Mobitel dviguje cene

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Bones
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 01:42
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Bones » 1. Jul 2010 ob 18:52

Imaš dve možnosti:
- prekineš pogodbo in plačaš pogodbeno kazen
- prekineš pogodbo, vrneš telefon in telefonsko številko. Ob tem ti vrnejo kupnino ti pa plačaš uporabnino za čas uporabe telefona

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a JayDee » 1. Jul 2010 ob 20:54

1 GB nikoli ne bi skuril, ker že 100 MB le s težavo... zato sem bil ravno prejšnji mesec prav vesel, ko sem ugotovil, da ima Orto u nulo (ki ga imam jaz) 1001 SMS + 1001 MMS, Đabest pa ima 1000 SMS-ov in MMS-ov skupaj... No, zdaj, ko so zmanjšali na 100 MB in povišali na 19 EUR, so pa res fajn zasrali pomoje.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a d_g » 1. Jul 2010 ob 22:56

No dejstvo je takole. Si.mobil bo sledil Mobitelu (čez kakih 6 mesecev, ko bo dobil še prebežnike z Mobitela).... Ni treba biti vedeževalec za tole...

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 1. Jul 2010 ob 23:00

Se pravi... T-2jevci dajte naredit kakšen Orto Džabest paket in pomoje se bo število naročnikov močno povečalo... ;)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jul 2010 ob 07:41

Mobitel si lahko privošči podražitev ker ima tako "veliko" naročnikov.... zdaj jih bo izgubil nekaj..

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Abigor » 2. Jul 2010 ob 08:47

Kaj misliš, da imajo čisto vsi naročniki itak paket ? :)

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a frojnd » 2. Jul 2010 ob 10:14

Jaz pa samo čakam, da t-2 podraži mobilne storitve :D Adijo t-2. Da ne delajo stvari je to ena stvar, da pa bi še podražili za nedelovanje, grem na Tuš prednaročniško, pa zbiram une račun pildke al kaj so že ko majo gor N minut pogovorov :p :D

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Anubis » 2. Jul 2010 ob 10:21

Abigor napisal/-a: Seveda, sploh tisti, ko se najbolj sekirajo za to podražitev. Kdo koga sili, da mora imeti sklenjeno naročnino pri Mobitelu. Če znaš varčevati kot dijak ali študent, boš šel h konkurenci.
Saj to sploh ni problem. Jaz redno menjam ponudnike in banke, ce mi pogoji ne ustrezajo vec, ker imam pac tako svobodnjasko politiko, da se nikoli nisem kupil zaklenjenega aparata ali se kakorkoli drugace vezal na enega dobavitelja. Ampak... kot receno, problem je v principu javne izbire - ce vecina folka pri enem providerju zamahne z roko, smo tudi ostali v stalni nevarnosti, da bo konkurenca sledila in da bomo potegnili ta kratko (banke so danes denimo ze na meji ustavnosti pri zaracunavanju nekaterih storitev, ampak pustimo zdaj to). Dokler se ne najde kaksna koristna lastnost EU, ki obcasno udari po mizi in raji potala nekaj bonbonckov (npr. roaming cene, ki pa jih zdaj nekateri operaterji izkoriscajo za podrazitve drugje...)...
Ni bistveno, ali gre gor par deset centov ali par deset evrov, na dolgi rok je to pocasno kuhanje zabe. "Sovrstnik", ki mu ni mar za nekaj, ti je pa ravno tako "nevaren" kot nespodoben ali pogolten "nadrejeni", ce me razumes. ;)
Sem pa preprican, da je pri nas na zalost se vedno zelo ukoreninjena rajnka jugo inflacijska miselnost, ces da cene se pa morajo najmanj vsake par mesecev dvigovati (pa cetudi gre za domnevno konkurencno panogo, kjer naj bi zaradi neprestanega razvoja in napredka cene padale). Od vseh e-storitev, ki jih imam denimo iz ZDA, se v zadnjih ~12 letih ni podrazila niti ena - v glavnem je ostalo na isti nominalni ravni ali pa se celo pocenilo.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 2. Jul 2010 ob 15:09

Enter4 napisal/-a:Se pravi... T-2jevci dajte naredit kakšen Orto Džabest paket in pomoje se bo število naročnikov močno povečalo... ;)
Sj maš T4 :) čaranje izključno na mobilnih storitvah s paketi pa gre po moji oceni več al manj za tržni poskus, kako nekomu uturit mesečni znesek za porabo, ki je ni opravil, NE hvala. 8)
d_g napisal/-a:No dejstvo je takole. Si.mobil bo sledil Mobitelu (čez kakih 6 mesecev, ko bo dobil še prebežnike z Mobitela).... Ni treba biti vedeževalec za tole...
Večkrat je bilo jasno povedano, da sta orto v nulo in đabest dumpinška paketa in kot taka jima je bil usojen tak konec.
:rtmT2:

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 2. Jul 2010 ob 17:07

Konec zakaj? Zaradi špecanja verjetno, drugače bi Mobitel brez večjih težav to nadaljeval.

brizgo
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23. Sep 2009 ob 21:07
T-2: Že imam

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a brizgo » 2. Jul 2010 ob 19:51

Zato ker se mu je po uvedbi paketa drastično zmanjšal dobiček. Uvedel pa ga je samo zato, da je preprečil množičen prehod na Tusmobil in Simobil. Zdaj si želi spet dvigniti dobiček, torej dvignimo nazaj cene.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Veron » 2. Jul 2010 ob 23:35

to, da bo simobil sledil mobitelu s podražitvam paketov (predvsem orto v nulo) je verjetno 1 (gotova). Sicer zadnje čase so postali prekleto nadležni s tem pozivanjem k sklenitvi novega aneksa, "vzamite poceni telefon ali 50eur popusta k pogovorom" s tem, da pošljejo kar že pogodbo in piše "samo podpišite in pošljite nazaj, poštnina že plačana"... sicer to me ne moti, enostavno vržem v smeti, problem rešen, ampak sedaj so začeli še po SMSjih težit s tem sranjem... :jao: čakam na bojše čase, ko ni bilo mobitelov :pivo:

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a JayDee » 3. Jul 2010 ob 01:20

To, kar omenjaš - "vzamite poceni telefon ali popust k pogovorom" - sem jaz dobil vedno kakšen mesec pred tem, ko se mi je iztekel aneks. Tisto pošiljko sem tako kot tudi ti enostavno vrgel v smeti, ker dobro vem, kdaj se mi aneks izteka, in že par mesecev pred tem začnem spremljat televizijske oglase in njihovo spletno stran, če je kakšen zame ugoden telefon. Pač, meni se ne zdi nič kaj nadležno, da mi to pošljejo enkrat na 2 leti, pač preden se mi izteče aneks.
Pri njih se mi zdi predvsem fajn, da lahko že pol leta pred iztekom aneksa vzameš nov telefon po akcijski ceni brez doplačila in skleneš nov aneks, ki začne teči z dnem, ko ga skleneš, ne pa takrat, ko prejšnji poteče. (Seveda za prekinitev naročniškega razmerja moraš pač počakati do izteka aneksa, ne da se pol leta prej.) SMS-a pa nisem nikoli dobil nobenega s to tematiko.

Je Hevidi napisal "gre po moji oceni več al manj za tržni poskus, kako nekomu uturit mesečni znesek za porabo, ki je ni opravil, NE hvala."
Se strinjam s teboj, itak, oni rečejo "XX EUR naročnine, vključenih YYY minut znotraj omrežja." Pol pa... če porabiš tiste minute, jih, če jih ne porabiš, tvoj problem. Torej - poraba, ki je nisem opravil. Hehe. Čista resnica.
Jaz ne porabim nikoli 1000 minut znotraj svojega omrežja, pobrabim jih kakšnih 300-400. Pa vzemimo 300 in če računam 0,05 EUR/min (kar Si.mobil zaračunava v Smart paketih za klice znotraj omrežja; pri ostalih paketih gre za 0,11 ali 0,15, odvisno od paketa), potem me to pride že 15 EUR. Sorry, ampak raje dam 10 EUR za fixno naročnino, porabim 300 minut in jih 700 "vržem stran", in še vedno sem 5 EUR na boljšem. In tukaj niti še nisem vštel SMS-ov in MMS-ov, ki jih je v naročnino vključenih 1000 each (torej 1000x SMS + 1000x MMS), pošljem jih pa okoli 600-700 na mesec.

Ker je že tema "Mobitel dviguje cene" in da ne bom offtopic - res je Mobitel močno zagnojil to zadevo z naročnino (za tisti prenos me "boli briga"), ampak se pa strinjam, da bo kmalu tudi Si.mobil šel po teh stopinjah. Le še vprašanje časa je, kdaj. No, in ravno ta mesec mi poteče aneks in bom moral kar malo premisliti, če naj podpišem aneks in se s tem vežem za nadaljnjih 24 mesecev... da ne bom podpisal, čez pol leta pa bo tudi Si.mobil naredil kakšno podobno bedarijo, kot jo je sedaj Mobitel, in se bom tako nategnil, kot se je kolega, ki je pred 1 mesecem šel na Đabest zato, ker mobitel dosti uporablja tudi za prenos podatkov (ga priključi na prenosnik) in je bil eden od glavnih razlogov za prestop k Mobitelu ravno vključen 1 GB prenosa podatkov.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Veron » 6. Jul 2010 ob 14:38

heh neb blo nč narobe, če bi poslal 1x na 2let, ampak men to pošiljajo dobesedno 1x na 2-3mesce, kakih 14dni nazaj pa še po smsu enaka zadeva, je pa res, da sm brez vezave že dobro leto in pou

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Mobitel dviguje cene

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Jul 2010 ob 11:38

Uporabniki pospešeno bežijo stran... po vsej verjetnosti bo še zelo pestro naslednji teden.
http://www.npch.si/index.php?option=com ... &Itemid=27
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Zaklenjeno