T-2: Cancel

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 14:18

Imam 4/512, dva fiksna telefona, dva aminota. Njihova telefonija je bila vedno tako-tako, ampak zadnje čase je pa čisti kriminal. Trenutno (od včeraj) mi je onemogočeno klicati na lastne telefonske številke na drugi lokaciji v Telekomovem omrežju. Lahko kličem druge Telekomove številke, tudi iz omenjenih številk lahko kličem svojo T-2 številko (in seveda lahko "onemogočene" številke pokličem iz svojega Simobil telefona).

Glede na zadnjih nekaj izkušenj z operaterji na T-2 in na dolgotrajno zgodovino zanič telefenskih storitev pri njih, bom seveda v prvem koraku skenslal T-2 telefonijo in šel na TELEKOM z eno številko.
Najverjetneje bom nadaljeval z odpovedjo vseh ostalih storitev T-2 in bom šel na kabelskega operaterja za TV, internet in IP telefonijo (eno številko). Prednost takšne ureditve je ta, da bom lahko TV program spremljal na dveh televizorjih brez doplačila.

Glede na to, da so na Telekomu zadnje leto ali dve v primerjavi s T-2 prava učinkovita prijaznost, pa se lahko zgodi celo to, da bom enostavno komplet prešaltal na Telekom (kar se bi mi par let nazaj zdelo neverjetno).

T-2 Sucks!

:aa:

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: T-2: CANCEL

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 14:34

Mimogrede - hvalabogu da nisem tudi z mobilno telefonijo prešel na T-2 :plosk:

I Slika SIMOBIL
Zadnjič spremenil entampac, dne 28. Mar 2010 ob 14:50, skupaj popravljeno 1 krat.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T-2: CANCEL

Odgovor Napisal/-a roCkY » 28. Mar 2010 ob 14:37

Se zadeva ne postavi po resetu modema?
Pri siolu je resetiranje modema zaradi nedelovanja telefonije kar redna praksa. Sem pred časom že razmišljal, da bi timer pred modem dal in bi vsakih 6-10 ur resetiral za vsak slučaj... Ne dogaja se vsak dan a v nekih intervalih praktično odkar smo odjavili ISDN. cca. 2 leti bo kmalu...

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: T-2: CANCEL

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 14:45

Telefonija dela (kakor pač na običajne načine T-2 telefonija "dela"), ampak dveh številk v telekomovem omrežju ne morem poklicati, se oglasi eno posneto sporočilo "Oprostite, bla bla bla". Ti dve številki lahko pokličem iz drugih omrežij.
Je pa včeraj tadrugi operater na tehnični pomoči dejansko resetiral (ker je videl neuspešne klice) in še vedno ni delalo (ta prvi je pa samo zabrusil da pri njih vse dela in da ne vidi nobenih napak).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Mar 2010 ob 15:27

kaj ko bi izpolnil v svojem profilu svojo lokacijo ?
in tem posredoval svoje podatke privat kaksnemu t2-jevcu da preveri ?

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 15:41

V bistvu sem opisal "svojo izkušnjo s T-2", ampak ker je negativna, je romala v "Splošno". Vaš forum, vaša stvar. Zelo negativne izkušnje trajajo že predolgo, tako da me reševanje trenutnega problema sploh ne zanima več, jutri kenslam T-2 telefonijo, v naslednjih dneh pa se bom dokončno odločil o ponudniku ostalih storitev. Škoda mojega časa in živcev.

PS: "Uredniški prijemi" na moji prvi objavi so pa tudi več kot zgovorni.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Mar 2010 ob 15:44

ok, pol sploh ne vem zakaj si potem pisal ta topic, ker je to neuradni t-2 forum, ne vem... nimajo vsi take izkusnje kot ti
ce je pa napaka, sem preprican da si premalo vstrajal da bi se odpravila.

oz. noces dati podatkov da se preveri kolikokrat si prijavil napako, oz. ali je bila napaka resena. no tvoja stvar...

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 15:48

Pisal sem v sklop "Vaše izkušnje s T-2". V tem okviru sem opisal svoje izkušnje s T-2. Čist simpl. Verjetno bi pa moral prebrati kot "Vaše pozitivne izkušnje s T-2". Ups, my bad... :roll:

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a joel » 28. Mar 2010 ob 15:55

entampac napisal/-a:Imam 4/512, dva fiksna telefona, dva aminota. Njihova telefonija je bila vedno tako-tako, ampak zadnje čase je pa čisti kriminal.
Glede na moje (dobre) izkušnje s T2 telefonijo se mi stvar zdi čudna, tako da so tvoje težave najverjetneje povezane s tvojo lokacijo (oddaljenost od centrale, slaba infrastruktura,...). Res je, da sem sam na optiki, a moj sorodnik npr. je na VDSL in nima težav. Hočem reči, da ni za vse kriv T2 samo zato ker je pač T2... zadnje čase slišim o veliko težavah tudi s strani siola in ostalih (prijaznih) ponudnikov, itd. Tako da, pri menjavi bodi previden, da ne prideš z dežja pod kap.

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 16:01

Imam tudi Siol na drugi lokaciji in je telefonija v primerjavi s T-2 prava pesmica. Bi pa prosil če mi nevednežu lahko kdo razloži, kako lahko "slaba infrastuktura" povzroči da ravno številki (moji lastni na drugi lokaciji) ne morem poklicati, ostale pa načeloma lahko... Ko sem poklical na Telekom in jih malo spraševal o tem (ker sta klicani številki v njihovem omrežju), so mi povedali marsikaj, kar nima nobene zveze z infrastrukturo...
Lokacija je pa drugače v strogem centru Celja in ne sredi pragozda...

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a srus » 28. Mar 2010 ob 16:26

Meni sta pa Siol IP telefonija in sedaj T-2 IP telefonija delovali brez problemov. Tako telefonija kot prenos faxov. Kličem in sem klican brez težav, ni odmevov, faxi letijo brez težav. Dejansko je wood najbolj zanesljiv kos opreme, v primerjavi z modemom, ruterjem ali STB. Postaviš ga v kot in pozabiš nanj.

Pri T-2 imam sedaj tudi mobilno telefonijo, ravno tako z njo ni nikakršnih težav, edini sitnosti sta, da se mi po preklopu na Mobitel omrežje včasih dlje časa noče preklopiti nazaj na T-2, čeprav je to prisotno in nizka pokritost Slovenije, ko mi ne deluje prenos podatkov. Na obe težavici takoj pozabim, ko dobim mesečni račun. Torej, če povzamem z eno ikono :rtmT2:

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 16:30

Kako čudovito. Spomni se na to, če ti bo morda kdaj zaradi T-2 onemogočeno ali oteženo komuniciranje z bolnimi starši.

PS: A kdo verjame, da bo Mobitel večno dajal na voljo svojo infrastrukturo konkurentu?

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a KoMar » 28. Mar 2010 ob 17:13

Daj, človek, umiri se malo. Prideš ves nasršen na forum, prekršiš 3 pravila in potem smo mi tisti grdi...:

1. Naslov teme je bil napisan s samimi velikimi črkami, kar sem ti popravil.
2. Pravila za podforum "Vaša zgodba" so jasna:
Pravila foruma
Če želite napisati svojo izkušnjo, odprite novo temo!
Naslov teme naj bo takšen: [Naročil sem] 10/2 + IP TV + IP telefon oz. [Imam] 10/2 + IP telefon oz. [Imel sem] 10/10
Če vaša tema ne bo ustrezala tem zahtevam, jo bomo premaknili v razdelek "Splošno"!
3. Mi nismo T-2, ampak neuradni T-2 forum in želimo, da se nas temu primerno tudi naslavlja in obravnava.

Torej, nima veze, da gre za kritiko T-2, ampak je problem v tvojem neupoštevanju pravil.

V bistvu bi bilo že vse pozabljeno, če ne bi ti zdaj težil tukaj, da se ti dogajajo krivice na našem forumu. Dobiš pa zdaj vsekakor eno opozorilo, ker si se zanj res potrudil.

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a entampac » 28. Mar 2010 ob 17:34

Vaš forum - vaša pravila, kot sem že napisal. :roll:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: T-2: Cancel

Odgovor Napisal/-a KoMar » 28. Mar 2010 ob 17:41

Ko si tukaj, so to tudi tvoja pravila :roll:

Zaklenjeno