[Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 24. Jun 2010 ob 09:11

Narobe si me razumel, oz. ne znaš prevajat :)

Govorim o tem, da bi jst v podobni situaciji ravnal povsem drugače. Recimo selim se v novo hišo s 1.6. in električni priključek ne bom šel delat 1.6. ampak vsaj par mesecev prej. Zakaj? Zato, ker je tveganje nevzpostavljenega električnega priključka večje, kot pa speljat postopek malo bolj zgodaj.

Torej moje poznavanje procesa "selitve" je tle povsem irelevantno in zelo neuradniško.
Zadnjič spremenil Hevidi, dne 24. Jun 2010 ob 09:17, skupaj popravljeno 1 krat.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 24. Jun 2010 ob 09:16

kekoke napisal/-a:naše slabe administrativne postopke
Navedi prosim, točno kje so opisani slabi administrativni postopki?

Selitev priključka po SPP ne obstaja, obstaja prekinitev in vzpostavitev novega priključka in točno to se je zgodilo, žal pa s TEHNIČNO in NE administrativno napako na novem priključku.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 24. Jun 2010 ob 11:16

to, da v ceniku (in SPP) ni preselitve priključka se mi zdi napaka, kakorkol jo že imenuješ. Ljudje bi bili pripravljeni plačat mnogo več kot 5€, da bi se dalo z veliko mero zanesljivosti naresti selitev v enem dnevu. Stvari se po dogovoru z naročnikom pripravijo in stestirajo vnaprej, kolikor se pač da.
In človek se je začel več kot mesec prej zanimat po uradni poti, kako naj to izpelje. Mislm da več ni mogel narest.
Na teb pa je, da spišeš en predlog za uvedbo nove storitve in ga pošlješ predpostavljenim.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 24. Jun 2010 ob 16:10

Takle pokroviteljski odnos s tvoje strani ničesar ne reši.

Povedal sem, da se je tle zapletlo izključno zaradi napake v vlaknu, torej stvari so administrativno tekle ok, kljub temu da stvari ni ne v SPP in ne v ceniku (TUKAJ JE JASNO VIDEN ODNOS IN ŽELJA , DA SE STVARI KOREKTNO UREDIJO). Sm pisal z velikimi, da slučajno ne spregledaš tega :)
:rtmT2:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 24. Jun 2010 ob 20:32

Moj odnos gor al dol, dejstvo je da T-2 15 dni ni uspel rešit problema. Če se ne pogleda kaj se da v postopku izboljšat ampak se vsako kritiko jemlje kot napad, ki ga je treba odbiti, potem tudi ni čudno, da so na helpdesku ljudje s slabimi komunikacijskimi veščinami.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 27. Jun 2010 ob 00:11

Malkec napisal/-a:Slika

In pol sem spet jaz vsega kriv ker hočem pomagat stranki, kateri se je dogodil neljubi dogodek zaradi različnega spleta okoliščin. Mene prav BK kaj si vidva tule mislita pa filozofirata, me ne gane več sploh. Glavno je samo to, da se problem pri stranki reši.

:rtmT2:
Najlažje je reči zadnji stavek! To, da je pa stranka že skoraj samomor naredila, preden ste uspeli rit premaknit, vas pa ne gane! Govorim o T-2 odnosu in ne o tebi osebno! Ti že lahko svoje delo opravljaš odlično in perfektno, vendar navzven vam pa škriplje na skoraj vsakem koraku. Ne kažem na konkretnega krivca (ker ga ne poznam), ampak na splošnega (T-2)!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 27. Jun 2010 ob 00:17

Hevidi napisal/-a:Narobe si me razumel, oz. ne znaš prevajat :)

Govorim o tem, da bi jst v podobni situaciji ravnal povsem drugače. Recimo selim se v novo hišo s 1.6. in električni priključek ne bom šel delat 1.6. ampak vsaj par mesecev prej. Zakaj? Zato, ker je tveganje nevzpostavljenega električnega priključka večje, kot pa speljat postopek malo bolj zgodaj.

Torej moje poznavanje procesa "selitve" je tle povsem irelevantno in zelo neuradniško.
Hevidi, drugače oz. kar narobe razmišljaš! Kot da bi bil zaposlen na T-2ju!

Kaj bi človek sploh dosegel s tem, če bi naročil nov priključek in kasneje odjavil starega? Na novem priključku pa bi ravno tako zavili vlakno!
Uporabniku ne bi delal internet in bi se jeb* 14 dni, da mu odkrijete napako! Ali opaziš kakšno podobnost?

Aja seveda, uporabniku so pomotoma zavili vlakno, ker je prenašal priključek. Če bi ga na novo naročil, se to ne bi zgodilo! Mater sem trapast! T-2 je vse korektno izpeljal, uporabnik pa je kriv, ker se gre neko nepotrebno selitev! Poudarek je na UPORABNIK JE KRIV!

Do tega trenutka nisem zasledil še nobenega opravičila... torej logično sklepam, da je stališče T-2ja (in tam zaposlenih neuradnikov), da je bil za ta in vse ostale incidente KRIV izključno in samo UPORABNIK... in pa odgovor: "Glavno, da se je rešilo!". :shock:

Pa ne pozabite mu poslati čestitke/položnice zaradi dodatnega dela, ki ste ga imeli z njim!
20.04.2010

Več kot mesec je do selitve, treba je razmišljati o migraciji optičnega priključka. Selimo se v isti stavbi, samo v drugo nadstropje. Kličem na T-2 helpdesk in povprašam kakšen je postopek. Razložijo mi, da pride nek mojster izklopit in drugi mojster v roku dveh dneh izklopit. Povem jim, da dva dni nedelujočega priključka za firmo ni sprejemljiv. Ampak, tak je pač postopek mi pravijo.

Razmišljam, kako zminimizirat čas...
Sicer je pa napisal, da je kontaktiral HD glede tega problema. In zakaj mu niso tukaj svetovali najboljšega načina za prenos priključka? Zakaj jih sploh imate? Za vprašanja "Ali ste že resetirali opremo?", bi lahko imeli tudi avtomatsko tajnico!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

asus
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Dec 2009 ob 19:16
T-2: Že imam
Paket: VDSL brezčasni

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a asus » 3. Avg 2010 ob 21:12

Zanimivo, zanimivo. Še ena nerazumevajoča stranka, ki pričakuje, da bo tisto, kar je plačala, res delovalo :jao: ! In kako grdo se obnaša, ko ne razume, da so tudi pri T2 zaposleni ljudje s človeškimi napakami...če pač traja, da se banalen problem rešuje 15 dni, pač traja. :rtmT2:

Stališče, tudi tistih ki vsaj uradno niso/niste povezani s T2, je podobno, kot je bilo v mojem primeru.

Rešitev je torej v tem, da T2 zamenja ali odpusti vse svoje dosedanje stranke nato pa izvaja storgo selekcijo, komu bodo naklonili milost, da ga priklopijo. Verjemite, da bost čez noč odpravili vse svoje težave.... :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 4. Avg 2010 ob 08:21

Cobane napisal/-a:Hevidi, drugače oz. kar narobe razmišljaš! Kot da bi bil zaposlen na T-2ju!

Kaj bi človek sploh dosegel s tem, če bi naročil nov priključek in kasneje odjavil starega? Na novem priključku pa bi ravno tako zavili vlakno!
Uporabniku ne bi delal internet in bi se jeb* 14 dni, da mu odkrijete napako! Ali opaziš kakšno podobnost?

Aja seveda, uporabniku so pomotoma zavili vlakno, ker je prenašal priključek. Če bi ga na novo naročil, se to ne bi zgodilo! Mater sem trapast! T-2 je vse korektno izpeljal, uporabnik pa je kriv, ker se gre neko nepotrebno selitev! Poudarek je na UPORABNIK JE KRIV!
Lej Cobane, spet pretiravaš no. Lepo sem povedal kakšno je moje stališče in tvoj post ga ni spremenil. Uporabnik bi točno to dosegel, da bi si zagotovil brezprekinitveno uporabo neta.

Hruške (selitev) in jabolka (zvito vlakno) seveda tle ne gre mešat, ker sta to dva popolnoma neodvisna dogodka. In nobenega poudarka ni na krivdi uporabnika, SPLOH NE! Krivda je na pomanjkljivi montaži, kar se žal dogaja v določenem %. :nevem:

Da pa bi vpliv tega % kar se da zminimaliziral, bi šel jst v predhodno vzpostavitev priključka kamor se selim, ne glede na tip/vrsto priključka, ki bi ga želel vzpostavit, samo to je moj point.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Avg 2010 ob 12:54

V bistvu imaš point!

Uporabnik nikakor ne sme zaupati neki levi telekomunikacijski firmi in mora za selitev priključka poskrbeti sam in to na način, ki si ga zgoraj navedel. Šele, ko bo ta firma uspešno izvedla zadevo (to lahko po izkušnjah nekaterih traja tudi pol leta in v vsem tem času mora biti lepo priden in plačati vse položnice za oba priključka), so šele vzpostavljeni pogoji za selitev podjetja iz ene lokacije na drugo! Come on!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 5. Avg 2010 ob 07:45

Da, s tem da "levi komunikacijski fermi" lahko nadomestiš s poljubno panogo. To je general stališče, trust noone 8) ;-)
:rtmT2:

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a white » 5. Avg 2010 ob 13:02

Cobane napisal/-a: Za vprašanja "Ali ste že resetirali opremo?", bi lahko imeli tudi avtomatsko tajnico!
Da ni tvoje pisanje tut tajnica, glede na to da pišeš že 4 leta ene in iste bedarije :lol: Včasih se res vprašam, če si dejansko oseba iz mesa, krvi in kosti :?:

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 5. Avg 2010 ob 13:42

kekoke napisal/-a:to, da v ceniku (in SPP) ni preselitve priključka se mi zdi napaka, kakorkol jo že imenuješ. Ljudje bi bili pripravljeni plačat mnogo več kot 5€, da bi se dalo z veliko mero zanesljivosti naresti selitev v enem dnevu. Stvari se po dogovoru z naročnikom pripravijo in stestirajo vnaprej, kolikor se pač da.
In človek se je začel več kot mesec prej zanimat po uradni poti, kako naj to izpelje. Mislm da več ni mogel narest.
Na teb pa je, da spišeš en predlog za uvedbo nove storitve in ga pošlješ predpostavljenim.
Točno to! Še ena storitev več s katerim bi lahko T2 služil. (Poleg večje odgovornosti)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Avg 2010 ob 14:07

White, ti si s svojimi komentarji že velikokrat pokazal, da si na plačilni listi T-2ja.... torej me tvoje mnenje ne gane in nima posebne vrednosti!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: [Imam] FTTH 50/50 (selitev priključka)

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 5. Avg 2010 ob 14:22

@ white

Potrjujem, da je cobane resnična oseba iz mesa in krvi. Prav tako ima tudi možgane, ki jih dobro uporablja. Večkrat proizvede kak duhovit cinizem. :)

Zaklenjeno