Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Dec 2010 ob 12:07

ne smete pa pozabit, da so naketere stranke na optiki druge na vdsl, vdsl je baker, tam je lahko 1000 in 1 razlog zakaj so težave.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 25. Dec 2010 ob 13:56

Težave z programi,ki vam ne delujejo po več tednov verjetno nimajo nobene veze kje je uporabnik ali na optiki ali vdsl,ko vas sprašujejo za kaj ne dela se sprenevedate da je javljeno naprej itd zadeva pa še vedno ne deluje.
Tak odnos do naročnikov je katastrofalen pa saj niste edini tudi na Siolu so enake težave,če hočeš nekomu dopovedat kaj ne deluje.
Teh težav pri mojem kabelskem operateju ni če pa že ne dela kak program dajo obvestilo zakaj ne deluje,da ne gledaš črnine.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Dec 2010 ob 17:58

mali-40 ti po resnici povem raje zdržim tri tedne brez Eurosporta pa da imam kvalitetno sliko in super timeshift. Sedaj imam pa tud Eurosport :D Enostavno povedano ostali slovenski IP TV providerji ne sežejo do gležnov T-2-aju sploh pa ne Siol, ki ga imamo isto v hiši.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a srus » 26. Dec 2010 ob 23:26

protoncek napisal/-a:Okoli tega se moram strinjati s tabo. Zato se bojim kaj bo s T2 glede tiste slavne tožbe - upam da ne uspe, ker če to dobi v roke T1 potem bo šlo vse v ku****. Vedno ko sem pri kolegu obupujem nad (ne)kvaliteto slik pri siolu...
Glede štekanja ---ravno ta teden me je poklical serviser in mi vključil autoreset modema (ob treh zjutraj vsako noč). No, zadeva se žal obnaša enako kot prej - delajo vsi programi (ni kockanja), samo (kot sem že prej enkrat omenil) občasno program zablokira za sekundo, dve, potem gre naprej. Včasih (vakih par dni) pa začne bogato štekati (in to kar naenkrat), nakar ponavadi modem izgubi sinhronizacijo (oranžna LEDica ugasne) in se ponovno sinhronizira, nakar spet vse deluje BP. Menda je linija do mene dobra, tako da ne vem, kaj bi še naredil. Ne vem, kako bi izmeril kabel po hiši (ki je sicer nov- FTP kabel, menjan slabo leto nazaj), čeprav dvomim da je to krivo, seveda pa težko reči za gotovo...
če imaš kakšne ideje...?
Ej, pri meni je obnašanje podobno .N (1 < N < 15) dni vse deluje brezhibno, nato pa se IPTV začne obnašati kot pri tebi. Včasih je že dovolj, da za nekaj sekund prekinem VDSL linijo, pa se stanje popravi, niti ni potrebno resetirati modema. Imam pa občutek, da pride do teh težav, če je paketnega in bitnega pretoka blizu maksimalnih zmogljivosti linije. Bi rekel, da fall back in treniranje linije med modemom in DSLAMom nista optimalna.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 27. Dec 2010 ob 08:43

Hja, jaz imam poleg 8M še dva TV-ja in se to dogaja tudi če en tv ne dela. Tako da je vprašanje če je linija na meji. Poleg tega je bil glavni kabel menjan cca dve leti nazaj, ko je starega odkurila strela. Enaka konfiguracija je že prej delala brez problemov, za ta kabel pa je enkrat serviser rekel da so hitrosti večje od starsga, torej to ne bi smel biti problem.
Sicer so ta mesec zbirali prijave za optiko, ampak mislim da se bom prej pisal jankovič kot bodo pa oni zbrali po njihivem potrebnih 70%.težko da bo kaj iz tega...
spet nazaj...

gejzo
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 08:40
T-2: Že imam
Paket: T-3 TERA optika
Kraj: Mirna

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a gejzo » 28. Dec 2010 ob 14:44

A še komu preklaplja na InfoTV ter PinkSi počasneje kot na druge programe ? Ter ob preklopu tudi malo zakockata ta programa.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a peroa » 29. Dec 2010 ob 18:27

Kaj se dogaja z IPTV? Ne naloži mi profila, v sosednji temi uporabnik pravi da tudi njemu ne.
Imate težave?
Slika

Everybody lies!

Uporabniški avatar
amcki
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 29. Sep 2007 ob 19:03
T-2: Že imam
Paket: All inclusive

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a amcki » 29. Dec 2010 ob 19:22

TV ne deluje - Trbovlje!!!

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a parallax » 29. Dec 2010 ob 19:42

Pokliči na helpdesk? Dvomim da kak neuradnik bere tole danes ;)

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a leroy » 3. Jan 2011 ob 12:00

verjetno sem odprl napacen thread: viewtopic.php?f=3&t=6659

sicer se ze ukvarjajo s problemom, ki kot berem ni samo pri meni.

dosti gledam MTV, dance zatakne tu pa tam, vendar samo slika, kar ni motece, ima pa tudi dosti bolj "poln" zvok kot vsi ostali programi (home theater), tako da mogoce je pretok podatkov pri teh programih vecji, to me ne moti. Moti me da se vse zatakne za sekundo, zvok, slika, predvsem da me mece med igranjem iz PS3ja iz iger z napako: lost connection to host (lahko da ne zgubim vedno jaz povezave, lahko tisti na katerega smo vsi povezani), sama igra Black Ops ima tezave s povezavo, to ni novost, a ko moji "kolegi" ostanejo v igri in mene izklopi je dejansko nekaj pri meni ki ne stima.

Na supportu so ugotovili neka prekinjanja, predlog je bil zamenjati miLAN-a, cakam se odgovor preko PMja a zanima me se kaksno mnenje.

Obcasne napake niso razlog za menjavo operaterja, sam se s T2 popolnoma zadovoljen, imam optiko ze 3 leta in dela odlicno, tu pa tam se pri vsaki stvari kaj zatakne. S tem forumom in supportom smo se vedno sve resili v zelo kratkem casu tako da iz moje strani :rtmT2:

kombinezon
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 14. Okt 2010 ob 15:06
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kombinezon » 10. Jan 2011 ob 20:22

Mene pa zanima zakaj se zadnje nekaj dni štekanje, kocke stopnjujejo, poprej s tem ni bilo težav. V čem bi bil problem? Lokacija:Vodice

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Jan 2011 ob 21:11

Malo modem ugasni za kako minuto pa probaj.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Symcy » 11. Jan 2011 ob 07:59

Bi blo možno da mu TV šteka če na kompu kej dol vleče ?
To se men sicer še ni zgodil sam bi blo pa možno.
Slika

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a xtasy » 11. Jan 2011 ob 08:16

možno je, ampak načeloma to ni težava. To se lahko primeri v nepravilni konfiguraciji torrent odjemalca ali pa če je kaj narobe na sami liniji, ampak v večini primerov to ni problem. če kocka na vseh programih, pokliči HD na teh.podporo, da se preveri sam priključek.

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Symcy » 11. Jan 2011 ob 09:43

Kok linije pa porab ena televizja priključena na modem ?

Mi smo mel prej 1 televizjo na modem pa smo lohka mel 4/1 pol smo pa hotl še drugo televizjo prklučt pa so nm na T-2ju rekl da mormo pol internet znižat na 1/256 da bo približno delal.

Nekje sm slišu da za TV rabš 8MB uzet od linije, pr ns so pa sam 3MB uzel ... slika je sicer v redu sam zdej nevem kok dejansko 1 televizja pobere iz linije.
Slika

Zaklenjeno