Tržna raziskava: Brezčasna optika

Vse o T-2 internetu
Odgovori

Ali bi bilo zanimivo v paketu BREZČASNA OPTIKA povečati internet iz 10/10 na 100/100?

Da, seveda, povečanje bi bilo pričakovano.
137
87%
Ne, ker konkurenca ne premore take tehnologije.
10
6%
Kaj je to BREZČASNA OPTIKA?
11
7%
 
Skupaj glasov: 158

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Maj 2009 ob 22:02

OYOY: na VDSL ne moreš vzeti več kot toliko televizij, ker je omejitev pasovna širina, pri optiki pa te omejitve ni.
Optika 100/10

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a matjazc » 19. Maj 2009 ob 22:09

Evo tole bi bila dobra tema za Jonasa: Paketna ponudba. Lahko bi se razgovoril in razložil kaj vse vsebuje in kaj lahko doplačaš in kaj ne. :lol:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2771
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a Jaka » 19. Maj 2009 ob 22:15

Pri paketni ponudbi ne moraš spreminjat to kar je v paketi. Lahko pa naročaš dodatne storitve k paketu. Da poenostavim zadevo hitrosti ne moreš spreminjat.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Maj 2009 ob 22:21

jaja, saj je samo oyoy tisti nebodigatreba, ki narobe razume ali pa sploh ne razume. očitno bo potrebno na kak tečaj iz slovenskega knjižnega jezika, ker se je od takrat, ko so me v šoli učili pomena besed in o tem, kako pravilno zapisati, prebrati in razumeti neko poved, marsikaj spremenilo. očitno je dandanes potrebno prebrati tudi tisto, kar ni zapisano.
vseeno je pri vsej komediji zanimivo, da se je nate, name in še na koga na tem forumu obrnilo kar nekaj uporabnikov, ki t-2 objavo razumejo točno tako, kot je zapisana in želijo kot dodatno storitev naročiti ponujeno - k osnovni internetni hitrosti dodatno hitrost, katero bi plačali po ceniku.
saj sem ti že pred časom napisal na zs - če vam ni do novih uporabnikov mobilne telefonije, bom svoje € pač še naprej dajal konkurenci.

p.s.
da moje pisanje ne bo izzvenelo izključno kot kritiziranje - storitve na ftth delajo kot se spodobi!
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 20. Maj 2009 ob 01:53

@oyoy: tudi jaz razumem napisano tako, kot ti
@NN: in zakaj ni mogoče doplačat za višjo hitrost pri brezčasni optiki?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Maj 2009 ob 06:40

oyoy napisal/-a:...k osnovni internetni hitrosti dodatno hitrost, katero bi plačali po ceniku.
To debato smo imeli že pred časom, pa nismo daleč prišli. Ugotovili smo samo, da je T-2 zelo nefleksibilen s temi paketi in da sprevračajo besede v svojo korist! Naj te še popravim pri zgornjem stavku: Plačali bi kvečjemu razliko v ceni med hitrostjo v paketu in naročeno hitrostjo.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Maj 2009 ob 06:52

kaj drugega mi niti na misel ne pride :D

del odgovora naročniške službe, ko so na e-mail še odgovarjali pritrdilno - baje pomotoma :mrgreen: ;
Internetni paket lahko po želji povišate, vendar boste dodatno plačevali poleg paketa.


10 Megabitov / sek. simetrično - 14 €
kar je razumeti, da se osnovni ceni paketa z osnovno hitrostjo, ki premore 10/10, za dodatnih 10/10 doplača 14 €.
saj ponudba je čisto ok in razumljiva, ampak kaj, ko je avtorji ne razumejo! se pa moja matematika začuda ujema z njihovo matematiko, saj je končni izračun v obeh primerih 7,50 € v korist naročnika paketa. ko bi se le pri slovenščini tako ujeli.

in popolnoma nekorektno se mi zdi, da nas tukaj "provocirajo" z neko raziskavo o 100 megabitni ponudbi v paketu, ko še dodatnih 10 mega, ki jih javno ponujajo in prodajajo, niso sposobni ali pač nočejo zagotoviti.
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a Krypto » 20. Maj 2009 ob 11:01

Medtem ko vi odkrivate toplo vodo, tule http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=8&t=3534 uporabnik že par mesecev plačuje dodatno 10/10 zraven.
Je pa res da bi moralo biti to eksplicitno navedeno kaj ja in kaj ne.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Maj 2009 ob 11:25

tudi ta zgodba ima ozadje ... mogoče bo nn kaj več povedal :twisted:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Maj 2009 ob 11:27

Nope, NN ne bo nič govoril naokoli. :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Maj 2009 ob 11:33

potem bom rekel samo takole - prepustite se domišljiji in upoštevajte, da je zgodba v režiji t-2, naslov pa bi lahko bil v stilu "nemogoče je mogoče" :D

edit;
NN je poskrbel, da je ponudba na spletni strani sedaj usklajena s tem, kar dejansko omogočajo. škoda, lepo je bilo debatirati z vami :D
Slika

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 21. Maj 2009 ob 12:14

Trenutno sem pri Siolu, na optiki. Zakaj? Vprašite T2...
In NIMAM nič proti 100/100 v paketu Brezčasna optika pri T2.

Ampak mene zanima bolj sledeče. "Zakaj delamo nekje avtocesto, ponekod se pa še vozijo po makedamu?"
Nekateri bolj obiskani strežniki pri nas so še vedno tako slabo "omreženi" da so odzivnosti preslabe slabe.
T2 naj ponudi ugodne rešitve za take strežnike. Enako pa tudi Siol.
Če je omrežje strežnikov postavljeno na 100/100 recimo, lahko že z hitrostjo recimo 5/5 čist lepo in normalno srfaš po netu.
Enako potem tudi preko mobilnega omrežja kjer so hitrosti še manjše.
Upam da veste kaj želim povedat.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 12:21

oyoy napisal/-a:potem bom rekel samo takole - prepustite se domišljiji in upoštevajte, da je zgodba v režiji t-2, naslov pa bi lahko bil v stilu "nemogoče je mogoče" :D

edit;
NN je poskrbel, da je ponudba na spletni strani sedaj usklajena s tem, kar dejansko omogočajo. škoda, lepo je bilo debatirati z vami :D
Tko je to, če ni drobnega tiska - je potrebno za vse poskrbeti že pri ta velikem! :owned: (Tudi mi se učimo...)
Optika 100/10

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 21. Maj 2009 ob 13:54

DownTaker napisal/-a:Trenutno sem pri Siolu, na optiki. Zakaj? Vprašite T2...
"Zakaj delamo nekje avtocesto, ponekod se pa še vozijo po makedamu?"
Nekateri bolj obiskani strežniki pri nas so še vedno tako slabo "omreženi" da so odzivnosti preslabe slabe.
T2 naj ponudi ugodne rešitve za take strežnike. Enako pa tudi Siol.
lol! a nebi bilo "ugodno", če bi si tisti "slabo odzivni" strežniki naročili privat 100/100 ? :P ne pa da je na 100/100 povezavi 50 podobnih "strežnikov" (bolj pagev, ker strežnik ali vsaj linija je ista).

Itak da rabimo avtocesto do vseh do katerih je to mogoče! Tisti ki se pa iz "manjših" mest pritožujete, je pa itak jasno da bodo najprej poskrbeli za "rulijo" potem pa še za vse ostale, ne vem kaj nelogičnega je v takem poslovanju... Koga raje bi ti zadovoljiv? 80% ljudi z 100/100 ali 20% ljudi z 10/10? Mislim iz poslovnega vidika je odločitev jasna, še posebej če že imaš neko infrastrukturo. Nehajte skrbeti samo za svojo rit, ker je logično da se bodo večja mesta razvijala hitreje, zato pa ste šli na "podeželje" ker so cenejša stanovanja in dobite seveda tudi manj privilegijev :)

PS: (ne jemati vsega dobesedno)

Shenkey
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24. Avg 2008 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a Shenkey » 18. Jun 2009 ob 19:00

Mi bi rajši osnovni paket za optiko 100/100 za 14€ :D

Odgovori