T-2 prepričan v zlorabo

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 15. Avg 2010 ob 12:57

Upam, da teme še ni (jaz je nisem našel), upam, da se sploh lahko o tem pogovarjamo.
Če tema že je, dajte prosim link in zaklep te teme.
T-2 je Uradu za varstvo konkurence prijavil zlorabe zaradi prevladujočega položaja na trgu razvezanega dostopa do krajevne zanke in podzanke z namenom zagotavljanja širokopasovnih in govornih storitev. Tovrstne zlorabe prevladujočega položaja se pojavljajo od vstopa družbe T-2 na trg telekomunikacijskih storitev, zaradi česar so v družbi tudi vložili odškodninsko tožbo.

V obdobju štirih let in treh mesecev je namreč Telekom Slovenije iz razlogov, ki kumulativno pomenijo domnevno prezasedenost omrežja, mesečno zavrnil številne poizvedbe družbe T-2, in sicer v obdobju od decembra 2005 do aprila 2006 od 45% do 77%, v obdobju od junija 2006 do januarja 2010 pa od 70 do 90% poizvedb za razvezavo krajevne zanke.

T-2 je predložil dokaze za prek 100 tovrstnih primerov, ko je Telekom Slovenije potencialnim strankam poizvedbe za razvezavo krajevnih zank enkrat ali večkrat zavrnil, nato pa kasneje taiste poizvedbe odobril. Na ta način Telekom Slovenije pridobiva stranke, ki bi sicer sklenile pogodbo s T-2.

T-2 je ob tem predložil primere strank, ki so pogodbo s T-2 odpovedale zaradi neodprave napak na omrežju Telekoma Slovenije (s strani Telekoma Slovenije), nato pa sklenile pogodbo s Telekomom Slovenije za enake storitve, z uporabo istega omrežja.
Grozno, da se takšne stvari lahko in se dogajajo še dandanes. Če te navedbe držijo, sem šokiran, da ni T-2 že prej podal kakšne tožbe. Vprašanje pa, kako dolgo se bo sedaj to vleklo.

Vir:
http://www.mojmikro.si/news/t-2_preprican_v_zlorabo
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a blackmack » 15. Avg 2010 ob 14:31

Upam, da bo T-2 iz tega potegnil kaj denarja. Tud men so zavračali preklop na T-2 češ, da ni proste parice. In to 4x v poizvedbi. Na srečo sm poznal nekoga na Telekomu, ki je poklical onega, ki dela te odobritve, potem pa še mene vezal tja. In njegov odgovor je bil, češ da gredo vloge preko aplikacije, ki je tako nepregledna in je spregledal, da se dela prehod in se s tem parica seveda sprosti. My ass... Sprva pa je tud trdil, da ni označeno, da prekinjam Siol, čeprav je NN posebej preveril poizvedbo za mene in je blo vse tako kot treba.
Slika

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 15. Avg 2010 ob 20:38

Pri mojih so pa "pozabili "neko napravo in je internet nonstop zajebaval...in odgovor je bil takrat ,da bomo kmalu šli nazaj k siolu-telekomu...Jaz ne grem nazaj na siol-telekom pa ,če mi plačajo.... :grr:Seveda so T-2 jevci vse odlično zrihtali in zdaj dela BP.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a Abigor » 16. Avg 2010 ob 12:07

To so pa take yurlabuče, da se po hribu navzgor kotalijo.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 16. Avg 2010 ob 17:01

Zadovoljen napisal/-a:Če te navedbe držijo, sem šokiran, da ni T-2 že prej podal kakšne tožbe. Vprašanje pa, kako dolgo se bo sedaj to vleklo.
lol, tožba je na sodišču IIRC že od 2007. Ne, obravnave še ni bilo...nazadnje je če se prav spomnim sodnica "iskala" neke papirje ki so bili že davno dostavljeni...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 16. Avg 2010 ob 18:18

A se hecaš :)

"Ne smemo pozabiti, da je Telekom državno podjetje, njegovega direktorja imenuje vlada, vodilni v podjetjih Gratel in T-2 pa so člani ali vsaj simpatizerji vladajočih strank."

to je očitno še vedno zlo premalo, T-2 gre vendarle proti državi
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 18. Avg 2010 ob 19:07

kdo se heca? Tukaj imaš članek iz Monitorja - April 2007: http://www.monitor.si/clanek/odskodnins ... ja-cez-rob :D
Slika Optika od 30.5.2008

vangelis1870
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 9. Apr 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a vangelis1870 » 23. Avg 2010 ob 16:07

Ravno zaradi takega odnosa Telekoma tudi jaz NIKOLI več ne grem nazaj na siol, pa če mi plačajo. Upam, da bo T2 šla tožit na evropsko sodišče, ker tole je totalna svinarija. Neodvisno sodstvo pa spet zavlačuje.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a astras » 24. Avg 2010 ob 08:23

ne mores nic proti drzavni firmi ;)
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a dal » 27. Avg 2010 ob 20:48

gulikoza napisal/-a:lol, tožba je na sodišču IIRC že od 2007. Ne, obravnave še ni bilo...nazadnje je če se prav spomnim sodnica "iskala" neke papirje ki so bili že davno dostavljeni...
Od slovenskih sodišč ne pričakuj ničesar, ko gre za Telekom Slovenije. Še vedno se po sodiščih valja tožba glede številk 9xxx - zgodba se vleče že iz septembra 1996. Vmes pa se je zamenjala množica tehnologij.

Sodnik, ki je imel v omari "založenih" 377 kazenskih spisov, je bil po štirih letih oproščen: "Železnik pravnomočno oproščen".

Če k temu dodaš še "Kurirji na sodišču preprodajali kokain, heroin in kalašnikovke", potem ugotoviš, da živimo v res nenavadni državi.

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 28. Avg 2010 ob 07:51

blackmack napisal/-a:Upam, da bo T-2 iz tega potegnil kaj denarja. Tud men so zavračali preklop na T-2 češ, da ni proste parice. In to 4x v poizvedbi. Na srečo sm poznal nekoga na Telekomu, ki je poklical onega, ki dela te odobritve, potem pa še mene vezal tja. In njegov odgovor je bil, češ da gredo vloge preko aplikacije, ki je tako nepregledna in je spregledal, da se dela prehod in se s tem parica seveda sprosti. My ass... Sprva pa je tud trdil, da ni označeno, da prekinjam Siol, čeprav je NN posebej preveril poizvedbo za mene in je blo vse tako kot treba.
Uh, če bi se to meni zgodilo bi bil tiho kot cerkvena miš... ;) ;) ;)

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 27. Sep 2010 ob 01:00

Glede na to, da je tožba proti Telekomu že 4 leta v predalu, me zanima, zakaj T-2 ne toži države na Evropskem sodišču zaradi zavlačevanja sodnega postopka in povzročanja ogromne gospodarske škode? Verjemite, da se bodo potem stvari začele odvijati z bliskovito naglico.Razen, če komu status quo odgovarja...

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 27. Sep 2010 ob 07:43


Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 28. Sep 2010 ob 00:00

Kakšna svinjarija, to ne moreš verjet. Zdej se Telekom dela neke svetnike kot da je T-2 edini grdogrdi v tej igri. Lahko da ima T-2 kakšne nepokrite dolgove, ampak to je verjetno edini način, da državnega prasca Telekoma drži na vajetih.
Še en izmed mnogih dokazov, da je naša država tolk skorumpirana da je veselo. Samo na ven hočejo skoz prikazovat da temu ni tako. Se pa vse to odraža v prenekaterih tujih vlagateljih, ki so enostavno obupali in pustili vse skupaj. Sploh mobilna telefonija in internetni ponudniki so najbolj izpostavljeni, ker gre za globalne nacionalne ponudnike neke storitve (za razliko od drugih, bolj lokalnih kot so npr trgovske verige, ki jih vržejo v večja mesta in je to to, internet in mobilno telefonijo pa moraš ponujat v vsakem zaselku po državi če je le možno).

Tud ko sem bolj kot ne iz radovednosti pogledal cenike drugih ponudnikov neta (torej Telekom in AMIS ter Tuš, pol pa se že konča), in me je kr malo stisnilo. Prav ubog nabor paketov, upload hitrost se kar konča pri 768kbps neglede na paket, cene so višje. Če ne drugega T-2 vsaj ve kaj mora ponujat. Pa na spletni strani vsaj uspeš kaj najti, ne pa pri drugih, kjer sem pol ure iskal trapast cenik...

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: T-2 prepričan v zlorabo

Odgovor Napisal/-a mahi » 28. Sep 2010 ob 10:03

Če je vse to res, mi ni jasno, zakaj T-2 ne proba na Evropskem sodišču?
Slika

Zaklenjeno