T-2 v prisilno poravnavo!

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 31. Dec 2010 ob 17:17

Mislim ,da je že skrajni čas ,da so se za to odločili!Bo vsaj konec agonije in bo upamo no po tem šlo podjetju bolje... :rtmT2:
Zadnjič spremenil gogi1, dne 31. Dec 2010 ob 17:24, skupaj popravljeno 1 krat.

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 31. Dec 2010 ob 17:40

Če zjebejo t-2, fuknem molotovko na Telekom. Burn motherfu*ker, burn!
Ogromno denarja se vrti v telekomu in mafija ne izbira sredstev, kako uničiti T-2!

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 31. Dec 2010 ob 17:48


Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a kitl » 31. Dec 2010 ob 18:52

Prisilna poravnava je super opcija. To pomeni, da stečaja ne bo :pivo:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a KoMar » 31. Dec 2010 ob 18:53

:plosk: :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a d_g » 31. Dec 2010 ob 19:12

T-2 je sam podal predlog za prisilno poravnavo in s tem prehitel možen neugoden izid čez par dni (zato, ker je Telekom predalgal sodišču predlog za začetek stečajnega postopka, o katerm bi se odločalo takoj po Novem letu):

Tole piše v 140. členu Zakona o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=6413

....
(2) Po začetku stečajnega postopka ni več dovoljeno predlagati postopka prisilne poravnave.

205. člen
Prisilna poravnava je sprejeta, če za njeno sprejetje glasujejo upniki, katerih skupni ponderirani zneski terjatev so najmanj enaki 6/10 (60%) zneska osnove iz tretjega odstavka 201. člena tega zakona.

Torej samo še tu zna biti ovira... no bodimo optimisti :namrec: ...

Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 31. Dec 2010 ob 22:11

kitl napisal/-a:Prisilna poravnava je super opcija. To pomeni, da stečaja ne bo :pivo:
Za koga za tebe ne govori v večini!

FC Bayern
Faca
Prispevkov: 114
Pridružen: 10. Jun 2007 ob 00:09
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL T3 + telefon
Kraj: Celje

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a FC Bayern » 1. Jan 2011 ob 00:41

Jaz bi dodal, da stečaja še ne bo

archi
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 29. Apr 2009 ob 18:41
T-2: Že imam

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a archi » 1. Jan 2011 ob 22:22

LexLuthor napisal/-a:Če zjebejo t-2, fuknem molotovko na Telekom. Burn motherfu*ker, burn!
Ogromno denarja se vrti v telekomu in mafija ne izbira sredstev, kako uničiti T-2!
Pa kaj je s teboj, si iz marsa ?!
Mafija ne izbira sredstev ? Molotovko na telekom ?
Si v življenju delal kak dan ali dva ?

Ne maram telekoma, naravnost na kur.. mi grejo, ker so monopolno leglo barab, že dolga leta, zato sem ob prvi priliki letel na T-2, zamenjal mobitel in telekom za drugo konkurenco......
Kaj ima to s T-2 in prisilno poravnavo ?

Za račun brez krčmarja si slišal kdaj ?
Malo vprašaj albančke pa ostale siromake na Gratelu zakaj nimajo plač, zakaj so bili odpuščeni, zakaj so na cesti ?
Malo vprašaj dobavitelje opreme, ki so jo dobavljali T-2, zakaj ne dajo ljudem plače, zakaj so bili odpuščeni, zakaj so na cesti ?
Sploh veš kaj je prisilna poravnana !? A ti je to sploh jasno ? NE TI NI !

Naj ti razložim, siromak:

pondedeljek: grem k Oberštajnerju na malco, vsak ponedeljek, celo leto in mu ne plačam nič, boš dobil plačano.
torek: grem k Alfonziju na malco, vsak torek, celo leto in mu ne plačam nič, boš dobil plačano.
sreda: grem k Joškotu na malco, , vsako sredo, celo leto in mu ne plačam nič, boš dobil plačano.
četrtek, petek, sobota, nedelja: ista zgodba, nažrem se ko svinja, plačam nič, boš že dobil.............

31.12.2010.
Nimam denarja, jeb... se vsi po spisku, grem v prisilno poravnavo, če ostane kaka drobtina vam jo dam, najprej bom pa poskrbrel za svojo rit.
Oberštajner, Alfonzij, Joško in ostale žrtve dobijo plačano mogoče 20% - 30% tega kar sem POŽRL !
Torej niti za osnovne storške, ne pa za kak dobiček, plače za ljudi....

In tako bo v, ljubi SLoveniji, en poln kur.. podjetij šlo k vragu, Oberštajner, Alfonzij, Joško in drugi bodo rekli delavci spizd... , en poln kur.. ljudi bo na cesti, katerih socialo in prispevke bova plačevala ti in jaz in ostale budale.

T-2 se bo pa zmazal, bi rekel MAFIJSKO, vendar jim to žal omogoča zakon in tu pač "ni" kriminala.

Zadovoljen sem, ker imam na treh lokacijah T-2 optiko, razmeroma ugodno, ker se ne jeb.. s telekomom in podobnimi budalami in vezavami za 100 let.
Za kakšno ceno pa ? Je prisilna poravnava koristna za gospodarstvo ?
Je kakeršnakoli prisilna poravnava dobra za kogarkoli razen za firmo, ki jo uvede ?
Ne bodi naiven bedak, takšne in podobne štorije nas bodo uničile.
Sam imam firmo, počasi, zaradi takih sranj, se še računa ne bom upal izstaviti, država pobere svoje, brez pardona, jaz pa nimam za liziko.
Kje je meja ? Ker imaš ti relativno poceni storitev ne veljajo pravila ? :jao:

AProti
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 31. Dec 2010 ob 21:42
T-2: Že imam
Paket: UMTS
Kraj: Medvode

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a AProti » 1. Jan 2011 ob 23:34

Archi, dihaj lepo počasi in globoko! :shock:
Nihče ne trdi, da je prisilna poravnava dobra za upnike, nevem zakaj zdaj to tako poudarjaš, to je jasno vsakemu! Vsekakor je to v danih razmerah pravilna poteza T-2.
Sicer pa, Albančki in ostali siromaki na Gratelu so ostali brez plač zaradi požrešnosti lastnika, ki se je s svojimi neprodanimi novogradnjami zapletel v posle, ki jim na žalost ni kos. Ravno tako se je zgodilo Smartcomu.

Naj zdaj jaz tebi razložim, siromak:
Na malico hodim vsak dan, redno in pošteno plačujem. Nekega dne pa mi Oberštajner zaračuna 3 solate namesto ene. In hoče imeti plačano nekaj, kar mi nikoli ni prinesel! Tudi Alfonzi me hoče prinesti okoli, na krožniku mi servirajo nekakšen pokvarjen, smrdljiv kos mesa. In jaz naj to plačam? Cccc....

Sicer se pa nikoli ne ve, mogoče boš še sam kdaj prisiljen iti v prisilno poravnavo, boš takrat tudi pljuval po tistih, ki gredo zdaj? :hudicek:

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a NoBody » 1. Jan 2011 ob 23:38

svaka cast na ta post archi!! Veliko ljudi gleda samo na to da t-2 prezivi. Kaj pa podjetja ki so gradila omrezje in dajala opremo za t-2? T-2 ima do podjetjih preko 100miljonov € dolgov,ki pa s prisilno poravnavo nebodo poplacana niti 20% in zaradi tega bodo ta podjetja sla v stecaj!!!
Slika

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 2. Jan 2011 ob 01:07

archi napisal/-a:....
Sploh veš kaj je prisilna poravnana !? A ti je to sploh jasno ? NE TI NI !...
No, nekako vem, za kaj se gre, imam tudi sam svojo firmo, pa na faksu sem nekaj malega o tem zvedel. Zgodba žal ni tako preprosta. Vse te posledice imajo žal svoje vzroke. In glavna vzroka sta dva - prvi je Telekom, drugi pa država Slovenija. Matevž Turk, ki je vodil T-2 od začetka, ni priplaval po župi in verjamem, da je pripravil zelo dober biznis plan z vsaj tremi scenariji: optimističnim, realističnim in pesimističnim, zraven pa je moral podati zelo natančne finančne projekcije za vsakega od njih, sicer denarja za zagon ne bi bilo. Seveda so bile vse projekcije delane na predpostavki, da konkurenčni trg deluje, ter da bo regulator opravil svojo funkcijo. Na žalost se je zgodil četrti, nemogoči scenarij. V Telekomu so ugotovili, da jim T-2 diha za ovratnik in se začeli braniti z zelo umazanimi potezami in to delajo še danes. V takih pogojih podjetje ni moglo uresničevati svoje poslovne strategije, zatorej ni ustvarjalo dovolj akumulacije za investiranje investicij. Tu je primarni vzrok velike zadolženosti. Ne trdim, da drugih vzrokov ni, vendar je dejstvo, da je politična mafija ščitila svojo pralnico denarja in jo še danes ščiti, zatorej je bil dan nalog, da se T-2 neutralizira in po možnosti uniči. To pa ne uničuje le podjetja T-2 ampak celo verigo vpletenih podizvajalcev in dobaviteljev. Zakaj misliš, da odškodninska tožba T-2 proti Telekomu že nekaj let čaka na prvo obravnavo a sodišču?
Huduješ se na napačen subjekt. Ta naša draga Slovenija to dopušča oziroma kriminalne združbe, ki to državo popolnoma obvladujejo. Ti vidiš samo končno posledico, žal. Ne bom te zaradi tega zmerjal s siromakom, saj smo siromaki vsi, ker smo ujetniki kriminala v lastni državi. Tako je to.

Uporabniki si želimo, da T-2 obstane, ker če ne bo, bodo popušili naročniki čisto vseh operaterjev, ker bo eden glavnih igralcev izločen iz igre, mafijci pa bodo odpirali šampanjce. Ja, to so tisti gospodje v oblekah, ki so vsak dan po televiziji.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a Abigor » 2. Jan 2011 ob 12:26

NoBody napisal/-a:svaka cast na ta post archi!! Veliko ljudi gleda samo na to da t-2 prezivi. Kaj pa podjetja ki so gradila omrezje in dajala opremo za t-2? T-2 ima do podjetjih preko 100miljonov € dolgov,ki pa s prisilno poravnavo nebodo poplacana niti 20% in zaradi tega bodo ta podjetja sla v stecaj!!!
Sej to je T-2ju največji interes. Seveda si bodo pa ta podjetja, ki so delala za T-2 čisto sama kriva za svoje stečaje, ker se ne znajo zaščitit. In jaz poznam 3 manjše podjetnike, ki jih je T-2 pokopal. Jaz sem tudi za Merkur delal, pa sem lepo na začetku decembra šel samo po halah pobirati opremo, ker mi niso 7 mesecev plačali. Imel sem pa pogodbo, kjer je pisalo, da dokler ne poravnajo računa za določeno stvar, ta stvar ni v njihovi lasti :hudicek: :hudicek: . Pač Evropski način poslovanja.

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a turist » 2. Jan 2011 ob 14:45

Tele prisilne poravnave so res čisto brez veze! Kdor ne more plačevati, naj gre v stečaj in pika!
Tako pa upnikom dajo za burek in vsi mislijo, da so svoje poplačali!
A to je krivda državne zakonodaje, kaj čmo!
Jaz bom tako popušil v Merkurju, upniki T-2ja, pa bodo tu!
Je pa to ena navadna sramota, da za pošteno delo dobiš recimo 30% ! :jao:
Slika
Slika - Mobilno

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: T-2 v prisilno poravnavo!

Odgovor Napisal/-a Abigor » 2. Jan 2011 ob 15:20

Turist, ne omenji mi Merkurja, ker mi mi dvigne pritisk. Jaz sem se že sprijaznil, da sem jim šenkal 14.000 drobiža :(. Sem že Mersteel preklel do konca. Kriv sem si pa tak sam, da sem šel na led.
Sam najbrž veš, koliko podjetij je in še bo zaradi te svinjarije šlo v stečaj in koliko poštenih podjetnikov potem na*ebe zaradi lopovov.
In v T-2ju in Merkurju je čisto isto ozadje. Ta glavni niso niti centa svojega denarja vložili v podjetje. Čisto nihče od glavnih v firmi nebo kazensko odgovarjal in to je največja svinjarija, ker to država dovoljuje.
Če gre T-2 v stečaj, lahko vsi zamenjate ponudnika internet storitev. Z to prisilko, bodo pa imeli mulci internet in bo šlo malo morje podjetij zaradi tega v stečaj in delavci na cesto. Ko pa 1x pristaneš na cesti, pa ne dobiš tako hitro nove službe, kot npr. zamenjaš ponudnika internet storitev. Seveda je pa sramota da dobiš 30% za pošteno delo. In to je bilo za pričakovati, da bo T-2 naredil, z namenom da bo uničil poštene firme in podjetnike in se na tak način izognil plačevanju Telekoma.
Jaz raje vidim, da gredo v stečaj, kot pa v prisilno poravnavo, pa ne zato, ker nimam T-2 storitev, ampak zaradi tistih, katerim T-2 dolguje.

Zaklenjeno