Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Malkec » 2. Feb 2010 ob 21:56

Kje vi vidite da stane 5€ sprememba hitrosti?

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a maxus » 2. Feb 2010 ob 22:07

Paket brezčasni VDSL vsebuje en standardni TV vmesnik in bo po novem stal 40 evrov.Če ta vmesnik zamenjam za HD bi se po mojem cena dvignila na 41 evrov ali se motim :nevem:
Slika

peterdoo
Model
Prispevkov: 220
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 2. Feb 2010 ob 22:28

NoName napisal/-a:
peterdoo napisal/-a:Če vsem poslovnim uporabnikom res dovolijo uporabljati cenik s strani, ki jo omenjaš, potem sem prepričan, da jih bo veliko to tudi izkoristilo. Ne moreš pa trditi, da za nekatere poslovne uporabnike velja cenik, pri katerem piše, da je za zasebne uporabnike, za nekatere poslovne uporabnike pa velja tisti cenik, pri katerem piše, da je za poslovne uporabnike. Neka doslednost že mora biti.
mea culpa... ocitno sem sila povrsno prebral tvojo objavo, saj nisem opazil, da isces cenik za poslovne uporabnike.. le-tega namrec najdes na naslovu http://www.t-2.net/?ctxID=00246a&funcID=1, tam pa kaze, da se paket 100/10 ukine.
Sorry, da nadaljujem, ampak še vedno mi ni jasno. Kje v slovenskem jeziku je določeno, da črtica pomeni, da nečesa ni? Za take stvari obstajajo lepe in razumljive besede. Na http://www.t-2.net/?ctxID=000c69&funcID=1 čisto enaka črtica recimo pomeni, da se ne zaračunava več (vsaj tako se je interpretiralo v tem forumu).

Če nekako le sprejmemo, da tista črtica res pomeni, da se paket ukine in smo bili uporabniki o tem obveščeni, potem ni nobene podlage za to, da bi se v računu za marec pojavil kakšen drugi ali enaki paket s kakršno koli drugo ceno, ker bi nas o tem morali obvestiti 30 dni prej na strani http://www.t-2.net (upam, da se tiste črtice ne da razlagati tudi kot spremembe v nek določeni drugi paket). Ugasniti Internet pa T-2 tudi ne more, ker bi moral po 24. členu SP o tem prej pisno obvestiti.

Podoben problem po mojem obstaja pri vseh spremembah, pri katerih se bo nekomu zamenjal paket/storitev iz enega v nekega drugega z višjo ceno ali manj funkcionalnosti (npr. prvi STB v paket S), pa to ni točno opisano na strani http://www.t-2.net. V teh primerih ni zagotovljeno, da je bil uporabnik obveščen o spremembi. Sama ukinitev enega paketa in uvedba novega ne pomeni, da je znano, kako in kam se prestavijo tisti, ki so imeli ukinjeni paket/storitev. Tudi v tej temi se lepo vidi, da ljudje iz objavljenih informacij ne morejo razbrati, katere spremembe paketov in cen bojo izvršene pri njih. To pa krši tako splošne pogoje poslovanja T-2 kot tudi Zakon o varstvu potrošnikov. Prepričan sem, da bi Tržni inšpektorat ob morebitni pobudi hitro ugotovil kršenje Zakona o varstvu potrošnikov in T2-ju zapovedal, da ne more izvršiti podražitve dokler ne obvesti uporabnikov na tak način, da bodo te lahko iz podatkov ugotovili, kakšne spremembe jih pričakujejo.

Pa, da ne bo pomote: ne kritiziram cen, samo moti me odnos do uporabnikov in izvedba sprememb na tak način, ki uporabnikom ne omogoča ugotoviti, kaj in kako se bo spremenilo.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Jaka » 2. Feb 2010 ob 22:33

Malkec napisal/-a:Kje vi vidite da stane 5€ sprememba hitrosti?
lithium napisal/-a:
Jaka napisal/-a:Sej jo. 5€.
Ma ne me hecat. Kje to vidiš?
Mogoče sem prehitro napisal. To sem našel na spletni strani Sprememba plačnika dela storitev (uporabniško naročniško razmerje) postavka 5€. Ali se ne smatra to kot spremembe pri paketih oziroma storitvah? sprememba hitrsoti, odjava voip, prijava iptv itd.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Mark » 2. Feb 2010 ob 23:15

Ne tisto je nekaj drugega. Recimo, da plačuješ ti internet, foter pa telefon (UPNR). Ob sprva enostavni zahtevi je za to potrebno kup dokumentacije, da je zadeva pravno formalna.

Sprememba hitrosti se NE šteje pod to kategorijo.

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 3. Feb 2010 ob 00:59

Še vstop v poslovalnico so pozabil zaračunat...

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Vragec » 3. Feb 2010 ob 07:52

Fantje in (redka) dekleta, kolikor sem uspel prebrat zadnjih par strani komentarjev me je kar malo pri srcu stisnilo. Nevem kaj ne razberete iz cenika in kaj razberete. Jaz nimam problemov, sploh ko sem slišal, da se bodo cene dvignile se nisem vznemirjal (glede na skoraj vsakomesečno dvigovanje cen bencina in drugih OSNOVNIH življenjskih potrebščin je to sam majhna kaplica napram vsem ostalim podražitvam)

Tak kot redko katereri bralec tega foruma napiše: "Roko na srce, podražitve so bile pričakovane". <-- Čista resnica, a SIOL pa ni podražil svojih storitev ? ... no je pa saj so se uporabniki tudi bunli. Tudi kablska je podražla svoje storitve, in vsi ostali operaterji. Mogoče ne letos, ampak so verjamite mi.

Glede situacije cen napram delovanju storitev je pa moje mnenje takšno: T-2 še vedno prekaša konkurenco po dolgem in po prek, saj SIOL ni zmožen delat 1 (en) mesec brez prekinitve, niti ne AMIS (mogoče kaka kablska). Imam veliko pričevanj uporabnikov ki se bunijo glede delovanja siola, njihov helpdesk je obupn, priklopit mene osebno sploh ne želijo (že 5 let ... ja fantje 5 let mi pravijo da je centrala prepolna a drug uporabnik pride na novo pa dobi v 1 mesecu net ... ja v našem kraju je samo 1 centrala). Hitrosti so pri T-2 napram SIOL enake, cenovno nevem kako je ker me niti ne zanima.

Sem pa prepričan, da je edino T-2 fizičnim osebam zmožen dostavit internet in televizijo tako kot se spodobi. Sam uporabljam brezčasen VDSL in me ne gane podražitve (od paketa uporabljam samo TV in internet .... telefon 1x na 6 mescov ;) ) saj sem z linijo in TV-jem zadovoljen.

Za konec pa ... a če podražijo bencin hodite iz LJ tankat v Austrijo (tam je ceneje :P ). Če Vam gospodje in gospe, gospodiči in gospodične kaj ni všeč ... saj prav da se zbunite ... dobro dane duši ... a dosegli boste bolj malo ...

Če se spomnim 10 let nazaj ... noben ni niti sanjal da bo za internet + tv + telefon plačeval 12 000 SIT (50 € ... približno pogledano) ... včasih je bilo ogromno, saj je tudi danes ... ampak a si predstavljate življenje brez neta ... sploh mlajša generacija ... pa brez tv-ja in gsm-a ? ... jaz osebno ne, tako da, dokler je lahko na kruhu marža 200% je lahko tudi internet pri T-2 drag ko žafran :D

:rtmT2: :rtmT2: :hudicek: :hudicek:
Slika

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a gost » 3. Feb 2010 ob 07:53

tudi vračilo za prenešeno številko ostane :shock:

samo je direktor tako zaposlen da nemore sproti požegnat sklep in čakamo in čakamo...
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 3. Feb 2010 ob 08:06

Lejte, sj je navedeno, da se prenos V omrežje NE zaračunava, ven iz omrežja pa računajo vsi, samo T-2 do sedaj ni računal.

Sprememba interneta je seveda brezplačna, cenik se je uvedel samo za storitve, s katerimi so dejansko materialni stroški (papir, pošiljanje pošte 2x, itd)...
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 3. Feb 2010 ob 08:19

peterdoo napisal/-a:Samo po 18. členu splošnih pogojev poslovanja T-2 je potrebno spremembo cene (z 20€ na 25€) ali spremembo lastnosti paketa 100/10 objaviti 30 dni vnaprej in to na http://www.t-2.net in ne tukaj v forumu. Kako naj potem nova cena začne veljati 1.3. ? Če bi se recimo pojasnilo pojavilo danes na http://www.t-2.net (zaenkrat še ne najdem nikjer), lahko nova cena začne veljati šele 3.3. No ja, mogoče bojo pa tisti bomboni za poslovne uporabnike tako sladki, da bomo vsi z veseljem prešli na druge pakete :)
Torej, kot že sam ugotavljaš, tudi če je cena spremenjena recimo 10.2., to še ne zadrži podražitve, enostavno to samo pomeni, da je operater to ceno upravičen zaračunavati šele 30 dni po spremembi. Tega noben nima namena kakorkoli ukrivljat... (Pacta sunt servanda)

Kar se tiče "bonbončkov za poslovnike" je to novost, za novosti pa nikjer ni navedeno, da morajo biti objavljene 30 dni pred začetkom uporabe, kajne? :namrec:
:rtmT2:

Uporabniški avatar
pumaxx
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 27. Sep 2007 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+Tel

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a pumaxx » 3. Feb 2010 ob 08:34

Vragec napisal/-a:
Za konec pa ... a če podražijo bencin hodite iz LJ tankat v Austrijo (tam je ceneje :P ).

DA, že kar nekaj časa. Sicer ne iz LJ ker živim ob meji. :razz:

Drugače pa pričakovana podražitev, ni panike.

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Vragec » 3. Feb 2010 ob 08:46

Ok dobro no za tiste ki živijo ob meji ja ... saj jaz tud hodim po pir gor ker je naš pir pri njih cenejši .. nevem kje je logika ampak ok no ...
Slika

Chieftec
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 20. Okt 2008 ob 22:29
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Chieftec » 3. Feb 2010 ob 09:14

Vragec napisal/-a:Fantje in (redka) dekleta, kolikor sem uspel prebrat zadnjih par strani komentarjev me je kar malo pri srcu stisnilo. Nevem kaj ne razberete iz cenika in kaj razberete. Jaz nimam problemov, sploh ko sem slišal, da se bodo cene dvignile se nisem vznemirjal (glede na skoraj vsakomesečno dvigovanje cen bencina in drugih OSNOVNIH življenjskih potrebščin je to sam majhna kaplica napram vsem ostalim podražitvam)

Tak kot redko katereri bralec tega foruma napiše: "Roko na srce, podražitve so bile pričakovane". <-- Čista resnica, a SIOL pa ni podražil svojih storitev ? ... no je pa saj so se uporabniki tudi bunli. Tudi kablska je podražla svoje storitve, in vsi ostali operaterji. Mogoče ne letos, ampak so verjamite mi.

Glede situacije cen napram delovanju storitev je pa moje mnenje takšno: T-2 še vedno prekaša konkurenco po dolgem in po prek, saj SIOL ni zmožen delat 1 (en) mesec brez prekinitve, niti ne AMIS (mogoče kaka kablska). Imam veliko pričevanj uporabnikov ki se bunijo glede delovanja siola, njihov helpdesk je obupn, priklopit mene osebno sploh ne želijo (že 5 let ... ja fantje 5 let mi pravijo da je centrala prepolna a drug uporabnik pride na novo pa dobi v 1 mesecu net ... ja v našem kraju je samo 1 centrala). Hitrosti so pri T-2 napram SIOL enake, cenovno nevem kako je ker me niti ne zanima.

Sem pa prepričan, da je edino T-2 fizičnim osebam zmožen dostavit internet in televizijo tako kot se spodobi. Sam uporabljam brezčasen VDSL in me ne gane podražitve (od paketa uporabljam samo TV in internet .... telefon 1x na 6 mescov ;) ) saj sem z linijo in TV-jem zadovoljen.

Za konec pa ... a če podražijo bencin hodite iz LJ tankat v Austrijo (tam je ceneje :P ). Če Vam gospodje in gospe, gospodiči in gospodične kaj ni všeč ... saj prav da se zbunite ... dobro dane duši ... a dosegli boste bolj malo ...

Če se spomnim 10 let nazaj ... noben ni niti sanjal da bo za internet + tv + telefon plačeval 12 000 SIT (50 € ... približno pogledano) ... včasih je bilo ogromno, saj je tudi danes ... ampak a si predstavljate življenje brez neta ... sploh mlajša generacija ... pa brez tv-ja in gsm-a ? ... jaz osebno ne, tako da, dokler je lahko na kruhu marža 200% je lahko tudi internet pri T-2 drag ko žafran :D

:rtmT2: :rtmT2: :hudicek: :hudicek:
Vragec, podražitve so za posameznike različne in ni tako kt bencin... za vse enako. Kot fizičnemu uporabniku, se mi bo račun dvignil za skoraj 30%, pa glede na to, da ima po anketi statistično 25% foruma 10/10 velja za njih enako. Za 1€ se nobeden ne bi sekiral. Če pa plačaš kar nekaj € več, dobiš pa vse enako... :hmm:

To o tem kako se vse draži sploh ne bom komentiral, že sam korak pa kaže na to, da smo še vedno balkan, kjer se obira in ne EU, kjer delajo na tem, da bo internet ja čim ceneje v vsaki hiši.

In še na izjavo o Siolu... povsod so negativne in pozitivne stvari. T-2ju ne morem zanikat super helpdeska, super ljudi na forumu in foruma ter več ali manj dobrega izvajanja storitev. Samo, če še tako govorite o primerih in gor/dol, pa da poznate dosti itd. Siol optika 20/20 je preverjeno delovala več let pri kolegu z praktično 0 izpadi, so pa imeli porodne težave. Ko so se uredile, zadeva BP in enako še v parih primerih, medtem ko pa poznam več primerov nezadovoljnih t-2 strank,... Tu ni nobenega pravila, da bo t-2 bolje deloval.

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Vragec » 3. Feb 2010 ob 09:25

Chieftec se popolnoma strinjam. Zagotovil ni nikjer da ti bo siol delal ali pa amis ali t-2. Vsak ima težave lahko povsod. Glede na moje izkušnje pa prebiranje tega foruma imajo tudi tu nekateri večje težave kot so jih imeli pri siol-u. Ampak, ko veš oddzadje zgodbe (vsaka zgodba ima 2 plati če ne 3) potem vidiš kdo komu jamo kople in kdo bo vanjo padel (koplje jo gratel optiko pa polagajo vsi ;) ).

Mislim, da sem sam na tem forumu že napisal zgodbo o telekomu in delovanju njihovih storitev ... prehodu na amis in v roku 1 meseca so storitve bile na 0 ... ni delovalo nič ... kdo je bil kriv ? ... po podatkih telekoma mi ... po podatkih amisa telekom ... po naših podatkih ... TELEKOM !!!
tako da ... nevem no ... saj vsak se ima pravico da se zbuni saj se je potrebno.

Glede na to da imaš 10/10 .. happy you ... jaz bi rad imel pa nemorem dobit ... grema menjat ? če ti je pa cena previsoka ... a potrebuješ tolikšno linijo ali ti je to privilegij ?
Meni se bo račun dvognil ... hmm. ... niti nevem :D ... uporabljam brezčasen vdsl + dodatni amino + p0rn ... in koliko to znaša ? ... prej je 38,5€ mislim da ... sedaj pa 40 + 3 € + p0rn ... emm ... 43,5 € ? sem pravilno izračunal ??

nevem za totih 43,5 - 38,5 = 5 € ...

Tistim ki se podraži za cca. 10 € ... pardon ... obžalujem ....
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 3. Feb 2010 ob 10:17

Chieftec napisal/-a:Če pa plačaš kar nekaj € več, dobiš pa vse enako... :hmm:
Iz tega se lahko sklepa tut, da si prj premal plačeval :)
:rtmT2:

Zaklenjeno