Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo?

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Koseze
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Jul 2009 ob 01:37
T-2: Še nimam

Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo?

Odgovor Napisal/-a Koseze » 9. Jul 2009 ob 02:42

Spoštovani!

Glede na to, da osebe, ki delajo na t-2 odzivniku mi ne znajo razložiti določenih reči se obračam na vas v upanju, da mi boste pomagali kaj več kot oni.


Stvar je sledeča. Želim naročiti vse tri storitve torej, telefonijo, TV in internet.

Priključek naj bi bil možen ( lokacija je Bled) in centrala se nahaja 1300 metrov od lokacije kjer bi bile storitve. Mene je zanimalo ali je na tej lokaciji priključek možen in kateri paketi so za to lokacijo glede na oddaljenost centrale za mene primerni.

Glede telefona je tako, da naj bi bilo vse v redu, glede interneta in TV sem pa dobil čisto različne info. Nekateri pravijo, da bo TV delal brez vseh težav kajti centrala je lahko oddaljena do 3000 m. Za internet pa pravijo, da če bo več kot 1 Mega zna biti problem s sliko zaradi večje hitrosti interneta in posledično bo slika slabša.

Drugi spet pravijo, da vse kar je do 4 Mega interneta ne bo kvarilo slike na TV.

Potem nekateri na T-2 klicni pomoči pravijo, da bo lahko slika slaba tudi če bo sam 1 mega interneta ni pa nujno:)).

Danes sem dobil najnovejše info, da je centrala kar dosti oddaljena ( ceprav so trdili da je lahko do 3000m) in da bi na tej lokaciji delal internet 4 mega samo v tem primeru, če ne bi vzel TV, sam sem rekel, da hočem seveda vse 3 funkcije in mi je možakar z zehajočim glasom odvrnil, da ne ve kako bo delalo. Navajam njegove besede: "Maksimalno lahko imate na tej lokaciji 1 Mega, če boste imeli tudi TV, vendar za TV je tako da enim dobro dela na tej oddaljenosti centrale enim pa slabo tko da ne vem kaj bo, ko bo monter prišel naresti izmere".

In potem ga jaz vprašam kaj mi svetuje oz. kako naj se odločim, ko sem sedaj dobil toliko različnih informacij, ki se tepejo med seboj in mi pravi. "Na naših spletnih straneh izpolnite vprašalnik nakar bo to predano monterju, vi pogodbo podpišete in vam pridejo zmontirat".

In to me je zelo zmotilo in sem mu rekel kako naj podpišem pogodbo, če ne vem, če bo slika delala ali bo delala na pol ali bo zmrzovala ali bo telefon šumel zaradi preobremenjenosti itd itd....

In pravi on: "Jaz ne vem, če bo delalo, enim pač dela enim pa ne in saj če vam ne bo delalo se itak ne vežete s pogodbo na nič pač un en mesec plačate in lahko odjavite TV."


Zdaj pa res ne vem....a moraš predno zveš a bo slika v redu ali ne bo v redu podpisati pogodbo, čeprav se lah zgodi, da bo slika res slaba in pač kot en bedak plačam un 1 mesec negledanja TV....in jaz želim vse 3 funkcije ne samo eno....glede na to, da mi nihče ni znal točno povedati kaj točno lahko izberem na tej lokaciji sem vam zato tukaj predstavil moj problemček.

Naj mi nekdo sedaj prosim lepo malo pomaga...sedaj sploh ne vem kateri internetni paket naj vzamem...kako velikost paketa vpliva na sliko in telefon? Ali če je internetni paket višji to pomeni, da bo potem to slabo vplivalo na sliko na TV ?? Kaj pa na telefon kako vpliva...se zna zgoditi, da bo hreščalo, če bi recimo lahko vzel paket 4 MEGA...da si potem ne uničim in slike in zvoka na telefonu???

Tako, da res ne vem kaj naj naredim...meni se zdi glupo in zoprno podpisovati pogodbo za nekaj za kar ne vem, če bo delalo....in na koncu mi reče možakar, ko sem mu rekel a ni bolj normalno, da nekdo pride naresti izmere, da se bo vedelo ali bo slika dobra ali ne in da pogodbo šele potem podpišem, ko se nekaj izkaže, da deluje in on pravi, "ja naši monterji ne morejo zastonj hodit po terenu" :))))....torej je to nategovanje....fifty/fifty...če bo delalo bomo vsi zadovoljni, če pa ne pa se T-2 zagarantira s podpisom pogodbe stranke predno nekdo pride na objekt, tako da mora stranka v vsakem primeru plačati za 1 mesec, če se recimo izkaže, da kasneje slika na TV ne bo ok...

Tako, da ne vem kaj in kako se v takem primeru naredi....morda je med vami kak mojster, ki mi bo res natančno znal povedati kaj je na tej lokaciji možno....

Lokacija:Bled
Ulica: Grajska cesta


Res vam najlepša hvala že vnaprej za pomoč

Sam sem imel v LJ optiko in na splošno sem bil s T-2 zelo zadovoljen...pač nekateri v klicnem centru niso najbolje informirani oz. naučeni in to so ravno tisti ljudje na katere bi se mogli zanesti pri dobivanju informacij, ki so zelo pomembne za stranke, ki se odločajo katerega ponudnika izbrati....upam, da se bo našla primerna rešitev in da bom lahko nemoteno in dobro uporabljal storitve T-2


Hvala lepa

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a borut » 9. Jul 2009 ob 06:48

jooj, kompliciraš.. Naroči 1mbit, TV in telefon. Takoj ko ti monter priklopi modem, ga vprašaj, kakšne so maximalne hitrosti in če bo šlo več, preko dopisa zvišaš hitrost.. Če karkoli ne bo delalo, lahko odjaviš.. Pogodbo res podpišeš, ampak sej ni nobenih vezav al pa kej, torej lahko paket spreminjaš non-stop.. 8)
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Jul 2009 ob 08:07

TV ti bo sigurno deloval. Glede interneta pa narediš tako kot ti je borut rekel oziroma lahko naročiš tudi večji paket pa če ne bo deloval ga zmanjšaš na realno vrednost.
Slika


Lp, Kitl

Koseze
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Jul 2009 ob 01:37
T-2: Še nimam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a Koseze » 9. Jul 2009 ob 08:35

Kompliciram ravno toliko kakršne odgovore sem dobil na T-2.

Meni je skoraj vseeno, če imam 1 mega neta, ker mi je to čisto dovolj, važno je, da mi bo TV delala....če pa mi nekdo ne zna zagotoviti, če bo TV delala je to precej čudno....ja seveda..podpieš pogodbo, monterji zvežejo, TV ne dela...in en mesec brezveze plačuješ TV....v redu bi bilo, če bi slika bila slaba, da se strošek za TV odbije....

No saj bom probal pa bom videl kaj in kako.

Hvala za info vseeno

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Jul 2009 ob 08:36

Ja na tej razdalji TV dela 1000%. 100% se ti pa ne da zagotoviti za to, ker še vedno obstaja manjhen procent možnosti, da je kaj narobe s tvojo parico.
Slika


Lp, Kitl

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a sword » 9. Jul 2009 ob 09:37

Pa tud če naročiš TV, pri montaži nor. vidš, da ni ok. Naslednji dan prekličeš naročnino za TV in pač plačaš za en dan - torej 1/30 14€ al koliko.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a dule17 » 9. Jul 2009 ob 09:50

Ne vem kaj tolk kompliciraš. Naročiš, ko pride monter pogledaš a dela al ne, in če ne dela ga ne spustiš iz hiše, dokler ne proba kaj zrihtat. Če ne more, pač ne more in prepusti zadevo tehnikom.

Če pač ne bojo zrihtal ne plačaš nič. Napišeš reklamacijo in to je to. Ne vem zakaj bi plačeval neki če ne dela.

Itak pa ne verjet vsega kar slišš na HD.

Naroč kar želiš, probi in, če ne dela, odjavi. Al pa se zadovoljiš s tistim kar dejansko lahko dela. pasulj je kompliciran proti temu...

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a kekoke » 9. Jul 2009 ob 09:54

Sem mel tud sam taka vprašanja, ko sem se priključeval, tko da te kar razumem, samo ni problem tist en mesec naročnine, tukaj ima T-2 super politiko, zato sem se tudi odločil za njih, problem je otrokom pokazat risanke 24 ur na dan pol pa rečt da ne delajo, problem je napeljat ne vem kok kablov po hiši, čez 2 tedna jih pa pospravt. Ampak po sedmih mesecih televizije in 12 mesecih interneta na t-2 ti lahko povem, da ne le, da vnaprej ne vejo ali bo delalo, tudi potem ko ti že enkrat vse super dela se lahko najde teden, ko TV skoz kocka. Sej je na forumu že nekajkrat pojasnjeno kako vse to deluje. Po bakru se signal prenaša po različnih frekvencah, po katerih frekvencah in koliko informacij lahko še pride do tebe/od tebe je odvisno največ od dolžine bakrenega kabla od centrale do tebe, od njegove površine, od števila stikov, od drugih motilcev signala kot so npr. pospeševalniki delcev.....in v končni fazi tudi od električnega polja ionosfere, ki se spreminja z vremenom, sončnimi izbruhi, itd.....pasovna širina za storitve se pa sešteva, za eno televizijo standardne ločljivosti boš potreboval 8MB prenosa v smeri proti tebi, za internet potrebuješ minimalno 1M, za telefon pa zanemarljivo malo. Temu moraš prišteti še 20-30% za nihanja povazana z spreminjajočimi dejavniki in prideš nekako na 11-12M, ki jih potrebuješ, da ti bo storitev trojček kolikortoliko stabilno delovala. Vse kar imaš viška lahko nameniš za višje pakete interneta. Preden te priklopijo na njihovo centralo in domov prinesejo modem ti ne morejo povedati kakšna bo sinhronizacija, ker od vseh dejavnikov, ki sem jih naštel poznajo le približek enega, dolžino kabla, preko tvoje zračne oddaljenosti. Najboljši približek tvoje sinhronizacije boš dobil, če tukaj prosiš NNja, da pogleda sinhronizacijo tvojih najbližjih T-2 sosedov.
Še konkretni podatki, jaz sem na robu za trojčka (kak teden dela super, kak teden pač ne) in sem 1700 metrov oddaljen od centrale, fizična dolžina kabla je okoli 2500m, izmerjena dolžina kabla glede na povprečni bakreni kabel je 1650m.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a Krypto » 9. Jul 2009 ob 10:26

Grajska cesta je precej dolga, tako da je povezava odvisna tudi od cifre. Poleg tega je tam zračni kabel, ki se lahko od ene hiše do druge obnaša popolnoma drugače.
Po drugi strani jim na Riklijevi zadeva deluje kar precej dobro (več kot dovolj za to kar bi ti rad imel) , ampak ne vem ali kabel do tja pride po cesti ali ravno tako po zraku.
Po mojem mnenju bi ti en tv, osnovni internet in telefon moralo delovati normalno.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a Anubis » 9. Jul 2009 ob 11:00

Meni se pa tu poraja ena druga ideja - da bi morebiti APEK pocasi dal na svetlo kaksno "uredbo", s katero omogoca, da lahko ponudniki na zeljo lastnika/uporabnika pridejo "pomerit" linijo in povedo vnaprej, kaj lahko uporabnik dobi oz. pricakuje. Pac uporabnik bi podpisal ali dovolil, da bo tisto uro, ko se zadevo pomeri, "brez linije" in storitev, da bi zadeva sla lepo skozi brez komplikacij.

Namrec, zadeva bi bila koristna zlasti tam, kjer je nekdo vezan (ali pa tudi ne), pa bi rad menjal ali razmislja o menjavi, ampak dokler tega ne naredi, ne ve, ce bo pri novem ponudniku na boljsem, enakem, ali celo na slabsem. Pri moji trenutni lokaciji je denimo Siol brez problema 10/1 DSL plus dva TVja in dva telefona, medtem ko online poizvedba za Amis izpljune, da lahko ponudijo zgolj 2M/384k in en TV (kar je verjetno zgolj njihova worst case ocena). T2 na zalost se ni na voljo, ampak ko bo, bi bilo fino ze vnaprej vedeti, kaksne sinhronizacije in storitve je za pricakovati. :)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a kekoke » 9. Jul 2009 ob 11:23

Koda: Izberi vse

Lažja dela telekominukacije      4DT telekom             120€
Lažja dela telekomunikacije      2DT T-2                 45€ 
                                                  skupaj 165€
Ti je res všeč taka ideja?

Preprosteje se to reši s prepovedjo kakršnihkoli vezav in prepovedjo kakršnekoli storitev, ki zahtevajo nakup opreme, ne da bi človek imel možnost vsaj en mesec testirat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a flier » 9. Jul 2009 ob 18:31

Koseze: enemu od T-2jevcev na forumu posreduj naslov pa bodo preverili v bazi kaksne so dejansko dosezene hitrosti na tej lokaciji. Tako bos dobil dokaj tocen odgovor o naboru storitev ki so tam mozne.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo??

Odgovor Napisal/-a dule17 » 9. Jul 2009 ob 19:06

poklič na 059000002 pa ti bojo povedal ker sosed ma kej.

a je tok težko. pa itak so že vsi povedal, da preden ne boš priklopljen ne boš vedel kaj maš lahko, pa tut kasnej je vse odvisn od 1000 razlogov. Pač probaš, če nimaš nč zdej pol ti je vseen, če maš..pač riziko.

Načeloma je tko, da če ti je normaln delal pri zdejšnjem ponudniku, bo tut na T2.

poklič, naroč,...ne bo ti žal :mrgreen:

Koseze
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Jul 2009 ob 01:37
T-2: Še nimam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo?

Odgovor Napisal/-a Koseze » 14. Jul 2009 ob 10:20

Kompliciral sem ravno toliko kot so mi znali povedati na HD....sicer pa na 059000002 ne oddajajo info v take namene , ker gre za varovanje zasebnih podatkov....tko da bo potrebno res najti kakega T2 jevca na forumu....

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Kako naj vem, če mi bo TV delal glede na centralo?

Odgovor Napisal/-a Krypto » 14. Jul 2009 ob 11:33

Ok ker ste vsi zgleda polpismeni še enkrat!
Grajska ulica je dolga, tako da je odvisno od številke kje si. Na vrhu Grajske je Riklijeva cesta, in tam ima stranka sinhronizacije čez glavo za to kar bi ti želel imeti.
Skratka, za začetek 1/256+1TV+telefon. Ob priklopu storitev bo monter preveril če imaš lahko še kaj več in boš pač izbral več. Maksimalna sinhronizacija na tej lokaciji bi morala biti okoli 20/1, ampak tako kot sem ti napisal gre kabel po zraku in je lahko od hiše do hiše stvar čisto obrnjena.

Zaklenjeno