IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 24. Jun 2009 ob 20:13

yo, mister, ti maš to bolj fensi daljinc. Js sem kupu od enga s foruma daljinca neke kitajske izdelave, tomtop zadeva, driverless zadeva. Sicer mi dela krasno, sem zelo zadovoljen, samo pri predvajanju video vsebin mi ne dela stop, pause in play( naprej nazaj pa čudežno ja). zato sprašujem če kakšen ati remote wonder al pa mce al kaj so že zadeve delujejo z media portalom. Sem brskal po forumu, pa nisem prepričan katera zadeva res dela, pa raj vprašam.

neke blazno drage rešitve ne pridejo v poštev, za htpc (samo nujne komponente) sem dal 160€ in dela ko raketa. Ne bi zdaj za daljinca dajal iste vsote...

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a titu » 24. Jun 2009 ob 22:07

Daljinec od MCE (pogojno) dela. V seznamu preskakuje po dva vnosa...
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 26. Jun 2009 ob 09:29

mogoče kdo ve kaj povzroči da se pri EPG tvguide.xml datoteka noče več narest potem ko zazenem webepg.exe, ampak se enostavno ustav nek na sred ustvarjanja in mam na konc sam file tvguide-writing.xml

Skoz normalno delal, zdej pa noče več. Zadnja tvguide je bil ustvarjen 19.6., po tistem je samo se writing.....

:nevem:

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 26. Jun 2009 ob 09:42

dule17: če imaš za rtvslo xml iz prejšnje strani, ki ga je objavil user "gr" - rtvslo.xml - poskusi to odstraniti oz. nastavi nazaj na t2 grabber.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 26. Jun 2009 ob 09:51

SubOrbit - stari ti si car!! :plosk: :plosk:

Matr, pa sm skor ze z glavo u zid, vse sm preskusu pa ni slo. Kje najdes te ideje :mrgreen:

aja, pa hvala ti.

MisterM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 8. Sep 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a MisterM » 29. Jun 2009 ob 10:27

Dule, malce preveč si se obregnil ob znamko črnogorca (daljinca). Vsak namreč pošilja IR signale, bistvo je IR Server Suite, ki jih zna sprejeti. Nato lahko za vsak gumb posebej določiš, kakšno funkcijo mu želiš pripeti.

M.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 29. Jun 2009 ob 11:00

no vidš, nism vedel tega. Se bom še s tem mal pozabavu.

hvala a ne :pivo:

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

XML za EPG

Odgovor Napisal/-a velis » 13. Jul 2009 ob 13:23

@gr:
Ali lahko, prosim, razložiš, kje dobiš informacije za sestavo EPG XML-ja?
Tako na "hitro" nikakor ne uspem ugotoviti, kako si vedel ID-je programov in podobne zadeve, kot tudi nastavitve za strežnik.

Pa še ena zadeva:
Če uporabim oni XML za RTVSLO, se zgodi, da mi v določenem recordu javi (log datoteka, seveda), da vrnjen čas ne more biti pretvorjen v date time, oziroma, da je invalid. Do sedaj se mi je to zgodilo le za SLO 3. Čas pa je popolnoma valid, enkrat sem zadevo pregledal u nulo in je povsem lepo in pravilno pisalo 23:00. No, format je bil bolj v smislu 20090305230000, če se prav spomnim in povsem enak, kot formati vseh prejšnjih zapisov. Isti problem je imel (verjetno) dule17 par postov višje. Dodatno to vsekakor ni bil edini čas, kjer se je oddaja začela ob 23:00. Enaka cifra, na isti datum, samo na npr. SLO 1, je bila uvožena brez jamranja.
Je to bug v WebEPG-ju?

Dodatno sem opazil tudi, da pri opisih programov, npr. RTV SLO WebEPG pusti XML literal data tag <[[CDATA ....... ]]>, ki se potem v Mediaportalu vidi in seveda ne zgleda lepo.
Je to problem nastavitev v tistem XML-ju, ali napaka v WebEPG-ju?

No, še off-topic komentar - tale WebEPG je bolj bogi. EPG pobira sekvenčno, namesto paralelno, zelo rad pa tudi pade, po navadi zaradi kake malenkosti, ki jo on iz samo njemu znanih razlogov interpretira kot usodno napako...
Precej uporabniško neprijazno.
Ali kdo ve za kakšno boljšo različico tega/takega programa?

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 13. Jul 2009 ob 14:56

Seznam programov je pripravil VASkO, dobil pa ga je najverjetneje tako, da je na http://tv.t-2.net/?funcName=TVSCHEDULES pogledal ID-je programov.

WebEPG je precej štorast, ja:
- napaka, ki se pojavlja pri pretvorbi datuma (tudi jaz sem parkat opazil SLO 3, mislim da je bilo trajanje oddaje daljše od 24 ur), ne bi smela razsuti uvoza sporeda. Enako velja za ostale napake.

- CDATA tag je well-formed in enostaven za parsanje, WebEPG ga očitno ne razume pravilno.

- uparjanje programov od tvguide imena postaje do mediaportal kanala je hudo nerodno z dvema konfiguracijskima programoma.

Alternativi sta XMLTV (T2 žal ne objavlja programa v XMLTV obliki in moraš zato za vir uporabiti en hrvaški site z omejenim naborom programov) in TVxb.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 18. Jul 2009 ob 21:42

Ker vremenska napoved v MP 1.0.0 ni več delala sem upgrade-al na 1.0.2 in se mi zdi da ta verzija sploh ni tolk grozn stabilna. Poleg tega mam težave z dvdji, namreč če uporabljam podnapise, začne štekat slika. Brez podnapisov laufa ok, če jih vpklopim pa je vedno kadar se pojavi podnapis slika zmrzujoča.

Seveda si nisem, pametn kot sm, naredil kakšnega backupa prejšnjega stanja, tako da se mi ne da še enkrat na sveže postavljat zadeve, pa še vreme mi je fajn pogledat. Ma mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko blo? playerje in kodeke sem sprobal vse, pa ni efekta.

Razen tega sem ulimativno zadovoljen z zadevo, sam k mi ne da miru in morm stalno neki prčkat pol pa mam :jao:

Pa še, kera verzija se zdej uporablja oz. s kero ste najbolj zadovoljni.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 27. Jul 2009 ob 18:54

Če še kdo uporablja to zadevo, sam sem namreč vrhunsko zadovoljen, bi mel eno vprašanje.

Trenutno sem na alpha verziji MPja in stvari tečejo neverjetno gladko in uporabno, skratka kapo dol, stvar je res bomba.

Da bi se znebil pa vseh vrtečih se delov, ki povzročajo hrup (sicer neznaten ampak hočem 0 dB), me zanima kakšna konfiguracija bi bila priporočljivo najmanj kar bi še poganjal MP server. V kleti mi tko al tko laufa kišta 24/7, pa bi lahko gor zložil še MP server in potem zraven teveja poganjal samo klienta.

Računalnik za klienta je sistem na CF kartici, škatla je amd z low consumption procesorjem, downclockan, tko da praktično ne rab ventilatorja (razen HD vsebin pa še takrat nekje na pol obratov), na netu pa sem zasledil škatlo, ki ma zunanji napajlnik (enak k laptopi, sicer sam 75W ampak za 45w procesor pa CFko bi blo po mojem dost), tko da bi vse laufal noise free.

zanima me:

1. kakšna škatla bi lahko bla MP server (min konfiguracija, tolk da prebavla HD, grafične praktično ne rabm ker je vse prek RDP al pa VNC), da bi zraven prebavla še kakšen P2P client, pa še kakšno malenkost.
2. če je kdo že sprobal snemanje s tvja s klienta na server preko mreže in ali deluje.

V mislih mam eno osnovno plato, procesor ( AMD procesor ATHLON 64 X2 7750, 2.7 GHz, AM2+) pa ena 2GB rama. Ostalo mam na zalogi. Max investicija okrog 120€.

Bi to šlo?

MisterM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 8. Sep 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a MisterM » 29. Jul 2009 ob 16:05

Dule, če te prav razumem, kaniš postaviti sistem s serverjem v kleti in klientom ob TV-ju, s tem da klienta že imaš. Server za Mediaportal je "samo" TV server, in kot tak ne rabi pravzaprav nobene grafične kartice, ker ti samo posreduje signal do klienta, ta pa ga na koncu odkodira in prikaže na televizorju. Za absolutni minimum konfiguracije, ki bi poganjala server žal ne vem, mislim pa, da ti opisana konfiguracija ne bo delala težav, meni osebno teče server na starem Core2Duo s prav tako 2Gb RAMa. Snemanje in timeshift se izvajata na serverju in stvar preverjeno deluje, ko se sproži s strani klienta (sam uporabljam še vedno verzijo 1.0.2).

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 29. Jul 2009 ob 16:50

točno to mam v mislih kot si napisal.

zdaj pa me zanima, glede na to da s tvja ne bom snemal HD vsebin, kater računalnik je v tem primeru dekoder oz. player, če vsebino, ki je shranjena na serverju predvaja klient? predvidevam da klient. Če je tako, potem lahko razumem, da je za server dost čist en predpotopen računalnik, katerga naloga bo samo občasno snemanje kakšne vsebine s tvja, ki pa itak ne bo HD. Večinoma mam MP samo za gledanje pač posnetih vsebin, ki jih ni treba snemat na dvdje, da bi jih gledal na tvju.

da vprašam: če predvajam HD tv program oz. datoteko na klientu, kdo opravlja naloge playerja?

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 30. Jul 2009 ob 01:00

Pri predvajanju server zapisuje stream na disk zaradi timeshiftinga, hkrati pa ga (bere iz diska in) pošilja klientu, ki ga dekodira.
Snema ti tudi server, mediaportal klient je takrat lahko ugasnjen.

Pri predvajanju datotek (mpg, avi, mkv) server nima druge vloge kot pošiljanje - network share.

Disk naj bo dovolj hiter...

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 18. Avg 2009 ob 11:38

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/ohi ... -75w-black

a kdo ve če bi tale zunanji napajalc 75w poganjal Gigabyte plato GA-MA78GM-S2H, ki ima integrirano grafično, z downclockanim AMD ATHLON X2 5050E, ki ima že tko porabo max 45w in recimo še en disk, mogoče pa celo CF kartico.

Pri trenutni konfiguraciji HTPCja me moti edino še napajalnik, ki se ga dejansko sliš, vse ostalo je že skoraj na 0 dB.

Če bi to špilal, bi zmagal. :car:

Odgovori