ORTO V NULO

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a iElectric » 9. Nov 2008 ob 22:23

Zelo možno, da se dogaja samo v moji okolici, ampak, ljudje množično odhajajo na omenjen paket. Sam sem načrtoval prehod na T-2 enkrat spomladi, ampak niti eden v krogu nima T2 operaterja. Večina je bila vedno na Mobitelu, minuli teden s(m)o 3 prešaltali na simobil. Žal se moram strinjat, da ko postavim ORTO V NULO ponudbo k T2 ponudbi, sploh ni računice.

1000 SMS-ov zastonj in 0.1€ za klice v "nedomača" omrežja za samo 10€ na mesec so sanje. Ko pa dodam, da ima simobil že zelo dobro pokrito Slovenijo in da zraven ponudbe dobim Sony Ericsson P1i za pičlih 100€, držim ga.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 10. Nov 2008 ob 01:23

Kaj je tukaj dobrega? T-2 ima v mobitelovem omrežju večjo pokritost, več kot 50% nižjo naročnino in brezplačne klice tudi v stacionarno T-2 omrežje. Primerjaj klice v vsa omrežja, ne samo mobilna, klice v tujino....
Tisti Sony pa v dveh letih naročnine toliko preplačaš, da te bo glava bolela. Potem boš pa čez 1 leto tarnal, da si vezan...
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
cakani
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 1. Nov 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: 10/10 ftth
Kraj: Koper

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a cakani » 10. Nov 2008 ob 06:15

kakor kdo, eni imamo itak 3/4 imenika ljudi ki so na 040 in je ta paket zakon :) pa se teli smsji, za usega 10€ :) tista vezava pa hmm, ce komu nepase sej kupi telefon na mobisvetu recimo pa placa isto ceno kot na t-2 pa ubistvu nic nepreplaca ;) klici u stacionarna omrezja mi itak ne nucajo ker jih u celem letu neopravim za 1€ usega skupaj, za klice v tujino pa mam itak fiksno t-2 :D zato ker ko sem v tujini mi t-2 sploh nedisi, pa se drag je ce nisi v eu drzavah :D tko da ja, simobil je trenutno kar solidna alternativa ;)
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Nov 2008 ob 07:52

Jaz sem prejšni teden prekinil simobil orto smart naslednji mesec grem pa na orto v nulo :mrgreen: tak, da z tušem se nem več pogovarjal ampak samo še tuširal :owned:

@mitja_i: saj vse to vrei kar si rekel 50% nizja narocnina in ostalo... Sam kaj ko pol od tega ne dela kak bi moralo. Sry ce plačam naročnino hočm, da dela na pa da čitam tu na forumu kaka sranja ma folk pa izjave pokliči na HD prijavi napako to je isto ko tolčt z glavo ob zid :jao: . Mogoče boste čez kake pol do enega leta zanimivi, ko boste vse porihtal prej pa ne ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a buneech » 10. Nov 2008 ob 08:18

T-2 ma lepo ponudbo, vendar pri meni ne pride v poštev, jaz dnevno skočim preko mobilca kaj na net pogledat, v domačem kraju T-2 omrežja še ni. Sploh pa, da bi moral 10€ mesečno za prenos podatkov dat, katerega ne potrebujem toliko, se mi zdi pa brezveze. Pay as you use je dobra vairanta, če ne uporabljaš toliko prenosa podatkov. Saj 10€ ni toliko, sploh ker je tukaj neomejen prenos podatkov, vendar ko tak paket vzamem, pričakujem, da bo delovalo, kjerkoli se nahajam, ne pa, da se moram postaviti v določen kraj, da se lahko priklopim na net. Isto velja za MMS.

Sem imel orto v nulo mesec in pol, odličen paket za to ceno. Sedaj imam orto beri in ne menjam :D
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a iElectric » 10. Nov 2008 ob 08:48

Se strinjam, tud jaz sem imel in še vedno imam tako mnenje. T-2 ponudba je dobra, odprla je "pogled" na telekomunikacije v Sloveniji. Ja, velika prednost je da so klici zastonj prav tako v T-2 stacionarno, in v ostala stacionarna omrežja praktično pravtako. Klici v tujino so tudi poceni, UMTS je prihodnost. In totalno podpiram nenategovanje naročnikov z raznimi akcijami in vezavami, ampak preproste cene kot je T-2 ponudil.

Ampak, tle je keč. Klici v tujino? Tiste 1x na 3 mesce si vzamem 5min več časa in kličem iz domačega T-2 omrežja. Klici v stacionarno? Vse kar kličem na "stacionarno" je HD od T-2:) Dandanes ima vsak telefon, firme se pa kliče iz firm. Pokritost? Ja, brez MMS-ov in prenosa podatkov, noben podjetnik si tega ne more privoščit, pa če bi še tako rad. Večinoma se plača Mobitel za svojo kvaliteto. Da ne govorim o moneti, POS terminalu in raznih poizvedbah na geodetski. Tu pade T-2 ven. Podpora 090 številk je bil velik korak naprej.

Ko se odloča za nakup telefona in morebitno menjavo operaterja se vsak (upam) vpraša zakaj bi menjal. Če imajo vsi okol mene simobil, mi ne pomagajo zastonj klici v T-2. Ko pa imajo vsi simobil in imam zastonj smse, praktično vse kar plačam je tistih 10€ in vsaka dodatna računica odpade. Seveda se telefon preplača, a pri T-2 za 500€ ni kaj cenejši.

Ko in če, čez par let ko bo T-2 stabilen in ko bo pokril slovenijo, imel več uporabnikov, pa bo zadeva zrela. Trnova pot. Tudi Simobil je bil enkrat tam:)

Bottomline, za navadnega smrtnika, ki živi v ozkem krogu ljudi se splača vzet kar ima večina. Za vsakega podjetnika je tu Mobitel. Ostali lahko vzamejo T-2.
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 10. Nov 2008 ob 16:31

Sam za ta Orto v nulo moraš bit star med 15 in 31 let tako da spet ni za vse uporabnike,se mi zdi da tudi simobil dobro nateguje ljudi vsaj z nekaterimi paketi,ki so sedaj na novo.

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a buneech » 10. Nov 2008 ob 16:34

Sej ni noben reku, da je to za vse..to je bil ekvivalent smart20, samo za mlade (beri: ceneje) :)
Trolling is a art.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a Veron » 10. Nov 2008 ob 22:54

mitja_i napisal/-a:Kaj je tukaj dobrega? T-2 ima v mobitelovem omrežju večjo pokritost, več kot 50% nižjo naročnino in brezplačne klice tudi v stacionarno T-2 omrežje. Primerjaj klice v vsa omrežja, ne samo mobilna, klice v tujino....
Tisti Sony pa v dveh letih naročnine toliko preplačaš, da te bo glava bolela. Potem boš pa čez 1 leto tarnal, da si vezan...
Če dobro pogledaš pri simobilu naročnine ubistvu sploh ni, ampak neke vrste "minimalni pogovori", torej ali kličeš nevem kok minut v simobil omrežje ali ne, dobiš račun 10eur

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a madpanter » 11. Nov 2008 ob 07:58

mnja mene malo moti tole 1001 minuta. ok bodmo realni kdo res tok visi na fonu sam če dajo neomejeno dejte pol res ne pa droben tisk. Sam ponudba je fina + 1001 sms zastonj v slo. Že samo sms-i bi te pri T-2 prisli 50.05€ ce primerjamo malo t-2 in orto v nulo.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a ip3 » 15. Nov 2008 ob 00:41

http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?c ... id=package

DROBEN TISK:
Priključnina za paket ORTO U NULO je 12 EUR in se zaračuna v enkratnem znesku. V mesečno naročnino10 EUR je vključenih 1.001 min. klicev, video klicev in klicev na telefonski odzivnik v omrežju Si.mobil in 1.001 sporočil SMS v Sloveniji. Neporabljene minute oz. sporočila SMS se ne prenašajo v naslednji mesec. Po prekoračitvi 1.001 min/SMS, se prekoračitev zaračuna: 0,05 EUR/min za klice v omrežju Si.mobil in 0,10 EUR za sporočila SMS v Sloveniji. Vse ostale storitve, podatkovni klici in klici ter storitve v tujini, se zaračunavajo v skladu z veljavnim cenikom.
Vse navedene cene veljajo za minuto pogovora v Sloveniji. Odhodni klici v Sloveniji, ki trajajo tri sekunde ali manj, se ne obračunajo. Obračunski interval znaša 60/1 in pomeni, da naročnik prvo minuto klica plača v celoti, ne glede na dolžino klica, od minute naprej pa se klici obračunajo po sekundnem intervalu. Cene vključujejo DDV.

... samo zgleda ugodno: priključnina, visoka mesečna naročnina, 9x višja cena klica v fiksno omrežje, pol višja cena za sms-je kot pri t2 (po prekoračitvi limita), pa tujina, roaming je pa pri t2 za nekaj centov cenejši

Uporabniški avatar
cakani
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 1. Nov 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: 10/10 ftth
Kraj: Koper

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a cakani » 15. Nov 2008 ob 06:52

ce prekoracis tistih 1001 smsov res :D visoka mesecna narocnina? to za moje pojme sploh ni narocnina ker imas not toliko stvari vstetih da se mi zdi prakticno zastojn, se posebej teli smsji so me prepricali :) roaming? za tistih par centou se nebi sekirau ker itak je v veliko drzavah neoperativen in vec al manj klicaris na hd :hudicek:
Slika

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a ip3 » 15. Nov 2008 ob 17:02

Vsak uporablja svoj denar...
Je pa tako s predpostavkami: na začetku si kdo misli,
tega in tega sploh ne bom potreboval, potem pa ravno to in to dviga stroške.
A, ja! Interval je 60/1 - klici drugam se s tem hitro podražijo, pa 1000 minut je tudi hitro mimo.
Roaming je pa tudi najboljši nadvse drag. Zadnji čas se je T2 s tem v zvezi močno poboljšal.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a Krypto » 15. Nov 2008 ob 18:39

Zakaj pa nebi oboje imel? Dual sim vržeš not pa preklapljaš pa je.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: ORTO V NULO

Odgovor Napisal/-a madpanter » 17. Nov 2008 ob 08:13

Kje se mi pa to da :roll: krypto ni ga čez komot in ene cifre :namrec: zakaj npr t-2 ne naredi za 8 € na mesec z brezplačnimi smsji :owned: aja pa vsi vemo da so sms storitve predrage kajti izracunano je bilo da je en sms drazji kakor da bi poslal sporočilo na luno (vsaj zapisan je bilo tako)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori