problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 1. Jan 2009 ob 15:21

Dedek Mraz se je letos pri meni odkupil za par let nazaj in mi pod smrekco pustil en tak fancy prenosnik (Lenovo 3000 n200) z naloženimi Windows Vista, ki je bila downgradana v XPje...
In ker se je meni blazno mudilo sem z XPji samo probala, če stvar res dela, potem pa sem po babje furjasto naložila Visto. In tukaj se začnejo moji problemi :oops:

Na srečo sem bila toliko pametna, da nisem formatirala diska, ampak sem visti "dovolila", da je datoteke od XPjev shranila v windows.old .
Ko sem ugotovila, da ideja z visto ni bila preveč pametna (problemi z driverji - na uradni strani jih je nešteto, pa mi vseeno nekako ni uspelo spraviti računala v normalni pogon) sem se odločila, da jaz viste vseeno nebi imela... in sem se spravila delati tole:
http://support.microsoft.com/kb/933168

Zadeva je sicer uspela, tudi XPji se zaženejo... ampak tukaj se pa tudi vse veselje konča...
Zgleda da je nekje med postopkom "prišlo do napake" in sedaj je v mapi windows.old "ostala" mapa >>documents and settings<<, ki je nikakor ni mogoče skopirati v mapo windows - kar pomeni da tudi razno inštaliranje drugih programov, shranjevanje in podobne stvari ne delajo...

če jo sedaj poskušam kopirati po postopku, kot je napisano na microsoftovi strani, mi napiše access denied :(

Prosim za pomoč , kako to prekleto mapo spraviti na svoje mesto.

(še bolj hvaležna bi pa bila, če bi se kje našel kakšen recovery cd/dvd z visto/xpji in vso šaro, ki spada zraven - na žalost laptopu ni bilo priloženega nobenega DVDja z operacijskim sisemom, z driverji... nič od nič )

Hvala in lp
OrionLady :oops:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a dal » 1. Jan 2009 ob 15:47

Mapo "Documents and settings" od Viste preimenuješ in potem tisto iz c:\windows.old skopiraš direktno na c:\ (osnovni direktorij c: diska) in ne pod c:\windows.

Recovery CD/DVD se sicer lahko naroči na Lenovo Slovenija (01 2005060).

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 1. Jan 2009 ob 16:04

Okey, ugotovila kje sem naredila napako, ko sem nameščala nazaj xpje (bolje pozno kot nikoli) :)

ugotovila, da sem se pri postu zatipkala... seveda direktno pod c in ne c:\windows :oops:

problem je sedaj - po moji ženski logiki, ki je seveda lahko napačna: mape "documents and settings" ne morem enostavno skopirati v C:\, ker so XPji zdaj zgleda naredili svojo novo mapo "documents and settings" (našla sem jo tako, da sem pobrskala tudi po skritih datotekah). Ampak, do skritih datotek pa jaz preko "ukaznega poziva" ne znam priti, kar pomeni, da te mape ne morem ne preimenovat, ne zbrisat... :(

Ali slučajno veš, so recovery cd/dvdji brezplačni? Kot sem brala na uradnih forumih je bilo v ZDA kot si imel pač srečo... včasih brezplačni, včasih so pa hoteli celotno premoženje za dvd.
Hvala za telefonsko, sem jo tudi že neuspešno iskala (ampak temu vseeno nisem prevelike pozornosti posvečala).

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 5. Jan 2009 ob 16:39

Update...
Dobila popiz**** in formatirala disk ter ponovno namestila visto (je bil ravno dvd pri roki). Se cel dan trudila z raznoraznimi driverji... danes klicala na Lenovo Slo in imam eno vprašanje...
a je imel kdo že kaj sreče z naročanjem recovery cd/dvdja pri lenovu? Jaz sem namreč dobila danes odgovor, "da so vsi driverji na internetu" in en hint, da jih je možno downloadati preko "Automatically download and install drivers", kar še vedno ne reši mojega problema s 100% delovanjem prenosnika (pač ne delajo bombončki, kot so lenovo gumbek in ostali posebni gumbki na tipkovnici,driverji za grafično kartico so rahlo čudni...)- pač nekaj še vedno manjka in nimam pojma kaj :)

lp nina

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a borutz » 6. Jan 2009 ob 02:13

moj nasvet, daj nekomu ki se spozna. Tudi če driverja ne najdeš na uradni strani so rešitve. Prav pred kratkim sem imel primer z enim acerjevim laptopom. Vztrajno sem iz njihove internetne strani vlekel uradni driver za wireless lan za ta model in se nikakor ni hotel namestiti kar mi je dalo misliti, da ni pravi hardver. Laptop sem zbootal z Ubuntu live varjanto in pogledal, kakšen hardware najde si prepisal na papir in nazaj skočil v windowse. Podobn šmorn se je kdaj z kakimi grafičnimi gonilniki pojavljal. Nekaj časa nazaj sem enemu kolegu ki je kupil Packard Bellov laptop z prednameščeno visto instaliral gor xpje, čeprav na njihovi strani za xp ni uradnega supporta niti driverjev. Pač je treba kdaj v kak .inf file pogledati, bootati z live cdjem ali kakim drugim diagnostičnim orodjem, iti na stran proizvajalca.....Po specifikacijah sodeč ta Lenovo ne bi smel biti pretrd oreh. Jaz bi naredil clean install. Če nimaš medija potegni OEM varjanto viste za katero imaš licenco iz torrentov. Poinstaliraj, ročno naloži driverje popatchaj, zaščiti, aktiviraj....
Slika

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 7. Jan 2009 ob 10:25

borutz, tvoj nasvet, da naj dam komu, ki se spozna, sem si prehranila za zadnjo rešilno bilko pred :grrpc:

Sem pa upoštevala tega, ki si mi ga dal, da naj naredim clean install - in sem med nameščanjem XPjev (tam, kjer je potrebno izbrati particijo) opazila, da je nekje še ena skrita particaija, ki je prej nisem videla. Dokončala namestitev XPjev in se podala v iskanje te skrite particije. Ne vem kako, ampak mi je kapnilo, da bom do nje prišla z rescue and recovery od lenova in sem ubistvu preko tega potem še enkrat naredila clean instal s tistim, kar je bilo na particiji.

In končni rezultat: vse dela, tako kot mora :plosk:

Hvala obema za pomoč

lp Nina

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a borutz » 7. Jan 2009 ob 18:03

Jaz ponavadi v fazi instalacije tisto particijo ruknem stran in osnovno povečam čez vse. Ko pa je vse poinstalirano in čisto pa je smiselno en image narediti, da je ob morebitnem reinstallu prihranjen čas. Winxp-sp3+popravki, office in par osnovnih programov gre komot na en dvd.
Slika

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: problem s prenosnikom oziroma z njegovo programsko opremo

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 6. Jan 2010 ob 11:32

Okey, obujam eno leto staro temo :)

eno leto je vse delalo, kot je moralo (s tem da sem vmes namestila tudi windows7) :)
pri win7 se mi je računalnik začel rahlo čudno segrevati, tako da sem se odločila, da bom raje ostala pri winxp - in tukaj se je zalomilo, itak.
v win7 mi nikakor ni uspelo zagnati rescue&recovery, tako da sem potem najprej naložila čisto verzijo xpjev, namestila rescue&recovery in je to celo delovalo.
Ampak... ko sem poskušala pognati recovery na factory nastavitve mi je javilo napako "Product recovery could not find file X:\Preboot\Utils\Convert.cmd"
sicer sem šla gledati v to recovery particijo in te datoteke tam res ni. Ampak zbrisala jo pa iz tam tudi nisem, to sem pa 100% :)

sicer sem googlala... cel kup ljudi, ki imajo podobne probleme, vendar nobene konkretne rešitve

ima kdo od vas mogoče kakšno rešitev (ne, do recovery cdjev pa še vedno nisem prišla, niti si jih nisem naredila, takrat ko je vse skupaj lepo delovalo :oops: )

lp nina

Odgovori