Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 6. Jun 2009 ob 22:47

No, dajmo se presenetiti. Je pa res, da je T-2 Borštnikovo res odpisal. Vse bloke so preluknjali in po hodnikih navlekli kanale, ki so veselo prazni. Je pa Telekom vskočil in pobral smetano, čeprav je T-2 imel vsaj leto dni prednosti. Močno dvomim, da bo na Boštnikovi še zanimanje, ker je večina vezanih vsaj 2 leti na Siol ;-)
Tudi sam sem vsakemu odsvetoval T-2, ker ga ni bilo od nikoder, VDSL je obup, Telekom pa je optiko operativno ponujal in jo ponuja. Pa tudi napake so že odpravili, kar pa T-2 v startu gotovo čaka. Garantiram za vsaj 50 naročnikov, ki jih ne bo na T-2.
Sam sem verjel v izjavo, da Borštnikova pride v februarju in si za čas do optike omislil VDSL IP TV. Optiko imam itak 20/20, kar T-2 še nima, TV pa je res boljši. Ampak po vsem "nategovanju" odhajam na SIOL tudi po TV, saj je Siol programsko shemo uredil tako, da ima skorajda enako kot T-2.
No, pa je še eden na Borštnikovi manj. :cry:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 7. Jun 2009 ob 02:43

Heh kaj se tiče neprijaznosti se lahk sam priključim. :? Mislim v čem je fora, da T2 ne pove kdaj namerava nadaljevat dela? Je to taka huda skrivnost? :jao: Kaj je T2 slovenska verzija FBI-ja da počne vse incognito in v mraku. Na toto p.....o optiko čakam že leto in pol. :grr: Kanali na cesti so že nazaj zasfaltirani od lanskega poletja, po bloku so že pred več kot enim letom naredili plastično napeljavo. Koji k....c še čakate??? :grr: Da prie Osama pa da položi kable not? Na jetra mi že gre to zavajanje in polovičarstvo. Jaz ne vem al ma T2 ljudi z osnovnošolsko izobrazbo v managmentu in logistiki al kaj? Kolk sem opazo sodeluje vsaj eden T2jevec na tem forumu, če je le možno bi prosil za vsaj nekaj KONKRETNIH informacij. Lepo te prosim. Če ne mislite letos več nič počet pol mi to povej, ker na telefonu in prek maila (gospa Svetlana) nisem zvedo čisto nič. Kot sem že omeno sem pripravljen čakat (še nekaj malega), ampak če ne mislite letos dokončat Prušnikove, pol grem pa na SIOL, ker se mi enostavno več ne da.

LP.

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 7. Jun 2009 ob 17:29

po mojem ma T2 ogromne finančne probleme in zato vsi projekti stojijo al pa se premikajo po polžje naprej.

Naj kdo pojasni kak je T2 zrihtal poravnavo z Holdingom Dravske elektrarne (al komu je že bil pač dolžen dnar)?


Tu zadaj je vedno dnar in žal ga zgleda za Maribor (presenetljivo?!?) [nikoli] ni dovol. :hmm: :grr:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Jun 2009 ob 17:51

btomaz napisal/-a:No, dajmo se presenetiti. Je pa res, da je T-2 Borštnikovo res odpisal. Vse bloke so preluknjali in po hodnikih navlekli kanale, ki so veselo prazni. Je pa Telekom vskočil in pobral smetano, čeprav je T-2 imel vsaj leto dni prednosti. Močno dvomim, da bo na Boštnikovi še zanimanje, ker je večina vezanih vsaj 2 leti na Siol ;-)
Tudi sam sem vsakemu odsvetoval T-2, ker ga ni bilo od nikoder, VDSL je obup, Telekom pa je optiko operativno ponujal in jo ponuja. Pa tudi napake so že odpravili, kar pa T-2 v startu gotovo čaka. Garantiram za vsaj 50 naročnikov, ki jih ne bo na T-2.
Sam sem verjel v izjavo, da Borštnikova pride v februarju in si za čas do optike omislil VDSL IP TV. Optiko imam itak 20/20, kar T-2 še nima, TV pa je res boljši. Ampak po vsem "nategovanju" odhajam na SIOL tudi po TV, saj je Siol programsko shemo uredil tako, da ima skorajda enako kot T-2.
No, pa je še eden na Borštnikovi manj. :cry:
To da so kanali prazni smo predebatirali že 100x. Kanali bodo prazni dokler se dejansko ne izvede priklop (takrat se potegne kabel od stanovanja dol do omarce skozi te kanale).

Zdaj si lahko tukaj glasen, ker so ravno Borštnikovo potegnili na optiko (Telekom). Kje so pa vse ostale ulice? Aja točno, po dve številki imata možnost :roll: In pokaži mi eno hišo v Mariboru, ki ima Telekom optiko?

Tukaj je zdaj brezveze debatirat zakaj ŠE ni možnosti, sem povedal da bom probal zagnjavit višje po hierarhiji, kaj več pa ne morem storit. Drugače je pa v centrali vse vrhunsko porihtano, priklaplja se konstantno (Staneta Severja, Prušnikova, Dušana Kvedra, Ljubljanska itd...).

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 7. Jun 2009 ob 20:04

Moj bo...

Samo ne reči, da bojo zdaj šli do Drave priklapljat napesto proti vzpenjači. -.-. :grrpc:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Jun 2009 ob 20:11

Ne, tam še ni infrastrukture.

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 7. Jun 2009 ob 21:08

Malkec napisal/-a:
To da so kanali prazni smo predebatirali že 100x. Kanali bodo prazni dokler se dejansko ne izvede priklop (takrat se potegne kabel od stanovanja dol do omarce skozi te kanale).
Joj, pa ti si očitno T-2-jevec. Niso samo kanali na hodniku prazni, prazna je tudi omarica in preboj (podzemni) v bajto. Tam vsake toliko časa kakšna miš skozi pride, optika pa ne.
Zelo pošteno bi od T-2 bilo, da nalije čistega vina in vsem pove, da letos pač ne bo na Borštnikovi nič. Če Gratel to pravi (kot rečeno "off record"), potem "frdamano" drži, saj kot izvajalec gotovo najbolje ve.
Kako se dela pa Prušnikovi in ostalih lokacijah, pa najbolje vedo tam živeči. :grr:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Jun 2009 ob 21:28

Zakaj pa imamo potem mi v našem vhodu kabel spelan skozi preboj, ni pa še zaključen v omarico?

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 8. Jun 2009 ob 15:52

Malkec napisal/-a: Zakaj pa imamo potem mi v našem vhodu kabel spelan skozi preboj, ni pa še zaključen v omarico?
Ja ti pa si očitno srečnik. Pa si na Borštnikovi ? Mogoče pa kabel sploh ni od T-2, in si ga je kak iznajdljivi sosed povlekel.
Če si na Borštnikovi, potem ti želim, da čimprej prideš do T-2. Ti zavidam, ker ne vem od kod ta sreča, z ozirom, da so se T-2jevci poskrili kot miši.
Javi nam, čim bo operativno.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 8. Jun 2009 ob 15:58

Ne, gledal sem jih, kable so vstavljali v jaške po celi Borštnikovi. Tudi v vrstnih hišah nasproti Mercatorja. Brez skrbi, kabel je tapravi.

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 8. Jun 2009 ob 17:21

Hmm, očitno si srečnik na drugi strani Radvanjske (pri Meractorju in okolici), ki je že velikokrat bila "nepremostljiva" ovira. Na moji strani je vse prazno in kot rečeno raj za miši. Zdaj grem takoj v klet pogledat, če je slučajno kakšen škrat ponoči kaj delal :)
Bojim pa se, da moj pogled standardno žalosten. :cry: No, kakšno miško pa morda le opazim.

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a susanowo » 8. Jun 2009 ob 18:43

Kdaj bodo na Jadranski napolnili kanale ? Še letos, kateri mesec ?
Hvala za odgovor !

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 8. Jun 2009 ob 19:05

susanowo glede na dosedanje izkušnje in odgovore ki sem jih dobil, bi skor 100% reko da naslednje leto (če sploh) :jao: :hmm:

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 8. Jun 2009 ob 20:18

Mene samo zanima PO KERI LOGIKI so na radvanjski optiko speljali do hišne številke 127, ZADNJIH 10 številk pa ne.

Če kdo tu najde logiko, naj mi prosim pove.

Malkec, vem da te gnjavimo, samo potrpljenje me mineva, ker že tak dolgo čakam, FTTH centrala je tak nesramno BLIZU, da me že draži lol, pa še na Amisu zadnje čase nekaj brkljajo (vsaj pri meni) da me povezava nekaj zeza.

Daj urgiraj naj radvanjsko dokončajo rposim,ej. :cry: ;-)

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 8. Jun 2009 ob 20:42

Kolega ista logika kot pri Prušnikovi (in mogoče še keri drugi ulici), kjer je optika možna pri 14 do 42, pri 2 do 10(12) in 44 do 52 pa ni možna. Ciljajo na "zlato sredino" :plosk: :car:

Odgovori