Vračilo opreme Telekomu

Splošni pogovori o T-2
Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 29. Okt 2006 ob 11:29

Ko boš pa dobil računa za opremo ... se boš pa ti po glavi čohal :roll: Dejstvo je, da je oprema last SiOL-a in čist komot ti zaračunajo, če ne drugega uporabnino. Boli jih, če se v resnici na teh napravah nabira prah.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
slo
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 17:28
T-2: Že imam
Paket: 200/20

Odgovor Napisal/-a slo » 29. Okt 2006 ob 13:02

Preden vrnete SIOLu njihov modem, mu spustite še prenapetostni impulz :lol: :twisted:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 29. Okt 2006 ob 23:43

Skorc napisal/-a:Ko boš pa dobil računa za opremo ... se boš pa ti po glavi čohal :roll: Dejstvo je, da je oprema last SiOL-a in čist komot ti zaračunajo, če ne drugega uporabnino. Boli jih, če se v resnici na teh napravah nabira prah.
Modem ki je ostal je last naci operaterja, ki ga je tudi prinesel ob priklučitvi, switch in amino sta pa last siola in tudi to opremo je prinesel telekomovc ob priklučevanju.
Ob preklopitvi na T2 je tudi prišel telemajster in prinesel spliter, odnesel pa ni nič, čeprav bi lahko, saj je njihova oprema.
V primeru izstavitve kakkršnega koli računa za opremo, jim vrnem v isti meri, saj se oprema nahaja v pisarni podjetja in skladiščit jim ne mislim zastonj.

khm
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 10. Sep 2006 ob 21:30
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a khm » 1. Nov 2006 ob 12:34

Po preključitvi na T-2 je prišel telekomovec na "obisk" (beri po modem ISDN NT in razcepnik). Škatlice sem mu vrnil in zraven podpisal en papirček.
Na mojo željo sem zahteval potrdilo da sem "škatlice" vrnil, vendar ni imel nobenega potrdila.
Na mojo zahtevo mi je dal neke papirje (njegov delovni nalog od šefov), na katerem je pisalo kaj imam za vrnit in kamor sem se moral podpisati.

Te papirje sem si na mojem "kopircu" skopiral - za vsak slučaj da imam nekaj napisanega da sem vrnil.

Tako nekako je pri meni izpadlo vračilo opreme "nacionalnemu operaterju".

fiction
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 23:08
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a fiction » 11. Mar 2008 ob 23:51

Danes je bila telefonska številka s T-1 prenesena na T-2 (VoIP prek Patton ISDN vmesnika na optiki).
Opazil sem, da se tudi ADSL modem od takrat naprej ni več sinhroniziral s centralo, torej
sklepam da so totalno izklopili bakreno parico?

Poslal sem dopis o prekinitvi naročniškega razmerja na T-1 ter še enega zaradi interneta na Siol (oz.
po novem je to itak isto podjetje, ampak ok). Sedaj me pa zanima kaj moram vrniti pa kaj mi ostane.

Splitter in NTBA sta pomoje last Telekoma in ju moram prinesti nazaj. Lahko to kar nesem na Telekom?
Imajo tam kakšen obrazec, ki ti ga dajo ali moraš sam sestaviti nekaj in jih prisilit da podpišejo?
Ali je mogoče bolje, če počakam, da se sami oglasijo (da ne bo kdo rekel da sem kaj uničil ko sem sam to odklopil).
Po drugi strani pa: je za ta obisk potrebno kaj plačati - kakšen strošek deinstalacije ali kaj takega?

Kaj pa glede Iskratel ADSL modema. Naročnina za ADSL je bila sklenjena 10.2002. Kolikor se spomnim
smo takrat plačali za modem. Torej to pomeni, da je ta modem sedaj moja last?
Lahko tako zadevo sploh še kje prodam?

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a andrejs » 12. Mar 2008 ob 07:27

NT si imel takšen z ali brez analognih izhodov. Ker onega z analognimi izhodi smo tudi drago plačali (30000 sit) tak da če ti ga hočejo vzet naj ti vrnejo denar. Je pa res da so tako modem, spliter in nt v primeru da je kaj crknilo vedno brezplačno zamenjali tak da po tej plati bi pa rekel da so lastniki oni. Ko sem pred dvema letoma menjal SIOL za AMIS je prišo mož iz telekoma, odnesel stari modem (pravtako sem ga plačal nekje leta 2002) in spliter zraven pa je prinesel novo opremo od AMIS-a. Ko sem lani preklopil na T2 pa mi je ostalo vse (moswm in spliter od AMIS-a ter NT2ab od Telekoma), V pol leta se ni oglasil še nihšče.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 12. Mar 2008 ob 07:33

Ja, na obrazcu za prenos številke je bilo potrebno označiti, da se priključek odjavlja. Fizični izklop se zgodi istočasno, če je bil podan s strani T-2 tudi pooblastilo za odklop ADSL.
Načeloma po opremo pridejo iz Telekoma, če jih par tednov ne bo, pa je bolje da sam odneseš opremo, da ti je ne bodo "slučajno" zaračunali.
Če si modem kupil, potem je tvoja last, seveda. Za vse kar imaš s Telekomom se lahko obrneš tudi na njih.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

fiction
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 23:08
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a fiction » 12. Mar 2008 ob 12:22

NT sem imel pomoje cisto navaden. Analogen izhod imam pa na Gigaset 4170 centrali in lepo deluje tudi s Pattonom.
Me pa zanima kaj tocno je razlika med NTBA in NT2ab? Tisti drugi ima se analogne izhode?
Nasel sem: NT1+2AB = Network Termination Unit (1) with 2 A/B intefaces (ISDN), ampak kaj tocno A/B interface sploh pomeni?
Ce prav razumem je izhod iz Pattona S0 vodilo tako kot pri NTBA-ju ali se motim?

fiction
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 23:08
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a fiction » 12. Mar 2008 ob 12:27

mitja_i: Torej tisto na T-2 pogodbi pomeni tudi da prekinjam narocnisko pogodbo s Siolom in
je moj dopis redundanten ali ne? Cudno mi je namrec, da kljub odklopu se vedno lahko
dostopam do servisnih strani na Siolu oz. poste. Torej po eni strani sem se vedno njihov narocnik, po drugi
strani pa so totalno izklopili zico.

Aha, se pravi najbolje, da najprej nekaj casa pocakam za vracilo opreme.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a Fry » 12. Mar 2008 ob 12:52

Opremo vrni čimprej.
Na Telekomu imajo obrazec, kjer boš popisal kaj vračaš. Naj ti fotokopirajo in kopijo zadrži zase. Ne pozabi napisat datum
V slučaju kakršnegakoli spora glede obračuna naročnine, boš lahko dokazoval, da nisi naročnik vsaj od datuma, ko si vrnil opremo.
Meni je SiOl deloval še več kot mesec dni po vrnitvi opreme (pošta).
To je ravno prav, da obvestiš vse o spremembi naslova.

Ker so mi obračunali naročnino do konca meseca, sem z datumom odklopa in potrdilom o vrnjeni opremi, uveljavil vrnitev preveč plačanega zneska.
Trajalo je sicer nekaj časa, a so mi brez ugovora vrnili preveč plačano.

Točno kaj vračaš, je odvisno od pogodbe.
V mojem primeru je bil to Calisto in razcepnik.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 12. Mar 2008 ob 13:27

Na T-2 pogodbi posebej označiš odjavo od telekoma in posebej od ADSL/siola.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a borut » 12. Mar 2008 ob 20:53

eno tehnično vprašanje imam.. V hiši imam telekomov ISDN in TušTelekomov ADSL.
A je možno z ADSL-om ganjat IPtelefonijo in internet brez telekomovega fiksnega priključka, ali bi mogla centrala biti ADSL2+?? :shock:
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 13. Mar 2008 ob 13:42

Mora bit centrala od operaterja. načeloma na T-2 ni problem, ker so možne vse storitve na vseh centralah, TUS pa nima vseh central svojih- tam seveda PRD ni mogoč.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Vračilo opreme Telekomu

Odgovor Napisal/-a borut » 13. Mar 2008 ob 13:45

oh, škoda.. :neutral:
Slika

Odgovori