Iz SiOL-a na T2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
kal
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 5. Sep 2009 ob 14:41
T-2: Še nimam

Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a kal » 5. Sep 2009 ob 15:23

Se opravičujem če podobna tema že obstaja. Trenutno imam SiOL internet 1024 / 768, zraven pa plačujem še telefon pri telekomu. Za SiOL sem se odločil približno 4 leta nazaj, tako da sem se priklopil na internet preko ISDN ali kar pač to je.

Torej rad bi imel T2-jev internet 10/2 Mb, vse ostalo pa bi imel tako kot zdaj, naročnino za telefon bi plačeval posebej, T2 naročnina pa bi me prišla 23€ na mesec. Zanima kaj moram storiti, poleg tega da pošljem naročilnico na T2, kako je z SiOLom? Kako dolgo bom brez interneta, namreč potrebujem ga skoraj vsakodnevno?

Hvala za odgovore!

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 5. Sep 2009 ob 15:40

Zakaj pa ne vzameš Vse od T-2?! :namrec: Vzameš Brezčasni paket in plačaš 36 eurov! :rtmT2:

kal
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 5. Sep 2009 ob 14:41
T-2: Še nimam

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a kal » 5. Sep 2009 ob 16:36

Kličem minimalno, televizije ne rabim, pa še naročnina se mi zdi 36€ predraga.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Sep 2009 ob 16:46

Ja sam moraš pol še prišteti naročnino, ki jo boš mogel plačevati Telekomu.
Slika


Lp, Kitl

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 5. Sep 2009 ob 17:52

Poglej za ta denar imaš 20/4 linijo.Račun 23+5=28 eurov T-2 + telekom 10 /2 linija
28 eurov T-2 20 /4 linija
Razlika 5 eurov ,ki jih boš plačeval TK imaš enkrat večjo linijo.Razmisli malo . :namrec:
Drugače pa ne boš dolgo čakal ,na odklop /priklop, največ en ali dva dni.Lp Gorazd

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a gjural » 8. Sep 2009 ob 12:32

kal, vse kar si storil je pravilno.. na pogodbi označiš pravilno da imaš ISDN priključek, da želiš obdržati telefonijo, in počakaš, da pride pogodba domov.

na hrbtni strani pogodbe boš imel pooblastila za odjavo, v tvojem primeru bo potrebno podpisati le za odjavo interneta pri siolu. načeloma brez interneta nisi niti 1 dan, ker ko te siol odklopi, te mora priklopiti na t-2. lahko pride do nekaj ur brez interneta, v izrednih primerih, če se kje zaplete lahko tudi dalj ampak načeloma zadeve potekajo gladko.

če želiš lahko tudi pogledam za tvojo lokacijo če boš dosegal takšno hitrost (vsaj približno lahko vidim če ima kdo v okolici)


vse kar moreš storiti je le izpolniti prijavnico, ko jo prejšmeš, oba izvoda pregledat če je so podatki pravilni in izpolnjeno vrnit (oba izvoda pošlješ nazaj).




pozabili so te opozoriti, da v brezčasnem nimaš stacionarnega telefona, z stacionarnim telefonom je brezčasni paket 40€ na mesec.

zdaj verjamem, da je kablska televizija sigurno 15€ ali več + isdn telefonija pri telekomu je sigurno 10€ in ter internet pri t-2 je 23€, kar ti skupno znese 48€ (načeloma je kablska dražja in isdn telefonija tudi). to so ti hoteli povedati... seveda pa lahko zadeve zmeraj sam spreminjaš, in tako kot sem ti povedal, je pravilen postopek naročitve storitev.
Slika
Slika
Slika

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a Tody » 8. Sep 2009 ob 15:53

ampak glede na to da so T-2 poenotil stacionarne pa mobilne številke. Ali je mogoče da imaš zdej številko recimor 01/500 500 1 in vzameš IP telefonijo lahko obdržiš številko?

Torej če lahko na IP obdržiš številko lahko tudi na GSM platformi pri T-2 obdržiš isto številko ? Torej ubistvu stacionarc rata mobilc ?
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 8. Sep 2009 ob 16:09

To ne gre. Niti ne moreš geografskih številk prenašat po sloveniji.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a dule17 » 8. Sep 2009 ob 21:00

geografske številke znotraj omrežne skupine se da prenašat.

Za med omrežnim skupinam pa ne bom trdil.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a gjural » 8. Sep 2009 ob 22:31

tody to ni enako. stacionarna telefonija in mobila je razlika... lahko pa si ti vzameš stacionanro in imaš 017778888 recimo pa si nardiš preusmeritev na t-2 mobilno (klic znotraj t-2 je brezplačen), pa te bodo tisti ki te kličejo na domačega nevede klicali na mobilno. ker si ql in imaš oboje v t-2 pa te preusmeritev ne bo nič stala, saj je znotraj t-2 vse zastonj :rtmT2:
Slika
Slika
Slika

simper
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18. Sep 2009 ob 10:25
T-2: Še nimam

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a simper » 18. Sep 2009 ob 10:48

Pozdravljeni

Da ne bom odpiral nove teme bom svoj problem delil z vami kar tukaj.

Moj problem je v tem, da živim v kraju kjer sredi urbanega naselja ne moreš dobiti interneta. Kljub temu pa si stanovalci naselja med seboj delimo internet ter stroške. Moj problem tiči v tem, da sva s kolegom skupaj imela Siolov internet ter TV (jaz samo internet on še vse ostalo). Kolega je stanovanje prodal in z novo lastnico sva prišla do sporazuma, da si nadaljujeva z vzajemno "pomočjo". Ker jaz nisem lastnik priključka ona pa totalno A-tehnična me je naprosila naj jaz poizkušam zrihtati zadevo.

Namreč stari lastnik stanovanja in novi lastnik stanovanja sta izvedla prenos lastništva. Nova lastnica Siolovih storitev, pa bi rada postala naročnica T2 storitev. Do sedaj vse OK, tusi sam sem za brezčani paket in 2 TV ter internet 10/2 če bo le mogoče. Na Siolu nimamo več nobene vezave zato smo poslali povpraševanje T2-ju. Problem pa je sedaj v tem, da Telekom sedaj T2-ju zavrača oziroma pravi, da ni možno priklopiti T" na tem naslovu. Sprašujem se kako je to mogoče, če imamo sedaj polnorazvezani dostop z televizijo, telefonom in internetom osnovne hiotrosti!?!? V T2 odgovoru piše, da je zavrnitev neupravičena če priključek ni na multipleksu. Ali se iz podatkov ki sem jih podal lahko razbere oz ali imaš lahko vse to na multipleksu?

S strani Siola oz. Telekoma nismo dobili nikakršnega dokumenta, ki bi dokazoval, da je sedaj drug lastnik priključka. Dobili pa smo že 1 položnico za Siol storitve v višini 55 EUR, kar je nesprejemljivo. Saj so na račun nabili kompletno ponudbo HBO + mega paket itd, kljub temu, da prejšnji lastnik ni imel MEGA paketa in HBO-ja.

Ali je dovolj, če se na T2 pošlje samo prejeti račun za Siol storitve ali pa moram pridobiti kašen drug pisni dokument s strani Siola, da bo lahko potem T2 - jeb..Siol.

Za odgovor in pomoč se vnaprej najlepše zahvaljujem.

l.p.
Simon

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Sep 2009 ob 10:56

Daj mi naslovne podatke na Zasebna sporočila. Se bo hitro uredilo...

TV ti ne bi delala na "multipleksu". ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Sep 2009 ob 07:43

NN, saj je napisal, da imajo tudi TV? Potemtakem niso na multipleksu... razen, če Siolova TV deluje tudi čez multiplex!?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a borut » 21. Sep 2009 ob 18:38

simper napisal/-a: Saj so na račun nabili kompletno ponudbo HBO + mega paket itd, kljub temu, da prejšnji lastnik ni imel MEGA paketa in HBO-ja.
TV shemo lahko kadarkoli spremeniš na servis.siol.net. Če piše, da je neupravičena zavrnitev, bodo itak mende dali na APEK.. 8)
Slika

simper
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18. Sep 2009 ob 10:25
T-2: Še nimam

Re: Iz SiOL-a na T2

Odgovor Napisal/-a simper » 22. Sep 2009 ob 07:41

Shemo vem, da se da spreminjati sam problem je v tem, da ko smo poslali zahtevo za prenos nismo od SIOLA dobili nobene pogodbe ali pa vsaj novega uporabniškega imena in gesla. Obstoječe podatke razen uporabniškega imena je stari lastnik izgubil tako, da ne morem dostopati do servisnih strani ampak mi je za enkrat vse eno, ker hočem imeti T2! Če res ne bo šlo drugače bom že zatežil Siolu, da dobimo vse podatke in spremenil vsebine.

l.p.
Simon

Odgovori