Prenapetostne zascite

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Prenapetostne zascite

Odgovor Napisal/-a Anubis » 19. Mar 2006 ob 22:00

Ker je se relativno sveza zgodbica glede Telekomovih prenapetostnih zascit, ki niso prepuscale frekvenc za dovolj velike hitrosti T-2 uporabnikov, me zanima, ce kdo ve, kako je s to zgodbico na drugi, domaci strani? Torej prenapetostne zascite za domaco uporabo... Jih je treba ukiniti, menjati ali pa lahko se naprej sluzijo uporabi? Trenutno je na mojem koncu "v akciji" ena Ahoku, ki jo vtaktnes v elektricno vticnico in je enkrat ze resila celotno PSTN centralo in vse, kar je gor, ko je zunaj treskalo, ter Belkinov mega "podaljsek" z vsemi moznimi zascitami.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 19. Mar 2006 ob 23:02

Jaz imam tudi Belkinovo zaščito, internet mi deluje, kot je treba, bom pa poročal, ko bom imel VDSL, če je kakšna razlika.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Mar 2006 ob 10:39

Ja pri VDSL-u bi tudi te domače zaščite bile lahko problem namreč signal je zelo občutljiv. Kako bo stem pa bo vsak posameznik najbolje kar sam videl.
Slika


Lp, Kitl

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 20. Mar 2006 ob 14:09

Tista Telekomova zaščita za telefonsko linijo in štrom, ki so jo talali s priklopi na ISDN je stestirano popolnoma zanič za VDSL. Imam eno tako doma in če prek nje zvežem VDSL modem, mi sfolga samo še internet, IP televizijo pa lahko odpišem. Torej prenosna hitrost VDSLa pade iz 15 Mbps na kak 1 Mbps. :?
Belkinove robe pa nisem sprobaval. Vem pa, da obstajajo tudi zaščite telefonskih linij, ki VDSLu ne povzročajo problemov, samo jih je po mojem pri nas težko najti.

Ogo

Zaklenjeno