IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 23. Jan 2009 ob 16:43

Yankee po mojem vzemi raj tole dol:
http://downloads.sourceforge.net/mediap ... _Setup.exe
kajti tole je release 1.0 in je potem tole: "Potem pa poravim z temle in sicer DLL v MediaPortal in obe EXE v MediaPortal TV Server direktorij
http://forum.team-mediaportal.com/attac ... 10svn1.zip" kopatibilno....

no vsaj naj bi bilo...meni sicer še vedno ne deluje....
aja pa sem C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server\bin\TuningParameters\iptv po moje da je prva moraš dati še tisti t2.m3u filetek...sicer meni ne deluje ampak tako sem navodla štekal....
Slika

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 23. Jan 2009 ob 17:46

Sedaj sem celo prebral da je potrebno najprej instalirati osnovno verzijo Media portala potem čez instalirati tale Precompiled
Snapshots (SVN) Na koncu pa še tale prepisati tele DLL-je in EXE filetka

Samo tale SRC pa še vedno ne vem kam skopirati iz tegale ZIPa "iptv_10svn1.zip" po mojem ni kar tako notri. Ali kdo ve kam to dati ali vsaj zakaj je to tam :)

Glede na to da mi ne dela bi lepo prosil da kakšen strokovnjak prebere tale postopek in ga eventuelno popravi, ker mi sedaj ni čisto nič več jasno. Kaj vse je potrebno instalirati od začetka

1. Instaliram in aktiviram Elecard MPEG2 Decoder and Streaming PlugIn for WMP codek ali kar koli že to je
2. Instaliram osnovno verzijo http://downloads.sourceforge.net/mediap ... _Setup.exe
3. Instaliram obe verziji ki sta v zipu (najprej osnovno potem še server) http://builds.team-mediaportal.com/mp1/ ... v20010.rar
4. Prekopiram DDlje v mapo ..\Team MediaPortal\MediaPortal in EXE v mapo ..\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server http://forum.team-mediaportal.com/attac ... 10svn1.zip
5. Skopiram še t2.m3u v mapo ..\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server

Lepo bi prosil če mi kdo ki je že uspešno izvršil instalacijo in mu tudi dela pove kje ga lomim
Kako pa instalirati osnovno verzijo (kar z enim klikom ali kot advanced in se potem izbere server varianto (verjetno ne server/local)

Sedaj sem se lotil še enkrat postaviti celo mašino ker sem prej delal na testni tako da je bil lahko tudi še kakšen drug vzrok.
In upam da mi bo po zgoraj opisanem postopku delalo.

se priporočam za vse pripombe in nasvete
Marko

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 23. Jan 2009 ob 18:17

Glede na to kakšne težave imaš s tem, bi ti namesto testne SVN verzije raje priporočil regularno 1.0. MediaPortal 1.0 in IPTV 1.0

1. in 2. korak sta v redu:
1. Instaliram in aktiviram Elecard MPEG2 Decoder and Streaming PlugIn for WMP codek ali kar koli že to je
2. Instaliram osnovno verzijo http://downloads.sourceforge.net/mediap ... _Setup.exe

Ker boš na istem računalniku sprejemal in gledal programe moraš instalirati server in klient. Zraven se ti bo instalirala še baza podatkov, vso srečo. ;)

S 3. korakom imaš težave in gre bolj podrobno tako:
- razpakiraj iptv_10.zip v začasno mapo, v njej boš dobil novi mapi src in bin
- src lahko kar pobrišeš, ker verjetno ne boš prevajal nove verzije (src = source = izvorna koda)
- pojdi v bin mapo, označi vse (3x dll, 2x exe, INSTALL.TXT in TuningParameters mapo), kopiraj na odložišče in prilepi v "C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server"
- vrni se v bin mapo, označi TvBusinessLayer.dll in TvLibrary.Interfaces.dll, kopiraj na odložišče, prilepi v "C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal"

Če nisi instaliral na predlagano lokacijo ustrezno spremeni poti...

4. Priloženi t2-elecard.m3u shrani v "C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server\TuningParameters\iptv". Ko v konfiguraciji Media Portala nastavljaš programe ne pozabi izbrati t2-elecard namesto privzetega Netlab IPTV.
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]


Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 23. Jan 2009 ob 18:32

Super Najlepša hvala
Takoj jutri ko se mi instalirajo windowsi se poigram s temle in upajmo da bo delovalo.
Žal smo na svetu tudi loleki ki jim je potrebno res po kmečko razložiti :)

Javim kako je uspelo

Marko

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 23. Jan 2009 ob 19:36

gr napisal/-a:Glede na to kakšne težave imaš s tem, bi ti namesto testne SVN verzije raje priporočil regularno 1.0. MediaPortal 1.0 in IPTV 1.0

1. in 2. korak sta v redu:
1. Instaliram in aktiviram Elecard MPEG2 Decoder and Streaming PlugIn for WMP codek ali kar koli že to je
2. Instaliram osnovno verzijo http://downloads.sourceforge.net/mediap ... _Setup.exe

Ker boš na istem računalniku sprejemal in gledal programe moraš instalirati server in klient. Zraven se ti bo instalirala še baza podatkov, vso srečo. ;)

S 3. korakom imaš težave in gre bolj podrobno tako:
- razpakiraj iptv_10.zip v začasno mapo, v njej boš dobil novi mapi src in bin
- src lahko kar pobrišeš, ker verjetno ne boš prevajal nove verzije (src = source = izvorna koda)
- pojdi v bin mapo, označi vse (3x dll, 2x exe, INSTALL.TXT in TuningParameters mapo), kopiraj na odložišče in prilepi v "C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server"
- vrni se v bin mapo, označi TvBusinessLayer.dll in TvLibrary.Interfaces.dll, kopiraj na odložišče, prilepi v "C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal"

Če nisi instaliral na predlagano lokacijo ustrezno spremeni poti...

4. Priloženi t2-elecard.m3u shrani v "C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server\TuningParameters\iptv". Ko v konfiguraciji Media Portala nastavljaš programe ne pozabi izbrati t2-elecard namesto privzetega Netlab IPTV.
torej jaz sedaj delam po zgornjih navodilih...pa me zanima kaj uporabit iptv_10.zip ali iptv_10svn1.zip?
Slika

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 23. Jan 2009 ob 20:54

Yankee napisal/-a:Samo tale SRC pa še vedno ne vem kam skopirati iz tegale ZIPa "iptv_10svn1.zip" po mojem ni kar tako notri. Ali kdo ve kam to dati ali vsaj zakaj je to tam :)
SRC = source = izvorna koda v dotnetu (c#)

Tega ne rabiš, razen če bi rad kaj popravu v samem softwareju ;)

Drugače pa skopiraš fajle iz iptv10svn iz mape bin po navodilih install.txt

svn je za tiste, ki so čez inštalacijo pognali še update z zadnjim tedenskim snapshotom. če ti ne deluje, uporabi namesto iptv10svn raje iptv10.

LPd

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 23. Jan 2009 ob 21:28

no meni je očitno nekaj uspelo...Slika
ne štekam pa zakaj napiše No signal....
Slika

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 23. Jan 2009 ob 22:40

Izklopi ostale mrežne kartice, bluetooth PAN, in podobno solato...

Pa če to ne bo dovolj, dodaj v sintakso elecarda še ip naslov tvoje mrežne kartice.

LPd

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 24. Jan 2009 ob 09:33

matjazr napisal/-a:no meni je očitno nekaj uspelo...Slika
ne štekam pa zakaj napiše No signal....
ja tole sem zgruntal....težava je bila v firewallu xp...sedaj sem ga disablal in evo zadeva špila:
Slika
Slika

hvala za pomoč ;)
Slika

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 24. Jan 2009 ob 11:39

Meni je tudi uspelo, pomagal mi je uni slovak, ki je to zadevo spisal. Sedaj pa samo še ena boljša grafična, da video ne bo več štekal, in smo zmagali. 8)

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 24. Jan 2009 ob 12:05

dpavli...jaz mam integrirano grafično in 512m shared pa ne šteka....uporabi coreavc kodek...HD dela tudi 1080p kot šus ;)
Slika

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 24. Jan 2009 ob 12:06

No bom poskusil, pa javim. Do sedaj sem poskusil z naslednjimi kodeki: Elecard, GPL MPEG, nVidia Purevideo in FFD pa je štekalo z vsemi (govorim že o SD) ;)

LPd

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 24. Jan 2009 ob 12:17

čaki ne štekam...glej nastaviš takole:Slika

upam, da govoriva o pravi tematiki ;)
Slika

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 24. Jan 2009 ob 12:18

pa še en vprašanje sicer malenkost off topic....mogoče kdo ve kako playat v MP real Blue Ray....nekaj takega
Slika
Slika

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 24. Jan 2009 ob 12:21

matjazr napisal/-a:čaki ne štekam...glej nastaviš takole...

upam, da govoriva o pravi tematiki ;)
Ja, o tem govoriva. CoreAVC se lahko uporabi samo za h.264 dekodiranje, sem mislil da je bolj vsestranski in zna delat tudi MPEG2. Skratka meni MPEG2 šteka ne glede na izbrani kodek. Ti imaš MPV izbran, sem poskusil še s tem pa tudi nagaja.

Pa saj timeshifting je bojda izklopljen po defaultu, ne? Glede na to da mi ne ponuja možnosti timeshiftat. Ker sem prvo mislil, da mi morda zato nagaja...

LPd

PS: tiste nastavitve, ki jih imaš tam vplivajo na predvajanje video datotek... ekvivalentne najdeš pod "television".

Odgovori