itaq so bile vse tiste akcije, s katerimi je siol vabil kupce, že mimo. Tko da nisem jaz neka prodana duša, da bom pa zdaj po četrt leta ves hvaležen pričakal siolovce, da me blagovolijo priklopit :car: . NO F.....G WAY !!!!! :aa: :grr: :hudicek:

Glede izvedbe priklopa je pa res tako, da je odvisno, kakšen monter ti izvede. Sosedu so izvedli telekomovci priklop na optiko, in je bil res zelo zadovoljen. Zrihtal, prišel tudi 2x, upošteval njegove želje, v glavnem, spoštovanja vredno.
Kolegici pa so v Ajdovščini naredili priklop na nek xDSL, od siola. Tip je štemal, razbijal, pod kotom vrtal luknjo v zid, zraven poškodoval omaro, nakoncu je kabel še 2 metra do televizije visel v zraku. Na koncu je mogla še mojstra ženska plačat, da ji je nazaj ometal zid in pobarval. Katastrofa v glavnem.

Tko da upam, da bodo v redu monterji, ko bodo pri meni optiko od :rtmT2: napeljali od omarice preko zidu v hišo.
Slika

Heks
Uporabnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 28. Jul 2006 ob 08:25
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a Heks » 11. Dec 2008 ob 12:58

Naj popravim se eno tvojo neresnico, vinko.
Vse akcije, katere omenjas so vezane na pogodbo, ne na datum priklopa. Torej, ce si podpisal pogodbo z neko akcijo, se to uposteva.

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a ango » 11. Dec 2008 ob 13:27

zdej nima veze s tem ampak bi dodal v to temo optična iluzija.
Od prijatelja ki ima siol optiko 20/20 sem izvedu da deli siol eno lineo 6-7 ljudem in da mu pri polni obremenitvi ( ko je dosti ljudi gor pobira in uploada )
vleče in pobira manj. In mi je reku da siol z tistimi 28€ dobra pokasira za ponujene smeti.
zdejn ne vem kako je pri t-2 (optika) trdim da je boljša. Saj so pristojni ljudje dosti bolj prijazni in odgovorni.
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
vinko
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2007 ob 15:23
T-2: Že imam
Paket: T2 mobilni internet, neomejeno
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a vinko » 11. Dec 2008 ob 13:33

Hm, tega pa nisem vedel, Heks. Me nihče ni potolažil v času čakanja na siolu.

A pol bi vseeno prišel v tiste akcije ? Eh, so what. Laptop je itaq bolj bogi, zastonj razvoda po hiši (ki so ga obljubljali) ne bi rabil, ker imam že vse podometno (OK no, nekaj metrov kablov več), what else...... aja zastonj naročnina pa zihr ne pride v poštev, ker je pisalo na letaku: zastonj naročnina 3 mesece, ampak le do konca leta 2008!
Slika

Heks
Uporabnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 28. Jul 2006 ob 08:25
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a Heks » 11. Dec 2008 ob 14:04

ango, ce posoja linijo si je sam kriv. Jaz izkoriscam polno hitrost 20/20 kadarkoli se mi zahoce. Tezko bi pa verjel, da siol nezakonito deli njegov 20mb signal se ostalim 7-mim ljudem, saj nima optika nekih velikih omejitev kot ima baker, da bi tako zelo sparali.

vinko, odgovor na tvoje vprasanje je: Da, bi prisel. Ne vem kaksne letake beres, ampak tudi tisti, ki se narocajo januarja 2009 lahko izkoristijo 4 mesece brezplacno. Mal bolj se informiraj, vinko.

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a ango » 11. Dec 2008 ob 19:52

heks veš kaj mi ne gre v glavo da imaš napisano 1/256 in govoriš da maš 20/20 :owned:
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 11. Dec 2008 ob 20:03

ango in kako Siol to izvaja?

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a ango » 11. Dec 2008 ob 20:14

to bi rabi njega uprašat. Bil je na nekem kampu in so mu podrobno razložili. Sej je reku da se pozna ko pobira in uploada. A ti ni čudno da na siolu plačujejo za 1/256 26€ ( se mi zdi ) in da potem dobijo za isti dnar 20X večjo hitrost, no pri t-2 za 14€ dobiš 1/256 in samo 10X večjo hitrost. a te ne čudi?? Ker vsako podjetje ve v katero smer se bo razvijalo. Ja sej telekom večino denarja dobi ki podjetja imajo zakupuje vode (se mi zdi) in pol jih boli k**** za uporabnika.
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 11. Dec 2008 ob 20:23

Brez zamere, ampak ne razumem, kaj si mi hotel povedati. Ne boš verjel, kaj je danes babica slišala pri maši. :neutral:

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a ango » 11. Dec 2008 ob 20:28

ne razumem pojma kaj ma za delat maša pri optiki???? :aa:
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Heks
Uporabnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 28. Jul 2006 ob 08:25
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom optična iluzija

Odgovor Napisal/-a Heks » 11. Dec 2008 ob 21:11

zdej nima veze s tem ampak bi dodal v to temo optična iluzija.
Od prijatla sem slisal, da je nek ango ***** tezke kategorije. To so mu podrobno razlozili (se mi zdi), ker se pozna, ampak js mu vrjamem (se mi zdi).
Ne pise mi ne 1/256 in ne 20/20. :owned:

Mogoce bos zdaj razumel pojma kaj dela maša pri optiki.

Zaklenjeno