[Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a kekoke » 29. Mar 2009 ob 20:56

mali-40 napisal/-a:Nista sama takih je ogromno,še več pa je takih ki tega foruma sploh ne poznajo in se nimajo komu pritoževat.
Motnje pri IPTV imamo verjetno vsi, razlikuje se samo naša toleranca. Če ti na glasbenem kanalu vsak drug komad zgine zvok za delček sekunde je to zame neposlušljivo, za koga drugega pa "prednost IPTV" in "kliči 002". In to na "edini pravi". Ko sem spoznal to, se zaradi mojih bakrenih kolobocij sikiram pol manj.

To je realnost. Če ima kdo IPTV operaterja, ki mu delajo vsi programi vseh sedem dni v tednu in ki ob povprečnem gledanju TVja uro na dan ne opazi nobene popačitve slike ali zvoka, pa naj pove.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Di4pozitiv
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 08:07
T-2: Že imam
Paket: O..p..t..ika preko TS 100/10

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a Di4pozitiv » 11. Apr 2009 ob 18:57

No in še enkrat... Aja, pa monter tole tud bere, tako, da mu bom napisal tukaj, glede na to da se mi ni oglasil na dva klica 5 minut po tem ko je odšel od mene in zadeve NISO bile v redu...

Ne bom ponavljal zgodbe, ker je napisana na začetku.
28.3.2009 prijavim negledljivost TV-ja, ugotovimo, da moj dopis za 8/1 ne pomeni nič in da imam spet 10/2. Ok. Naknadno me pokliče telekomov delavec, nekaj momlja v slušalko in odloži. Po nekaj dneh me pokliče monter in mi pove, da so me telekomovci prestavili na drugo parico in da sedaj bi pa moralo delati. Sam mu začuden povem, da en dan prej (ko naj bi že bila druga parica) zadeve NISO nič drugačne od preteklih dnih - beri: občasno "nikakve".

Monter se ponudi, da bo ponovno opravil meritve, do česar resnično pride še istega dne. Pri meritvah začuden opazuje napravo in zaključi, da nekaj še (oz. kar)vedno ni v redu. Odide v klet do omarice in čez pol ure pride nazaj. Zgrožen mi pove, da telekom sploh ni prestavil parice in da je to sedaj naredil kar on sam ter da se daj bo pa vse v redu. Opravi ponovne meritve in ugotovi: da je nekoliko bolje, vendar še vedno ni v redu. Pomoli mi papir v podpis in.. odide. Usedem se za računalnik in naredim en speed test (ja, T2- jevci tudi tistega z vaše strani, ki ni čisto nič drugega kot speedtest.net). Paket, ki bi moral biti 8/1 je 5/1 in nič več. Prijavim napako, resetiram zadeve in brzina naraste na 7,6 MB in nič več. Ok. To toleriram. Ne toleriram pa, da mi dnevno mečete pesek v oči, da je nekoliko boljše, medtem, ko jaz gledam TV, pri katerem se zvok ŠE VEDNO ZATIKA tako, kot se je 23. januarja 2009, ko sem z vami sklenil pogodbo.

Nekaj časa bom še vztrajal in se pozanimal kdaj bo optika (kljub dejstvu da imam siolov FTTH 20/20 že v bajti), čeprav imam občutek, da tudi na optiki stvari ne bodo delovale kot bi morale....

In ja, še odgovor na temo tolerance: mene osebno ZELO moti, da ko TV nastavim na kak glasbeni kanal in ob tem delam kaj drugega, vsi sosedje vejo, da imam (še vedno) T2, ker zvok vsake toliko časa ZAŠTEKA!

Res, da sem trenutno nekoliko jezen, ampak to so in ostajajo dejstva. Vse kar hočem je samo to, da mi nekdo že končno pove, da JE TO TO in da ravno zaradi takih stvari ni vezave za kakšno leto ali dve oz. ostalih obljub...

Moj občutek: T2, zadeve vam ne delajo tako kot bi si vsi (tudi vi) želeli.

Lahko pa da se še vedno motim?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9130
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Apr 2009 ob 19:04

Monterji se trudimo po svojih močeh, verjemi, če misliš da ti bo pri konkurenci delovalo 8-1 + tv brez problema, probaj pa boš vidu da ni tako.
Pač kle je baker in Telekom...

Di4pozitiv
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 08:07
T-2: Že imam
Paket: O..p..t..ika preko TS 100/10

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a Di4pozitiv » 11. Apr 2009 ob 19:16

Ej, ne leti to na monterje. Niti pod razno. Ste pridni, delate svoj job tako, kot se zagre... Moti me samo to, da nikakor ne najdete oz. ne najdemo vzroka napake, ki očitno nekje je. Al pa zaprimo štacuno pa delajmo kaj drugega. Moti me položnica za 36 € in storitev takšno kot je. Rade volje plačam tudi več - SAMO DA DELA!

Vse kar hočem je, da mi nekdo pove, kje je tisti "zato", ne pa da se bašemo iz dneva v dan... Vsak zakaj ma svoj zato. Če ga pa ne najdemo, bo pa treba v drobni tisk dat tud: "linija se občasno zatika, predvsem zvok... in če ste pripravljeni plačevati vse to, potem je TO TO!"

se opravičujem, če sem s svojim sarkazmom prizadel, ampak to je dejstvo. ne moreš prodajati nekaj kar ne dela...

Di4pozitiv
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 08:07
T-2: Že imam
Paket: O..p..t..ika preko TS 100/10

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a Di4pozitiv » 11. Apr 2009 ob 19:21

...pa še to. s konkurenco sem se tudi spoznal in vem kako vse skupaj zgleda. ampak zgleda da smo (še) vedno v bananalandu oz. fejst na balkanu, če bomo en druzga tolažili z besedami "ja, saj pri sosedu tud vse ne dela..."


ponavljam: gre se samo za to, da smo ugotovili, da nekaj ni v redu in da bi bilo zaželjeno, da ugotovimo tudi KAJ TO JE. ker, če nehamo tukaj, potem so storitve prej polovične kot ne...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9130
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Apr 2009 ob 22:28

ne vem kaj naj ti recem, spremeni paket v 1 mb + tv pa ne bos mel problemov pa se manjso narocnino bos mel.

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 12. Apr 2009 ob 09:24

Nekaj časa bom še vztrajal in se pozanimal kdaj bo optika (kljub dejstvu da imam siolov FTTH 20/20 že v bajti), čeprav imam občutek, da tudi na optiki stvari ne bodo delovale kot bi morale....


Jst mam Optiko od Siola povezavo 20/20 intenet špila kak se spodobi nimam problemov tut Tv dela...tko da če maš možnost Optike od T1 pol vzami... ;-)
Neuradni forum http://forum070.net

Di4pozitiv
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 08:07
T-2: Že imam
Paket: O..p..t..ika preko TS 100/10

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a Di4pozitiv » 21. Apr 2009 ob 11:28

MrTwelveTrees napisal/-a:ne vem kaj naj ti recem, spremeni paket v 1 mb + tv pa ne bos mel problemov pa se manjso narocnino bos mel.

Ja, iz kabla s 3 MB na T2-jev 10 MB, z njega na 8, na 4 in nato nazaj v kameno dobo na 1 MB. Ne rabm T2 za to....

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a gjural » 10. Maj 2009 ob 15:22

problem je očitno v kablu med teboj in centralo. vsi kabli niso enaki in če pride do poškodbe tega kabla je težava. oddaljenost od centrale in kvaliteta kablov pa tudi vplivajo na vse skupaj. ko pride monter in naredi meritve, ter opazi napako na liniji je najlažja stvar za njega in edina rešitev ki jo lahko naredi to, da pošlje napako na telekom. če pa jo bo telekom odpravil pa je spet drugo vprašanje.
Slika
Slika
Slika

Insan3
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 18. Maj 2009 ob 01:42
T-2: Že imam
Paket: 10/4(V resnici 9/0.5-2)+VOIP

Re: [Imam] 8/1+ ip tv in hude probleme !

Odgovor Napisal/-a Insan3 » 18. Maj 2009 ob 02:05

Bolj govoris tako kakor da je telekom noce odpraviti :) Telekom jo bo odpravil ce bo v njihovih moceh :) Jaz sm se sprijaznil da na moji liniji ne bo vecje spremembe na zacetku sem imel se 8mbit upload zdaj mi pa obcasno pade na 30kbs :)
Nekako ne krivim nobenega ce je parica slaba zal ni mozno :)

Moj prvi post :)
SiOL helpdesk

Odgovori