Padanje DL hitrosti VDSL

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
morphx
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 23:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2×iptel + iptv
Kraj: Koper, ki to ni

Padanje DL hitrosti VDSL

Odgovor Napisal/-a morphx » 8. Apr 2009 ob 01:01

Ok, najprej infrastruktura.

Na T2 modem so priključeni:
1. Patton
2. Router 1.nadstropje Linksys WRT54GL ---> vklopljen 1PC mojih staršev (zelo redko prižgan).
3. Router 2.nadstropje Linksys WRT350N ---> vklopljena notebook WIN XP (gigabit LAN, večino časa prižgan) in PC Ubuntu linux (redko prižgan)
4. IPTV Amino sprejemnik

Problem:
614 dni ga ni bilo...v ponedeljek pa se je pojavilo sledeče -> Naenkrat je iz 960kbps hitrost downloada padla na 200kbps +- 10kbps, upload ostane zmeraj 230kbps.
Klical 1. mi je fantina resetiral linijo, jaz sem resetiral mašinerijo -> zadeva je delala natanko 1 uro. Klical 2. mi dekle razlaga da moram izklopit gigabitni router ker omejuje hitrost (prosim???? GIGABITNI ROUTER OMEJUJE NA 200kbps???) ji razložim, da nisem laik iz računalništva in da vem kako je zadeva uštimana, pa mi začne dekle razlagat, da imam 100% virus na mašini....si mislim, govori kar češ sam uštimaj in dej mi mir. Zadevo še enrkat resetiramo, in dela celih 11 ur. Ponoči kličem zopet na T2 002. Prijavim napako in prosim, da mi pošlje tehnika, boga isusa, kogar hoče samo, da preverimo če dela, kaj ne dela, zakaj ne dela, ker sem že sit. Ok, torek dopoldan, me kliče prijazna gospa in mi začne z enako štorjo kot gospodična dan prej z dodatkom, da naj vse izklopim iz modema. OK grem testirat. Odklopim oba routerja, priklopim tovarniško narejen UTP kabel, nabijem v PC, preverjam zadevo cel dan in opažam, da hitrost niha. OK, važno, da ne stoji kot pribita na 200kbps s omenjeno toleranco. Ura skoraj 1 AM, sreda, isti shit kot dan prej!!!!! Se razjezim, grem po Linux BackTrack 3 Live CD, ga nabijem v notebook (da vidim, če bo ta famozni virus prijel Linux distro) zaženem T2 legitimni test hitrosti rezultat nespremenjen, zaženem speedtest.t-2.net rezultat še slabši, tokrat tudi UL (vključeni v modem samo, patton, iptv in notebook z linuxom). Virusa nisem našel, sem pa našel dve sposobni osebi na T2ju. Ping pravijo, da je izjemno visok tudi do 1200ms, linija brezhibna, bojda gre skozi 15mbps DL. Jaz sem pingal arnes in imam od 19-23ms. Ima kdo kakšno idejo koga klicat, SIOL mogoče?

Ves čas testiranja je bil to edini prižgan računalnik v celi bajti in okolici 200m.

Sorry, sem raz$%#%$#&#%# do amena.
Slika

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Padanje DL hitrosti VDSL

Odgovor Napisal/-a gr » 8. Apr 2009 ob 06:50

Mogoče je mislila na črva na routerju? Čeprav je bolj verjetno, da ima tvoja linija kakšno pomladansko bolezen... ;)

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Padanje DL hitrosti VDSL

Odgovor Napisal/-a beta1 » 8. Apr 2009 ob 12:44

Meni se isto dogaja zadnje dni. So rekli da je router kriv. WRT54GL.

Pri meni pa je ravno obratno, internet dela, aminoti pa se ne povežejo. Dokler ne potegnem routerja ven, Potem pa takoj delajo aminoti. Pa imam dosti sinhronizacije in je do zdaj 2 leti delalo normalno.

Flashal sem router nanovo in ni sprememebe. Virus 100% ni. WAN manegement je disablan, Koda za ruter je pa 1 kilometer dolga :D

Uporabniški avatar
morphx
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 23:51
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2×iptel + iptv
Kraj: Koper, ki to ni

Re: Padanje DL hitrosti VDSL

Odgovor Napisal/-a morphx » 8. Apr 2009 ob 14:54

Jaz pa delam večinoma preko WRT350N, pismo mogoče je pa mrežni tiskalnik kriv...zaščiten je v nulo tako wlan kot samo geslo do routerja. FTP server na usb ključku je izklopljen. Ne vem, najboljše, da gremo na modem 56k.

Mislim, da se mora T-2 tukaj vprašat kaj pri njih ne štima, ker jaz rabim natanko tako infrastrukturo, drugače naj mi optiko privlečejo, pa bom tudi s 5-ino hitrosti v obe smeri zadovoljen.

Zdaj je začel zopet srat. Slika
Slika

Odgovori