Digitalna nebesa - Izpadi (uporabnikov ?)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a NoBody » 29. Dec 2020 ob 22:05

Clovek se lahko samo nasmeji ko prebira te vase razno razne teorije in spekulacije. Podrobnosti in vzroki se v javnosti ne izpostavljajo. Nisem se nikoli zasledil da bi keri ISP detaljno napisal vzrok za kaki izpad... Glavno da smo stvar uredili in da sedaj deluje bp
Slika

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a urednik » 29. Dec 2020 ob 22:19

Dragi moji, kje je sporocilo za javnost?
Ali moramo vam v glavah brat, kaj je postimano in kaj ni?
Tako se z uporabniki ne komunicira in pika.
Za mene, dokler ni napisano 'Odpravili smo tezave' te tezave niso resene, ampak se o tem prosto dvomi.
Mikrohard, ok, razumem. Torej shame on you, ce te izpade zmanjsujes, ces da niso nic takega.
Robert, na napacnega se spravljas, malo preberi komunikacijo, meni dol visi, ker ne gledam tv-ja, uporabljam samo net. To sem rihtal za starse in so me vsakic ob izpadu klicali, da kaj naredim, ker do prehoda na aplikacijo niso imeli pojma o motnjah (pohvalno za nazaj).
In sem verjetno daljsa leta narocnik t2 kot ste vi vecina tukaj, tako, da se lepo umirite.
Res neprimerna komunikacija in sprevracanje odgovornosti od t2 zaposlenih in pogodbenikov torej.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

markolino
Model
Prispevkov: 270
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 18:09
T-2: Še nimam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a markolino » 29. Dec 2020 ob 22:24

Naj administrator alpa tisti ki vzdrzuje forum popravi uro na forumu
Ta post ki ga zdaj pišem je bil postan ob 22:24

Slika za dokaz moj telefon ura in ura posta...

http://shrani.si/f/1w/Sy/Q73ZAOX/screen ... 29-22-.jpg

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a urednik » 29. Dec 2020 ob 22:32

Pri meni se prav prikaze tvoja ura.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

markolino
Model
Prispevkov: 270
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 18:09
T-2: Še nimam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a markolino » 29. Dec 2020 ob 22:34

Urednik: ma kaj se sekiraš....
Pač crknil je server, sesulo je, preveč ljudi..
Slabo vzdrževanje. Oz šparanje na eurih, kot za vsako stvar gledano iz strani podjetja...
In tudi če boš zvedu kaj je točno blo ti ševedno nebo nič koristlo. Al so se skurli diski al kdo vdru v sistem in so mogli nahitro izklopit vseskupaj al pač faktorjev je dosti...
Moj pojem je to, da je prišlo do obremenitve.. Oprema ne zmore tolko kolko oni prodajajo... That it..
Jbg se zgodi se dogaja in se bo dogajalo..

Mikroharda pa popolnoma rauzmem, enako bi jaz pisal, ce bi bil na njegovem mestu.
Tako da, veseli december naprej ..

markolino
Model
Prispevkov: 270
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 18:09
T-2: Še nimam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a markolino » 29. Dec 2020 ob 22:35

urednik napisal/-a:
29. Dec 2020 ob 22:32
Pri meni se prav prikaze tvoja ura.
Svašta.. nevem pol kaj je fora o tej uri 😂😂😂

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 29. Dec 2020 ob 22:42

Uporabniška nadzorna plošča
Nastavitev foruma
Moje časovno območje

Popravi tu in bo tudi pri tebi cajt "sedaj".

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a NoBody » 29. Dec 2020 ob 22:42

Ce bi pogledal malo na spletno stran bi vido, tak pa se repencis po nepotrebnem

https://www.t-2.net/novice/obvestilo-up ... televizije
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Dec 2020 ob 22:54

urednik napisal/-a:
29. Dec 2020 ob 22:19
Mikrohard, ok, razumem. Torej shame on you, ce te izpade zmanjsujes, ces da niso nic takega.
Nikakor nisem mnenja, da teli izpadi niso "nič takega". Nihče si tega ne želi... sploh pa ne na božični večer, ki bi ga vsi raje preživeli z družinami. Me pa zmoti, ko nekdo na pamet govori, kaj se je dogajalo. Stvari pač niso vedno tako enostavne (in tudi rešitve niso vedno takoj na dlani). Kar se tiče komunikacije s strankami, je pa to stvar T2-ja. Dvomim, da bodo napisali "zgodilo se je to in to"... so pa namesto tega podaljšali odprto programsko shemo do konca januarja.

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a urednik » 29. Dec 2020 ob 23:06

Aha, no, pol so to napisali, hvalabogu, se opravičujem, ker tega nisem prej videl (datum je današnji, tako, da mi ni za zamerit, da ne prežim na to obvestilo).
Ko pa prosiš za izjavo o izpadih tukaj te pa vsi imajo za norca.
To je ta nedopustna komunikacija.
In ne vem zakaj mislite, da me zanima kaj točno je šlo narobe?
Vse kar trdim je, da ločujemo težave na resnejše (sistemske) in manj resne. Če je šlo za manj resno težavo in se je ta pojavila 5krat v treh dnevih, potem dvomim v kompetenco upravljalcev, sploh če ravno prešaltam na neko novo zadevo, kot je aplikacija za TV. Če je šlo za sistemsko napako pa si le želim, da je res rešena.
Veste, imam sam precej izkušenj z nevestnim delom in slabo organizacijo na različnih področjih (ki povzročata "izpade"), tako, da se res nima smisla izgovarjat ter zmanjševat tovrstnih kiksov. Z iskrenostjo si pri strankah kvečjemu gradite zaupanje. Pa ne mislim, da je treba karkoli tehnično razkrivat.

Mikro - vse dobro. Samo ne mi prosim polagat v usta nečesa, česar nisem rekel. Ugibam pa lahko, dokler imam glavo in razlog ni naveden, je legitimno.
Dosti od mene.
V tej temi :lol:
Centrala Štepansko naselje - Lublana

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a RobertM » 29. Dec 2020 ob 23:19

@ urednik - v skrbi za tvoje zdravje sem ti predpisal 7 dni toplic :namrec:
Če se v temu času umiriš = OK drugače pa ... :rtfm:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Tracker54
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jul 2020 ob 08:55
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Tracker54 » 30. Dec 2020 ob 10:48

RobertM napisal/-a:
29. Dec 2020 ob 23:19
@ urednik - v skrbi za tvoje zdravje sem ti predpisal 7 dni toplic :namrec:
Če se v temu času umiriš = OK drugače pa ... :rtfm:
Verjetno je izvedena blokada dostopa uporabnika? Če je temu slučajno tako, ali je to posledica ker je povedal resnico o nedelovanju storitev T-2 in bil kaznovan?

... bi že rekel da tudi tu sankcionirajo ... tam nedelovanje storitev - tu blokairajo uporabnika? Drži ali ne drži?

@urednik javi se! drugo mnenje velja

Tracker54
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jul 2020 ob 08:55
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Tracker54 » 30. Dec 2020 ob 10:58

mikrohard napisal/-a:
29. Dec 2020 ob 21:16
Zaposlen sem na podjetju, ki za T-2 razvija in vzdržuje IPTV sistem. Posledično vem za stvari, ki niso javno znane.................... ostalo ni zanimivo

A zato toliko podpiraš IPTV T-2 TV apk in negiraš uporabnike foruma, da nimajo prav če kaj napišejo? Pred časi si imel zelo močne debate glede GPU android naprav Mali450 - iščem zgodovino pa je zaenkrat ne najdem ... iščem dalje.

Lepo da si priznal da si del tim-a ki ponuja tržno vrednost .... borba za kruh :beri: :D :rtmT2:

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a roCkY » 30. Dec 2020 ob 11:13

Jah no. Pokazalo se je, da multicast aplikacija za WIN le ni povsem odveč...
Časovni zamik, če bi bil vanjo implementiran pa ob teh sutiaciacijah seveda tudi nebi delal.
THX THJ.

Aja pa ona Urošova V2 na katero sem bil zadnjič opzorjen je tudi zelo dobro posodobljena a je mal preveč "obeskov" na njej za dnevno rabo. Dela pa 4k BP.
Na Samsungu mi prek app še vedno ne dela zvok Travel UHD.

T-2 app je pač app, ki ti poje cel zaslon in primeren le za izredne situacije. Častim z 12 € letno T-2 čepraav skoraj ne rabimo...

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 30. Dec 2020 ob 11:20

Ne dobim nobenih procentov od prodaje android boxov. Imam pa toliko let izkušenj, da lahko lahko mirne vesti rečem, da so kitajski boxi jajc. Pa ne zaradi strojne opreme, temveč zaradi zanič softwarea in driverjev. Ti si takrat trdil, da T-2 TV android aplikacija ne podpira novih GPU-jev, kar je bilo popolnoma za lase privlečeno. Jaz sem pa lepo napisal, da ti aplikacija ne deluje zaradi kitajskega firmwarea na boxih. V bistvu je aplikacija crashnila zato, ker je firmware na boxu rekel "ja... jaz znam prikazati channele na launcherju", ko je bil pa čas, da se prikažejo, je bilo pa "bum". Se je sicer v kasnejših verzijah dodalo dodatno preverjanje. Bom pa še naprej ljudjem predlagal, da naj kupijo certificiran Android TV box, ali pa Fire TV. Ne glede na to, da je strojno šibkejši od kitajskih jajc boxov.

Zaklenjeno