Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Andy » 14. Avg 2010 ob 14:50

Pozdravljeni,

včeraj mi je kot posledica nevihte "odneslo" dva LAN priključka na SVM2 104 VDSL modemu, na katerega je proključen
tudi Patton. Danes sem modem zamenjal s povsem novim, na katerem zdaj delujejo vsi 4 porti.

Na Pattonu gorita lučki BRI in power, ETH se pa nikakor noče vzpostaviti. Je mogoče da je fuč tudi ta port ?

Skorajda bi pričakoval, da bo defekten celoten vmesnik, ne samo network port.

Hvala za nasvete !

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a KoMar » 14. Avg 2010 ob 15:11

Komot je lahko samo delno skurjen... zamenjaj.

brizgo
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23. Sep 2009 ob 21:07
T-2: Že imam

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a brizgo » 14. Avg 2010 ob 15:40

Lahko je tudi samo delno. Meni je pred leti po streli popolnoma skurilo modem, v usmerjevalniku pa samo WAN priključek in sem ga lahko še zmeraj uporabljal, tako da sem internet iz modema vključil v enega izmed LAN priključkov.

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a xtasy » 14. Avg 2010 ob 16:00

lahko je samo eth port, lahko pa je tudi samo kabel. tako da najprej test z delujočim UTPjem in delujočim portom na modemu, če ne zagori, kliči HD (02 na koncu) in prijavi napako. da se pattona zamenja.

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Andy » 14. Avg 2010 ob 22:11

Ja, poizkusil sem že z drugim kablom in delujočim portom, a patton je še vedno neposlušen, tako da bom očitno moral zamenjati tudi tega. :jao:
Imajo tudi te na zalogi po poslovalnicah ?

Rezultat včerajšnje strele: :grrpc:
- 2 skurjena LAN porta na modemu
- 1 skurjen LAN port na linksys routerju in
- patton eth vmesnik.

Hvala vsem za nasvete.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Avg 2010 ob 22:50

na routerju ti je šel WAN port in ne lan, menjaj še pattona v poslovanici

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Andy » 16. Avg 2010 ob 20:44

Danes sem se oglasil na Brnčičevi in prevzel novega Pattona.
Ravnokar mi ga je gospod na helpdeskui konfiguriral (čeprav si nisem zapomnil njegovega imena ga moram pohvaliti, ker je bilo vse skupaj res narejeno hitro)
tako da vse spet deluje brezhibno :plosk:

Kolateralna škoda je seveda skurjen port na linksysu. :mrgreen:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Avg 2010 ob 20:49

Zate... to, da je pa T-2ju šlo več kot polovica najete opreme, te pa najbrž ne gane! Z najeto opremo bi bilo potrebno ravnati kot da si jo sam kupil, torej bi bilo potrebno dodati še kakšno zaščito pred modem.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Andy » 16. Avg 2010 ob 21:05

Pa še za tebe Cobane (ki si zelo "pameten")
- v petih letih nisem imel niti enega takega incidenta (preveri, če hočeš), ker skrbi za opremo tako, da jo izklopim iz omrežja. Tokrat me je narava prehitela. Srečen ?

ps. Se popravljam, v zadnjih štirih letih.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Avg 2010 ob 21:45

Andy, narobe si me razumel, kaj sem hotel povedat... lahko si še tako skrben, ne boš vedno doma, ko bodo nevihte... pa še ta te lahko preseneti in udari iz jasnega, tako kot je nama tale v petek zagodla v ŠKL! Tebi je odletela skoraj vsa oprema, meni pa je odletel samo del zaščite (upor)!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Andy » 16. Avg 2010 ob 22:11

Glej, ne vem kako naj razumem vse skupa - vprašal sem za nasvet, če je Patton lahko fuč, dobil sem odgovor, se zahvalil za nasvete in pomoč, hkrati pa dobim po glavi pametovanje v smislu "saj je oprema tuja in zastonj itak se ti fučka" (ž
to, da je pa T-2ju šlo več kot polovica najete opreme, te pa najbrž ne gane!).

Sem redni plačnik, skrbim za opremo kolikor se le da, tokrat pa sreča ni bila na moji strani. T2 daje enkratno možnost brezplačne menjave okvarjene opreme, izkoristil sem jo prvič v štirih letih, iz vse te situacije sem se pa tudi nekaj naučil.
Sitnosti sem imel sam in T2. V prihodnje se bo ta možnost minimizirala.

Pa lep večer še naprej!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 17. Avg 2010 ob 06:21

Andy napisal/-a:Kolateralna škoda je seveda skurjen port na linksysu. :mrgreen:
S tem stavkom si popolnoma vse povedal, koliko ti je do najete opreme (in bi se dalo sklepati tudi o odnosu do nje).

Ni se ti potrebno kregati z mano o tem, koliko sem pameten (in koliko ne). Kljub temu, da si redni plačnik (že cela 4 leta), te to še vedno ne postavlja v položaj, da je sedaj pa že čas, da kaj odleti. Ali si sploh kaj naredil v tej smeri, da bi zaščitil opremo, ki ni v tvoji lasti?
Bolj malo (oz. kar nič) glede na to, da nimaš prenapetostne zaščite! Vse kar si uspel v svoj zagovor odgovoriti je to, da nisi imel sreče. Kaj pa ima sreča s tem, da bi se preventivno zaščitil? Popolnoma nič! To je kvečjemu abota, ne pa (ne)sreča!

Tudi tebi lep dan še naprej!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a ervins » 17. Avg 2010 ob 17:14

Cobane napisal/-a:Andy, narobe si me razumel, kaj sem hotel povedat... lahko si še tako skrben, ne boš vedno doma, ko bodo nevihte... pa še ta te lahko preseneti in udari iz jasnega, tako kot je nama tale v petek zagodla v ŠKL! Tebi je odletela skoraj vsa oprema, meni pa je odletel samo del zaščite (upor)!
Tudi zaščita ne prenese vsega. Meni je v petek kljub temu prežgalo modem in patton. Vejetno zaradi tega, ker linije nimam preko zaščite.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 17. Avg 2010 ob 17:37

Jasno je, da zaščite niso vsemogočne! So pa prva preventiva, kot je varnostni pas v avtu (tudi ta te ne reši, če je hitrost prevelika).
ervins napisal/-a:Tudi zaščita ne prenese vsega. Meni je v petek kljub temu prežgalo modem in patton. Vejetno zaradi tega, ker linije nimam preko zaščite.
Huh! Ali si imel zaščito ali ne?

Zaščiteno moraš imeti tako električno napajanje kot telefonsko linijo! Bolj so na udaru telefonske linije, ker na njih niso priklopljeni neki hudi porabniki (velja za indirektni udar)! Za direktni udar ti lahko pomaga samo strelovod, da strelo preusmeri v indirektno!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Patton ISDN ethernet vmesnik fuč ?

Odgovor Napisal/-a ervins » 17. Avg 2010 ob 18:57

Ob nakupu Belkina sem probal skozi speljat tudi linijo pa se mi potem modem ni hotel postavit, tko da ne gre.
Slika

Zaklenjeno