Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 24. Maj 2009 ob 10:22

Misliš da jaz nisem na trnih? Čez potok v Prušnikovi je že možno, pri nas v Borštnikovi pa ne in se lahko samo v rit vgriznem :grr:

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 24. Maj 2009 ob 13:20

Sej midva sma skoraj soseda. :D

In oba brez prave optike. :grr:

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a gjural » 24. Maj 2009 ob 19:52

Malkec napisal/-a:Misliš da jaz nisem na trnih? Čez potok v Prušnikovi je že možno, pri nas v Borštnikovi pa ne in se lahko samo v rit vgriznem :grr:
pri sosedu naročiš pa narediš access point. druge ni :D
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 25. Maj 2009 ob 12:21

Malkec a imaš slučajno informacijo kdaj lahko pričakujem optiko v Prušnikovi 10 (čakam jo namreč že več kot leto dni <--- obljuba T2jevca)? Opazo sem da je optika na voljo že v Prušnikovi 14 do 42 (12 je tak Mercator). Resno upam da T2 ne bo rabo mesec in še več za 20m razlike. Hvala za informacijo.

LP

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 25. Maj 2009 ob 12:54

NI še možno, sam sem na istem kot ti. :nevem:

blacksun
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 14:34
T-2: Že imam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a blacksun » 25. Maj 2009 ob 15:54

14.05 sem bil naročen za preboj stene iz hodnika v stanovanje, vendar me je dan pred omenjenim datumom spet nekdo poklical in mi določil nov datum (18.05), češ da ne ve s kom sem se pogovarjal, da pa je ta datum fiksen in monterji zagotovo pridejo ta dan. Vse lepo in prav, ampak tudi 18.05. ni bilo nikogar blizu, zato sem naslednji dan poklical na T-2 in gospodična na drugi strani mi je dejala, da bo poslala e-mail odgovornemu za preboje in me bo kontaktiral. Čakam še nekaj dni in nato v petek 22.05 spet pokličem na T-2. Gospodična na drugi strani mi je spet dejala da ne ve zakaj me nihče ne pokliče, da pa bo poslala e-mail še enkrat.
Ker me počasi že mineva potrpljenje, bi prosil nekoga, ki ve kaj se dogaja, da mi sporoči. Bi mu bil zelo hvaležen :car: .
Aja, ulica pa je Prušnikova 14

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 28. Maj 2009 ob 11:58

Malkec napisal/-a:NI še možno, sam sem na istem kot ti. :nevem:
Sej sam vem da še ni možno. Zato te sprašujem, če slučajno veš v kakšnem času T2 namerava nadaljevat dela. Prušnikova 2,4,6,46,48 in 50 imajo 8 nadstropij po 5 stanovanj, za teh nekaj metrov v eno in drugo smer pridobijo več kot 500 potencialnih strank (od teh 6 blokov + vmesni). Mislim da bi bilo totalno zgrešeno, če bi se ustavli zdaj. Itak je T2 že dosti potencialnih strank za optiko izgubil (za 2 leti vsaj) z svojo zamudo v Mariboru. Če nadaljujejo z takšnimi strateškimi napakami, pol lahko kr pozabijo na uspeh v optiki. Mnogi s(m)o pripravljeni čakat, ampak ne večno!!!

LP

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 29. Maj 2009 ob 14:24

blacksun napisal/-a:14.05 sem bil naročen za preboj stene iz hodnika v stanovanje, vendar me je dan pred omenjenim datumom spet nekdo poklical in mi določil nov datum (18.05), češ da ne ve s kom sem se pogovarjal, da pa je ta datum fiksen in monterji zagotovo pridejo ta dan. Vse lepo in prav, ampak tudi 18.05. ni bilo nikogar blizu, zato sem naslednji dan poklical na T-2 in gospodična na drugi strani mi je dejala, da bo poslala e-mail odgovornemu za preboje in me bo kontaktiral. Čakam še nekaj dni in nato v petek 22.05 spet pokličem na T-2. Gospodična na drugi strani mi je spet dejala da ne ve zakaj me nihče ne pokliče, da pa bo poslala e-mail še enkrat.
Ker me počasi že mineva potrpljenje, bi prosil nekoga, ki ve kaj se dogaja, da mi sporoči. Bi mu bil zelo hvaležen :car: .
Aja, ulica pa je Prušnikova 14
In mojster so že prišli k tebi? :roll:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Maj 2009 ob 19:01

Če še niso mi lahko javiš na ZS in bom pomagal urediti.

blacksun
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 14:34
T-2: Že imam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a blacksun » 29. Maj 2009 ob 19:02

So prišli včeraj :lol:

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 6. Jun 2009 ob 19:09

Malkec napisal/-a:Misliš da jaz nisem na trnih? Čez potok v Prušnikovi je že možno, pri nas v Borštnikovi pa ne in se lahko samo v rit vgriznem :grr:
Se boš še dolgo grizel. Tudi jaz sem iz Borštnikove, kjer so obljubljali že februarja. Sem šel tudi na Gratel, kjer so mi februarja "Off record" zaupali, da vsaj še 4 mesece ni šans. Konec maja sem šel spet malo vprašat in nova info je "..mogoče decembra. :shock: Pri T-2 zdaj vse stoji in je veliko vprašanje, če bodo sploh kdaj to potegnili. So se močno zaleteli, zdaj pa ne gre in ne gre. Jaz bom še kakšen teden vztrajal na njihovem ADSL za IP TV, ki pa je katastrofa. Sicer je njihov vmesnik Amerika proti tisti kišti za krompir od SIOLa, a tudi uporaba je 1000 krat enostavnejša. Ampak kaj, ko še enega vmesnika ne moreš uporabljati normalno, ker vedno nekaj "kocka" in prekinja. Še sreča da imam SIOL za backup. Grem pač na SIOL. Kupim še enega Sagema in bye bye T-2 forever. Sploh ne vedo koliko naročnikov so s tem mečkanjem izgubili. Borštnikovo gotovo. V zadnjem času so postali celo zelo nevljudni, ko jih sprašuješ, če bo kaj z optiko, kaj šele, da bi zaradi nizke kakovosti storitve IPTV dali kak popust.
Tako, da ti priporočam, da do nadaljnjega pozabiš na T-2 in njihove storitve. Pa tudi potem boš malo razočaran, ker ne spuščajo skozi toliko kot bi morali. Imel sem možnost preizkusiti na Staneta Severja, pa kljub optiki preklaplja zelooooo počasi, kocke pa so tako ali tako vedno zraven.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jun 2009 ob 19:15

Če imaš "nizko kvaliteto" storitve, prijavi napako na tehnično podporo, da ti pošljejo monterja poštimati interno inštalacijo. Vzelo ti bo 3 minute.
Telefonska: 0590-00-002.
Optika 100/10

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 6. Jun 2009 ob 20:05

"Če imaš "nizko kvaliteto" storitve, prijavi napako na tehnično podporo, da ti pošljejo monterja poštimati interno inštalacijo. Vzelo ti bo 3 minute.
Telefonska: 0590-00-002."

Ha, ha, ha. Na Borštnikovi sami priznavajo (priznavate?), da ne morejo(te) omogočiti ustrezne kakovosti. Kao, modem se ne sinhronizira, motnje, slaba linija.... So si serviserji že kar kljuko podajali. Seveda za "klump" izveš šele, ko ti vse priklopijo. Ko naročaš, niti besedice o tem, ampak samo "Storitev vam lahko omogočimo". Da bi mogoče popust dali, za slabšo storitev, pa ne. Rečejo ti, dobesedno "...svetujemo odstop od pogodbe. " :mad:

Na Borštnikovi v MB velja : "OPUSTITE UPANJE, VI KI NAROČATE T-2"
Sorry, ampak tako pač je. :?
Zadnjič spremenil btomaz, dne 6. Jun 2009 ob 20:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Jun 2009 ob 20:07

NI glih tak, problem je da smo z paricami vezani na studence in je dolžina kabla preko 2km, poleg tega so vse kable prerezali ko so Qlandijo gradili in je posledično vse skupaj še slabše.

Jaz bom probal kaj polobirat za Borštnikovo, ker tud meni ni jasno zakaj so nas ven spustili v prvi rundi, ko pa se je dobro vedelo da so največji problemi z vdsl na tem območju prav tukaj... :grr:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Jun 2009 ob 21:02

btomaz napisal/-a:Pa tudi potem boš malo razočaran, ker ne spuščajo skozi toliko kot bi morali. Imel sem možnost preizkusiti na Staneta Severja, pa kljub optiki preklaplja zelooooo počasi, kocke pa so tako ali tako vedno zraven.
Spušča se na polno skozi. Če se na VDSL, potem ni razloga, da se nebi še na FTTH. Lahko si prepričan, da je Gratelova FTTH dimenzionirana še za dosti višje hitrosti :plosk:

Za dolge VDSL linije pa se ve, da se lahko ponudi toliko, koliko se moden max sinhronizira. Če manjka pasovne širine oz. je telefonski kabel slabše kvalitete se žal vsem ne more ponuditi vseh storitev ali le teh v polni meri.

Odgovori