Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a antjest » 11. Okt 2008 ob 16:10

Roaming v Švici:

omrežja: sunrise, swiss gsm, orange ch, ch 08
Od vseh deluje samo swiss gsm. V vsa ostala omrežja se je možno priključiti, ni možno klicati oz. biti klican.

Avtomatska nastavitev ne deluje, ker ne preklopi v roaming 2 (čakal več kot pol ure) in se ni možno prijaviti v nobeno omrežje. Pri preklopu iz ročno na avtomatsko pa ponovno vrže v roaming 1 in spet ne dela.
Vsako noč (danes bo tretja), vrže ven iz omrežja in se je potrebno zjutraj ponovno prijaviti v omrežje ( zgleda kot da T2 nekaj resetira vsako noč)
Poleg govora je tudi problem SMS-ov. SMS-ov naslovniki ne dobijo niti jest od njh :grr:

Imam pa še (na srečo) kartico izimobila (mobitel omrežje), kjer ni potrebno drkanj_e med roaming 1 ali 2 oz. avtomatsko ali ročno izbiro omrežja, priklopi na vsa omrežja in je iz vseh možno tudi klicati in biti klican.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 11. Okt 2008 ob 19:04

Bom še jaz malo dodal in dodelal okoli roaminga!
To sem že javil NN-u in bi prosil da še kdo od T2 ki je kompetenten za mobilno, naj si prebere, ali vsaj opozori pristojnega, kje je dejansko problem.
Problem je v avtomatskem povratnem klicu, ki se sproži, ko kličemo iz domačih ali tujih omrežjih. Očitno tega v večini vse zunanje mreže ne dovoljujejo in se zaradi tega naši telefoni vkljub da se v tujini prijavljajo v vsa omrežja, deluješ lahko samo iz enega in še tukaj moraš imeti srečo, da je signal in da omrežje ni polno. Omrežje je obvezno 3G in v 2G ne deluje.
Kako sem ugotovil, da je to problem! Doma imamo dve naročnini, na eno, mojo pa je odprt podatkovni paket. Pri mojem, odkar imam podatkovni paket, se ne vklaplja več povratni klic in se lahko z to številko prijavim v katero koli omrežje v tujini in tudi telefoniram ven, notri in pošiljam SMS-e, z drugo številko, ki pa deluje samo pogovorno, pa je problem, ki ga navajamo že kar nekaj časa na tej temi.
Dejansko lahko rečem, da dokler se to ne uredi, roaming v tujini ne deluje :grr:

Ps:
Ant, pozdravi Boruta in ostalo družbo v CH ;-)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Okt 2008 ob 21:04

Tovrstne napake je treba javiti. Tele iz Švice so dane "naprej" odgovornim (ja, tudi sedaj ob teh uri se dela), prav tako Bobijeve od zadnjič. Vsa našteta omrežja morajo delati, not grede in ven grede. Če ne dela, ali se bebavo obnaša, je treba napako javiti. Edino tako se jo popuca.

Bobi: ti pa natančno tule opiši kaj smatraš pod problem glede povratnega klica. Ali gre za klic iz T-2 fiksnega omrežja v Roaming? Ali pa gre za klic iz T-2 fixnega v fixno ali mobilno tujino?! Če je povezano z zgornjim problemom, potem ni pomembno, ker se rešuje itak. Če pa ima svojo dinamiko, pa je treba poseben primer odpreti. :namrec:
Optika 100/10

peralja
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20. Okt 2006 ob 19:08
T-2: Že imam
Paket: 8-1
Kraj: ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peralja » 12. Okt 2008 ob 11:25

antjest napisal/-a:Roaming v Švici:

omrežja: sunrise, swiss gsm, orange ch, ch 08
Od vseh deluje samo swiss gsm. V vsa ostala omrežja se je možno priključiti, ni možno klicati oz. biti klican.

Avtomatska nastavitev ne deluje, ker ne preklopi v roaming 2 (čakal več kot pol ure) in se ni možno prijaviti v nobeno omrežje. Pri preklopu iz ročno na avtomatsko pa ponovno vrže v roaming 1 in spet ne dela.
Vsako noč (danes bo tretja), vrže ven iz omrežja in se je potrebno zjutraj ponovno prijaviti v omrežje ( zgleda kot da T2 nekaj resetira vsako noč)
Poleg govora je tudi problem SMS-ov. SMS-ov naslovniki ne dobijo niti jest od njh :grr:

Imam pa še (na srečo) kartico izimobila (mobitel omrežje), kjer ni potrebno drkanj_e med roaming 1 ali 2 oz. avtomatsko ali ročno izbiro omrežja, priklopi na vsa omrežja in je iz vseh možno tudi klicati in biti klican.

Ojla T-2

Nazadnje sem bil v Avstriji pa roming ni delu na dlančniku OS WINmobile 6 HP 614c dokler, vsaka čast vašem "hišniku", ni zrihtu, da je delovalo nekaj časa.

Včeraj v Italiji se je dogajalo isto. Ne dela nič na HP (prestavljam iz R1 v R2 ne dogaja nič), prestavim sim kartico v Samsung Omnio OS WINmobile 6,1 tu pa dela omejeno samo avtomatska nastavitev meče vem ko menja omrežja. Omrežje na avtocesti je slabo pokrito, kljub temu misim, da imata TIM in Wind dobro pokrito mrežo. Ko mi uspe dobiti signal kličem iz TIMa v Lj na omrežje T-2 vendar mi vrže ven po 5-10 sekundah. Če pa pokličem iz TIMa v Simobil pa se lahko pogovorjam (Mobitel pa dela da se lahko saj kej zmenim).

Pa ne rečt, da sta telefona zanič, ker ko vstavim simobil sim kartico deluje roming v obeh HP 614C in Samsung Omnia.

PROSIM help

Sam še dobr romig vam manjka pa ste carji

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2767
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 12. Okt 2008 ob 14:35

Jaz sem bil v Italiji pa nisem imel nobenih težav omrežje je avtomatsko najdel, ko sem prišel v Slovenijo je avtomatsko preklopil na T-2. Sem poslal sms iz Italije oseba ga je tudi takoj dobila. Prijavit se pa da samo v TIM in Wind omrežje. Tudi klicanje je delovalo brez problemov.

peralja
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20. Okt 2006 ob 19:08
T-2: Že imam
Paket: 8-1
Kraj: ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peralja » 12. Okt 2008 ob 20:58

Ja men učeri ni delal na HP. Mogoče morjo za HP kakšne nastavitve nardit, upam da bodo kej pogruntal.

:rtmT2:

peralja
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20. Okt 2006 ob 19:08
T-2: Že imam
Paket: 8-1
Kraj: ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peralja » 13. Okt 2008 ob 16:51

No NOname, če bi ti znal to uredit bi pomagal meni in vsem mobilnim T-2, kateri imajo telefone z OS windovsmobile. Ne pa da te zanima na ZS kdo je "hišnik"

Upam, da ste danes s sestanka kej odnesl in zadnji čas je, da greste testirat telefone z OS windovsmobile, da bodo delovali tako kot pri konkurenci.

In še enkrat: telefoni so OK in vsak dan jih bo več ne manj z OS windovsmobile. Sam mal se morte potrudt al pa ta tehnologija prekaša vaše sposobnosti.

Pišem zato, da bi se poštimal ne da bi vas zajebavu. Sam ko me NOname sprašuje kdo je "hišnik",ki mi je pomagal namesto, da bi se ukvarju z reševanjem problemov je pa to too much in ne off topic kakor on pravi.

Mal bom še počaku pol grem pa na višjo instanco od hišnika.

Lep dan še naprej :rtmT2:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2767
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 13. Okt 2008 ob 17:05

Kaj pa če ročno nastaviš na roaming2 ti najde potem signal?

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 13. Okt 2008 ob 17:11

Tudi če najde signal in se priklopi na mrežo, še ne pomeni da si operativen :?

@peralja, prosim da to kar imata preko OS, naj tam tudi ostane!

peralja
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20. Okt 2006 ob 19:08
T-2: Že imam
Paket: 8-1
Kraj: ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peralja » 14. Okt 2008 ob 15:23

No danes sem bil zopet v Italiji in ni deloval noben operater v mojem HP. Premestim sim v Ericsona 610 navadni umts gsm prav tako ne deluje noben operater.Moja brihtna buča pomisli mogoče so mi pri menjavi dali še enkrat "staro" sim kartico, tako sem prejle zamenjal z drugo sim kartico in upam da do naslednjega torka ko bom zopet v Italiji, bo delovalo. Drugače mi ostanete samo vi tehniki ali pa višja instanca (Simobil, Mobitel)
Ko sem danes Simobilovo sim karticao dal v HP je deloval TIM in WIND.

Lep dan :rtmT2:
Zadnjič spremenil peralja, dne 14. Okt 2008 ob 15:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 14. Okt 2008 ob 15:25

V obeh primerih, ti je iskalo samo 2G mrežo, ali je od naštetega tudi kaj kar ti deluje na 3G?

peralja
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20. Okt 2006 ob 19:08
T-2: Že imam
Paket: 8-1
Kraj: ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peralja » 14. Okt 2008 ob 15:29

Na žalost fantje tudi 3G ni najdu nič (najdu je operaterje vendar se ni hotel povezat z njimi). Ne avtomatsko ne manual in ne v roming1 ali 2.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a lukec » 14. Okt 2008 ob 15:31

ja pa imaš to tanovo sim kartico al še staro?

lp
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 14. Okt 2008 ob 15:34

Ti imaš še večje probleme kot ostali! Jaz Italije še nisem testiral, Avstrija pa mi deluje v vseh mrežah, odkar imam podatkovni paket, pred tem pa tudi ne.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2767
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 14. Okt 2008 ob 17:28

V Italiji se da prijavit samo v TIM in Wind. V ostala omrežja v Italiji ni možno.

Zaklenjeno