Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Nov 2008 ob 11:59

friski sem popolnoma enako delal pri nas v našem bloku. Od pregleda katastrov zaradi problema z gipposom, do kontaktiranja gratela, T-2, pravne službe, organiziranja podpisev soglasij, ipd... in na koncu po več, kot 1 letnem boju sem dočakal izvedbo optičnega priključka. :pivo:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 13. Nov 2008 ob 18:38

@madpanter: spodaj so slikce slikce posebaj zate ;) ... slucajno se za druge :) ... kvaliteta slik je vremenu primerna, bolsga zajemalnika slik nimam :( Cipovja nisem slikal, ker je potrebno odvit en vijak, ki pa je pod nalepko, ki je ne upam odstranjevat...

Je pa to to: http://www.genexis.eu/fiberxport in http://www.optisis.si/index.php?sekcija ... 4&druga=49 - model OCG-18m oz. http://www.optisis.si/File/Aktivna%20FT ... CG-18m.pdf

Sicer pa je dans Amis support dubu nekaj pik nazaj, ker so me celo dvakrat prijazno obvestili, da zdej fiksen IP mozen in da je to to :) vse ok torej...


Pa se nekaj resnicnega od nekoga, ki bojda ve vec: namrec, zakaj je na M8 in ostalih v BS-ju Gratelovi optiki postavljajo toliko polen pred fibercke... dobijo jo samo tam, kjer je upravnik ni fabcic oz. ce se stanovalci kot sta madpanter in friksi, sami gredo prostovoljno delo (spekuliram, ker nimam dovolj podatkov, vem pa, da na M4 naj teh problemov ne bi imeli)... Namrec DOMCOMMERCE D.O.O. oz. Fabcic aka Fabcic Commerce naokoli tala kuverte z evrcki... nekaj drobizka pa ja ni problem prpravit za nekoga, ki skrbi, da prej pride na vrsto optika, ki bi prinasa se vec cvenka v zep :) Skratka, tole je zrelo za Protikorupcijsko komisijo...

sonce z vami,
m8_rutka

OPOMBA: moje besedje nima pravnega pomena, je zdravorazumskenje in spekuliranje na podlagi nenujno tocnih informacij :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil m8_rutka, dne 20. Jul 2009 ob 15:37, skupaj popravljeno 1 krat.

b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 13. Nov 2008 ob 20:48

Evo m8_rutka. Glede na tvoje info o statičnem IPju sem takoj kontaktiral Amis in jutri bo (upam) že statični IP.
Tako mi manjka le še račun na s.p. in bom trenutno zadovoljen s ponudnikom.

Kar pa se tiče T-2, Gratela, Fabčič-eve, predstavnika etažnih lastnikov (za M8, čeprav info velja tudi za M6):
Klical sem kontaktno osebo na Gratelu in mi je možakar hudo razširjeno razložil kako in kaj.
Bom poskusil povzeti:
1. Predstavnik etažnih lastnikov ne jebe nikogar, ki bi želel imeti T2 (odlaga slušalko, se zgovarja na Fabčičevo in morda še kaj - se ne spomnim trenutno).

2. Fabčičeva muti in muti in obtožuje za stvari, ki se ne tičejo razpeljave optike po hiši (sklicuje se, da je T-2 v prekršku, ker koplje po tujem zemljišču - kar je najbolj žalostno pa je, da nas le-ta zastopa v tožbi proti trenutnemu vpisanemu lastniku v zemljiški knjigi. Torej ne verjame ravno temu, za kar nas zastopa.)

3. T-2 oz. Gratel bi lahko delal lokalno razpeljavo, ker ima vsa soglasja. Kolikor sem pa razumel, pa nočejo pizdarij, ki se bodo ob tem dogajale zaradi nasprotovanja predstavnika etažnih lastnikov in Fabčičeve.

4. Lastniki KRS smo etažni lastniki :shock: - torej kaj ima Fabčičeva s tem, nimam pojma.

Toliko. Naj izdam skrivnost (ali pa tudi ne) - sem etažni lastnik, vendar že kar nekaj časa ne stanujem več na M8. Ker pa potrebujem hitro in poceni povezavo za postavitev strežnika, sem kar pogosto v stanovanju :)

Če bi še živel na M8, bi začel lobirati za zamenjavo predstavnika etažnih lastnikov (kar se še vedno lahko zgodi) in upravnika (kar se še vedno lahko zgodi).

Toliko za sedaj. Imam pa vedno manj potrebe za menjavo operaterja.

b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 19. Nov 2008 ob 08:42

Ravnokar me je klical predstavnik Gratela. Drug teden se s Fabčičevo dobita na M8, da pogledata kako speljati zadeve.

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 19. Nov 2008 ob 21:29

Lepo lepo :) upam, da bo res kej iz tega... k mi je T-2 IPTV veliko bols vsec kot Amisov... sam da ne bo tut gratelovc kuverte pobasal, da bo za pol leta na pauzo stopil...

sonce z vami,
m8_rutka

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 21. Dec 2008 ob 23:25

... in glej ga zlomka, tut Gratelovc je ocitno dubu kuverto z zazeljeno vsebino - bo ze trejba razumet, recesija je vstopila v nase domove skozi odprta vrata, dedek mraz&bozicek pa ne smeta odpovedat!!! pih!!! :(

sonce z vami,
m8_rutka

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 22. Dec 2008 ob 12:51

Kakšna kuvverta, kakšna vsebina? :hmm:
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Dec 2008 ob 13:12

Mislim da je bilo napisano v sarkastičnem smislu da ga ni bilo.

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 22. Jan 2009 ob 21:58

In je naokoli se en mesec, plinska kriza se je nehala, gratelovc pa ocitno vsaki mesec pride k fabcicem po novo kuverto :?

takle mamo, zahojen zatohliland pac...

sonce z vami,
m8_rutka

tomstrela
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 17. Okt 2008 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: vdsl
Kraj: vojkova cesta , ljubljana bezigrad

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a tomstrela » 8. Apr 2009 ob 08:49

Ali kdo ve kdaj bi lahko to optiko le priključili na Vojkovi cesti 73? Soglasij je bilo dovolj pred 1letom. Enostavno mi ni jasno, da taka firma kot je t-2 nima dovolj moči , interesa , da bi uporabniki bili zadovoljni in bi lahko naročili ta nedosegljivi optični paket t-2 tv. Vdsl ne omogoča gledljivoost vseh HD osnovnega paketa. Kaj ste se že vsi sprijaznili s tem?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 9. Apr 2009 ob 10:42

Prvo preberi malo za nazaj, da boš vedel v čem je finta, potem pa kurcaj. Enostavno mi ni jasno, kako eni lahko samo gobec stegnete, ne da bi se prej pozanimali. :D
˝Let there be light˝,
and there was light!

tomstrela
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 17. Okt 2008 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: vdsl
Kraj: vojkova cesta , ljubljana bezigrad

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a tomstrela » 9. Apr 2009 ob 13:22

V teh 24 straneh marsikaj piše. Moje vprašanje pa ni za nazaj in nobena stvar ne more biti tako zabetonirana, da se je ne da zrušit ali spremenit, če bi le šla energija v pravo pozitivno smer. glede na tvojo reakcijo sklepam, da si močno jezen prej na koga drugega kot na moje vprašanje. torej iz t-2 so se tudi vdali, kdor je že moderator te strani

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 9. Apr 2009 ob 13:55

Tedni prehajajo v mesce, gratelovc pa očitno kuvert z evrčki ne pobira samo za Maroltovo 8, ampak mogoče tudi za Vojkovo cesto 73. Kar se mene tiče, so zadeve se vedno jasne. Korupcija!!!

Osvežimo spomin: zakaj že gratelovc pobira kuverte za Maroltovo 8? Zato, da lahko Amis nemoteno in brez konkurence po BS-ju trži svojo optiko :) Ki praviloma dela super brez problemov... Tako so Fabčiči, gratelovc, Amis in Skyline siti in polnih žepov :) T-2 in Gratel pa imata očitno drugje se vedno dovolj biznisa, da se jim z BSjem ne ljudi ukvarjati... finančno se jim torej ne splača. Gre pa očitno za gratelovca iz tega posta (morebitne ostale osebe so neidentificirane):
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=10& ... 45#p107813

Skratka, od mojega zadnjega posta je minilo 2,5 mesca, ce gratelovc s kuvertami ravno dovolj skrbno, mu grozeča recesija zlepa na bo prišla do živega :) Svojo družinico lahko preskrbi celo s pribolški.

Verjamem, da se opisano stanje ni spremenilo in vec kot bo tedno tako, bolj trdno je moje prepričanje...


Ako je moje pisanja neresnično, ga lahko Gratel in T-2 zanikata le s konkretnimi dejanji :namrec:


sonce z vami,
m8_rutka

p. s.: oseba Ejsi/Disi - Gratelovec ni nujno identična gratelovcu iz tega teksta... verjetno pa bi lahko pomagala pri razjasnitvi nastale lumparije...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Apr 2009 ob 16:34

Tole bi bilo fajn raziskati in preveriti, če je res. :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 9. Apr 2009 ob 17:02

A kr kle povem kolk je blo v kuvert? :mrgreen:
˝Let there be light˝,
and there was light!

Odgovori