Problemi z set-top boxi (daljinci)

Vse o T-2 IP televiziji
ducy
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 13:50
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a ducy » 25. Jul 2009 ob 11:29

Ok, noben predvsem T-2-jevec m i ni odgovoril na moje "zadenj vparšanje"

""Zanima me ali je kdo probal z univerzalnim daljincem, če se da rešit zadevo?? Sam si namreč ne mislim kupovat daljinca za test in tudi, če bo delal, naj za to poskbi T-2! to je njihova naloga!""

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a gjural » 5. Avg 2009 ob 16:58

meni se ne zdi naloga T-2 da bi morali testirat neke 3 daljince, zato ker je problematičen TV.

drugače pa vprašanje kakšne vse daljince bo motil ta TV. če moti motorolo in aminota ki sta različni firmi....
Slika
Slika
Slika

ducy
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 13:50
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a ducy » 3. Sep 2009 ob 10:58

Men se pa zdi da bi lahko. Namreč, oni nam dajo te neke ... čunga lunga vmesnike, ki so jajca. Če mi lahko drugi daljinci delajo na druga aparate (npr. DVD, hišni kino, itd..) potem je jasno da je amino "nesposoben" sprejemat signala.

In T2-jevci, je že kaj rešitev na vidiku??

LP
D.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 3. Sep 2009 ob 19:31

Daljinca dobiš zraven, ne vem kaj kompliciraš. Če ti ni všeč si pač kupi univerzalnega po želji. Ne vem kaj ima tu t-2 zraven :nevem:
Slika Optika od 30.5.2008

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a matjazc » 3. Sep 2009 ob 21:18

Amino vmesniki niso nobeni "čunga lunga", kvečjem je TV "šrot". Problem ima trenutno samo Motorola 1910HD z zvokom pri nekaterih programih, v primeru, da imaš priklopljeno preko HDMI kabla, preko SCART deluje vse. To pa se naj bi z naslednjim updatom tudi popravilo.
Ostale naprave delujejo brez problema. To glede TVjev smo že obdelali, da so pač nekatere znamke TVjev "nizkega cenovnega ranga" pač nekopatibilni oz. motijo tako Motorola kot tudi Amino vmesnike. Zakaj je tako vprašaj proizvajalca TVja katerega imaš. Jest bi v tvojem primeru takoj vrnil TV v trgovino in vzel drugi znamko TVja, npr.: Panasonic, Sony.
LG in Philips pa se raje izogibite.

Drugače pa so nekateri, kot je zgoraj napisal Gulikoza, kupili univerzalni daljinec, npr: Logitech Harmony. Seveda ta daljinec ni poceni, je pa zelo kvaliteten.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a gjural » 4. Sep 2009 ob 07:09

matjazc, nima smisla njim razlagat ker ne bodo dojeli, da TV moti signal in da je TV krivec za nedelovanje. Enim se to pač ne da dopovedat.
Slika
Slika
Slika

trik
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 11. Jan 2008 ob 21:51
T-2: Že imam

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a trik » 4. Sep 2009 ob 10:08

matjazc napisal/-a:LG in Philips pa se raje izogibite.
LG in amino 110 v mojem primeru delujeta super in brez kakršnegakoli problema (na oddaljenosti 20 cm eden od drugega)... Tako, da ne vem kako in kaj. O kakem izogibanju in šrotu jaz na tem mestu ne bi govoril - moje mnenje. Očitno pa se nekje zatika in bi bilo zanimivo pogledati vsak posamezen primer.
lp

bojan
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 11. Sep 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: INTERNET+IP-TV

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a bojan » 4. Sep 2009 ob 10:51

Meni tudi dobro deluje z Amino 110 in Philipsom. Seveda pa je lahko problem pri kakšnem drugem modelu TVja.

ducy
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 13:50
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a ducy » 10. Sep 2009 ob 15:02

gjural napisal/-a:matjazc, nima smisla njim razlagat ker ne bodo dojeli, da TV moti signal in da je TV krivec za nedelovanje. Enim se to pač ne da dopovedat.
Sam DOBRO razumem problem!! in vem da je TV krivec!! AMPAK zakaj drugih daljincev oz. sprejemnikov (DVD, hišni kino, itd...) TV ne moti??
In TV (LG 6000) tud ni neka jajca.
Zakaj T-2 ne priskrbi univerzalnih daljincev, če so ti slabi, oz. jih motijo druge naprave?

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a borutz » 10. Sep 2009 ob 15:51

Jaz imam lgjevo 42 inčno plazmo, motorolo 1910 imam neposredno levo od stojala plazme, za krmiljenje tvja, stbja in yamahinega recieverja uporabljam kar motorolin daljinec. Vse bp
Slika

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a manic » 11. Sep 2009 ob 02:39

ducy napisal/-a: Sam DOBRO razumem problem!! in vem da je TV krivec!! AMPAK zakaj drugih daljincev oz. sprejemnikov (DVD, hišni kino, itd...) TV ne moti??
In TV (LG 6000) tud ni neka jajca.
Zakaj T-2 ne priskrbi univerzalnih daljincev, če so ti slabi, oz. jih motijo druge naprave?
Ki pa piše da mora T2 priskrbet univerzalni daljinec? Dečko, če ga potrebuješ, pol si ga SAM nabavi. T2 ti bo sam dal daljinec za uporabo STBja + možnost upravljanja TVja če maš srečo.

LP

ducy
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 13:50
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a ducy » 14. Sep 2009 ob 09:10

@manic
... mislim.. nekatere pa res ne razumem
Ti... in jaz in vsi ostali, PLAČUJEMO opremo, saj je ne dobiš zastonj, halooo. In jaz plačujem za opremo ki ne deluje (oz. ni kompatibilna). In nikjer ne "zahtevam" da T-2 priskrbi univerzalni daljinec vsakemu, ampak "zahtevam" pa da rešijo problem, kakor vejo in znajo, zato plačujem vso opremo. In če se rešitev ponuja z univ. daljincem, potem naj uredijo da bo zadeva pri men delala.
Kot si dejal ""T2 ti bo sam dal daljinec za uporabo STBja + možnost upravljanja TVja če maš "" saj drugega ne zahtevam. Rad bi samo da mi dela na STB.

FranZ
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 1. Feb 2007 ob 14:42
T-2: Že imam

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a FranZ » 25. Dec 2009 ob 00:56

Pozdravljeni!

Tudi sam sem imel dolgo tezave z daljincem v kombinaciji z LCD TV. Pred kratkim sem nasel ultimativno resitev! IR Senzor Amina ali Motorole je potrebno prelepiti s črnim izolirnim trakom. Zadeva preverjeno deluje neverjetno zadovoljivo!
Upam, da bo ta rešitev pomagala čim večim uporabnikom T-2.

LP
Franz

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a peroa » 25. Dec 2009 ob 08:17

gjural napisal/-a:matjazc, nima smisla njim razlagat ker ne bodo dojeli, da TV moti signal in da je TV krivec za nedelovanje. Enim se to pač ne da dopovedat.

BullS!!!

Zakaj pa ostale naprave delujejo brez enega samcatega problema, pa so ravnotako pod/zraven TV-ja?
Verjetno moj Philips LCD TV res moti IR sprejemnik na motorolci, je pa neizpodbitno dejstvo, da je le-ta IR rešitev, ki jo uporablja motorola za v kanto.

Če lahko en Xtreamer uredi zadevo tako, da vedno in povsod dela, bi se morali mogoče nekateri na motoroli zamisliti.
Slika

Everybody lies!

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a peroa » 25. Dec 2009 ob 08:18

matjazc napisal/-a:Amino vmesniki niso nobeni "čunga lunga", kvečjem je TV "šrot". Problem ima trenutno samo Motorola 1910HD z zvokom pri nekaterih programih, v primeru, da imaš priklopljeno preko HDMI kabla, preko SCART deluje vse. To pa se naj bi z naslednjim updatom tudi popravilo.
Ostale naprave delujejo brez problema. To glede TVjev smo že obdelali, da so pač nekatere znamke TVjev "nizkega cenovnega ranga" pač nekopatibilni oz. motijo tako Motorola kot tudi Amino vmesnike. Zakaj je tako vprašaj proizvajalca TVja katerega imaš. Jest bi v tvojem primeru takoj vrnil TV v trgovino in vzel drugi znamko TVja, npr.: Panasonic, Sony.
LG in Philips pa se raje izogibite.

Drugače pa so nekateri, kot je zgoraj napisal Gulikoza, kupili univerzalni daljinec, npr: Logitech Harmony. Seveda ta daljinec ni poceni, je pa zelo kvaliteten.
Odlična logika ...
:nevem: :jao:
Slika

Everybody lies!

Odgovori