Statika - FTTH

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
nitrox
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 27. Jan 2011 ob 14:39
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a nitrox » 27. Jan 2011 ob 15:06

Pozdravljeni. Na FTTH imam en statični IP. Kakšne so opcije da dobim dva statična IPja?


LP Nitrox

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a Skorc » 27. Jan 2011 ob 15:17

Pošlješ dopis na T-2 v katerem navedeš tehten argument za dodelitev dodatnega IP-ja. A z "dodatnim" dinamičnim ne bi prišel skozi?
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

nitrox
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 27. Jan 2011 ob 14:39
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a nitrox » 27. Jan 2011 ob 15:32

....dovolj tehten razlog pa bi bil?
ne morem jim rečt, da bom imel server doma....

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a NoName » 27. Jan 2011 ob 15:35

a na enem ip naslovu pa ne mors met serverja?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

nitrox
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 27. Jan 2011 ob 14:39
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a nitrox » 27. Jan 2011 ob 15:49

ne, ker imam potem še 2 računalnika, ter še službeni laptop. Če pa dobim še kako mašino za poštimat, se mi pa tako ali tako vsa dinamika zakleni.
Router pa ne pride v poštev, ker je to še ena stvar več, katera lahko crkne, poleg tega, bi moral imet potem še eno kišti, ki bi mi laufala pfsense, ker so vsi routherji za en k. enterpreise routher pa je 2 expencive za home use.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 27. Jan 2011 ob 15:59

router? oz naj ti kar ta "server" služi kot router...

nitrox
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 27. Jan 2011 ob 14:39
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a nitrox » 27. Jan 2011 ob 16:01

solor.... no go! server je namenski in to je to. Rešitev mora bit točno taka kot sem napisal. To je z dvema statičnima IPjema (minimum)... z dvema bi že lahko rešil vse.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a Cobane » 27. Jan 2011 ob 16:33

Služben laptop pusti v službi, računalnike pa popravljaj na terenu! Le tako ti doma ne bo nikoli zmanjkalo IPjev! :jao:

Problem solved! Zaprite temo!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a Skorc » 27. Jan 2011 ob 16:56

nitrox napisal/-a:ne, ker imam potem še 2 računalnika, ter še službeni laptop. Če pa dobim še kako mašino za poštimat, se mi pa tako ali tako vsa dinamika zakleni.
Router pa ne pride v poštev, ker je to še ena stvar več, katera lahko crkne, poleg tega, bi moral imet potem še eno kišti, ki bi mi laufala pfsense, ker so vsi routherji za en k. enterpreise routher pa je 2 expencive za home use.
OK, tale argumentacija ne šteje kot uradna. Po drugi strani pa te ne štekam, valda, da se lahko vsaka naprava pokvari. Tvoja kritika čez "navadne" routerje pa je, po mojem mnenju, na ravni pubertetnika. Mooooooooooooočno dvomim, da bi tvoj "posel" zahteval profi opremo in postavitev.

V vsakem primeru ti želim, da se tvoja zahteva za dodatni IP pozitivno uredi.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jan 2011 ob 17:19

rešitev, če ne dobiš 2x statike

zaprosiš za dinamiko, IP se ti NE BO spremenil dokler ne boš izklopil serverja za več kot 24ur, če ga boš imel izklopljenega za 23ur bo še vedno isti IP
tako da na na dinamiki dobiš brez problema 2 (oz. 3) IPje

poznam polno primerov ko imajo stranke server + ups, dinamični IP se ni spremenil že 3 leta.

nitrox
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 27. Jan 2011 ob 14:39
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a nitrox » 28. Jan 2011 ob 08:11

Skorc napisal/-a:
nitrox napisal/-a:ne, ker imam potem še 2 računalnika, ter še službeni laptop. Če pa dobim še kako mašino za poštimat, se mi pa tako ali tako vsa dinamika zakleni.
Router pa ne pride v poštev, ker je to še ena stvar več, katera lahko crkne, poleg tega, bi moral imet potem še eno kišti, ki bi mi laufala pfsense, ker so vsi routherji za en k. enterpreise routher pa je 2 expencive za home use.
OK, tale argumentacija ne šteje kot uradna. Po drugi strani pa te ne štekam, valda, da se lahko vsaka naprava pokvari. Tvoja kritika čez "navadne" routerje pa je, po mojem mnenju, na ravni pubertetnika. Mooooooooooooočno dvomim, da bi tvoj "posel" zahteval profi opremo in postavitev.

V vsakem primeru ti želim, da se tvoja zahteva za dodatni IP pozitivno uredi.
Skorc, glej, nisem jst kr en. S tem se ukvarjam profesionalno 12 let. Tako da jaz vem točno kaj potrebujem, in to sta min. 2 statična ipja. Kar pa NE POTREBUJEM, je pa nekdo, ki bi mi pamet solil! Na forum sem se obrnil izključno zaradi pomoči pri dodeljevanju ip-jev. Nisem pa nikogar vprašal za mnenje v zvezi z ne vem čem vsem. Mogoče ne znate brat vprašanja, mogoče samo zabijate svoj prosti čas s spamanjem po forumu, ali pa misliš, da boš izpadel car, če "deliš" tvoja "strokovna" mnenja.

Pod teboj, je pa primer idealnega odgovora od gospodiča MrTwelveTrees, pa čeprav bi bilo še vseeno najbolj idealno imet statiko. Naj vam bo za vzgled!
Hkrati bi se pa zahvalil vsem, ki ste dejansko priskočili meni na pomoč.


BR
Zadnjič spremenil nitrox, dne 28. Jan 2011 ob 08:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Jan 2011 ob 08:18

Torej, pošlji dopis za dodaten statični ip z argumenti zakaj ga rabiš.
lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a Cobane » 28. Jan 2011 ob 08:28

Tudi ostali se ukvarjamo že precej let v tej branži... pa smo sposobni vse peljat preko enega IPja in ne čutimo potrebe po večih IP-jih! :namrec:

Nato pa pride en "strokovnjak" na forum in pametuje, da on že ve, zakaj potrebuje dva in da z enim ne more ničesar rešiti... in da so komercialni routerji za en drek (tisti za 20 € mogoče res, za 100 € + pa dobiš že zelo solidnega). :jao:

Saj so ti ljudje že zgoraj predlagali, kako do dodatnega statičnega IPja. Če se imaš za strokovnjaka, boš znal navesti tudi razlog, ne da pa nas še sprašuješ po njem kot otrok v vrtcu! :jao:
Lahko ti pa jaz enega povem: Potrebujem dodatni statični IP, ker sem nesposoben zadeve furat samo preko enega! :grr:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Statika - FTTH

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Jan 2011 ob 08:31

Evo dovolj, podatek kako in kaj je bil napisan. tema bo zaklenjena.

Zaklenjeno