IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Okt 2009 ob 20:39

na pamet bi rekel da na siolu rabiš dve mrežni, drugače ne bo šlo. Na t2 stvar deluje na eni mrežni na vdsl2, na siolu ti ne vem povedat. Če maš probleme s kablom, ga lahko vedno (do 100Mb) razcepiš in voziš dva signala po enem kablu - je že na forumu zadeva, malo pobrskaj.

si preveril naslov programov, ki ti jih ne zmapira? da nimaš kakšne stare playliste?

Druga opcija je firewall, ko mapiras kanale ga vedno preventivno izklopi.

Drugega mi ne pade na pamet... :nevem:

alexx_
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 6. Mar 2007 ob 20:33
T-2: Še nimam
Paket: T1 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a alexx_ » 25. Okt 2009 ob 20:55

firewall izklopljen, playlista nova. saj pravim, vcasih mi kanal najde, vcasih je error. prek fripa mi kanali delajo bp... pa tudi kocka mi pa steka veliko bolj v MP kot pa v fripu ali vlcju. ali morm kak buffer ali kaj podobnega nastavit v MP?

pac, rad bi ugotovil vzrok tezavam, preden se kupi namenski htpc, da priblizno vem kaj me caka. pa pac, da se zaenkrat na svojem racunalniku malo gledam :)

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Okt 2009 ob 21:16

za kockanje zna bit problem v playerju ki ga uporabljaš. Mal poglej po forumu kaj se uporablja, al pa maš enostavn prešvoh konpjutr al pa grafično.

In to isto bi znal bit problem pri iskanju kanalov, kar posledično prinese to, da enkrat kanal najde enkrat pa ne.

Zdej, ugibam, ne me narobe razumet, lahko pa da je problem drugje, samo težko rečem, nimam izkušenj na SIolu.

Če ti vse kocka, je problem drugje - al maš premal pasovne širine še za dodatno TV na računalniku al pa je mrežna fuč. V vlcju načeloma ne kocka, če je vse ok.

Povej, kakšn kompjutr uporabljaš za test in kaj maš naročen?

alexx_
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 6. Mar 2007 ob 20:33
T-2: Še nimam
Paket: T1 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a alexx_ » 25. Okt 2009 ob 21:47

athlon A64 3000, 6600gt

mpeg4 siol, pasovna sirina ne bi smela bit problem (FTTH :twisted:). no, bom v kratkem probal testirat na cisto sformatiranem racunalniku, pa bomo videli kako se bo obnesla zadeva :)
MP zaenkrat zgleda obetavno za komplet sistem, ampak malo me je strah ker siol nekaj mucka z epgjem (pravkar prebral na njihovem forumu).

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Okt 2009 ob 21:49

s to konfiguracijo računalnik ti ne sme kockat na optiki tut sekunde ne. Pa vseen ker računalnik. Če ti kocka, menjaj mrežno.

Drugač pa MP je zakon :mrgreen:

alexx_
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 6. Mar 2007 ob 20:33
T-2: Še nimam
Paket: T1 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a alexx_ » 25. Okt 2009 ob 21:54

bom se se malo pohecal z MP, sigurno. je res ql zadeva! saj pravim, cudno mi je to s kanali, vcasih so, vcasih niso..

no, upam da se bo tud kaksn siolovc se oglasil, da mi razlozi shemo :)

THUG_LIFE
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 9. Sep 2007 ob 12:30
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH + 2TV + TEL
Kraj: Kranj - Planina
Kontakt:

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a THUG_LIFE » 28. Okt 2009 ob 21:46

Mene pa zanima, kater kodeke imate za gledanje IPTV-ja v media portalu. Prosil bi če lahko kakšen Screenshot.

Vazl
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 06:40
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Vazl » 28. Okt 2009 ob 23:16

Ne vem kaj se vsi tolk matrate s tem Mediaportalom, jaz sem obupal nad njim, XBMC dela brez nastavitev, se ne sesuva, skratka, DELA.
Slika

funkdoc
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 30. Maj 2009 ob 19:06
T-2: Že imam
Paket: VDSL

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a funkdoc » 29. Okt 2009 ob 16:38

Sam se imel probleme z mediaportal včasih se je zrušil tudi odzivnosti ni bila tako kot treba. Prehod med kanali je trajal dlje kot bi si želel. XBMC je za moj okus preveč nepregleden skok med kanali je počasen.(če ima slučajno kdo kak hiter psiotpek prosim naj opiše). Zaenkrat je edina rešitev VLC ki je super stabilen in neverjetno hiter. Ni STB ki bi menjaval programe hireje. Če bi bil VLC še visualno boljši sploh drugega pogledal nebi.

yoo
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 2. Sep 2006 ob 09:25
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj,SLO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a yoo » 29. Okt 2009 ob 17:43

Jest sem se preh tud muču z mediaportalom, sam mi dela windows media center k šus;) ni nobenih problemov z kodeki brez stekanja brez sesuvanja priporocam!

noviandy
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 13. Maj 2008 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: Brezč.VDSL, 1x telefon, 3x TV

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a noviandy » 29. Okt 2009 ob 17:57

Meni pa mediaportal dela dobro na vseh programih, edino POP tv in KANAL A mi zatikata sliko. A mogoče ve kdo zakaj. HD in ostali delujejo gladko.
Hitrost preklaplanja med kanali povečaš tako da nastaviš ZAP na 0 (mediaportal configuration).
Yoo, a ti uporabljaš Visto ali Windows 7? Kako nastaviš, da deluje IPTV v Vista win media centru?

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 30. Okt 2009 ob 11:26

glede POPa in KanalaA je na prejšnji strani opisal rešitev Vasko.

Sicer pa pričakujem da bo končna verzija MPja delala tako kot je treba (za moje potrebe je že zdaj galaktika), brez bugov.

Res je da ga sam uporabljam bolj za posnete vsebine in le redko kot IPTV, če je tako ali tako amino na TVju.

noviandy
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 13. Maj 2008 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: Brezč.VDSL, 1x telefon, 3x TV

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a noviandy » 30. Okt 2009 ob 16:20

MP je definitivno zakon. Bomo počakal na končno verzijo.
Me pa še vedno zanima windows media center. IPTV podporo nudi DVBLink. Ampak ta zahteva TV pack? A je na Visti to sploh mogoče?

yoo
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 2. Sep 2006 ob 09:25
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj,SLO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a yoo » 30. Okt 2009 ob 20:25

Uporablam WMC na windows 7, je pa ze napisan tud tukej na tem forumu kako se nastima za IPTV, pa se fajn podpora za epg je, dober je k ti ni treba za HD dodatnih kodekov instalirat isto tece slika koker da bi gledal IPTV prek vlc-ja, nekako se tud server preh gor nalozi, dober je za snemanje, pa tud bol mi je podpora ce uporblam daljinec prek programa girder. je pa zanimiv da mi program history channel HD ni delal niti prek MP al pa WMC-ja dela pa prek Vlc-ja?

hubby
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 11. Dec 2009 ob 14:46
T-2: Še nimam
Paket: SIol tv + obični

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a hubby » 11. Dec 2009 ob 14:53

Težava z mediaportal MyTV in IPTV - problem je da ob zagonu pod MyTV nimam nobenih kanalov, čeprav z preview v tv-server config lahko vse gledam bp. Kje najdem datoteko kjer so od MyTV kanali zapisani? Najbolj zabavno je da je vse skupaj čisto na začetku delal, ko sem pa 2 različni playlisti za siol skeniral, pa kar naenkrat ni nobenih kanalov več myTV??

Če ma kdo kako idejo bom hvaležen.
LP

Odgovori