Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
roscha
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 22. Avg 2006 ob 20:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH 3xTV 1xTEL
Kraj: Kranj

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a roscha » 31. Jan 2010 ob 21:55

@ alamar

Se strinjam: v butalah čista zmaga

Primerjaš buče in hruške. To isto počne še 90% telet v tejle banana državi.

Paket brezčasna optika: // Telesmeh:

Net: 10/10 // 1/256
Tv: ne bom primerjal, se mi ne da 180+ programov primerjat recimo da je tam/tam
Tel: probližno isti vrag
UMTS: je // sploh ni


Pa da ne bi kdo narobe razumel. Osebno mi gre podražitev zeloooo na k***hmmm.

Ampak imam lep predlog:

APEK je sprejel novi fini zakon (ZEKOM-b 23člen :D ), reklamacije z moje strani bodo deževale. Sem se že odločil.
TV itak dela samo ene 90%, telefon je tud bolj tko tko, pa dejmo reklamacije prijavljat.
Gremo reklamacijski službi živce požret in jih utopit v delu, na koncu mal prijavit na APEK, ker so itak nesposobni karšenkoli pameten odgovor spesnit v 15 dneh, pod črto pa bomo plačali toliko kot prej.

Me zanima koliko vas je z mano?
Zadnjič spremenil roscha, dne 31. Jan 2010 ob 21:56, skupaj popravljeno 1 krat.

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 31. Jan 2010 ob 21:56

lahko bi res malo posodobli paketno ponudbo, npr kake pakete brez mobilne telefonije.
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 31. Jan 2010 ob 21:57

alamar napisal/-a:
Verjemi, da se to ne bo zgodilo! Kajti, če bi se to slučajno zgodilo sedaj, vodstvo 100% pade, ker ni pravilno potipalo trga (nastavilo cene že v prvo)! Lahko, da se bodo delale kakšne korekcije cen, vendar ne prej kot čez pol leta ali leto, ko se bo dejansko dalo videti, kaj so s spremembo cen dosegli!
Ni panike.
Še dobro, da nisem dovolil populiti Telemachove kable ob namestitvi optike. Že takrat sem bil jasnoviden in se držal pravila – nikoli ne veš, ali boš še nucal. :D

Telemach digitalni trojček – here I come

digitalni trojček - DTV 3.0 S
Internet – 1/512 – 15 EUR
Osnovni TV paket (vse kar nucam in še več, kot na t2)– 18 EUR
Telefon – 4 EUR

+ HD paket ( National Geographic Channel HD, Discovery Channel HD, History HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Fashion Channel HD ) - 4 EUR

Cel paket = 25 EUR + 4EUR za HD = 29 EUR – čista zmaga :razz:

Temu se reče paketni popust, ne pa ušivih 5 EUR na T2 in brutalno dragi doplačljiv HD

Res, da je slika kanček slabša od T2, a je takoj za njo, bolje kot pri ostalih. Imasta dva soseda tukaj (sicer hitrejši net) in sta zadovoljna.
Ti jaz povem da ti ne boš šel na telemach,ta primerjava je takšna kot bi šel iz mercedesa na fičota,zaradi par €,te bom na to opomnil čez kakšnega pol leta.

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 31. Jan 2010 ob 22:33

že samo razlika med 1/512 in 10/10 na optiki je vredna svojih 5€.

twosocks
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 8. Okt 2006 ob 23:10
T-2: Še nimam
Paket: Verjetno nkol ne bom mel...

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a twosocks » 31. Jan 2010 ob 22:43

alamar napisal/-a:
Verjemi, da se to ne bo zgodilo! Kajti, če bi se to slučajno zgodilo sedaj, vodstvo 100% pade, ker ni pravilno potipalo trga (nastavilo cene že v prvo)! Lahko, da se bodo delale kakšne korekcije cen, vendar ne prej kot čez pol leta ali leto, ko se bo dejansko dalo videti, kaj so s spremembo cen dosegli!
Ni panike.
Še dobro, da nisem dovolil populiti Telemachove kable ob namestitvi optike. Že takrat sem bil jasnoviden in se držal pravila – nikoli ne veš, ali boš še nucal. :D

Telemach digitalni trojček – here I come

digitalni trojček - DTV 3.0 S
Internet – 1/512 – 15 EUR
Osnovni TV paket (vse kar nucam in še več, kot na t2)– 18 EUR
Telefon – 4 EUR

+ HD paket ( National Geographic Channel HD, Discovery Channel HD, History HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Fashion Channel HD ) - 4 EUR

Cel paket = 25 EUR + 4EUR za HD = 29 EUR – čista zmaga :razz:

Temu se reče paketni popust, ne pa ušivih 5 EUR na T2 in brutalno dragi doplačljiv HD

Res, da je slika kanček slabša od T2, a je takoj za njo, bolje kot pri ostalih. Imasta dva soseda tukaj (sicer hitrejši net) in sta zadovoljna.

Fant, preberi si tole, pol pa sanjaj naprej:
http://www.kabelska.net/viewtopic.php?f=13&t=307

Chieftec
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 20. Okt 2008 ob 22:29
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Chieftec » 31. Jan 2010 ob 23:12

@Cobane
Vodstvo mora imeti dobre veze za tipanje pri konkurentih, ker če konkurenca pravilno reagira na tole t-2 anitpropagando, bo hitro en konkurent manj na slo-tržišču.

Drugače pa upam, da bo t-2 administracija prebrala to temo oz. videla mnenja in predvsem ideje za izboljšanje pristopa. Vedno je možno najti skupne interese in kompromise, da je volk sit in koza cela.

LP Ine

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a manic » 1. Feb 2010 ob 01:46

roscha napisal/-a:@ alamar

Se strinjam: v butalah čista zmaga

Primerjaš buče in hruške. To isto počne še 90% telet v tejle banana državi.

Paket brezčasna optika: // Telesmeh:

Net: 10/10 // 1/256
Tv: ne bom primerjal, se mi ne da 180+ programov primerjat recimo da je tam/tam
Tel: probližno isti vrag
UMTS: je // sploh ni


Pa da ne bi kdo narobe razumel. Osebno mi gre podražitev zeloooo na k***hmmm.

Ampak imam lep predlog:

APEK je sprejel novi fini zakon (ZEKOM-b 23člen :D ), reklamacije z moje strani bodo deževale. Sem se že odločil.
TV itak dela samo ene 90%, telefon je tud bolj tko tko, pa dejmo reklamacije prijavljat.
Gremo reklamacijski službi živce požret in jih utopit v delu, na koncu mal prijavit na APEK, ker so itak nesposobni karšenkoli pameten odgovor spesnit v 15 dneh, pod črto pa bomo plačali toliko kot prej.

Me zanima koliko vas je z mano?
Ti pa tud delaš jake primerjave. Če že hočeš kaj primerjat, pol 10/2 vdsl paket od t2 in ne optičnega, ker je ta itak zelo redko dostopen.
Cobane napisal/-a:
manic napisal/-a:...pol pa iz principa preklopim na Telemach...
Iz principa menjat ponudnika je brez veze. Pač pogledaš, kaj ti lahko ponudi konkurenca za isti denar oz. si paket ustvariš po svojih potrebah in pogledaš koliko te pride. Po možnosti pogledaš še pri sosedu kako je zadovoljen in potem prešaltaš. Da prihraniš dva evra in gledaš slabšo sliko ali pa imaš večne internetne izpade najbrž nima smisla. Vsak se naj odloči po svoji vesti... če je to princip, pač naj bo pa princip.
Ne, ni mi brezveze. Sem reko, da imam že vrh glave zavajanja o optiki (beri: 2.5 leti) in pri telemachu dobim ugodnejši paket DTV 3.0 trojček M+. Pa na moji liniji je max sinhronizacija 23Mb, kar je ravno limit za 2xtv+4Mb+tel+rezerva (še za vse tiste ki zagovarjate 10/2 paket, kaj mi to pomaga, če pa linija ne zmore tolk) + da mi ravno ni do igre na srečo glede kockanja ipd. Za kabelsko pa vem, da mi bo delovala, ker sem jo imel pred T2.

Aja, pa še to, sem v gosto naseljenem predelu Maribora in kablovje je dokaj novo - 1985. Centrala pa mislim, da tud ni dlje kot 1km stran.

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 1. Feb 2010 ob 01:57

Prej smo uporabniki spoznali, da z dosedanjimi cenami ne bo šlo, kot pa T-2. Kaj so mislili, da se bo folk kar presedlal k njim čez noč? Pa lepo vas prosim, v Sloveniji to ne špila, ker pač folk ne mara sprememb in se drži starih navad kot pijanec plota. Ni važno, če jih trenutni operater stiska, davi, lomi kosti, vedno prevaga "ja sam sem že 20 let pri njih". Prav pa ostani, pa naj te zmrcvarijo do konca.

Če bo T-2 najcenejši, se bodo k njim limali tudi tisti (ali pa kar predvsem tisti), ki pač resnično ne zmorejo ali pa niso pripravljeni plačevati visokih zneskov. In ta skupinica je po moje zelo nevarna, ker ne bo nikoli zadovoljna. In ravno tako, če ne še bolj, pričakuje, da je pomoč v primeru težav njim na voljo 24 ur na dan, pa čeprav le za par evrov na mesec. Potem pa beremo vprašanja tule na forumu, če mora T-2 menjati baterije v daljincu, OMG :roll: . Kako naj T-2 kaj zasluži od minimalnih paketov, če ima pač politiko NE nategovanja. S parimi evri naročnine na mesec, ne bi nikoli pokrili svojih stroškov, ki jih imajo z naročnikom. Kar spomnimo se poletja, ko so ljudje kurili STBje da je bilo veselje. Pa daljinci so tudi velikokrat žrtev premočnih lastnikov. A se je kdo kdaj pritožil, zakaj mu T-2 zamenja okvarjeno opremo za đabe? Verjetno ne, ker to se hitro sprejme kot samoumevno.

Brez zamere samo čisto vsem ne bodo mogli ustreč. Če so se spravili graditi najsodobnejše optično omrežje, prvi ponudili odlično HD sliko, jah potem je potrebno vedeti, da najboljše tudi nekaj več stane. Zato je potrebno storitve tudi ustrezno cenovno ovrednotit. Seveda pa je potrebno ceno zadeti že v prvo, ne tako kot so si privoščili sedaj.

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Balos » 1. Feb 2010 ob 08:43

Torej pravis da so ostali konkurenti lahko srecni da nimajo taksnih uporabnikov ki bi jim mogli menajvati baterije v daljincu? :P

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a petrusko » 1. Feb 2010 ob 08:52

Dokler se je govorilo da gre T2 v stečaj ste vsi nekaj pokroviteljsko pisarili: "dajte zvišat naročnino".

Zdaj pa p****** zaradi par €.

Če kdo rabi - imam nekaj 56 kbit/s (V.90/V.92) modemov doma.
Če bo zmanjkalo ga bom tudi iz prenosnika odšraufal...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Feb 2010 ob 09:01

skymaniak napisal/-a:že samo razlika med 1/512 in 10/10 na optiki je vredna svojih 5€.
Zakaj? Za branje mailov je nekaterim popolnoma dovolj 128/128 (kbps, da ne bo pomote).
Zakaj paketne ponudbe niso osnovane na tem, da si uporabnik sam izbere hitrost, TV paket itd. Zakaj so storitve vsiljene?
Če se delajo primerjave po teh vsiljenih storitvah, potem je res ceneje... če pa uporabnik izbere storitve izven paketne ponudbe (po svojih željah in potrebah), pa zna priti ceneje čez. :roll:

Ne potrebujem Mercedeza samo zato, da se bom vozil na pošto in nazaj! ;-)
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Tosho » 1. Feb 2010 ob 09:23

Potrebuješ ga ne, boš pa taglavni na vasi, če razumeš point... :pivo:
Slika

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Balos » 1. Feb 2010 ob 09:26

Mah T-2 je naredi nekaj kapitalnih napak v svoji strategiji poslovanja. Vzej je VDSL tehnologijo. Zakaj? Zakaj ne ADSL/2 ali VDSL2. Ponosni so na nekompresirano mpeg2 sliko? Zakaj? To so vse kapitalne napake ki zmanjsajo rang uporabnikov na vec kot polovico. Uvedba teh cenovno ugodnih big paketov na koncu je bil se zadnji krik nesposobnega vodstva. Cene so se vedno dokaj nizke.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a peroa » 1. Feb 2010 ob 09:31

Ponosni so na nekompresirano mpeg2 sliko?
LOL, samo to lahko rečem ...

:lol:
Slika

Everybody lies!

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Feb 2010 ob 10:04

Kaj LOL?

dejstvo je, da je zaradi tega veliko veliko manj potencialnih naročnikov

Zaklenjeno