((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 12. Jan 2010 ob 19:04

LexLuthor napisal/-a:Čimprej naj Telekom pljune tistih 100 milijončkov, pa bo! :lol:
tega denarja verjetno nebo tako dolgo dokler bo se najmanjsa moznost za uspeh T-2
ko se bo vse skupaj potopilo in bo T1 "prevzel" vecino uporabnikov pa bo ta denar z obrestmi nakazan na racun T-2 oz. bo vse skupaj pozabljeno
gost napisal/-a:edino kar je si lahko čez čas na istem
če t1 pobaše t2
V najslabsem primeru bomo za inet prikljucek placali spet 2x vec oz. si bomo morali sami zgraditi vecji del ker bo "vse" zasedeno za tiste, ki bodo pristali spet pri T1.


Sam osebno se zaradi tega sploh neobremenjujem prevec, ker dokler nebo zapisanega nic konkretnega je vse bv in vsako razpravljanje kaj bo ce bo je ....

Sigurno vsak pozna rek "se nikoli ni bilo tako slabo, da nebi moglo biti se slabe" ali pa "nikoli nemore biti tako dobro, da nebi moglo biti se boljse", zato je najprimernejse v tem trenutku, da se uporabljajo storitve, ki nam jih nudi T-2 kolikor se da.
Vse ostalo pa bomo izvedeli ko bo napocil ta cas.

lp

Ps dokler bo APEK "neodvisna" institucija ni bojazni, da bi T1 prevzel T-2, vsaj ne direktno

MasqueOfRedDeath
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 11. Jan 2010 ob 22:04
T-2: Še nimam

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a MasqueOfRedDeath » 12. Jan 2010 ob 22:51

Ali je T-2 dal kaksno uradno izjavo glede stecaja?
Ker trenutno je vse v meglo zavito.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a dal » 13. Jan 2010 ob 11:33

Na uradni strani so samo Stanovnikove želje glede Dakar 2010. :neutral:

T-2 novice

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a peterp » 13. Jan 2010 ob 11:51

Ja, samo Stanovnik je medtem že odstopil iz dirke, ker si je zlomil prst... Če je to kaj merodajno za T-2, potem smo bolj bogi...

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 20. Jan 2010 ob 11:08


Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 20. Jan 2010 ob 11:38

Še copy pasta članek

Mariborsko sodišče le razpisalo stečajni narok za T-2
Okrožno sodišče v Mariboru se je po preklicu decembrskega naroka zdaj končno odločilo, da bo o zahtevi za začetek stečaja T-2 odločalo konec januarja.

Spomnimo, konec minulega leta je Smart Com , ki mu je bil T-2 dolžan okoli šest milijonov evrov, mariborskemu sodišču posredoval vlogo za uvedbo stečajnega postopka. Kmalu za tem se mu je pridružila še družba Lokainvest in tako je sodišče za 10. december razpisalo narok.

A ga je tudi preklicalo, saj je T-2 v vmesnem času na skupščini zmanjšal osnovni kapital, na kar se je pritožil Smart Com, saj je bil prepričan, da se želi T-2 tako le izogniti stečaju. Tedni so minevali, T-2 in Smart Com sta dosegla dogovor in zadnji je umaknil vse zahtevke.

Je pa pri stečaju še vedno vztrajal Lokainvest, ki se mu je pridružil nov igralec, Telekom. "Vpis o zmanjšanju osnovnega kapitala še ni pravnomočen," so vedno znova ponavljali na sodišču v Mariboru, ta teden pa so nam le sporočili: "Obravnava bo predvidoma v zadnjem tednu januarja." Kdaj natančno? "Datum ni določen," so končali.
T-2 in Telekom pa še čakata

Še vedno pa ni nič novega s skoraj 130 milijonsko tožbo T-2 proti Telekomu, ki je bila vložena že 16. januarja 2007. Se je sodnica Mateja Dobovšek zdaj le odločila, kdaj bo prvič soočila sprti strani? "Ne, v zvezi z narokom v vpisniku ni še nič," so nam včeraj odgovorili na ljubljanskem okrožnem sodišču.
Kupec bo na koncu eden od telekomov

Kaj pa je s prodajo izgubarskega T-2, ki jo večinski lastnik Zvon Ena Holding [ZVHR 1,74 -5,43%] napoveduje že vse leto, je tu kaj novega? "Čeprav interes je, predvsem med tujci, je podjetje težko podati. Pred pol leta smo bili prepričani, da smo to že rešili, a se na koncu ni razpletlo tako, kot smo želeli. Zato zdaj ne upam nič več napovedovati," se je odzval prvi človek Zvona Simon Zdolšek.

Kako torej naprej? "Pritegnili bomo celo zunanjo svetovalno hišo, ki se bo ukvarjala samo s tem. Letos moramo to stvar rešiti in prodati. In mislim, da bo na koncu nov lastnik telekom. Ne mislim Telekom Slovenije, ampak eden od telekomov," je končal Zdolšek.

vir: finance, finance.si
Slika

unimatrix
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 19:15
T-2: Že imam
Paket: 50/50 (FTTH)
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a unimatrix » 20. Jan 2010 ob 13:04

Letos moramo to stvar rešiti in prodati. In mislim, da bo na koncu nov lastnik telekom. Ne mislim Telekom Slovenije, ampak eden od telekomov,
Tale stavek mi prav nič ne diši.

Če prodajo T-2 telekomu se odeslim od tle.
Slika
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a Jaka » 20. Jan 2010 ob 14:00

Zdaj gre zares? Ker o prodaji že govorijo od kar sem jaz naročnik pa nič od tega.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a Abigor » 20. Jan 2010 ob 15:05

Kar si privoščijo, to naj tudi dobijo.

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 21. Jan 2010 ob 15:05

t0r0 napisal/-a:Še vedno pa ni nič novega s skoraj 130 milijonsko tožbo T-2 proti Telekomu, ki je bila vložena že 16. januarja 2007. Se je sodnica Mateja Dobovšek zdaj le odločila, kdaj bo prvič soočila sprti strani? "Ne, v zvezi z narokom v vpisniku ni še nič," so nam včeraj odgovorili na ljubljanskem okrožnem sodišču.
O tožbi proti Telekomu pa seveda nočejo odločati...
Pa to je sramota kakšno sodstvo na nivoju najslabših banana republik imamo pri nas...

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 21. Jan 2010 ob 15:09

pravna država :beri: mene bi pa tako j na sodišču meli če nebi tiste položnice za prehitro vožnjo plačal :lol: tu se po mojem kar fajni dnarci pod mizo plačujejo ...

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a matjazc » 21. Jan 2010 ob 18:43

Problem je, ker je Telekom državna firma. Sodstvo naj bi bilo ločeno od države, vendar vsi vemo, da to ni res in da je dosti pritiskov s strani države. Kdo bo pa šel sam sebi v zelje skakat!? Seveda, da bodo tole točbo premetavali iz predala v predal in potem bo tam ostala dokler ne bo tožba zastarala oz. dokler ne bodo, seveda, če jim uspe, uničili T-2. Takšen pa je itak njihov namen, saj jim T-2 odžira na veliko denar.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a peterp » 22. Jan 2010 ob 13:19

Ne resno, edina varianta da T-2 preživi kot samostojna firma, če še ni prepozno (beri: da ga lastnik proda), je po moje to, da se najde še cca. 40.000 novih uporabnikov, pa bo. Pa na žalost se mi zdi, da bi nekdo moral malo pregledati podatke o stroških in vzdrževanje UMTS omrežja. Ne vem, samo po moje jih UMTS krepko tepe... s tekočimi stroški in dela veliko izgubo. Ali pa se motim, ne vem. Za novega operaterja je bil cilj po moje preveč ambiciozen, internet+TV+telefonija+UMTS+nakup UMTS telefonov po subvencionirani ceni... Mislim, vsaj UMTS je bil po moje že od vsega začetka prevelik zalogaj. Saj mogoče fino izgleda, da ima tudi to, samo T-2 že od začetka ni imel kakšnih 200-500 mio€ za investicije, kot jih je imel recimo Telekom, ki pa ima za razliko od T-2 veliko rezerv. T1 si lahko privošči velike finančne spodrsljaje, pa ne bo nobenih posledic, T2 si jih pa žal ne more. Je pa ironija, da se firma, ki dejansko ponuja najcenejše in tehnično najboljše storitve v državi, lahko proda... v kapitalizmu seveda najboljšemu ponudniku. Izračunov jaz ne poznam, samo me pa res zanima kolik je prag rentabilnosti poslovanja, če recimo štejemo statistično povprečne uporabnike storitev, kakšnih 150.000? Če ja, bi moral vsak drugi obstoječi uporabnik dobiti še enega novega, pa je zadeva poštimana :) Kar se mene tiče priskrbim tri nove uporabnike, za začetek, samo zrihtajte centrale v izgradnji - Iška vas in Goriče ;-)

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a Jaka » 26. Jan 2010 ob 03:06

ViR: finance.si

Telekom Slovenije [TLSG 131,73 -0,20%] je znova, tudi na drugi stopnji, izgubil tožbo proti T-2 . Prejeli so namreč sodbo višjega sodišča, v kateri je to zavrnilo Telekomovo pritožbo in potrdilo odločbo sodišča prve stopnje, zato so že napovedali vložitev revizije.

Spomnimo, Telekom je od T-2 zahteval prepoved domnevne kršitve blagovnih znamk Centreks in Telekom Slovenije ter dejanj nelojalne konkurence, a neuspešno. Z navedenima strankama se bo ta teden ukvarjalo tudi mariborsko okrožno sodišče, ki bo odločalo o Telekomovem in Lokainvestovem predlogu za začetek stečaja T-2. Kdaj natančno, nam na sodišču včeraj niso razkrili

ViR: finance.si

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a susanowo » 26. Jan 2010 ob 19:46

Vem da je Simobil mobilni (Vodafone) operater.
Ampak zanimivo bi bilo če bi kupil T-2, mislim da bi bil primerna konkurenca Telekom skupini, ker sem prepričan, da vedo kako se lobira v EU (Vodafone), bolje kot naš Telekom.


p.s.
ideja

Zaklenjeno