CATV pretvornik na T2?

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 1. Nov 2009 ob 20:26

Živijo.

Telekom slovenije na svoji optiki ponuja tudi CATV pretvornik.

CATV pretvornik zaključuje omrežje kabelske TV. Z optično dozo je povezan s fleksibilnim optičnim kablom, s TV-sprejemnikom pa s standardnim koaksialnim kablom. Običajno je nameščen ob optičnem modemu. Dodatno napajanje ni potrebno, saj se napaja prek optičnega modema.

Več na: http://www.siol.net/opticno_omrezje.aspx

Ali kdo ve, če se tudi na T-2 kaj govori o tem?

Lp.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 1. Nov 2009 ob 20:40

Se ne govori. T-2 ni napovedal in po mojem nikoli ne bo imel analogne kabelske televizije.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a dal » 1. Nov 2009 ob 20:40

T-2 ponuja samo kvalitetno digitalno sliko preko STB z elektronskim programskim vodičem, brez pretvarjanja in ponovnega kodiranja v slabšo kvaliteto. :rtmT2:

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 1. Nov 2009 ob 21:03

Žal ti pa ta kvaliteta nič ne pomaga, ko imajo v ponudbi same plastik fantastik STBje, ki rabijo celo večnost za preklop kanala, daljinci škripajo pri pritiskanju, STBji ne znajo prižgati avtomatsko STBja in podobno. Skratka totalno neuporabno za starejšo populacijo. Človek kupi tv za nekaj 000 €, potem je pa prisiljen k uporabi enih kitajskih jajc.

Sicer pa nisem govoril o analogni kabelski ampak o pretvorniku v analogno. Vsaj za nekaj slovenskih kanalov in kanalov s podnapisi.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 1. Nov 2009 ob 23:58

1. ne ti men motorolo žalt - daljinc dela brez problema,res zgleda bolj ceneno,deluje pa čist o.k. (podarjenmu konju se pa tud v zobe ne gleda)
2.kaj ti bo super dizajniran v usnje oblečen daljinc,če pa maš kvaliteto slike za en k...

no,mogoče maš pa prav :nevem:
t-2 bi lahko za "razvajene" odjemalce ponudil kak plačljiv paket high-end opreme - pozlačen daljinc okrašen z diamanti in z neškripajočimi gumbi,pa kak stb sprejemnik z dolce&gabbana dizajnom,pa celo z glasovnim izbiranjem naprav in kanalov
Heca ni več !

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 2. Nov 2009 ob 07:22

In kaj manjka Aminotu 110? Dela ko puška. Enkrat je sicer krepal daljinc, pa so ga zamenjali brez problema. Dobro ga je pa zvečer izklopiti, ker se tako Amino, še bolj pa usmernik, grejeta, da je milina.

Pa še malo off topic.
Miki je napisal:
Skratka totalno neuporabno za starejšo populacijo.
To bo šele "zabavno", ko bomo prešli na DVB-T, ki bo prizadela predvsem nemestno prebivalstvo. Kako se bojo pa tisti znašli? :nevem:
Slika

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a erbi » 2. Nov 2009 ob 09:02

Dobro ga je pa zvečer izklopiti, ker se tako Amino, še bolj pa usmernik, grejeta, da je milina.
Še nikoli nisem ugasnil, razen resek, ko se Amino sam sebe "futra" z nekimi vesoljskimi signali in ne more obdelati vsega, a to se zeloporedko dogaja. Če ne uporabljam snemalnika nikoli, če ga uporabljam pa je potreben vsake toliko časa totatlni reset.

Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18. Jan 2009 ob 10:01
T-2: Še nimam
Kraj: Goriška Primorska
Kontakt:

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a dr.1m » 2. Nov 2009 ob 12:21

T2-jevih STB-jev ne poznam, zato o tem ne bom debatiral. Vem pa da T2 ne ponuja analogne CATV kot jo Telekom Slovenije in zato kaj takega ne more ponudit.
CATV je čisto nekaj drugega kot IPTV! Telekomov CATV je analogen in kar CATV pretvornik dela je da pretvarja optični signal v elektičnega, ki ga potem pošilja po koaksialnem kablu. Optika je le vmesni člen ki podaljšuje kabelsko omrežje.
Biti ali ne Biti oz Bajti?

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 2. Nov 2009 ob 18:56

Dr. 1m. To razumem. Smatram pa, da če je Optika, potem lahko po njej pošlješ karkoli. Torej bi bila verjetno možna tudi analogna tv.

Slowhand: To vidš. pa Swarowski diamante gor, da ko poleti daljinc po tleh, da se fajn zapiči v parket :)

VijaVaja. Komaj čakam DVB-T (ko bo še pop in A kanal). Noni bom kupil LCD TV z vgrajenim MPEG-2 in MPEG-4 sprejemnikom, ji naštimal SLO1-3, POP, A in nekaj italijanov, ter mogoče hrvatov in bo vesela. Sedaj me pa vsake 2 dni kliče, da zakaj že sem ji naštimal tega Aminota, da to sploh ni v redu in kaj mora naredit, ker ji TV kaže sneg, na Aminotu pa rdeča lučka gori.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Nov 2009 ob 19:00

Če ji kaže sneg, potem to sploh ni iz Aminota. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 2. Nov 2009 ob 19:03

JA bravo. Saj to je problem, ker TVja ne zna "šaltnit" na AUX vhod. To me jezi. Ko bi amino imel vsaj DVI ali VGA izhod, bi ji dal LCD monitor, ki se sam prižge. Pa tudi tega ni.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Nov 2009 ob 19:11

Torej si ji priklopil, nisi pa ji pokazal, kako se prižge zadevo? Reci ji, naj pokliče na tehnično podporo.

CATV pretvornika ni in ga ne bo. Mi imamo vse na IP, kar neznansko poenostavi in poceni s tehničnega stališča. Rezultat je manj težav za uporabnike. Še vedno pa seveda prihaja v redkih primerih tudi do takihle težav. Upajmo, da se ji čimprej poštima.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 2. Nov 2009 ob 19:31

Ej, a pa Radia bo kaj? Napravica, ki bi prikazovala radijsko postajo, brez prižiganja TV ali računalnika?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Nov 2009 ob 19:40

O tem pa nič ne vem, razen, da sem slišal že raznorazne govorice.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: CATV pretvornik na T2?

Odgovor Napisal/-a gjural » 4. Nov 2009 ob 15:38

MiKi napisal/-a:Dr. 1m. To razumem. Smatram pa, da če je Optika, potem lahko po njej pošlješ karkoli. Torej bi bila verjetno možna tudi analogna tv.

Slowhand: To vidš. pa Swarowski diamante gor, da ko poleti daljinc po tleh, da se fajn zapiči v parket :)

VijaVaja. Komaj čakam DVB-T (ko bo še pop in A kanal). Noni bom kupil LCD TV z vgrajenim MPEG-2 in MPEG-4 sprejemnikom, ji naštimal SLO1-3, POP, A in nekaj italijanov, ter mogoče hrvatov in bo vesela. Sedaj me pa vsake 2 dni kliče, da zakaj že sem ji naštimal tega Aminota, da to sploh ni v redu in kaj mora naredit, ker ji TV kaže sneg, na Aminotu pa rdeča lučka gori.
amino ima možnost priključitve preko antenskega kabla
http://www.t-2.net/?AUID=D1166901123B129010CB6

večina (vsaj te ko sem jaz v živo videl) LCD TV-jev zazna samodejno AV vhod, ko se amino priključi.

dedek moj ima tudi čez 80 let in se je skoraj takoj navadil na STB. Je pa res, da mu je stric uredil seznam programov, po takšnem vrstnem redu kot je bil navajen.
Navadni Nimda napisal/-a: Še vedno pa seveda prihaja v redkih primerih tudi do takihle težav. Upajmo, da se ji čimprej poštima.
zgleda da ti nisi hotel povdariti, ampak tukaj ni krivda t-2, da stranka ne zna s svojim TV-jem delat. zakaj pa se potem stranka ne buni na proizvajalca tv-jev?
MiKi napisal/-a:Žal ti pa ta kvaliteta nič ne pomaga, ko imajo v ponudbi same plastik fantastik STBje, ki rabijo celo večnost za preklop kanala, daljinci škripajo pri pritiskanju, STBji ne znajo prižgati avtomatsko STBja in podobno. Skratka totalno neuporabno za starejšo populacijo. Človek kupi tv za nekaj 000 €, potem je pa prisiljen k uporabi enih kitajskih jajc.

Sicer pa nisem govoril o analogni kabelski ampak o pretvorniku v analogno. Vsaj za nekaj slovenskih kanalov in kanalov s podnapisi.
z motorolo zelo zadovoljen, dela kot urica. verjetno spadam v tiste manj izbirčne al kako?
Slika
Slika
Slika

Zaklenjeno