Prikop telefonskega kabla v vtičnico in tel. omarico

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
mato22
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 09:56
T-2: Še nimam

Prikop telefonskega kabla v vtičnico in tel. omarico

Odgovor Napisal/-a mato22 » 1. Nov 2006 ob 10:01

Živjo!

Imam eno vprašanje in sicer...
V kratkem se nameravam preseliti v podnajemniško stanovanje v hiši, kjer bom imel svoj priključek za telefon.
V stanovanju je že tel. vtičnica in tudi kabel je v vtčnici, le zvazan ni.
Kabel je napeljan do tel omarice zunaj, kjer ga je prav tako potrebno priključiti.
Lastnik hiše ima svoj tel. in navadno številko, jaz pa tel. številke pri telekomu nebi naročeval, ker je ne potrebujem.

Zanima me, kdo mi lahko izvede ta priklop??

Hvala za info.

LP!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Nov 2006 ob 10:45

Če pride do omarice na hiši večparni kabel, in če je vsaj eden od parov prost ne bo problema. Samo izpolniš pogodbo za polno razvezan dostop pa bi moral dobiti pozitivni odgovor. Kar se tiče priklopa v omarici, ti to opravita monter TS in monter T2 (ali zunanji), ker gre za nov priklop (pomeni da številka na paru ni aktivna). Kar se tiče vezave vtičnice je to stvar tebe. Monter ti bo stisnu konektor najbrž kar direktno na kable, tolk da bo lahko probal če gre signal do omarice. Vtičnico pa pol sam zvežeš ali pa dobiš štromarja.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Nov 2006 ob 18:29

Če niso kakšni težki stanodajalci, bi se jaz v tvojem primeru zmenil za skupno razvezan dostop (na njihovo parico, kjer že imajo telefon pri Telekomu). S tem boš prišparal vsak mesec po 1.500 SIT pri naročnini. No seveda, če na tej parici še ni priklopljen ADSL oz. VDSL...

P.S. V vsakem primeru (polno ali skupno razvezan dostop) pa boš potreboval njihovo soglasje (si samo podnajemnik).
Zadnjič spremenil Cobane, dne 2. Nov 2006 ob 10:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

mato22
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 09:56
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a mato22 » 2. Nov 2006 ob 08:46

Aha, hvala!

In koliko je danes najkraši čakalni čas, da te T2 priklopi???

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Nov 2006 ob 10:02

Težko je govorit o najkrajšem kot tudi najdaljšem času, ker so ti časi od primera do primera različni (oddaljenost, zasedenost kapacitete centrale, zavlačevanje Telekoma itd.).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori