((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a zizitop » 28. Nov 2009 ob 12:13

Če smem kar tu vprašat:


Kako je pa z njihovimi zadevami na Hrvaškem? Se je tudi to ustavilo?


Vem, da bi lahko kje drugje prebral, vendar se mi ta trenutek res ne da iskati. Brez zamere. Sicer pa ni treba odgovorit, če nočete.



Hvala in LP

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a erbi » 28. Nov 2009 ob 13:10

Brez panike... Uran je odšel, Stres je prišel, ... Sedaj pa bo kot je treba

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 28. Nov 2009 ob 15:03

@Anubis: Se globoko strinjam in velika večina opazovalcev tudi. A kaj ko vodilnim (in lastnikom) T-2 ni jasno to, kar je vsakemu študentu ekonomije že v prvem letniku.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a erbi » 28. Nov 2009 ob 16:13

Eh, kokica2000 s tabo se pa ravno ne strinjam...

Iz prakse vem, da večina študentov ekonomije (sploh pa prvi letnik) nima pojma kaj sploh tam počne. Še bolj natančno pa ti lahko povem z študentom elektro faksa, jaz pa elektro, srednja šola, prvi letnik. Bila sva na praksi in me je prosil, naj mu zlotam dva kabla skupaj, ker to njega pač ne zanima.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 28. Nov 2009 ob 19:24

No, saj zdaj si povedal skoraj točno to, kar sem jaz imel v mislih, samo nisem hotel biti tako direkten. :hudicek:

echo1
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Avg 2009 ob 15:57
T-2: Že imam
Paket: 1mb/256

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a echo1 » 29. Nov 2009 ob 00:00

Mi je žal, da se to dogaja s T-2. Me pa zanima kaj to pomeni za uporabnike njihovih storitev?

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2771
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a Jaka » 29. Nov 2009 ob 00:17

Naprej je treba počakat kaj so sodišče naredilo. To je pa 10. decembra.

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a srus » 29. Nov 2009 ob 14:16

erbi napisal/-a:Eh, kokica2000 s tabo se pa ravno ne strinjam...

Iz prakse vem, da večina študentov ekonomije (sploh pa prvi letnik) nima pojma kaj sploh tam počne. Še bolj natančno pa ti lahko povem z študentom elektro faksa, jaz pa elektro, srednja šola, prvi letnik. Bila sva na praksi in me je prosil, naj mu zlotam dva kabla skupaj, ker to njega pač ne zanima.
Fant ni neumen, ve kaj je najboljše za njegovo kariero. Poznam člana uprave zelo velikega telekomunikacijskega podjetja, elektroinženirja kot sem jaz, ki ravno tako ni hotel prijeti spajkalnika v roke. Vidiš kam ga je to na koncu pripeljalo.

LP,

Iskraš

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a dule17 » 29. Nov 2009 ob 16:22

Ah, kje so časi delovnih brigad in vlaganje neomejenih količin dela. In ravn to nas je privedl na rep tehnološke razvitosti evropskih držav.

Filozofija vsi znamo vse je že zdavnej umrla, nekje v sredini 19. stoletja z razmahom industrializacije. Specializacija, znanje, strokovnost, dodana vrednost so besede in besedne zveze, ki prinašajo uspeh. Izrazi "delal sem cel dan kot konj", "ni stvari, ki je ne bi znal", ipd nas peljejo vse skup nazaj v jamo in kožuhe. Posledica tega je da se študenti velik učijo in mal znajo (govorim o večini ne vseh), potem pa se čudijo v smislu "pa sej so nam to na faksu rekl da je tko", s svojo glavo pa ne mislijo.

Če je komplet vodstvo T-2 z lastniki vred tok tumpasto, da res ne vejo kar vejo študenti 1. letnika EF, potem res križana gora kaj so mislili pred petimi leti. In ker sem zelo skeptičen, da je to res, verjamem da je vsa galama okrog tega le pot do njihovega želenega cilja, kakršen koli že to je. Vsi skup, s tožniki/dobavitelji vred, so točno vedl kolk majo denarja oz. kje ga bojo dobil in v kaj se spuščajo.
erbi napisal/-a:Eh, kokica2000 s tabo se pa ravno ne strinjam...

Iz prakse vem, da večina študentov ekonomije (sploh pa prvi letnik) nima pojma kaj sploh tam počne. Še bolj natančno pa ti lahko povem z študentom elektro faksa, jaz pa elektro, srednja šola, prvi letnik. Bila sva na praksi in me je prosil, naj mu zlotam dva kabla skupaj, ker to njega pač ne zanima.
:plosk: ti je že srus povedal kaj to pomen. Po tvoji logiki bi moral vsi elektro študentje znat lotat, švasat, kable vezat in znat opravt vse dnevno koristne zadeve...

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a kravca » 30. Nov 2009 ob 05:16

Zanimljivo.Jaz pa samo z OŠ znam pa celo tiskano vezje narediti.Pa še tega se pred 40-timi leti nismo v šoli učili.
Ni čudno kam gre potem ta svet.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a dule17 » 30. Nov 2009 ob 14:09

ja, zanimljivo. :hudicek:

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a peterp » 30. Nov 2009 ob 16:13

Vodstvo in lastniki pred 5 leti zagotovo niso mogli vedeti, da bo leta 2008 nastopila takšna kriza, da se kreditov ne bo dalo dobiti nikjer in da bo denar problem. Vseeno pa bi tudi sedaj morali vedeti, da ni edina varianta prodaja T-2. Mislim, to je v resnici samo ena od variant... po drugi strani je pa tudi res, da te firme ne morejo v nedogled dokapitalizirati. Zato je pa tudi pomembno, ali sploh vedo pri koliko naročnikih imajo prag rentabilnosti? Načeloma bi sedaj morali investicije v optiko začasno ustaviti, dokončati to kar imajo še odprtega in v delu in to dokončati in priključiti na optiko, potem pa nadaljevati s priključki VDSL/VDSL2. Najbolj me moti to, da preprosto ni nobenih informacij, kaj se dogaja v T-2 in kaj lahko uporabniki pričakujejo. MIslim, če imajo na Smartcomu dolg 6 mio. €, vendar jim tega ne plačajo zaradi tega, ker so jim prodali kar nekaj škart robe, zakaj ne bi to napisali na svojih straneh? Kaj se dogaja, zakaj se dogaja, kakšni so obeti za naprej... Tako da sedaj beremo novice in Žurnala in podobnih časopisov, kjer nikoli ne veš kaj je res in kaj ne. Poleg tega je pa tudi problem, kako naj mi, uporabniki prepričamo nove potencialne naročnike za T-2, če so v časopisih samo informacije o predlogih za stečaj T-2, sedaj naj jih pa mi prepričujemo, da ni čisto tako kot izgleda... Ne vem, ampak zdi se mi, da bi morali javnost stalno in sproti obveščati kaj se pri vas dogaja, tako pozitivne kot negativne stvari. Res je, da imate tehnološko superiorno rešitev, ampak superiorna rešitev žal še ne zagotavlja uspeha. Žal. Žal mi bo pa tudi, če se bo firma prodala tujcem. Firma ima prihodnosti, bi znala biti profitabilna že v nekaj letih, samo še par 10 mio. € bi morali nekje izbrskati, za tekoče poslovanje (za odprtje še preostalih central, pa kakšno "agresivno" marketinško akcijo, da bi si pridobili še dodatne stranke. Čeprav je novih priklopov menda še vedno največ ravno pri T-2, točnih številk spet noče povedati nihče... na APEK-u pa še vedno čakamo statistiko širokopasovnih povezav za 3. kvartal 2009, bomo pač tam lahko preverili številke, ko bo statistika javno objavljena. Do sedaj je bilo to še vedno zelo zanimivo branje, upam da bo tako tudi tokrat.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Dec 2009 ob 09:38

peterp T-2 ni državna firma in kot taki ji ni treba svojim naročnikom polagati računov. Kaj in kako bodo ukrenili je zgolj stvar lastnikov, kaj se zgodi z naročniki v določenih primerih pa določa zakon. Če si že bral medije ti je očitno ušel pomemben podatek. 10.12. bo sodišče odločalo ZGOLJ o tem ali je predlog za stečaj utemeljen ali ne. Tudi če bi bil utemeljen je do stečaja še dolga pot. Ker pa ni, pa tako ali tako nima veze.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a peterp » 1. Dec 2009 ob 11:43

T-2 ni državna firma in kot taki ji ni treba svojim naročnikom polagati računov
To je res... vendar ali ni interes firme, da pove kaj se dogaja s firmo? Dobro ali slabo... Če pa ljudje stalno berejo o predlogih za stečaj, kako naj potem mi ljudi prepričujemo, da je s T-2 vse v redu? Ker ni! Če pa slučajno je, potem je pa interes T-2, da nam povedo kako in kaj, kakšno je stanje in kaj lahko pričakujemo v prihodnje. Če je pa zadnja uradna novica, objavljena na straneh T-2 z dne 9.9.2009, pa to tudi pove dosti. Res je, naročnikom ni treba razlagati kaj se dogaja, lastniki firmo lahko prodajo, zamenjajo vodstvo in naročnikov o tem ni treba obvestiti... vendar pa recimo, če je samo navadni nimda imel na neuradnem forumu čez 12.000 prispevkov, in je zapustil T-2, potem je pa jasno, da nekaj SE dogaja. Sedaj, ali nam uradno kaj povedo ali ne, je drugo vprašanje. In če nam uradno nič ne povedo, potem je to najslabša množna varianta, ker potem ljudje samo špekulirajo, in vse kaj potem lahko slišimo so samo špekulacije. Kaj je res in kaj ne pa tako ali tako ne moremo izvedeti, ker je pač poslovna skrivnost. Če je tako po tvoje prav, tudi v redu, jaz pa mislim da to ni v redu in da s takim načinoma poslovanja kvečjemu odganjajo potencialne stranke. Morda so cene res najnižje pri T-2, samo cene niso edini faktor, ko se nekdo odloča za svojega ponudnika čisto vseh svojih telekomunikacij, mar ne?

Predvsem se mi zdi, da bi bilo prav, da določene informacije javno objavijo. Morda tudi to, pri koliko naročnikih bi prestopili prag rentabilnosti, in koliko jim do te meje še manjka. Stečaj 10.12. je sicer malo verjeten, vsaj po moje, saj 6 mio. € (kolikor so dolžni Smartcomu) ni praktično nič za bilo katero telekomunikacijsko podjetje, samo če je pa to podjetje brez cvenka, pa tudi nikoli ne veš in se lahko vse skupaj tudi nepričakovano obrne v nasprotno smer. Tudi ne vemo, ali so morda v ozadju tudi kakšna dejanja s strani T1, tako da je izzid sodbe lahko tudi nepričakovan. Meni kot uporabniku T-2 pa tudi ni vseeno, ali je moj ISP na sodišču na vsake kvatre, kjer se bori da proti njemu ne bi bil uveden stečajni postopek. Za potencialne nove uporabike pa tudi ni vseeno, če o njem ne slišijo drugega kot morebitni stečajni postopek in to, da imajo stalno tekočo izgubo iz poslovanja. Če želijo preživeti, rabijo več naročnikov, in brez pozitivne javne podobe in določenih informacij, javno objavljenih na njihovih spletnih straneh, jim mogoče ne bo uspelo. V tem primeru bomo tako ali tako največ izgubili mi, že obstoječi naročniki (zaradi višjih cen), največ bodo pa pridobili tujci (če Zvon v resnici firmo proda tujcem, kot se govori. In z novim nastnikom bodo prav kmalu tudi nove višje cene, ker dejansko trenutne cene pri T-2 niso ravno "kapitalistične" cene. Kapitalistične cene pa so telekomove cene -0,99€ ali -0,01€). Pridobi seveda tudi T1, ker so na optiki trenutno nekonkurenčni (pa tudi na bakru), in bi nove višje cene pri T-2 ustavile odliv obstoječih uporabnikov s T1. Mislim, preprosta kmečka pamet...
Zadnjič spremenil peterp, dne 1. Dec 2009 ob 12:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: ((T-2)+stečaj*(n+1))/spam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Dec 2009 ob 12:33

NN je imel svoje razloge zakaj je zapustil T-2 in osebno verjamem da niso v direktni povezavi s stanjem podjetja (če je drugače vam bo on sam povedal). Vodstvo se je tudi jasno izrazilo da predlogi nimajo osnove (po domače ne držijo vode), in je podalo ugovor na predlog stečaja. Odločilo bo sodišče.
Kar se tiče uporabnikov. Na vsakem od uporabnikov je da se sam odloči kaj je najbolje zanj. Zaenkrat so stvari take kot so, če bo drugače se bo pa spet lahko vsak sam odločil. Tretnutno je pač tako da ne cvetijo ravno rožice in je potrebno malo potrpeti. Pa da ne bo samo T-2 na udaru, tudi pri drugih ponudnikih ni ravno rožnato, samo zadeva zaenkrat še ni zanimiva za medije (ki itak vsako stvar še napihnejo n-krat).

Zaklenjeno