Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a jery » 1. Feb 2011 ob 21:15

Ja in kaj je problem pri ŠK da šteka če smemo uporabniki zvedet?
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 1. Feb 2011 ob 21:18

have no clue, mogoče jim kak del opreme dela težave, ali pa imajo kje kako staro povezavo.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 1. Feb 2011 ob 22:30

Sem prijavil ne enkrat, pa sem obupal. Enkrat pravijo da je "mogoče" premajhna pasovna širina, čeprav imam poleg 8M še 2xTV in enako šteka če teče samo en TV in nič interneta. In ne šteka tako kot da je pramajhna pasovna širina, saj po 5, 10 minut dela popolnoma v redu, nato se sekundo, dve bogato zatika, nato spet dela brezhibno...Saj se dogaja da par dni, teden dela brez problema, potem začne stekat in spet dela...enako delata obe motoroli, tako da v motoroli ni napaka, kvečjemu v modemu ali pa pri vas. Kabel od strehe do modema je star pol leta, tako da tudi to ne more biti.
Razumem da če kakšen kanal šteka niste vi krivi, če dobite tak signal. Ampak da vsi štekajo...ajd, saj če ne bo huje...saj kolegi ki imajo npr. totalTV, lastovko itd. tudi občasno jamrajo...
Ampak radio bi pa lahko porihtali? Ravno zaradi dejstva da radio ne dela že več kot dva meseca se mi vedno bolj zdi da dela stojijo. Kar dela, dela, kar ne, ne. Bili ste zelo super, odzivnost svaka čast, ampak odkar se je začelo govoriti o stečaju je slabše. Npr. ko sem prvič prijavil štekanje je trajalo 14 dni da me je poklical serivser, tako da sem že skoraj pozabil da sem klical. Drugič isto...NE mislim iti na T1, če ne bo res huda kriza, zato bi rad da se zadeve spravijo na prejšnji režim.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 1. Feb 2011 ob 22:47

Če imaš premalo pasovne širine je možno samo da se storitve malo zmanjšajo recimo internet na 4/1.
lp

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 1. Feb 2011 ob 23:23

A imaš mogoče :hmm: na isti varovalki kot modem priključeno še kako drugo napravo, ki je občasno večji porabnik energije? ... oz. povzroča "večja nihanja" v električnem omrežju?


Pomisli, če obstaja kakšen časovni vzorec teh težav.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 2. Feb 2011 ob 09:07

no, na isto varovalko je kar nekaj stvari...to lahko uredim - potegnem podaljšek iz drugod in bom videl. Sem pa čez cesto trafo postaje, tako da nihanje napetosti načeloma ni problem.
slow_slow: dvomim da je premalo, ker, kot rečeno: tudi če izključim router (tako da ni NIČ prenosa podatkov) in potegnem ven iz modema eno motorolo se problem še vedno pojavi - ko šteka, šteka. Je pa zadnje čase manjkrat kot prej - kak mesec, dva nazaj se je redno dogajalo da je na vsakih 3-5 minut za sekundo, dve šteknilo (drugače pa delalo brezhibno). Potem gledaš npr. dnevnik in slišiš podobno kot: "jutri bo sončno, temperature bodo od-----------stopinj. Ali pa: na..............je bila huda prometna nesreča...". Zdaj se na kakšno uro, dve, tudi redkeje dogaja da 2-3 sekunde bogato šteka, nato spet dela naprej kot da ni nič. Pa deluje samo en TV vmesnik, brez torrentov in podobnega. So mi nedavno nazaj vklopili nekakšno resetiranje napak vsako noč ob treh ponoči ravno zaradi tega, pa težko rečem da je kaj razlike.
Je pa v teh letih, odkar imam T2 že dvakrat umrl napajalnik. Bom dal drugega če slučajno tudi ta nagaja...se sigurno doma najde kakšen.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 2. Feb 2011 ob 09:10

Če imaš linijo do konca odprto je vseeno če gledaš 1 tv al 3,
problem je ker se pri maksimalni sinhronizaciji napake hitreje vidijo v obliki kock,
v kolikor je linija recimo omejena do maks z recimo nekaj Mb je možno da je slika lepša.
Torej če bi testiral da bi ti T-2 zapr linijo recimo na 2x tv in osnovni internet bi bilo delovanje boljše.

lp

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 2. Feb 2011 ob 10:09

Aha...jasno. Če bi mi nekdo že na začetku povedal takole, potem bi bile zadeve drugačne, ne pa da se en bolj izmika kot drug... Sicer je telekomov kabel menjan cca dve leti nazaj, ko je starega skurila strela, ampak razdalja je le razdalja - kabla je dober km.
Torej, z drugimi besedami - ostane mi upanje na optiko...Ok, če bo hujše bom znižal paket. Zaenkrat pa hvala za pojasnila.
BTW...ti je kaj znano kaj za vraga se dogaja z radijskimi programi in kdaj bo to urejeno?
spet nazaj...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 2. Feb 2011 ob 10:11

Za radijske programe ne vem kakšno je stanje, bom pa odgovornim rekel naj malo pogledajo.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 2. Feb 2011 ob 10:16

Ja, prosim. dejstvo je da tričetrt programov deluje kot da bi v eni sekundi gumb za jakost zavrtel dvakrat do nule in spet do konca intako delal do onemoglosti. Nekaj programov dela normalno, ampak zelo malo.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a srus » 3. Feb 2011 ob 12:17

slow_slow napisal/-a:have no clue, mogoče jim kak del opreme dela težave, ali pa imajo kje kako staro povezavo.
Da, ŠK je zadnje čase začel štekati tudi pri mojem analognem kablašu, takole za sekundo na minuto ali dve. Škoda, ker imajo drugače pri športnih prenosih zelo kvalitetno sliko - ostrina, gibanje, barve.

dules
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:31
T-2: Že imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a dules » 8. Feb 2011 ob 15:14

diskovery channel ni zvoka zakaj ?
Slika
T-2 net je carski internet

sandra
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 24. Jan 2011 ob 20:45
T-2: Že imam
Paket: vse kar t2 ima

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a sandra » 8. Feb 2011 ob 17:53

Danes na vseh programih niha glasnost.Enkrat je glas normalno slišan,čez čas pa se samodejno zmanjša in to se venomer ponavlja.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Cobane » 8. Feb 2011 ob 18:03

Ne verjamem... njihov moto je še vedno "Najboljša slika, najbogatejši zvok!"
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 8. Feb 2011 ob 18:26

Discovery že od včeraj nima zvoka...slika je pa OK.
spet nazaj...

Zaklenjeno