[Imam] brezčasni VDSL

Splošni pogovori o T-2
jajo
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 19. Mar 2008 ob 21:27
T-2: Že imam

[Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a jajo » 4. Nov 2009 ob 08:34

Po normalnem administrativnem postopku se je zataknilo pri preklopu. Vsa čast Andreju, da se je maksimalno potrudil in rešil sprva brezupno situacijo (patetično utripajočo lučko). Trajalo ni pol ure, ampak kaki dve in pol, pa smo zadevo sprevili skoz.
No, vse kar sem dobil od papirjev, ko je monter šel je na roke napisan listek z IP številko.

Kje dobim uporabniško ime ali kaj podobnega?

Aja, pa še nekaj, dragi T2jevci: sicer me ne moti da sta modem in wood rabljena, ampak da ima daljinec od motorole rahlo zabrisane tipke in je nasploh precej svinjski, je pa rahlo neokusno. In UTP kablov, ki so bili zraven, se je še držal prah prejšnjega lastnika :mad:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: [imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a The Menace » 4. Nov 2009 ob 08:40

Pri t-2 ne rabiš uporabniškega imena in gesla, samo nastavi na avtomatsko pridobivanje ip naslova in dns, oz. če imaš statiko jo vpiši pa bo delalo :D
Če pa misliš uporabniško ime in geslo za e-mail, pa verjetno dobiš po pošti.

Oprema t-2 je na reverz in jo dobiš samo v uporabo tako da ne moreš pričakovati nove, tipke na daljincu bi ti pa vseeno lahko malo porihtali...pa magari z flumastrom na novo napisali :mrgreen:
"Kako je lepo biti glup "

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Nov 2009 ob 09:29

jajo napisal/-a:Po normalnem administrativnem postopku se je zataknilo pri preklopu. Vsa čast Andreju, da se je maksimalno potrudil in rešil sprva brezupno situacijo (patetično utripajočo lučko). Trajalo ni pol ure, ampak kaki dve in pol, pa smo zadevo sprevili skoz.
No, vse kar sem dobil od papirjev, ko je monter šel je na roke napisan listek z IP številko.

Kje dobim uporabniško ime ali kaj podobnega?

Aja, pa še nekaj, dragi T2jevci: sicer me ne moti da sta modem in wood rabljena, ampak da ima daljinec od motorole rahlo zabrisane tipke in je nasploh precej svinjski, je pa rahlo neokusno. In UTP kablov, ki so bili zraven, se je še držal prah prejšnjega lastnika :mad:
Če nisi dobil up. imena in gesla na papirju, mi javi svojo "številko pogodbe" na Zasebna sporočila in dobiš po pošti. To geslo je namenjeno za primarni email predal in za Servisne strani.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: [imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a gjural » 4. Nov 2009 ob 10:27

kjer ima IP številko os tudi ostali podatki.

ppoe povezavo izbrišeš, na omrežnih povezavah nastaviš da ti samodejno pridobi IP naslov, v primeru statike pa vpišeš tistega iz lista.


uporabniško ime in gelo pa je SAMO ZA SERVISNE STRANI in EMAIL!
je pa napisano na listu. uporabniško tvoj email, geslo pa je pod tem.
Slika
Slika
Slika

jajo
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 19. Mar 2008 ob 21:27
T-2: Že imam

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a jajo » 5. Nov 2009 ob 19:46

Ok, zaenkrat mi je žal, da sem z amisa prešaltal na t-2. Hitrost interneta je piškave 3/1, mogoče včasih 4/1, TV nonstop kocka, zvok se zatika, skratka, poden. Od centrale sem oddaljen 200m.
Monter mi je rekel, da "bomo v prihodnosti še profile uredili, da bo stabilno"
Kaj naj zdaj? prijavljam napake toiko časa, da bo stanje kolikor toliko normalno?

Saj vem, da je pred besedico 10 megabitov tudi "do", ampak glede na to, da lahko na centralo skoraj pljunem, sem vseeno pričakoval malo več (btw, amis mi je ponujal 6/1 + tv)

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a dbx » 5. Nov 2009 ob 19:57

Prijavi napako! Jaz sem od centrale oddaljen ene 3x toliko kot ti pa imam brez problema brezčasni do fula, pa se en TV dodatno. Bodo poštimali v parih dneh, fantje se trudijo!
Slika

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a The Menace » 5. Nov 2009 ob 19:59

Kaj so ti na 059000002 rekli? Ker profile lahko oni tam poštimajo, razen če je v čem drugem težava, pa glede na to da si samo 200m od centrale...
"Kako je lepo biti glup "

jajo
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 19. Mar 2008 ob 21:27
T-2: Že imam

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a jajo » 5. Nov 2009 ob 20:01

Saj sem. Takoj so me opozorili na besedico "do" pred 10 megabiti :(. in, da bodo prijavili naprej... V bistvu sem odšel z amisa predvsem zaradi tega, ker se je tehnična pomoč ponavadi z "bom dal naprej" zaključila in kakšnega efekta ni bilo. Vsi mi prvijo, da je pri T-2tehnična pomoč neprimerno boljša. Verjamem, da je res.

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a The Menace » 5. Nov 2009 ob 20:04

Vseeno, pri 200m bi moral met interno iz bobi palčk da ti nebi delalo :mrgreen: Hja glej, napaka je prijavljena, in prepričan sem da se ti bo poštimalo :D
"Kako je lepo biti glup "

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a dule17 » 5. Nov 2009 ob 21:56

če si 200m od centrale pa maš 3/1 je neki hudo narobe.

Obvezno prijavi na HD, lahko je kakšen kabel snet, al pa kakšna druga malenkost. Za kakšno večjo napako bi mogu met pa presnet velik smole, sploh če si bil prej na amisu pa je delal boljš.

pravi naslov 059000002, za morebitno pohitritev pa ne škodi kakšen neuradnik.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a Cobane » 6. Nov 2009 ob 03:51

jajo napisal/-a:Ok, zaenkrat mi je žal, da sem z amisa prešaltal na t-2. Hitrost interneta je piškave 3/1, mogoče včasih 4/1, TV nonstop kocka, zvok se zatika, skratka, poden. Od centrale sem oddaljen 200m.
Monter mi je rekel, da "bomo v prihodnosti še profile uredili, da bo stabilno"
Kaj naj zdaj? prijavljam napake toiko časa, da bo stanje kolikor toliko normalno?

Saj vem, da je pred besedico 10 megabitov tudi "do", ampak glede na to, da lahko na centralo skoraj pljunem, sem vseeno pričakoval malo več (btw, amis mi je ponujal 6/1 + tv)
Mogoče ne bi bilo slabo, če bi si doma uredil hišno inštalacijo. Definitivno tudi tukaj nekaj izgubiš.
Sicer pa mora biti nekaj hudo narobe, da imaš na 200 m internet samo 3/1. Kontaktiraj NN, pa ti bodo po hitrem postopku poslali monterja da ugotovi, kje je napaka.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Nov 2009 ob 08:31

Tole je nekaj hudo narobe. Napaka je zavedena in bo monter poklical in skušal odpravit.

jajo
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 19. Mar 2008 ob 21:27
T-2: Že imam

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a jajo » 10. Nov 2009 ob 21:18

No, monter je prišel in opravil kar brez mene. Menda je napaka na telekomovi parici. In zdaj ima telekom tri dni časa da razišče, kaj je na tem
(hvalabogu, da ima soseda odklenjen wireless)

Aja, še to me zanima: kaj naj z računom, ko pride?

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a petrusko » 11. Nov 2009 ob 11:44

Zavrneš po hitrem postopku!

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: [Imam] brezčasni VDSL

Odgovor Napisal/-a gjural » 11. Nov 2009 ob 15:27

ko pride račun pošlješ reklamacijo. ampak račun za storive v mesecu novembru bo prišel šele decembra.
Slika
Slika
Slika

Odgovori