IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
ano
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Okt 2009 ob 18:48
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ano » 23. Okt 2009 ob 19:31

Čak mal zadnjič sem si na računalniku na programu HBO ogledal film Indiana Jones, ki je trajal cirka 3 ure, skoraj vse ostale plačljive dodatne sheme pa sem gledal cirka 2 ure, pa mi ja ne bodo zdej zaračunal 25,50 EUR.

Na VLC playeryu nič ne piše da moram kaj plačat za ogled.

Programska shema Teleing-mini, Teleing d.o.o.
(nadomestek za Osnovno programsko shemo) 3,99 €
Dodatni paket MelodyZen (SD in HD) 1,50 €
Dodatni paket Discovery HD 4 €
Dodatni paket Eurosport HD 4 €
Dodatni paket National Geographic HD 4 €
Dodatni paket HBO + HBO Comedy 8 €

Upam, da je prišlo do nesporazuma, jaz imam prek T2 naročeno osnovno programsko shemo, plačljive storitve pa sem gledal na računalniku in ne na TV, kjer ti dajo opozorilo! :hmm:

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1002
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 23. Okt 2009 ob 20:01

Lej no, plačljive programe, ki jih gledaš si naroči. Sej sam pri sebi dobro veš kaj je potrebno plačati in kaj ne. Če boš kradel programe itak sam sebi pljuvaš v skledo. Če bi vsi to delali, jih bi T-2 skenslal, ker niso zanimivi (ni dovolj naročnikov). In kaj boš potem gledal?
Ali je treba res vse zakodirat, da se vsaj minimim fair play-a zagotovi? Ali je kdo pomislil na to koliko so posamezne storitve dražje samo zato, ker je potrebno en kup varnostnih stvari proti lumpom implementirat?

Ano, malo z razumom delaj pa ne bo nesporazumov. Po moje jih ne boš po prstih dobil zaradi preteklih grehov, se pa malo zamisli no.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 23. Okt 2009 ob 20:20

Daj voyager2 malo pa pretiravaš;
Zaenkrat je še vedno opcija, da si s pomočjo VLC playerja omogočiš ogled komplet TV programske sheme, ki jo ponuja T2, brez da bi te kdo preganjal zaradi tega, oziroma da bi zato bilo potrebno kaj plačat.
Da je to omogočeno je čisto stvar T2, če je to pomanjkljivost ne vem, na njihovo škodo ali korist ne vem. Vendar dokler bo tako, vrjami da bo 90% naročnikov na IPTV, uporabljalo IPTV na računalniku.

lp,Ika13

p.s.: pa tudi na HD če vprašaš za to , ne zanikajo da to ni možno, oziroma da je nelegalno............tako da!!!! :rtmT2:
lp, Ika13

ano
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Okt 2009 ob 18:48
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ano » 23. Okt 2009 ob 20:56

voyager2 napisal/-a:Lej no, plačljive programe, ki jih gledaš si naroči. Sej sam pri sebi dobro veš kaj je potrebno plačati in kaj ne. Če boš kradel programe itak sam sebi pljuvaš v skledo. Če bi vsi to delali, jih bi T-2 skenslal, ker niso zanimivi (ni dovolj naročnikov). In kaj boš potem gledal?
Ali je treba res vse zakodirat, da se vsaj minimim fair play-a zagotovi? Ali je kdo pomislil na to koliko so posamezne storitve dražje samo zato, ker je potrebno en kup varnostnih stvari proti lumpom implementirat?

Ano, malo z razumom delaj pa ne bo nesporazumov. Po moje jih ne boš po prstih dobil zaradi preteklih grehov, se pa malo zamisli no.
Maš prav voyager2 v nadaljevanju se bom poskušal vzdržati gledanja plačljivih TV programov, še posebej zdaj, ko je T2 v krizi.

Saj nebi rad delal reklame za T2, samo moram pa povedati, da je T2 sigurno najboljši in najugodnejši ponudnik internetnih, TV in mobilnih vsebin, zato upam da se bodo izvlekli iz dolgov, ker res ne vem kaj bi brez njih. Tudi glede servisa, garancije in ostalih stvari, ki spadajo k montiranju jih lahko samo hvalim. SIOL je proti njim manj kot nula.

Moram ti pa povedati, da za vse programe nisem vedel, da so plačljivi. Vedel sem da je plačljiv HD Discovery, HD National Geographic in pa programi za odrasle. Za HBO in pa HBO comedy pa se mi niti sanjalo ni, da jih je potrebno plačati. Seveda sem se pred nastavitvijo TV na PC poskušal pozanimati o tej stvari po celotni temi IPTV na računalniku in pa po googlu, vendar o prav tej dodočeni stvari ni bilo napisanega še prav nič, tako, da mislim da je prav da smo razjasnili nekaj stvari...

Se mi pa zdi, da ni nujno da je za T2 slabo, da ponujajo v okviru osnovne TV programski sheme plačljive T2 programe na računalniku zastonj. Če bi stvar znali dobro izkoristiti v reklamnih namenih bi s svojo konkurenco še bolj pometli....

Lep pozdrav in hvala za pojasnila! :rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nemo » 24. Okt 2009 ob 10:50

Skratka: gledaš lahko vse, ni pa lepo!
Plačaš 100, dobiš 90.

kermc
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 10:45
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kermc » 24. Okt 2009 ob 20:29

ano napisal/-a:Se pravi če sem prav razumel so zastonj ampak samo na računalniku.

Ali kaj to pomeni "ne da bi T-2 od tebe zahteval plačilo"??????????????

ti si en velik lollolololololol

Grujo
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 12. Okt 2008 ob 13:01
T-2: Že imam
Paket: VDSL//Internet 10/2MB;TV;TEL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Grujo » 25. Okt 2009 ob 12:19

ima kdo novo listo programov slučajno? bi jo rabil...hvala :car:

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 25. Okt 2009 ob 14:21

Poglej na 139 stran iste teme in tam najdeš v enem od postov, priponki zadnje objavljenih list.

lp,Ika13
lp, Ika13

Stoyc
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 8. Jan 2008 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Stoyc » 27. Okt 2009 ob 21:56

Sicer ne gledam prav veliko hrvaških kanalov, a se mi zdi, da je bila Nova tv pred časom v programski shemi , zdaj pa se mi zdi, da je ni več, je samo na računalniku.

Stoyc
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 8. Jan 2008 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Stoyc » 27. Okt 2009 ob 22:16

Sorry, sem ugotovil, da ni več Nove, niti RTL Hr na računalniku.

Aladin
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 28. Okt 2009 ob 21:12
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Aladin » 29. Okt 2009 ob 07:50

meni ko kliknem na [Vsi programi] pokoze takoj na internetu waiting for video. Imam pa VLC player. Mi lahko kdo razlozi zakaj se mi to pokaze.

Uporabniški avatar
vremenar
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Dec 2006 ob 11:01
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: štajerska

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vremenar » 1. Nov 2009 ob 18:56

voyager2 napisal/-a:Lej no, plačljive programe, ki jih gledaš si naroči. Sej sam pri sebi dobro veš kaj je potrebno plačati in kaj ne. Če boš kradel programe itak sam sebi pljuvaš v skledo. Če bi vsi to delali, jih bi T-2 skenslal, ker niso zanimivi (ni dovolj naročnikov). In kaj boš potem gledal?
Ali je treba res vse zakodirat, da se vsaj minimim fair play-a zagotovi? Ali je kdo pomislil na to koliko so posamezne storitve dražje samo zato, ker je potrebno en kup varnostnih stvari proti lumpom implementirat?

Ano, malo z razumom delaj pa ne bo nesporazumov. Po moje jih ne boš po prstih dobil zaradi preteklih grehov, se pa malo zamisli no.
lol kake finte.
dokler me t2 ne bo opozoril naj gledam samo kanale ki sem jih kupil ne bom naročil drugega kot osnovnega paketa.
nisem siguren vendar mislim da s tem početjem ne kršim nobene moje podpisane pogodbe.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 1. Nov 2009 ob 19:05

back again .. na PCju so win7 in seveda nov VLC .. ampak jaz se čisto nič več ne znajdem ,.. kam vpišem IP od mrežne?

Hvala

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 1. Nov 2009 ob 19:11

Orodja.lastnosti,vse,prikaz pretoka,dostopni odvod

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 1. Nov 2009 ob 19:14

zdej moram pa še googlat da te uemtnije od prevoda prevedm v eng :blbl: :hudicek:

hvala vseeno ;)

Zaklenjeno