Priklop pstn/fax vmesnika na hišno "tel. omrežje"

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Priklop pstn/fax vmesnika na hišno "tel. omrežje"

Odgovor Napisal/-a 5450 » 19. Jan 2009 ob 00:18

Pozdravljeni!

Pri kolegu sva priklapljala telefonski vmesnik (pstn) in sem prišel do težave. Vmesnik je dvignil v poslovalnici in sva mislila, da bo lahek priklop. Saj je lahek, ampak je ena težava. Sicer se vmesnik postavi pa vse, ampak zanima me priklop telefonov.

Imajo veliko hišo, telefone pa 3. Na vseh bi imeli eno telefonsko številko (kot je sedaj). Po hiši imajo seveda speljal telefonski kabel, kamor so vsi telefoni priklopljeni.

zdaj pa me zanima kak naj vmesnik priklopim v telefonsko vtičnico? iz phone1 kar v tel. vtičnico in bi vsi telefoni delali? ali kako naj... prosim za pomoč!

Lp, S

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Priklop pstn/fax vmesnika na hišno "tel. omrežje"

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Jan 2009 ob 07:21

Tocno tako.

Stevilka je ponavadi konfigurirana na Phone1.
Preveri ce ti svetita OBE lucki za telefonijo phone1 in phone2,v kolikor ni tako klici na 059000002.
ko dvignes slusalko pa mora zasvetiti slusalka na pri phone1,v kolikor ni tako preveri kalovje.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Priklop pstn/fax vmesnika na hišno "tel. omrežje"

Odgovor Napisal/-a NoName » 19. Jan 2009 ob 09:57

tako je... telefon praviloma prikljucis v phone1 (poklici na stevilko iz mobilne, pa vidis ali utripa phone1 ali phone2), nato pa vse tri telefone preko razdelilca, ki ga dobis v vsaki malo bolje zalozeni elektro trgovini prikljucis na ta port. ponavadi imajo dva porta, tako, da si bo potrebno omisliti dva razdelilca in ju vezati zaporedno, da dobis tri porte.
priklop vecjega stevila telefonov brez lastnega napajanja na en port pa odsvetujem, saj se zna zgodit, da skuris kak port...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: Priklop pstn/fax vmesnika na hišno "tel. omrežje"

Odgovor Napisal/-a Razor » 19. Jan 2009 ob 10:49

Za PSTN naceloma ne bi smel bit problem prikljucit vec telefonov zaporedno. ISDN je bolj tecn glede teh zadev.
Slika
Slika
Slika
» MG.

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Priklop pstn/fax vmesnika na hišno "tel. omrežje"

Odgovor Napisal/-a 5450 » 21. Jan 2009 ob 01:42

Bom priklopil pa bom videl. Telefoni so vklopljeni v vtičnice poleg njih (vsak na svojem koncu hiše) jaz pa bom pstn vmesnik tudi priklopil v tel. vtičnico. Kot da bi priklopil telefon. Upam, da bo delalo :mrgreen:

Odgovori