Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a dal » 20. Nov 2010 ob 11:31

Kako ste zakomplicirali stvar. Fant bi rad za 24 ur en UMTS modem s testno SIM kartico na reverz (tako kot to omogoča konkurenca), vi pa boste iz tega naredili cel projekt s sklepanjem in razdiranjem pogodb, naročanjem in reklamiranjem kartic, ...

Ne vem, zakaj mora biti pri T-2 vedno vse tako zakomplicirano in po nekih pretirano birokratskih postopkih. Enkrat pojdite sami naprimer čez postopke naročila VDSL in preverite, kaj bi se še dalo izboljšati in poenostaviti. Sodelujem z različnimi ponudniki in samo s T-2 je toliko komplikacij (mimogrede, pošiljanja računov še vedno niste uredili).

Upam tudi, da se je kdo v podjetju zamislil nad rezultati testa Zveze potrošnikov Slovenije.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Nov 2010 ob 22:49

Dal, se popolnoma strinjam z vsem napisanim! Vendar drugače pač ne gre, kot da vsako stvar pri T-2ju do onemoglosti zakompliciramo, ko želimo komu pomagat... kar žal tudi sam ugotavljaš!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 20. Nov 2010 ob 23:30

Sploh ni res. Nič se ne komplicira, le preveč alternativ se podaja in potem je zmeda.

Preveč demokracije, premalo odločnosti.

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 21. Nov 2010 ob 00:46

Kako misliš preveč alternativ? Koliko različnih paketov mobilnega interneta pa imajo pri T-2, da je tolikšna zmeda med njimi? :?

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a kravca » 21. Nov 2010 ob 04:57

LP
Alternative ti ne ponuja T-2,ampak smo ti jih ponudili mi.
Očitno si ti zmeden.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a feeltch » 21. Nov 2010 ob 10:04

lahko pa še ena varianta.
pri t2 vzameš sim kartico za par dni, pri mobitelu pa mobilni modem v preizkus in sprobaš t2 umts internet hkrati pa še mobitelov
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 21. Nov 2010 ob 10:23

To bi bila ustrezna rešitev, če seveda mobitelov modem ne bi bil zaklenjen samo na njihove SIM kartice (torej vsaj uradno so mobitelovi modemi zaklenjeni, razen tisti, ki jih kupiš v prosti prodaji brez subvencije; ne vem pa, če so sedaj zares zaklenjeni).

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Nov 2010 ob 10:47

Po moje niso zaklenjeni.

Ultravires, preko T-2 HD si že preveril, če je vsaj potencialna možnost, da boš dobil signal na tvoji lokaciji? Lahko jim zaupaš naslov in ti bodo približno povedali kako je s signalom.

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 21. Nov 2010 ob 11:58

Ne, sem le pisal na pomoč T-2, kakšne so možnosti in so mi odgovorili nekako tako kot mi tudi sami tu svetujete, da naj preverim sam ...
da lahko signal na Vaši lokaciji testirate z Vašim UMTS telefonom.
Sam sem sicer izbral najenostavnejšo pot in paket kupil pri konkurenci (ne bom sedaj delal reklame pri kateri, tisti pač, ki mi je nudila možnost brezplačnega preizkusa); resnično nimam ne časa ne volje, da bi za nekaj kar plačam, podjetju ponudil še lastne storitve testiranja oz. si še dodatno zakompliciral nekaj kar bi moralo biti enostavno in uporabniku prijazno (torej si priskrbel nekje modem, telefon, ki ga morda niti ne rabim, kupoval SIM kartice, jih vračal nazaj itd.) :roll:

Ampak upam, da bo tema v pomoč vsem, ki si vseeno želijo imeti T-2 storitev mobilnega interneta, da vedo kako in kaj :)

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Nov 2010 ob 12:10

In ta tvoj "ponos" te bo namesto potencialnih 10€ mesečno stal?

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 21. Nov 2010 ob 12:26

Če povem koliko, potem bom delal "reklamo" za konkurenco ;-)

Ne gre za moj ponos, ampak bolj za to, da vem s kakšnim podjetjem imam opravka in kaj lahko pričakujem v prihodnje, ali povedano drugače, če mi še brezplačnega testiranja njihove storitve ne omogočijo (ampak bi moral kar skleniti zavezujočo pogodbo, kupiti modem, čeprav niti ne vem v kaj se spuščam, torej v tem primeru, da ne jaz ne oni sploh ne vemo, ali je signal, ali ni), kako bi šele bilo, ko bi jih zares rabil, da mi stopijo nasproti? :shock:

Pa tudi moj čas, živci itd. imajo tudi neko svojo vrednost, ki se jo dandanes da na grobo preračunati tudi v evre (čeprav je to sicer "neprecenljivo") :neutral:

Predstavljajte si, da bi tako na slepo sklepali pogodbe, še za vse ostale storitve? Kako poceni oz. drago bi to pravzaprav bilo? 10, 100, 1000 evrov?

Ni vse v denarju oz. je, ampak ne vse v bankovcih in kovancih 8)

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a KoMar » 21. Nov 2010 ob 15:02

Stranka se mora tudi malo pobrigat, kaj naroča, ne? Navsezadnje storitev hočeš koristit ti. T-2 nima pogodbene vezave, tako da imaš vse pogoje za testiranje.

Jaz bi rad pa brezplačno testiral še IPTV, internet in telefonijo!?

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 21. Nov 2010 ob 15:46

... in zakaj meniš, da ne bi bilo v redu, da najprej preveriš, če npr. IPTV pri tebi sploh lahko deluje? Mar bi se kar naročil na paket brez vprašanje, ga doma nekako priključil (torej settop box na tvoj modem ipd.) in potem ugotovil, da pač ne deluje (ker nimaš ustrezne povezave, je lokalna centrala zastarela itd.) ... ali pa se kar naročil na 100/100 internet, pa tvoja povezava tega niti pod razno ne podpira, ampak ti bi kar sklenil pogodbo? :shock: ... no seveda ne, v teh primerih ti (vsaj upam) pri T-2 preden skleneš pogodbo tudi jasno povedo, da ne bo šlo ... zakaj bi bilo sedaj pri mobilni tehnologiji karkoli drugače? Tu je le toliko bolj kompleksno v smislu, da ti na T-2 pač težko povedo, da na tvoji lokaciji bo pa 100% lovilo signal (kot ti lahko garantirajo, ko si ti pač speljali optiko do bajte), zato je pač prej potrebno zadevo preizkusiti 8)

Sklenitev pogodbe je obojestransko zavezujoč pravni posel in pač vzame nekaj tvojega časa, če jo želiš prekiniti; četudi je sama možnost takojšnje prekinitve jasno definirana. Še prej pa jo moraš skleniti, kar pomeniti izgubljati dragocen čas zaradi vse potrebne birokracije. Čemu bi sedaj to počel, če pa niti še ne veš, če jo sploh lahko skleneš? :? ... in potem pa še, kam z njihovim modemom; nazaj ga kar tako pač ne bodo vzeli itd. (smo že vse prekomentirali)

... tega jaz ne razumem ravno kot
imaš vse pogoje za testiranje.
Po tvojem je očitno najboljše, da jih prosim na kolenih, če mi lahko prodajo njihove produkte :aa:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a KoMar » 21. Nov 2010 ob 16:19

Ne, ampak oni tudi tebe ne bojo :aa:

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Mobilni internet - ni možnosti preizkusa?

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 21. Nov 2010 ob 16:58

Kaj ne bojo? Mi prodali omenjenega produkta? Ta vlak so pri meni že zamudili in verjetno še pri kakšnemu potrošniku tudi :(

Zaklenjeno