Predlogi za TV programe

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 12. Nov 2009 ob 18:25

Jaz pa T-2ju malo zamerim, da pod pretvezo krize ne ponudi teh t.i. dragih programov. Veliko bolje bi bilo, če bi jih imeli na izbiro, pa čeravno za nesramno visoko naročnino. Gotovo bi se našlo nekaj naročnikov, ki bi program naročili, potem bi pa z večanjem števila naročnikov pač nižali naročnino.

Živela izbira!

PS: Kekoke, tebi pa vse čestitke, da si si vzel čas za poglobljen in analitičen post. Cenim take prispevke,čeprav se ne strinjam povsem z njimi.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Nov 2009 ob 19:05

Tukaj je živ primer Cinemax-ov. Spadajo v komplet HBO a ga T2 ne ponudi. Na HBO.si strani mi turijo spored na samem kanalu HBO je napovednik za Cinemax a na T2 ga žal ni pa čeprav na Siolu za ceno 8 EUR dobiš vse štiri kanale plus HBO digital. Tukaj recesija nesme imeti veze, ker gre za dodatno plačljiv paket. Ravno za to sem HBO odjavil, ker ne mislim plačevati polovičnega paketa po polni ceni :namrec:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 12. Nov 2009 ob 22:00

Recesija je zelo uporabna. Pa ne da bi se z njo ponujali, ampak se jo res da uporabit na veliko načinov. Lahko je tudi zelo dober izgovor. Še najboljša je če jo uporabite ko je še sveža.

btw. želim si program Scifi Chanell in predlagam program AXN CE. 14.11. začnejo predvajat dobro serijo Flashforward.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Nov 2009 ob 06:28

Kekoke in Smile, hvala za vajina mnenja, lepo da sta jih izrazila, jih spoštujem... vendar pa ne obračat mojih besed sebi v prid.

Vzel sem si čas čez noč, da malo razmislim, ali bi se sploh oglasil... če bi me označila za bedaka, se sploh ne bi sekiral, ker sta me pa označila za ksenofoba in nestrpneža, pa ne morem biti tiho. Priznam, da sem v enem stavku hotel zajeti moje stališče, vendar se ta stavek potem lahko razume na milijon načinov. Dejansko me moti številčnost programov s katerimi se pestrost ponudbe nikakor ne izboljšuje (moje mnenje). Pač v našem primeru so to večinoma programi južno od Kolpe (Kekoke jo je omenjal) pa tudi precej naših PPT programov bi se našlo. Zakaj pa T-2 ne dodaja jodlarskih programov, če že želi povečati pestrost ponudbe? Dajta mi to razložit! Ne mi reči, da Avstrijci nimajo svojih lokalnih TV postaj, pa še bližje nam so! Vama pa zagotavljam, da bi se tudi v tem primeru pritožil, če bi jih T-2 brezglavo dodajal v shemo. Takrat bi me pa označila za nestrpneža za vse kar je severno od Karavank! Se nisem zmotil, kajne!

Jaz sem bil s TV shemo zadovoljen že ob prihodu na T-2, torej ko je bilo še 120 programov, gledam jih pa kvečjemu dobrih 10. Nikoli nisem sodeloval v debati za predloge (ker jih nimam, ker še tega nimam časa gledat), samo me je pa ta številčnost začela motiti, ker v shemo brez problema prileti vsaka družinska TV distribucija! Toliko imamo predlogov od večih uporabnikov, pa se izredno počasi realizirajo (ja, denar), samo T-2 pa tudi ne bi smel štartati samo na kvantiteto!Naj bo recesija za vse! Primorci jo čutijo že od 18.11.2007 in izredno sočustvujem z njimi, pa me drugače boli k**** za italijanske programe, ker italijanščine ne znam. Isto sem sočustvoval s Kitlom, ki je želel Hallmark, pa tudi tega programa ne gledam! Enako velja za Balonarja, ki je navijal oz. še navija za Novo TV, RTL in CMC! Vendar, če se gremo pestrost ponudbe, potem naj bodo vrata odprta tudi na zahod (npr. Italija) in vzhod (npr. Madžarska) (oba primera sem dal zaradi manjšin) in ne samo in zgolj na jug!

Mene je zadnja podražitev TV sheme za 2€ udarila po žepu, ker osebno nisem pridobil ničesar, kar bi lahko še gledal. Pa se nisem nič pizdil, tudi enega samcatega prispevka nisem napisal na to temo in ga tudi sedaj ne mislim. Je pa dejstvo, da se s temi dvemi evri financirajo tudi zadnje dodani programi. Tisti, ki misli, da so zastonj, je bedak. Resda T-2ju ni potrebno plačati TV hiši (ali pa so ti stroški zanemarljivi), vendar požrešni SAZAS zahteva svoj davek, receiverji niso zastonj, elektrika, ki jo kurijo tudi ne, nekdo, ki se ukvarja s tem in zadevo nastavlja ter vzdržuje, tudi dobi plačo... pa še bi lahko našteval, ampak bom s to debato končal in se na nadaljnje provokacije v tej temi ne bom več odzival. Če ne morete sprejeti mojega mnenja, tudi prav!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a sini » 13. Nov 2009 ob 07:35

Lepo napisano :plosk:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 13. Nov 2009 ob 07:38

:plosk:

Uporabniški avatar
Stancho75
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Jan 2009 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: FTTH T4
Kraj: Koper

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Stancho75 » 13. Nov 2009 ob 08:39

:plosk: :plosk: :plosk:
p.s.: hvala za primorce. Recimo da bi bilo že dovolj, da bi Mediaset pa Rai delala brez zatemnitve (kje pa da bi dodali kakega makaronarja...)

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a The Menace » 13. Nov 2009 ob 09:19

"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a tonimona » 13. Nov 2009 ob 09:30

Bravo Cobane.
Da te ne bodo imeli za bedaka, lahko naslednjič uporabiš mojo prispodobo s prejšnje strani. Bistvo je isto. Poleg tega, pa je z izborom novododanih programov jasno viden okus izbornika. :jao:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a sword » 13. Nov 2009 ob 09:46

:plosk:

Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a smile29 » 13. Nov 2009 ob 09:54

@Cobane
dejstvo je da v Sloveniji zivi:
50.000 Hrvatov, 50.000 Srbov, 25.000 Bošnjakov in veliko Črnogorcev, Makrdoncev in Albancev

tudi oni placujejo narocnino za TV. Nekateri (ne vsi) gledajo tudi te free-to-air "nekvalitetne" programe. Ceprav mogoce nekateri od njih ne gledajo dragih in po tvojem "kvalitenih" programov morajo kljub temu placevati narocnino za drage programe pa se kljub temu ne pritozujejo.

Ni mi jasno zakaj te moti stevilcnost....T-2 dobro ve kateri programi SO gledani in kateri NE. Ce program ni gledan in ce jim ta povzroca stroske, ga bojo ukinili. Niso toliko neumni, da bi imeli nek program vkljucen v programsko shemo samo zaradi tega da bi za njega placevali drag receiver, drago elektriko in "visoke" place svojim usluzbencem

Dejstvo je da so programi iz Ex-Yu republik gledani in gledalci teh programov plačujejo naročnino...ravno tako plačujejo tudi za "kvalitetne" in drage programe ki jih morda ne gledajo.
Slika :rtmT2:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Nov 2009 ob 09:59

Cobane, svoj post sem si zamisli še preden si se ti sploh ornk vključil v debato, tako da sigurno očitki niso letel nate, zanimivo da si se prepoznal v nestrpnežu, ker sem mnenja, da imaš ponavadi argumente v debati, poleg tega je tvoje mnenje precej podobno mojemu. Tudi moja zadnja provokacija nima veze s tvojim nickom. Zmotijo me enovrstični prispevki, "dejte to vn, to je sranje", zadnji tak je bil Sini s "pravimi", ki si jih želimo, ko sem se začel razmišljat kako obema stranema razložit v čem je problem. Hkrati pa spoštujem trud Smile29, ki sicer je navijaški, ampak vseeno želi debato. Tudi Kolpe nisem speljal v debato jaz.

In če popolnoma pustim sedaj programe južno od Kolpe, da ne bo kdo spet užaljen po nepotrebnem. Tud jaz mislim, da množica programov brez prave vsebine poslabšuje TV shemo povprečnega gledalca. Verjemem, da je na kakem lokalnem slovenskem programu kdaj kaka vsebina, ki bi me zanimala, samo neizvedljivo je stalno pregledovanje 30tih programov, zato so vsi vrženi v isti koš, skupaj HD IN HBO programi. Če bi operater izbral 3, recimo po kriteriju najboljši v regiji, bi imel jaz več od teh programov. Tako si pa lahko vsak dovoli, da celo noč oddaja svoje namizje v mediju z nacionalno pokritostjo. Če pa se ohrani politiko neomejenga števila programov je pa zadnji čas, da se EPG dopolni z vsebino oddaj, omogoči iskanje po vsebini s ključnimi besedami in enostavno pregledovanje zadetkov. Izvedljivo bi verjetno bilo tudi, da bi tudi nam operater, v sodelovanju z distrubuterjem kvantitativno grafično prikazal vsebino oddaj, naprimer, tistega traku, ki grafično kaže koliko oddaje je že preteklo se v enem lepu nisem navadil uporabljat, vedno pogledam desno zgoraj koliko je ura in kdaj se je oddaja začela (govorim za motorolo). Tam bi bilo tahko 5 trakov, ki bi kvantitativno uvstili vsebino v 5 kategorij. Tudi ko bi iskal po vsebini, bi se ti zadetki razvstili po teh kvantitativnih kriterijih. Tist spored za 5 programov se je meni izkazal za popolnoma neuporabnega, 5 programov komot ročno pregledaš. Vem, to spada že v debato Predlogi za vmesnik, ampak se pač toliko navezuje na nove programe, da sem moral napisat.

Brez boljše preglednosti vsebin torej mislim da ne potrebujemo novih programov v osnovni shemi, z izjemo žanrov, ki v trenutni shemi niso pokriti. Tiste NNjeve argumente v katerih govori o nedopustnem povišanju naročnine morate razumeti v njegovi PR vlogi, kjer poskuša z vplivanjem na podobo našega mnenja znižati ambicije pogajalcev na strani prodajalca programov. Če bi T-2 pristal sedaj na drag plačljiv program izven sheme, bi ga verjetno težko potem kmalu uvstil v osnovno shemo, marketniški koncept T-2 pa je vseeno najboljša osnovna shema za najmanj denarja in nekako jim tega jaz ne zamerim.

Cobane, ker si ravno očital nekomu iskanje dlake v jajcu (in tam sem se popolnoma strinjal s tabo) ampak a se ti ne zdi da s temile stroški ti počneš isto? Recimo da T-2 dobi okrogel 1.000.000€ mesečno iz naslova TV (=13'5*(100.000-kar precej)+dodatni(HD)STBji). Na katero nulo bi obesil strošek enega programa brez avtorskih in podobnih pravic?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a sini » 13. Nov 2009 ob 10:25

zadnji tak je bil Sini s "pravimi", ki si jih želimo
Ne vem kaj te je zmotil moj "enovrstični prispevek", ampak v bistvu je bil moj namen podpret tvoj (večvrstični :mrgreen: ) prispevek malo višje. Če sem pa za to izbral napačne izraze in je vse skupaj izpadlo drugače se pa opravičujem.

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a buhica » 13. Nov 2009 ob 10:48

Bravo Cobane, se popolnoma strinjam s celim postom... :car: :plosk:

Glede na to, koliko teh "kvazi" programov je že v shemi, pa čeprav so poceni (zastonj sigurno skupno gledano niso - pravilno omenjeno v tvojem postu) bi lahko za isti denar dobili kakšen kvalitetnejši program... :roll: (pa da spet ne bomo razpravljali kaj je kvalitetno za koga, ker se to pač ve - recimo kot da nekdo rajši ima Dacio kot Toyoto, ampak vsi vemo kaj je kvalitetnejše - pa tudi dražje seveda)... ;-)
Pa sem le dočakal optični dan, datum zapisan v zgodovino - 20.10.2008...

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Nov 2009 ob 11:12

@Smile29
dejstvo je da v Sloveniji zivi
50.000 dolgolascev, 50.000 homoseksualcev, 25.000 gluhih in veliko balinarjev, budistov in ukrajink.

Vsem želim prijetno bivanje in upam, da vsi najdejo primerne TV vsebine.
Zakaj svoje interese tlačiš med interese neke skupine, ki sigurno ni homogena. Dvomim da Hrvati gledajo makedonske programe kaj več kot Slovenci, kot tudi Srbi verjetno ne Albanskih. Ampak ker nas je veliko rabimo veliko "naših" programov? T-2 seveda ne bo poročal o gledanosti, ampak v njegovi presoji o smiselnosti ni le gledanost ampak tudi "čez 200 programov v osnovni shemi", pa verjetno tudi povsem banalne zadeve kot so naprimer jezikovne ovire pri pogovorih o vkjučitvi v shemo. Če se ne moreš sprijanit, da so nekateri programi objektivno boljši od drugih, ne glede na izvor gledalca, potem boš na forumu še naprej zatirana manjšina.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Zaklenjeno