[Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Uporabniški avatar
_DigitaL_
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 3. Feb 2010 ob 17:04
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/100
Kraj: Murska Sobota

[Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a _DigitaL_ » 3. Feb 2010 ob 22:06

Pozdravljeni!
Evo pa da še jast podelim svojo zgodbo z vami...

Sedaj sem bil približno 10 let na siolu in sem se odločil da bom šel na t-2 optiko 100/100 ter tudi televizijo zraven (telemach je u k****), in sedaj se začne moja zgodba...

V petek 29.1.2010 smo v poslovalnici sklenili pristopno pogodbo k t-2... vse je potekalo gladko in smo se dogovorili da prva ekipa ki namesti switch pride 2.2.2010 v torek ob 16.00, naslednja ekipa pa že drugi dan, če bomo imeli kable po hiši za net... gospa v poslovalnici nam je seveda razložila tudi da si moramo po hiši sami potegniti kable za net (saj sem mel do zdej prek wajrlesa, obstoječi kabli ki pa so pa so dotrajani) saj tega oni ne delajo, seveda smo isti dan naročili električarja ter se dogovrili da pride v ponedeljek 1.2.2010 ob 8.00 da potegne kable po bajti.

Evo ponedeljek 1.2.2010, zjutraj... električar je točen kot šwicarska ura ob 7.59 pozvoni, uf jebemti jast pa še jutranje kave nisem popil... pm, pa je šla moja jutranja kava po gobe... pol se nekak pogodimo da popije eno kavico skupaj z mano. Do 12.00 prevrta celo hišo in potegne kable, do 14.00 pa vse lepo nazaj pobarva in zakrpa luknje (seveda v pričo mene naredi teste kablov), use deluje... lepo...

Torek 2.2.2010, zjutraj uf lahko bom spal! K****, električar se pojavi ob 7.30 na mojih vratih, ker je pustil pri nas kladivo (J***** pa kladivo) ter ga nujno mora uzeti ker gre v tujino... ok najdeva kladivo, ga odslovim. Ob 15.45 prideta dva moška en srednjih let en pa malo mlajši. Ok lepo pokažem kje bo switch... najboljša možna pozicija, samo 1 stena se prevrta da se pride do omarice zunaj hiše. Lepo, vse poteka gladko, nista prevrtala radiatorja, ki je blizu niti kakšne napeljave. Kasneje ko se starejši moški malo razgovori se takoj čuje da je Srb... vsaka druga beseda bre, bre, bre,bre... Ok ne moti me, samo če dela kot se šika. Kar me je nabolj motilo je bilo to da ko je priklapljal (mlajši moški kateri je bil po govoru sodeč slovenc) tista dva modra vtiča v switch da je mel roke cele od gipsa, s katerim je prej gispal luknjo v steni, sem mu rekel da naj si malo roke opere ko to dela, ker optika je veesno občutljiva, "nene sej bo use uredu" dobim odgovor, ok ti že veš, si mislim. Svoje naredita, se spravimo podpisovat tiste paprije, uf j****** pol se spomita da si nista zapisala serijske številke switcha, j****** kaj zdaj? Eh napišeta kr neko številko... hm?, pa a bo to uredu? "Jaja sej bo use uredu" spet isti odgovor... Ok podpišemo se usedeta v kombi pa se odfurata proti Mariboru...

Sreda 3.2.2010, ob 11.50 pride druga ekipa (sicer jast vidim samo enega človeka ampak ok...)
Po hiši na TV-jih namesti une k****** škatlice... ok dej p****** internet naredi si mislim. Ok namesti zadeve na switchu in pove da bi zdej moglo delat, preveri še pri sebi se poveže na net, ok zadeva dejansko dela. Mi pokaže še male zadevice kako delat z TV-jem, se sede v kombi in se odpelje. Ok aide gremo mi testirat 100/100 (ko j*** TV), uf download je odličen okoli 96 Mb/s, ko pa pride do uploada pff komaj do 23 Mb/s pride, hm... takoj letim preverit papirje kaj sem sploh kupu, čudno na papirjih piše 100/100 Mb/s. Kličem na T-2 tam mi povejo da so moje nastavitve na switchu dobre in da naj probam brez ruterja, ok probamo brez ruterja isto, probamo na druzgu kompu, spet isto, oba dva kompa masta 1Gb internetno kartico... ok še nekaj probamo, ker pač ne gre, mi tisti na T-2 resetira switch in povozi nastavitve ter use še enkrat namesti... Spet isto, potem greva resetirat switch ročno (iz elektrike pa spet nazaj not), po resetu se postavi nazaj ampak naenkrat izgubi povezavo (lučka za fiber več preprosto ne sveti). Mu opišem da je okoli tisti dveh konektorjev gips ki je ostal od unih dveh umetnikov. Pol se po domače kr prime za glavo, in mi za 4.2.2010 Ob 14.30 naroči ekipo ki bo prišla menjat switch pa preverit zakaj je taka povezava.

četrtek 4.2.2010, Ob dogovorjeni uri ne duha ne sluha o njem, sedaj je ura 17.30, pred 10 minutami sem klical na T-2 in dobil odgovor da me bo poklical še danes, ok bomo videli...
21:00 ura:
Čakal sem do večera,1x poklical na T-2 ker ni bilo monterja mi je prišlo vrh glave, sem odprl switch (ki je že itaq rabljen pa cel počohan) ga počistil, z plastično iglico, sem počistil gips iz luknjice, uni ploščici počistil z alkoholom parkrat udaril po switchu (ruski način popravljanja), pa zadeva dejansko dela...
Še 1x sem poklical na T-2, sprostil jezo na uno žensko tam, ju3 dobim nov switch...

petek 5.2.2010, ob 15.05 pride gospod ki zamenja switch, kot je bilo dogovorjeno. Svoje delo opravi resno ter profesionalno, počisti kabla od optike prišraufa switch z vsemi šraufi in zadeva rešena.

Zadeva rešena


LP
Zadnjič spremenil _DigitaL_, dne 5. Feb 2010 ob 14:35, skupaj popravljeno 4 krat.
Težko je prerokovati, posebej prihodnost!

Spy
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 26. Jun 2009 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20\1 vdsl2
Kraj: Črnomelj

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Spy » 4. Feb 2010 ob 01:26

xDD

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Malkec » 4. Feb 2010 ob 08:08

Lepa slovnica, ni kaj. Sej ne vem kaj bi tu naredo :owned:

Obveščaj nas kako se razplete. Čeprav mi je tole sumljivo, da se po resetu switch ni postavil nazaj. Tule nekaj mucho smrdi.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Fry » 4. Feb 2010 ob 08:46

Morda je nekaj tistega gipsa končalo v optičnem priključku Milana?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Malkec » 4. Feb 2010 ob 08:54

Ja, ampak če nista iztaknila konektorjev in je switch bil postavljen, to nebi smel bit problem. Sej je napisal da sta ga samo izklopila iz elektrike.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Feb 2010 ob 09:12

Pa vseeno. Ne moreš s svinjskimi parklji montirati elektronike!

Edit: Še vic na to temo, sicer že zelo star:
Stranka pri mesarju: "Ali imate svinjske parklje?".
Mesar ponosno: "Imamo!".
Stranka: "Potem si jih pa umijte!".
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Fry » 4. Feb 2010 ob 10:04

Kar me je nabolj motilo je bilo to da ko je priklapljal (mlajši moški kateri je bil po govoru sodeč slovenc) tista dva modra vtiča v switch da je mel roke cele od gipsa
Jaz iz tega razumem, da je bil optični kabel pretikan (modra vtiča)
Torej je precej verjetnosti, da je na priključku kaj narobe.

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Tosho » 4. Feb 2010 ob 11:07

Cobane napisal/-a:Pa vseeno. Ne moreš s svinjskimi parklji montirati elektronike!

Edit: Še vic na to temo, sicer že zelo star:
Stranka pri mesarju: "Ali imate svinjske parklje?".
Mesar ponosno: "Imamo!".
Stranka: "Potem si jih pa umijte!".
:owned: :pivo:
Slika

Uporabniški avatar
_DigitaL_
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 3. Feb 2010 ob 17:04
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/100
Kraj: Murska Sobota

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a _DigitaL_ » 4. Feb 2010 ob 13:41

Ko sem izklapljal elektrike sem izklopil iz switcha in ne iz utičnice, saj je utičnica slabše dostopna in verjetno ko sem poetgnil kabel ven je bil tisti tresljaj dovolj da je kaj padlo globlje...
Bom probal naredit slike ko bodo prišli monterji...


Mimogrede pa nevem če je recesija prizadela T-2 (ali pa ljudi ki delajo za vas) tako močno da morajo z šraufi šparat saj so od 16 možnih šraufov (vsaka stran 8, 4 na siwtch, 4 na steno) namestili samo 4. hm...
Fry napisal/-a:Morda je nekaj tistega gipsa končalo v optičnem priključku Milana?
Ne bom nič čistil, ker ima T-2 za to ljudi ki so zadolženi za to in da me ne bodo kasneje obtožili da sem jast uniču kaj... se ne splača, stari net (siol) imam še vedno plačan cel mesec, tak da lahko počakam....
Malkec napisal/-a:Lepa slovnica, ni kaj. Sej ne vem kaj bi tu naredo :owned:
Sicer ne razumem če je to norčevanje ali pa kaj drugega?
Težko je prerokovati, posebej prihodnost!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Malkec » 4. Feb 2010 ob 14:17

Ne, to je letelo na kletvice.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Feb 2010 ob 14:57

_DigitaL_ napisal/-a:Mimogrede pa nevem če je recesija prizadela T-2 (ali pa ljudi ki delajo za vas) tako močno da morajo z šraufi šparat saj so od 16 možnih šraufov (vsaka stran 8, 4 na siwtch, 4 na steno) namestili samo 4. hm...
Tisti štirje šraufi lahko nosijo več kot 200 kg. Verjemi, da za switch je to več kot dovolj - seveda ob predpostavki, da so kvalitetno priviti in da je vložek "prijel"!

Sicer pa ne vem, če bi bil ravno vesel, da bi ti v steno 16x vrtali. Jaz ne bi bil.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
_DigitaL_
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 3. Feb 2010 ob 17:04
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/100
Kraj: Murska Sobota

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a _DigitaL_ » 4. Feb 2010 ob 17:29

heh šraufki kot zobotrebec, pa ja 200 Kg... :)

Vložek? Misliš tisto plastično ki gre v luknjo v zidu v njega pa šrauf? Na eni strani ni na eni pa je...
Težko je prerokovati, posebej prihodnost!

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 4. Feb 2010 ob 18:15

Ja prilimej že eno fotko no, da vidimo ali gre res za šlamparijo...

Uporabniški avatar
_DigitaL_
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 3. Feb 2010 ob 17:04
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/100
Kraj: Murska Sobota

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a _DigitaL_ » 4. Feb 2010 ob 18:33

Še vedno ne duha ne sluha o monterju...
Težko je prerokovati, posebej prihodnost!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Imam] 100/100 Mb/s (My Story)

Odgovor Napisal/-a Krypto » 4. Feb 2010 ob 19:56

2 vijaka (šestica) sta na vrh glave za pol kilograma. Mali vijaki pa navzkriž 2x po 2 pa ravno tako, saj se nosilec ne premika.

Kar se tiče gipsa. Dostikrat poteka montaža optike v stanovanjih kjer je že bila optika. Konektorji so večkrat zamazani od malte ali gipsa, pa smo do zdaj še vse usposobili. Sam osebno mislim da je težava nekje drugje in ne v konektorjih. Boš potem poročal ko bo odpravljeno.

Zaklenjeno