Podnapisi + EPG (ni podnapisov, podnapisi v drugem jeziku)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Podnapisi + EPG (ni podnapisov, podnapisi v drugem jeziku)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 23. Feb 2009 ob 11:07

Sicer sem že spraševal ampak odziva s strani "pristojnih" ni bilo. Ker se stvar še kar ponavlja, bi bilo lepo če bi dobil kak pameten odgovor, oziroma bi se motečo zadevo čimprej odpravilo.

Konkretno, včeraj 21:00: Discovery Science, Blueprint for disaster: Hong Kong inferno

Oddaja v angleščini, verjetno oddaja ni bila prevedena v slovenščino, jaz namreč nisem videl podnapisov. Bi jih moral videti?
Če ne,
vse lepo in prav dokler niso bile na vrsti izjave preživelih v njihovem materinem jeziku, brez podnapisov, brez angleškega povzetka, nič. Sedaj pa vprašanje:

a) Ali Discovery Science distribuira programe "kot so", ne glede na jezik, torej v konkretnem primeru pričakuje, da njegovi poliglotski gledalci razumejo mandariščino oziroma kantonščino?

b) Discovery Science iz tedna v teden pozablja vtisniti podnapise v svoje oddaje?

c) Discovery Science pošilja angleške transkripte slovenskemu distributerju v dobri veri, da bo ta poskrbel za slovenski prevod in podnapise, ta pa prevaja samo takrat ko se jim da?

d) Discovery Science pošilja angleške podnapise neangleških delov oddaj slovenskemu distributerju, ampak ta jih po lastni presoji ne pošilja naprej.

e) Discovery Science in slovenski distrubuter pošiljata angleške podnapise T-2, ta pa jih zaradi svoje nevednosti/malomarnosti/tehnične nezmožnosti ne predvaja gledalcem.

f) Predvajanje angleških podnapisov s strani slovenskega operaterja je protizakonito.

Ker le v primerih a in f T-2 ne more prav dosti storitvi za izboljšanje storitve, bi bilo lepo da se razišče vzrok in če se da odpravi motečo zadevo, ki nekatere oddaje naredi popolnoma negledljive (to sicer ne velja za včerajšnji primer).
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Feb 2009 ob 11:37

Ni slovenskih podnapisov na Discovery Science in na večini drugih kanalov.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 23. Feb 2009 ob 11:49

Sicer ne bi dal roke v ogenj, toda občutek imam, da so tudi nekatere oddaje na DScience podnaslovljene, sigurno pa so na DWorld, kjer se pojavlja enak problem.
Ampak to ni bistvo problema, upam da sem bil jasen. Se da za konkretno oddajo ugotoviti, kako je bilo mišljeno razumevanje delov v "kitajščini" s strani evropskih gledalcev, katerim se program prodaja?
Zadnjič spremenil kekoke, dne 23. Feb 2009 ob 11:56, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a buneech » 23. Feb 2009 ob 11:50

Lahko bi bilo vsaj angleško podnaslovljeno, tisti deli, kateri so v drugih jezikih.
Trolling is a art.

DeeKay
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 23. Jun 2007 ob 21:02
T-2: Že imam
Paket: Internet 4/1, IPTV HD
Kraj: Gornja Radgona

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a DeeKay » 23. Feb 2009 ob 14:51

kekoke napisal/-a:Se da za konkretno oddajo ugotoviti, kako je bilo mišljeno razumevanje delov v "kitajščini" s strani evropskih gledalcev, katerim se program prodaja?
Tudi mene to zanima, ampak mislim, da odgovora ne bova dobila. Se motim?

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 24. Feb 2009 ob 11:01

NN, včer je bil naporen dan, razumem, danes zgleda bolj mirno. Bi morda danes lahko našel ustrezen organ in naslovil moje vprašanje nanj? Zadeva se verjetno ne bo uštimala sama od sebe, očitno pa še ene par gledalcev moti poleg mene.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 24. Feb 2009 ob 11:25

Če uporabim tole temo, včeraj zvečer na Fox Life, nadaljevanka House, podnapisi prehitevali kot pri kakšnem div-x z napačnimi podnapisi, v glavnem težko gledljivo, tudi če obvladaš angleščino. :nevem:

poiuztrewq

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 24. Feb 2009 ob 11:31

@tomko: že pokomentirano, vendar še kar brez odziva...

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 24. Feb 2009 ob 13:43

isto je bilo pri meni na total tv. Isto je prehiteval... sranje. Isti problem je bil tudi z drugimi podnapisi (srbski, hrvaški, albanski, makedonski).

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a weby » 24. Feb 2009 ob 14:19

Ko je že ravno tema o podnapisih - bi lohka prosim zrihtal nazaj podnapise na MTV Adriji? Na VLCju se jih da nastavit, da ne bo kdo reku da ne obstajajo.
Hvala :roll:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 24. Feb 2009 ob 18:49

vsem hijackerjem...da bi vam nitka ckrnla :lol:

kar se pa mojega vprašanja tiče, sem izvedel da je T-2 seznanjem s problemom (za razliko od 002) in ga odpravlja.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Feb 2009 ob 20:29

Naloga 002 ni dajanje informacij v javnost, ampak SPREJEMANJE tehničnih problemov. Ker je večina problemov istih, jih lahko mnogo odpravijo že takoj tehniki na 002. Če gre za hujše sorte problem, pa morajo stranki reči: "bom dal naprej, gospod". Problem potem dobijo ustrezni tehnični organi (telefonisti, mrežarji, televizijci, internetni varnostniki, filozofi, itd.) ter ga rešijo. Zato je zaželeno, da uporabnik prispeva čimboljši opis napake (simptome piškavega delovanja). :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 24. Feb 2009 ob 21:16

morajo stranki reči: "bom dal naprej, gospod"
pa tud dat naprej bi blo fajn. Jaz sem se dvakrat potrudil da sta gospoda na 002 razumela problem in obakrat sem tudi po daljšem vztrajanju dobil zagotovila, da dajete vi vse podnapise, ki jih dobite tudi nam na sliko in da gre za napako s strani ponudnika signala in vi ne morete nič narediti.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Feb 2009 ob 21:24

To je seveda narobe. Vsekakor pa se ni za sekirati, saj je ta problem že pri odgovornih.
Optika 100/10

poiuztrewq

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 24. Feb 2009 ob 22:24

Navadni Nimda napisal/-a:(telefonisti, mrežarji, televizijci, internetni varnostniki, filozofi, itd.)
Da si vsaj enkrat odkrito napisal, zakaj te plačujejo. :twisted:

Odgovori