Mobitel dviguje cene

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon TS
Kraj: Postojna

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Sumy » 26. Jul 2010 ob 10:13

Abigor napisal/-a:To mene tud zanima. Upam, da je res.

nevem kak se lahko veseliš podražitvi... :roll: če si ti obsojen na baker ti niso ostali ljudje krivi ampak Telekom in t-2 ki ti niso napelali optike.. :hudicek:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Abigor » 26. Jul 2010 ob 12:45

Jaz se veselim te podražitve. Ker optike še najmanj 20 let ne bom imel. Mi ko smo pa na bakru, pa plačujemo drugim za optiko. Mi plačujemo vzdrževalnino (vzdržuje se tak nič ne ). Ko dejansko je razlika v ceni vzdrževanja med optičnim in bakrenim omrežjem minimalna, dokler ni potrebna menjava prenosnega medija in opreme, ki crkne 1x na miljon let. Drugo so pa marže, ki gredo pri nas v višave ( spajanje optike, oprema itd.). In ravo zaradi marž je stanje takšno, kakršno pač je.

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon TS
Kraj: Postojna

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Sumy » 26. Jul 2010 ob 13:05

ti pa res nimaš razčiščeno pri sebi da drugim privoščiš da dražje plačujejo kot da so oni krivi da je tako stanje kot je...pa preseli se tam kje boš mel možnost optike...jst osebno nobenemu ne privoščim da bi dražje plačeval...

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a dal » 26. Jul 2010 ob 13:24

Abigor napisal/-a:To mene tud zanima. Upam, da je res.
Verjetno je mislil na "digitalni dostop", ki že par mesecev obstaja v ceniku in datum uvedbe sproti premikajo. Plačevali naj bi ga tisti, ki nimajo več Telekomove klasične telefonije ali paketa Trio.

Strošek naj bi bil 3 EUR za ADSL/VDSL oziroma 15 EUR za optiko.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Skorc » 26. Jul 2010 ob 13:45

Abigor napisal/-a:Kje sem napisal, da mora biti optika človekova pravica. Realna cena optike bi 20/20 bi mogla biti okoli 70 €. Pri bakru je pa zgovor vzdrževanje. Če bi se kaj vzdrževalo omrežje, sedaj nebi imeli takega sranja.
Oprosti, na osnovi katerih trdnih parametrov (stroškovna plat) si ti prišel do "realne" cene? Brez poznavanja podrobnosti investicij in stroškovnega načrtra (morda še prikladneje poslovnega načrta), mi navadni smrtniki, zgolj lahko ugibamo in natolcujemo o relani ceni. Sicer je vsem nam več ali manj znana zakonitost ponudbe in povpraševanje ter oblikovanje cenovne politike storitev.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Abigor » 26. Jul 2010 ob 13:59

Sumy napisal/-a:ti pa res nimaš razčiščeno pri sebi da drugim privoščiš da dražje plačujejo kot da so oni krivi da je tako stanje kot je...pa preseli se tam kje boš mel možnost optike...jst osebno nobenemu ne privoščim da bi dražje plačeval...
Zaradi kur*eve optike se pa ne bom selil drugam. Jaz pa sem za podražitev zato, ker so cene optike dumpinške in ne zato, ker je ne morem imeti. Potem se pa čudimo, da se optika z takim tempom gradi. Se bo ja še Telekom z takimi cenami spufal, potem pa res ne bomo še ADSLa eni smeli imeti :hudicek: .

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Abigor » 26. Jul 2010 ob 14:12

Skorc napisal/-a: Oprosti, na osnovi katerih trdnih parametrov (stroškovna plat) si ti prišel do "realne" cene? Brez poznavanja podrobnosti investicij in stroškovnega načrtra (morda še prikladneje poslovnega načrta), mi navadni smrtniki, zgolj lahko ugibamo in natolcujemo o relani ceni. Sicer je vsem nam več ali manj znana zakonitost ponudbe in povpraševanje ter oblikovanje cenovne politike storitev.
Glede na pasovno širino in razmere na trgu, ko eni tako zavajajo folk, da je optika res tako draga, kot jo eni prikazujejo. Že samo če zahtevaš da ti spojijo optično vlakno boš plačal kot žui pri nas napram tujini. Dokler ne delaš z optiko. Jaz sem nekaj časa spajal optiko in izvajal meritve na optiki v tujini in predobro vem, koliko je dejansko dela in stroškov.

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a robida » 26. Jul 2010 ob 14:25

Že spet tej Slovenclji.
Če jaz ne morem biti na optiki, potem naj ostali mastno plačajo. Nevoščljivost je slovenska vrlina :jao:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Abigor » 26. Jul 2010 ob 15:06

Tisti Slovenclji, so najprej na Brnčičevi 41 in na Cigaletovi 15. Onim leti zahvala za takšne razmere.

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 26. Jul 2010 ob 15:54

Če sem prav razumel, ne gre za nevoščljivost, pač pa za občutek, da DSLovci financiramo optiko, pa od tega nič nimamo. Če za linijo 1/1 plačuješ več kot za 10/10, je normalno, da se počutiš 2x nategnjen - plačuješ več in dobiš manj. Ne vem kakšna je tu zadaj poslovna logika - če gre za dumping optike proti DSL (razlog: novozgrajene kapacitete je treba čimprej zapolniti), potem je negodovanje povsem upravičeno. Če pa so stroški na optiki res toliko manjši kot na DSL, potem je to druga zgodba.

Moje mnenje je, da se v Sloveniji čisto preveč hiti z optiko (oz. bolje rečeno: se je hitelo... trenutno itak zadeva stoji... med drugim tudi prav zato, ker se je v preteklosti preveč hitelo) - baker je za veliko večino uporabnikov povsem dovolj in tako bo še nekaj let. Če bi se pametno pokombiniralo kabelsko in telefonsko infrastrukturo, pa so potencialne hitrosti teoretično še kar nekaj višje.
S tem seveda nočem reči, da bi morali optiko zanemariti, saj je na dolgi rok potreba po optičnem omrežju neizbežna. Vsekakor pa sem prepričan, da način izgradnje v Sloveniji ekonomsko ni zdrav.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Abigor » 26. Jul 2010 ob 15:57

Točno to sem misli, kar si napisal v prvem odstavku.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 26. Jul 2010 ob 16:28

CallMeAl napisal/-a:Če sem prav razumel, ne gre za nevoščljivost, pač pa za občutek, da DSLovci financiramo optiko, pa od tega nič nimamo. Če za linijo 1/1 plačuješ več kot za 10/10, je normalno, da se počutiš 2x nategnjen - plačuješ več in dobiš manj. Ne vem kakšna je tu zadaj poslovna logika - če gre za dumping optike proti DSL (razlog: novozgrajene kapacitete je treba čimprej zapolniti), potem je negodovanje povsem upravičeno. Če pa so stroški na optiki res toliko manjši kot na DSL, potem je to druga zgodba.

Moje mnenje je, da se v Sloveniji čisto preveč hiti z optiko (oz. bolje rečeno: se je hitelo... trenutno itak zadeva stoji... med drugim tudi prav zato, ker se je v preteklosti preveč hitelo) - baker je za veliko večino uporabnikov povsem dovolj in tako bo še nekaj let. Če bi se pametno pokombiniralo kabelsko in telefonsko infrastrukturo, pa so potencialne hitrosti teoretično še kar nekaj višje.
S tem seveda nočem reči, da bi morali optiko zanemariti, saj je na dolgi rok potreba po optičnem omrežju neizbežna. Vsekakor pa sem prepričan, da način izgradnje v Sloveniji ekonomsko ni zdrav.
Zdaj zadeva stoji pri t-2 Siol gradi optično omrežje pospešeno naprej in to v naseljih .
Tule na koroškem,je vse razrito in to do 15Km izven mesta,ter polagajo cevi in optične kable.

UO T
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 28. Dec 2008 ob 19:57
T-2: Še nimam
Paket: nečem met

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a UO T » 26. Jul 2010 ob 16:37

Siol na koroškem ne gradi nobene optike, ampkaj e to projekt GOŠO, na laterem bodo lahko vsi operaterji ponujali svoje storitve.

UO T
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 28. Dec 2008 ob 19:57
T-2: Še nimam
Paket: nečem met

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a UO T » 26. Jul 2010 ob 16:40

Sumy napisal/-a:
UO T napisal/-a:S 1.9. bo dražil tudi ts (siol). Storitve na ftth v nekaterih paketih do 10€, večina pa gre za podražitev TV za 3€.

maš dokaze za te trditve?
Dokaz boš imel na oktoberski položnici. Do konca leta naj bi prišel SB, IPTv v nulo.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a KoMar » 26. Jul 2010 ob 16:45

Prosim, da se zdaj vrnete na temo, tj. podražitve pri Mobitelu. Hvala.

Zaklenjeno