Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Jun 2009 ob 13:41

Tega nisem opazil. Sem pa vesel, da so podnapisi, ker imajo res odlične stare filme :D
Slika


Lp, Kitl

mitko25
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 31. Maj 2007 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 (1/1+TV+TEL)
Kraj: Lokovica, občina Šoštanj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a mitko25 » 11. Jun 2009 ob 12:10

Zdajle ni podnapisov.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jun 2009 ob 12:14

Prosim, da se v tej temi ne govori o podnapisih, ampak samo o kockanju, sicer bodo SiOLovci spet nakoli govorili, da kao tudi pri nas kocka in dokaz za to je 5000 strani v temi o kockanju.

Pri T-2 nič ne kocka. Če pa kje pri komu, gre za napako, ki se jo odpravi v najkrajšem času. Nikoli pa ne bo povsod kockalo na vseh programih, ker imamo povsem sodobno in zanesljivo omrežje. Super-duper informacijska avtocesta - samo pri T-2. :)
Optika 100/10

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 11. Jun 2009 ob 12:25

Žal ni vse tako rožnato :!:

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Airborne » 12. Jun 2009 ob 13:50

Zdravo!

Sem naročnik T2: 2x tv preko Motorolinih STB-jev, internet 4/1MB in dveh ločenih IP telefonskih številk.

Dejstva so taka: telefonska linija pride v hišo po zraku od sosednje hiše čez cesto oddaljene kakih 20m, od centrale sem oddaljen slabih 300m, rekli pa so mi da mi linija omogoča max. 32MB prenosa, kar naj bi bilo dovolj za 2xtv, net in 2xtelefon. Aja za TV imam pa paket Teleing Maxi, če to kaj vpliva na kvaliteto povezave.

Telefon in internet delujeta brez problema, medtem ko TV zelo pogosto nagaja. Klical sem že neštetokrat na t2, pri nas je bil že serviser, ki je pregledal interno inštalacijo in jo popravil. Od končnika kjer pride tel. kabel v hišo je povezal direkt kabel do modema, prej sem imel vmes telefonske stenske vtičnice na konektorje. Serviser mi je tudi zamenjal modem za VDSL2, vendar vse to ni dosti pomagalo.
Kasneje je prišel drugi serviser in zaznal napake na liniji, ki naj bi bili slabi končniki na naši hiši, na sosednji hiši in kontakti na razdelilni omari za našo ulico, poslali so zahtevek da pridejo s telekoma zadeve urediti in ko je prišel nekdo s Telekoma in pomeril je dejal, da je linija zadosti dobra po njihovih merilih, in da ne bodo ničesar menjali Kmalu me je klical nekdo s t2 in mi dejal da pač Telekom noče zamenjati končnikov in kontaktov in da t2 kaj dosti več ne more narediti. Tako da se bojim da so nad mano obubali

Zdaj me pa zanima, če je kakšna druga varijanta kako urediti linijo. Je smiselno na lastne stroške urediti kritične končnike, ali bi mi to Telekom brezplačno uredil če bi vzel SIOlov paket ?

Dostikrat je tako, da tv deluje kaka dva dni, potem pa moram klicati za reset, nekaj so tudi govorili o tem da naj bi mi avtomatsko resetirali linijo, tko ad ne vem več kaj naj naredim.

Prosim za nasvete, še posebej Navadni Nimda me zanima če ima kak nasvet.

lp

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Jun 2009 ob 14:04

Naši več kot toliko ne morejo, odnosno ne smejo. Lahko probaš, če ti bodo poštimali, če boš stranka SiOLa. Ni pa rečeno!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Jun 2009 ob 14:08

Poglej odgovore na tole vprašanje, nekdo je imel zelo podobne probleme

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t ... 42#p128342
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Airborne » 12. Jun 2009 ob 14:15

Ok hvala !

Zdaj me pa zanima, če lahko imam jaz telefon pa internet od t2, samo iptv pa od Telekoma, če se odločim za prehod, verjetno ne ?

Slabo tole vse skup :cry:

lp

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Jun 2009 ob 14:19

Ne. Preden prestopiš še razmisli ali so motnje samo kadar kaže na nevihto ali je nevihta blizu in ali bi morda prej probal samo z eno TV.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Airborne » 12. Jun 2009 ob 14:41

Kekoke, kockanje je tudi v lepem vremenu in tudi če deluje samo en od dveh tv vmesnikov.

lp

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Jun 2009 ob 14:50

Saj to nima veze a dela eden ali dva TV-ja. Problem je v tem, da imaš ti verjetno linijo odprto do neke meje katere ti pa bakrena parica ne more vseskozi 100% dobavljati in takrat prihaja ponavadi do motenj. Problem se da rešiti da v trenutko ko kocka izklopiš modem in se ti sinhronizira na manjšo vrednost. Včasih pomaga ne pa vedno.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Jun 2009 ob 14:51

Jah ni fora u tem kok jih dela, važn je kok bi jih lahko delal. Preprosto pošlješ dopis da želiš odjavit en TV, oni ti zmanjšajo pokličeš še za reset in spremljaš...mogoče bo isto kock, verjetno manj, mogoče brez. Če je kock isto ali odjaviš T-2 ali naročiš nazaj še drugo TV ali pa probaš še z 1/1 netom . Vse plačaš do dneva uporabe natančno in še mal popoldanske zabave s klicanjem imaš. Odpraviti kocke - neprecenljivo
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 12. Jun 2009 ob 15:08

kako na optiki t-2 odpraviš kockanje ?
odklopiš napajalni kabel za stikalo (milan)

kako na vdsl1 oz. vdsl2 t-2 odpraviš kockanje ?
odklopiš napajani kabel za modem

kako pa potem spet prideš do slike ?
pokličeš Amis,da zrihtajo zadevo

(v obeh primerih deluje 100%)

lahko si pa pomagaš tako,da nabaviš tv z manjšim ekranom
(na 3,5 colskem se kock sploh ne vidi še posebej pri višjih dioptrijah) :rtmT2:
Heca ni več !

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Airborne » 12. Jun 2009 ob 15:23

kekoke napisal/-a:Jah ni fora u tem kok jih dela, važn je kok bi jih lahko delal. Preprosto pošlješ dopis da želiš odjavit en TV, oni ti zmanjšajo pokličeš še za reset in spremljaš...mogoče bo isto kock, verjetno manj, mogoče brez. Če je kock isto ali odjaviš T-2 ali naročiš nazaj še drugo TV ali pa probaš še z 1/1 netom . Vse plačaš do dneva uporabe natančno in še mal popoldanske zabave s klicanjem imaš. Odpraviti kocke - neprecenljivo
a pol mislite, če odjavim telefon pa net zmanjšam na 1/1, da bi bla večja možnost da bi dva tv-ja delala normalno? Ker telefona skor ne rabim, net mi je pa malo malo 1MB samo tut dost za silo. V najslabšem primeru bi za net vzel kar gsm internet. Važno mi je samo da delata dva TV vmesnika.



lp

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Jun 2009 ob 15:38

telefon ne rabi skoraj nič pasovne širine, tako da z odjavo telefona ne bo nič bolje. Morda z zmanjšanjem interneta na 1/1, Samo 3M je še vedno manj kot 8M, kolikor rabi ena televizija. Čeprov če še enkrat pogledam kaj si napisal, maš naročeno za 20M storitev, linija gre v max 32M, torej bo verjetno pri naročenih 17M isto. Probi še mal težit na 002.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Zaklenjeno