UMTS hitrost?

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Yugos
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: UMTS
Kraj: Selo Veselo

UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a Yugos » 10. Nov 2009 ob 16:16

Podavljeni,

Rad bi vprašal naročnike UMTS omrežja kako izboljšati hitrost prenosa podatkov, hitrost torrentov je porazna čeprav speed test opravi 1669/338 kb/s, hitrost torrentov pa ne preseže 60 kb/s čeprav ima torrent par tisoč seeder-jev in peer-ov?

Uporabljam Utorrent, snemam dol z btjunkie in Partis, ima kdo kak nasvet kako povečati hitrost?

LP

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a manic » 10. Nov 2009 ob 16:45

UMTS modemi niso najbolj priporočljivi za torrente. Moral se boš sprijaznit s tem, slika je ista pri vseh ostalih ponudnikih te storitve.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a gjural » 17. Nov 2009 ob 21:46

malkec je tu dosegal ene 7Mb z UMTS, je dal celo gor screenshot... Samo jaz mislim da je on na oddajnik plezal, čeprav ne prizna :)


v glavnem dosegal je tolko, naj pove z kako opremo...
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Nov 2009 ob 21:50

Yugos, glede na hitrost bi rekel, da si malo bolj oddaljen od bazne postaje. Poskusi si omisliti kakšen umts modem z možnostjo priklopa zunanje antene. Običajno se izboljša signal oz. zapiši kakšno opremo trenutno uporabljaš.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a KoMar » 17. Nov 2009 ob 21:59

Yugos napisal/-a:Podavljeni,

Rad bi vprašal naročnike UMTS omrežja kako izboljšati hitrost prenosa podatkov, hitrost torrentov je porazna čeprav speed test opravi 1669/338 kb/s, hitrost torrentov pa ne preseže 60 kb/s čeprav ima torrent par tisoč seeder-jev in peer-ov?

Uporabljam Utorrent, snemam dol z btjunkie in Partis, ima kdo kak nasvet kako povečati hitrost?

LP
Očitno ne poznaš dobro osnov bittorrent protokola:

- Če ima nek torrent 1000 seedov in 1000 leechov, je to slabo, ker je razmerje 1:1 - večje hitrosti boš dosegal pri torrentu, ki ima 200 seedov in 50 leechov
- Na UMTSu nimaš odprtih portov in ne moreš uploadati podatkov drugim uporabnikom - zato jih tudi manj dobiš od njih

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 18. Nov 2009 ob 08:13

Če ima nek torrent 1000 seedov in 1000 leechov, je to slabo, ker je razmerje 1:1 - večje hitrosti boš dosegal pri torrentu, ki ima 200 seedov in 50 leechov
Jaz pa mislim, da tukaj nimaš prav o je odvisno od okoliščin, kakšen bo tvoj download. Nikoli se nisem poglabljal v ta protokol, bolj sklepam. Dovolj je, da je vsaj 1 seed-er, da je zagotovljena 100% dosegljivost datoteke. Ti kot leacher lahko vlečeš tudi od ostalih lecher-jev in če je teh 1000 boš imel zelo spodoben download. Itak pa bittorent protokol poskrbi, da se od seed-erja najprej potegne najmanj zastopane dele datoteke in če so vsi deli datoteke porazdeljeni pri ostalih leecherjih, potem se lahko ta edini seed-er umakne iz povezave, pa ne bo zaj**** ostalih, da ne bodo potegnili datoteke do 100%. Ko sem bil še zelen, sem že naletel na to mino. Full leacherjev, pa malo seederjev in še ti so se kasneje umaknili. Download je bil božanski samo kaj, ko se je potem zadeva ustavila na 99,7%.

Itak pa se ta faktor zastopanosti datoteke da videti v odjemalcu. Fino je, če je številka >1 (večji je, bolje je) drugače je brezveze, da se sploh lotiš torrent-anja.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a gjural » 18. Nov 2009 ob 10:58

hmm sicer ne vem kako točno deluje torrent, ampak morem rečt da mi večino časa iz partisa downloda na polno.

ljudje pozabljate, da če daš ti 1 datoteko downlodat, ne rabiš samo seederjev, saj tudi leecherji imajo določen % datoteke pri sebi in lahko tisti del oddajajo. zato bi od začetka moral dosegati zadovoljive hitrosti, saj bi teoretično moralo od začetka oddajati seederji in leecherji skupaj, kasneje, ko pa se tvoj % prenešene datoteke izenači z večino leecherjev, pa bi download moral začeti upadati. tako bi seveda bila idelana torrent povezava, da bi sprva dobival tiste dele datotek ki so dejansko najbolj dostopni, medtem ko bi se lahko tistemu ki ima še 10% do konca tisti zadnji kritičen del downloadal in bi ta leecher postal tudi seeder...

drugače pa na kakem principu deluje mi sicer ni jasno, amapk kot sem rekel, iz partisa mi downloda polnih 10Mb iz isohunt tudi...
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 18. Nov 2009 ob 13:44

Če dobro premislim, ima Komar vseeno nek point glede 1000 sederjev in 1000 leecherjev... namreč uporabniki imajo večinoma asimetrične povezave, torej je download 4-5x večji od uploada in zaradi tega se zadeva lahko "zabaše", ker tisto kar ti downlodaš, ti mora nekdo uploadati... resda downloadaš od večih, vendar nisi edini, ki vlečeš datoteko. Če bi imeli vsi simetrične povezave, tega problema ne bi bilo.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a KoMar » 18. Nov 2009 ob 14:51

Tako je. Seveda je na koncu vse odvisno od torrenta, ampak neka groba pričakovanja pa so lahko že glede na št. peerov.

poizon
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 17. Jan 2010 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: umts mobilni internet
Kraj: Reteče

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a poizon » 17. Jan 2010 ob 00:24

efektivni dl 480 KBytov/s (ca 4MBit) - bitlord 1.1 datoeka brana hkrati od kakih 50 soležnikov/semen. Moja povezava: Huawei 220, vezan direkt na wireless router edimax, pc prek wifi. Sem kakih 5km ven iz šk.loke, kjer je najbližja postaja t-2, signal je na nič črticah, a dela:-))) Za backup imam pripravljeno še eno cantenno iz plehnate škatle od starega mobi paketa:-)))

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: UMTS hitrost?

Odgovor Napisal/-a obi » 17. Jan 2010 ob 16:53

Zaka se tuki pogovarja o UMTS hitrosti če je za to že odprta tema v oddelku UMTS? :jao: :jao: :hmm:
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Zaklenjeno