[Imam] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Splošni pogovori o T-2
aldimon
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Nov 2008 ob 17:06
T-2: Še nimam
Paket: Brezčasni VDSL+1xVOIP+1xIPTV

[Imam] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a aldimon » 17. Nov 2008 ob 17:23

Status pogodbe pri T-2
Datum prijave 10.11.2008, 20:17
Pogodba poslana 11.11.2008, 0:00
Pogodba vrnjena -
Pogodba veljavna -

Dobil sem pogodbo, ki pa ne vsebuje nobene navedbe, da sem naročil paket Brezčasni VDSL ampak samo navedena internet hitrost 10/2 , 2xIPTV, 1xIPTel. O SIM karticah ali kaj takega tudi ni nobene omembe. Glede teh paketov nisem videl komentarjev, tako da ne vem..ali je v naročniški pogodbi to praviloma navedeno ali ne ? Ne želim namreč imeti kakšnih kasnejših komplikacij.
Zadnjič spremenil aldimon, dne 9. Jan 2009 ob 14:53, skupaj popravljeno 1 krat.

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 17. Nov 2008 ob 18:47

ZS na NN :lol:

aldimon
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Nov 2008 ob 17:06
T-2: Še nimam
Paket: Brezčasni VDSL+1xVOIP+1xIPTV

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a aldimon » 17. Nov 2008 ob 19:38

Ne razumem, kaj "ZS na NN" pomeni. Sem nov uporabnik foruma in mi take ali drugačne kratice niso znane.


Jah, sem poklical T-2 in so mi rekli, da tak paket lahko naročim / dobim samo v poslovalnici T-2, kjer dvignem tudi dve SIM kartici. Glede na to, da sem iz Nove Gorice....to ne bo dobro, ker poslovalnice tu ali v bližini ni (Koper ali pa Ljubljana pač nista blizu zato da bi šel ponaročniški paket...). Čudno da mi je tako prijavo paketa uspelo izvesti prek on-line obrazca.

Rok K.
T-2jevec
Prispevkov: 38
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 21:47
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a Rok K. » 17. Nov 2008 ob 19:44

Novi trg 10 napisal/-a:ZS na NN :lol:
Pomeni, da najdi uporabnika Navadni Nimda in mu piši Zasebno Sporočilo... ;-)

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 17. Nov 2008 ob 21:29

Takole bova naredila.

Pogodbo, ki si jo dobil domov po pošti, le podpiši in jo v priloženi kuverti pošlji nazaj.
T-2 bo napravil poizvedbo in če bo šlo vse po maslu, se bo kmalu po miklavžu pri tebi oglasil še monter s T-2, dostavil opremo, aktiviral priključek...

Takrat pa le naredi ovinek do Kopra in se za pet minut ustavi v T-2 poslovalnici, kjer boš povedal, da želiš imeti Brezčasni VDSL in dobil boš še 2 SIM kartici.


:pivo:

aldimon
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Nov 2008 ob 17:06
T-2: Še nimam
Paket: Brezčasni VDSL+1xVOIP+1xIPTV

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a aldimon » 24. Nov 2008 ob 16:49

Se opravičujem, da toliko časa nisem odgovoril, sem bil z doma.

Eh ja, manjši problem je, ker ne urejam priklopa zase ampak za domače; z drugimi besedami naročnik nisem jaz osebno, oseba ki je, je pač take sorte, da zaradi priklopa na internet ne bo hodila dlje kot čez cesto. Še več .. čaranj, sprememb, popravkov itd. na pogodbi pa tudi noče. To da ima trenutno še vedno prvotno pogodbo s SIOL-om, ko so začeli ADSL tržiti prav od začetka pove dosti o situaciji...

Skratka, če je kakršnakoli možnost, da bi se dalo dobiti pogodbo, kot željeno, po pošti v podpis, prosim za informacije / nasvet, sicer ne vidim ravno ugodnega konca.


Zakaj pa se potem Brezčasni VDSL (oziroma ustrezne kombinacije) sploh ponuja preko spleta, če ga tudi ne moreš tako naročiti ? In zakaj ne bi moral SIM kartic prinesti monter s sabo, če je v tem problem ?!?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 24. Nov 2008 ob 17:02

aldimon: v kolikor želiš lahko namesto njih preko spleta naročiš T-2 storitve in pride pogodba na dom, kakor želiš samo malo klikanja je na T-2 strani

aldimon
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Nov 2008 ob 17:06
T-2: Še nimam
Paket: Brezčasni VDSL+1xVOIP+1xIPTV

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a aldimon » 24. Nov 2008 ob 17:09

Ne bo šlo. Ravno o tem govorim.

Prošnja je bila izpolnjena preko interneta preko T2 formularja, ob moji prisotnosti in je bil izbran Brezčasni Vdsl + dodatna IPTV+ dodaten IPtelefon (polno razvezan dostop). Imam še sprintane strani izpolnjenga formularja, ker so to želeli imeti moji domači, da bi vedeli, kaj smo sploh naročili.

No, pogodba je pa prišla brez kakršnekoli navedbe Brezčasnega VDSLja, brez omembe kaj naj bi ta paket vseboval (SIM, hitrost dostopa, paket TV programov itd.). Po tem sem nemudoma poklical na T2 in so mi zagotovili, da pač taka pogodba ni vredu in da je ne bomo dobili drugače kot z obiskom T2 poslovalnice.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 24. Nov 2008 ob 17:10

daj podatke na zasebno bom poskusil poslat

aldimon
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Nov 2008 ob 17:06
T-2: Še nimam
Paket: Brezčasni VDSL+1xVOIP+1xIPTV

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a aldimon » 6. Jan 2009 ob 01:42

5.1.2008 je bil izvedel priklop na T2.

Po besedah serviserja je sinhronizacija na naši ulici v splošnem zelo slaba omenil je 23M downlink / 488k uplink. Glede na to naj bi sicer bil downlink kar dober za 2xTV, 1xIP Tel in hitrost v paketu Brezčasni VDSL, problematičen pa naj bi bil uplink.

Nekajkrat sem izvedel speed test, ki je omenjen na tem forumu in tudi na T2 uradni strani (http://speedtest.t-2.net/), pa mi je pri priklopljenih obeh televizijah in hkratnemu pogovoru po telefonu še vedno kazalo download 9546kbps in upload 780kbps. Ni mi ravno jasno, kako naj bi to bilo mogoče pri zgoraj omenjeni sinhronizaciji za uplink ?!

Cenovno gledano se po moji presoji še vedno splača vzeti paket Brazčasni VDSL, kljub slabemu uploadu.
Zanima me tudi, če se da kje dobiti navodila za uporabo IP telefona ? V škatli jih namreč ni bilo, ....prav tako bi verjetno moral dobiti patch kable, ki so omenjeni v literaturi, čeprav jih zaradi lastnih kablov pri montaži ni bilo potrebno uporabiti, jih je pa serviser odnesel.
Poleg tega se je kasneje izkazalo (ko smo začeli zadevo malo uporabljati), da je na lcd zaslončku telefona "packa" na samem LCDju v ozadju prikaza, zato bom skušal jutri to urediti, ko bom v Kopru. Verjetno lahko IP telefon kar zamenjajo za takega brez defektov ?

poiuztrewq

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 6. Jan 2009 ob 09:00

Monter je predvideval, kakšna bo sinhronizacija. Naj ti tukaj nekdo s foruma prilepi podatke o tvoji liniji (max sync gor&dol, snr gor&dol) pa boš videl...

LPD

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a Krypto » 6. Jan 2009 ob 09:22

Navodila lahko dobiš v poslovalnici, prav tako lahko zamenjaš telefon.

aldimon
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Nov 2008 ob 17:06
T-2: Še nimam
Paket: Brezčasni VDSL+1xVOIP+1xIPTV

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a aldimon » 6. Jan 2009 ob 09:57

Hvala za odgovore in za pomoč.

Lahko koga prosim za omenjene "prave" podatke o sinhronizaciji ? Je mogoče dobiti te podatke kar danes ? (samo zato sprašujem, ker bom popoldan ravno v poslovalnici T2 in naj bi takrat dokončno določili kak paket bo izbran)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Jan 2009 ob 09:59

daj na ZS podatke o priključku in ti takoj povem

aldimon
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Nov 2008 ob 17:06
T-2: Še nimam
Paket: Brezčasni VDSL+1xVOIP+1xIPTV

Re: [Naročil sem] Brezčasni VDSL + 1xIP Telefon +1xdodaten TV

Odgovor Napisal/-a aldimon » 7. Jan 2009 ob 00:21

Hm, telefon je sedaj zamenjan in deluje pravilno, vendar so se pojavili problemi drugje....

Na TVju se je pojavilo opazno kockanje in zatikanje slike ter glasu na vseh kanalih...ko sem še nekajkrat izvedel speedtest so se nenadoma tudi pokazale čisto drugačne vrednosti kot včeraj (Download 6457kbps in upload 455kbps)..kar je neprimerljivo slabše kot predhodno izmerjeno (in očitno dosegljivo).

Preveril sem ponovno vse kable od modema naprej (jih celo zamenjal s testnimi nadomestnimi ) in pri speedtestu dobil enak rezultat (oziroma zelo primerljiv), na TVju je bila slika še kar kockasta in zatikajoča.

Za preizkus sem ugasnil modem in ga ponovno vklopil. Na TVju ni bilo sprememb, speedtest je pokazal download 7462kbps in upload 471kbps).

Po drugem ponovnem zagonu modema se je stvar spet spremenila...na TVju vsaj v nekem kratkem času ni bilo opaziti kockanja, speedtest pa je pokazal download 8015kbps in upload 740kbps.

Mi lahko kdo pojasni kaj se tu dogaja oziroma kaj se je zgodilo od včeraj, da so rezultati lahko toliko slabši ?

Odgovori